Data disputării 04.12.2017 - 20:45
Stadion Tineretului
Localitatea Brașov
Arbitru Marcel Bârsan (București)
Arbitri asistenţi Sebastian Stoianov (Constanța), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Ioan Mironaș (Piatra Neamț)
Spectatori 1500

Meciul din data 04.12.2017 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Dinamo București se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Stoianov (Constanța), Andrei Constantinescu (București).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Mame Seydina Issa Laye THIAW, FEJÉR Bela Csongor, Milovan PETROVIKJ, Patrick Mihai PETRE, Dragoş HUIBAN, Claudiu Constantin HEREA, Attila László HADNAGY, Florin DUMBRAVĂ, Constantin Cristian DIMA, Marius Mihai BURLACU, Ionuț URSU si rezervele: Zsombor VERESS, Stefan NIKOLIĆ, Roland NICZULY, Szilard MITRA, Constantin GRECU, Răzvan Tudor DAMIAN, Victoraș ASTAFEI.

Dinamo București: Paul Viorel ANTON, Steliano FILIP, Sergiu Cătălin HANCA, Giorgos KATSIKAS, Ionuț NEDELCEARU, Adam NEMEC, Maximiliano Fernando OLIVA, Jaime Manuel PENEDO Cano, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, José Antonio ROMERA Navarro, Diogo Ferreira SALOMÃO si rezervele: Luka MARIĆ, Jérémy Loteteka BOKILA, Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Laurențiu Nicolae CORBU, Alin DUDEA, Filipe Guterres NASCIMENTO.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Adam NEMEC (atacant). In minutul 09 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Claudiu Constantin HEREA
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Giorgos KATSIKAS
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Ionuț NEDELCEARU (fundaș central). In minutul 31 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Dinamo București, scorul devine 0 - 2.
In minutul 43, schimbare, iese mijlocaș central Claudiu Constantin HEREA si intra Stefan NIKOLIĆ
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Maximiliano Fernando OLIVA si intra Alin DUDEA
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Florin DUMBRAVĂ
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dragoş HUIBAN si intra Victoraș ASTAFEI
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Patrick Mihai PETRE si intra Constantin GRECU
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Alin DUDEA
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si intra Jérémy Loteteka BOKILA
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Diogo Ferreira SALOMÃO (mijlocaș stânga). In minutul 79 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Dinamo București, scorul devine 0 - 3.
In minutul 82, schimbare, iese fundaș dreapta José Antonio ROMERA Navarro si intra Laurențiu Nicolae CORBU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Dinamo București.

Claudiu HEREA 15’
23’ Giorgos KATSIKAS
0 - 2 31’ Ionuț NEDELCEARU
Claudiu HEREA
Stefan NIKOLIĆ
43’
46’ Maximiliano Fernando OLIVA