Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 2000

Meciul din data 05.02.2018 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Daniel Mitruți (Craiova).

CFR 1907 Cluj: Giedrius ARLAUSKIS, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Emmanuel Juan CULIO, Alexandru IONIŢĂ II, George Marius ȚUCUDEAN, Florin Cristi VASILE, Ionuț Andrei PETELEU, Andrei Iosif MUREŞAN, Sebastian MAILAT, Ovidiu Ștefan HOBAN, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento si rezervele: Cosmin Andrei VÂTCĂ, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Billel OMRANI, Cristian Marian MANEA, Srdjan LUCHIN.

Concordia Chiajna: Stjepan BABIĆ, Manassé Ruben ENZA-YAMISSI, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Nicușor FOTA, Octavian Ronaldo DEACONU, Alessandro CAPARCO, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Claudiu Vasile BUMBA, Dan Mihai BUCȘĂ, Paul Ștefan BATIN, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: Marius George PENA, Andrei Alexandru PATACHE, Cristian Ionuț BUD, Tha'er Fayed BAWAB.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento (fundaș central). In minutul 26 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Concordia Chiajna, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș stânga Octavian Ronaldo DEACONU si intra Cristian Ionuț BUD
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Manassé Ruben ENZA-YAMISSI
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alexandru Cristian ALBU
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Sebastian MAILAT (mijlocaș stânga). In minutul 59 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 0.
In minutul 66, schimbare, iese extremă dreapta Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Tha'er Fayed BAWAB
In minutul 76, schimbare, iese atacant Paul Ștefan BATIN si intra NIVALDO Alves Freitas Santos
In minutul 82, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Billel OMRANI
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Billel OMRANI
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Emmanuel Juan CULIO si intra Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru IONIŢĂ II si intra Valentin Ionuţ COSTACHE

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Alexandru IONIȚĂ II 32’
54’ Ronaldo DEACONU
Cristian BUD
55’ Manassé YAMISSI
58’ Alexandru ALBU
2 - 0 Sebastian MAILAT 59’
66’ Răzvan GRĂDINARU