Data disputării 02.02.2018 - 18:00
Stadion Ilie Oană
Localitatea Ploiești
Arbitru Iulian Călin (Ștefănești - Ag)
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Ioan Toma Costin (Piatra Neamț)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 400

Meciul din data 02.02.2018 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Yasin HAMED, Daisuke Caumanday SATO, FILIPE Vilaça OLIVEIRA, Victor Teodor RÂMNICEANU, Jure OBŠIVAČ, Benjamin Thomas KUKU, Alex Rodriguez GORRIN, Sebastian GHINGA, István Sándor FÜLÖP, Ousmane Diarassouba VIERA, Albert DALMAU Martínez si rezervele: Patrick Mihai PETRE, Roland NICZULY, Attila László HADNAGY, Constantin Cristian DIMA, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ, Marius Mihai BURLACU, Ionuț URSU.

ACS Poli Timișoara: Cristian Costel MELINTE, Gabriel Cristian VAŞVARI, Alin Ioan ȘERONI, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Akaki KHUBUTIA, Andrei Ștefan ENESCU, Octavian DRĂGHICI, Vasile Marius CURILEAC, Alexandru Teofil CIUCUR, Cosmin Marian BÂRNOI, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Sebastian VELCOTĂ, George Alexandru NEAGU, Cătălin George STRATON, Alexandru Adrian POPOVICI, Cătălin Petre DOMAN, Cristian BOCŞAN.

In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Octavian DRĂGHICI
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș stânga Yasin HAMED si intra Patrick Mihai PETRE
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Ousmane Diarassouba VIERA
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alex Rodriguez GORRIN si intra Attila László HADNAGY
In minutul 70, schimbare, iese fundaș central Alin Ioan ȘERONI si intra George Alexandru NEAGU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Ștefan ENESCU si intra Cătălin Petre DOMAN
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, FILIPE Vilaça OLIVEIRA
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Attila László HADNAGY (rezervă). In minutul 87 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si ACS Poli Timișoara, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sebastian GHINGA
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cosmin Marian BÂRNOI
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central Cosmin Marian BÂRNOI si intra Sebastian VELCOTĂ
In minutul 90, schimbare, iese atacant Benjamin Thomas KUKU si intra Constantin Cristian DIMA
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Victor Teodor RÂMNICEANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

DRĂGHICI
50’ Octavian DRĂGHICI