Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Viorel Anghelinei (Galați)
Observator Constantin Ștefan (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 01.12.2017 dintre echipele FC Voluntari si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Mihai Marius Marica (Bistrița).

FC Voluntari: Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Florin Dorin ACSINTE, Mihai Cristian POPESCU, Vlad Alexandru OLTEANU, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Adrian Ionuț BĂLAN, Dragoș BALAURU, Ionuț BALAUR, Cosmin Florin ACHIM, Costin LAZĂR si rezervele: Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Răzvan Gabriel PETRARIU, Daniel Ionuț NOVAC, Mircea Valentin LEASĂ, Petre Daniel IVANOVICI, Gabriel Mihai DEAC, Florin Lucian CERNAT.

CFR 1907 Cluj: Andrei Iosif MUREŞAN, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Emmanuel Juan CULIO, Ciprian Ioan DEAC, Ovidiu Ștefan HOBAN, Cristian Marian MANEA, Billel OMRANI, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Florin Cristi VASILE, Giedrius ARLAUSKIS si rezervele: Ibrahima BALDÉ, Sebastian MAILAT, Thierry MOUTINHO, Bryan NOUVIER, Ionuț Andrei PETELEU, Laurențiu Daniel RUS, Cosmin Andrei VÂTCĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Billel OMRANI (atacant). In minutul 41 al partidei dintre FC Voluntari si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian POPESCU
In minutul 57, schimbare, iese fundaș stânga Florin Dorin ACSINTE si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Emmanuel Juan CULIO
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC (mijlocaș dreapta). In minutul 75 al partidei dintre FC Voluntari si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 2.
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Emmanuel Juan CULIO si intra Laurențiu Daniel RUS
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Florin Lucian CERNAT
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN (mijlocaș stânga). In minutul 78 al partidei dintre FC Voluntari si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 3.
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ciprian Ioan DEAC si intra Bryan NOUVIER