Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Bogdan Velicu (București)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Octvian Goga (Brașov)
Spectatori 400

Meciul din data 11.12.2017 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Bogdan Velicu (București).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Marius Mihai BURLACU, Răzvan Tudor DAMIAN, István Sándor FÜLÖP, Constantin GRECU, Dragoş HUIBAN, Roland NICZULY, Stefan NIKOLIĆ, Patrick Mihai PETRE, Milovan PETROVIKJ, Mame Seydina Issa Laye THIAW, Ionuț URSU si rezervele: Attila László HADNAGY, Zsombor VERESS, Victoraș ASTAFEI, Constantin Cristian DIMA, Florin DUMBRAVĂ, Sebastian GHINGA, Bogdan MIRON.

FC Politehnica Iași: Vitalijs JAGODINSKIS, Narcis Iulian BĂDIC, Ionuț Adrian CIOINAC, Salim CISSÉ, Andrei CRISTEA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Aleksei KOȘELEV, Marius Ovidiu MIHALACHE, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Andrei Dumitru SIN si rezervele: Gabriel BOSOI, Marius CHELARU, Vlad Andrei DANALE, Danu SPĂTARU, Alexandru VREMEA, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU.

In minutul 24, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Politehnica Iași, scorul este 0 - 1. Autogol, inscris de Mame Seydina Issa Laye THIAW
In minutul 45, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Politehnica Iași, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de István Sándor FÜLÖP
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Mame Seydina Issa Laye THIAW si intra Sebastian GHINGA
In minutul 63, schimbare, iese atacant Salim CISSÉ si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Marius Mihai BURLACU
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dragoş HUIBAN si intra Victoraș ASTAFEI
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Danu SPĂTARU
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuţ Constantin PANŢÂRU si intra Vlad Andrei DANALE
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Victoraș ASTAFEI (rezervă). In minutul 85 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 1.
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Stefan NIKOLIĆ
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, István Sándor FÜLÖP
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Patrick Mihai PETRE
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Patrick Mihai PETRE si intra Constantin Cristian DIMA
In minutul 89, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Vitalijs JAGODINSKIS. FC Politehnica Iași va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Roland NICZULY

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

Sebastian GHINGA
57’
63’ Salim CISSE
Cătălin ȘTEFĂNESCU
Marius BURLACU 64’
Dragoş HUIBAN
Victoraș ASTAFEI
68’
72’ PLATINI
Danu SPĂTARU
73’ Narcis BĂDIC
82’ Ionuţ PANŢÂRU
Vlad Andrei DANALE
84’ Ovidiu MIHALACHE
2 - 1 Victoraș ASTAFEI 85’
Stefan NIKOLIĆ 87’
István FÜLÖP 88’
Patrick PETRE 89’
Patrick PETRE
Constantin DIMA
89’
89’ Vitalijs JAGODINSKIS