Arbitri asistenţi Vlad Bârleanu (București), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Stan Prodan (Alexandria)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 1000

Meciul din data 09.02.2018 dintre echipele Astra Giurgiu si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vlad Bârleanu (București), Marius Nicoară (DT Severin).

Astra Giurgiu: Florentin MATEI, Plamen Ivanov ILIEV, Alexandru Adrian DANDEA, ERICO Constantino da Silva, Laurențiu Cosmin BUȘ, Claudiu BELU-IORDACHE, Florin BEJAN, Silviu BALAURE, Alexandru Constantin STAN, Takayuki SETO, Urko Mateos VERA si rezervele: Bogdan Remus CHIPIRLIU, Risto RADUNOVIĆ, Romario Răzvan MOISE, David Beniamin LAZAR, Valentin GHEORGHE, Mihai Ionuț BUTEAN, Ionuţ Ciprian BICEANU.

Gaz metan Mediaș: Cristian Bogdan SÂRGHI, Diogo ROSADO, Mario Junior RONDÓN Fernández, Sergiu Cristian POPOVICI, Darius Dumitru OLARU, JOÃO DIOGO Gomes de Freitas, Nasser CHAMED, David CAIADO Dias, Marius Marcel CONSTANTIN, Alexandru Doru GREAB, Valentin Iulian CREȚU si rezervele: Andrei Costin TÂRCOVEANU, Roberto ROMEO, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Ionuț NEAGU II, EDINHO Junior, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Iulian Lucian CRISTEA.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mario Junior RONDÓN Fernández (atacant). In minutul 16 al partidei dintre Astra Giurgiu si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Silviu BALAURE (mijlocaș dreapta). In minutul 20 al partidei dintre Astra Giurgiu si Gaz metan Mediaș, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Florentin MATEI (mijlocaș central). In minutul 37 al partidei dintre Astra Giurgiu si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Urko Mateos VERA (atacant). In minutul 41 al partidei dintre Astra Giurgiu si Gaz metan Mediaș, scorul devine 3 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Valentin Iulian CREȚU si intra Ionuț NEAGU II
In minutul 59, schimbare, iese fundaș stânga Sergiu Cristian POPOVICI si intra Roberto ROMEO
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mario Junior RONDÓN Fernández (atacant). In minutul 65 al partidei dintre Astra Giurgiu si Gaz metan Mediaș, scorul devine 3 - 2.
In minutul 68, schimbare, iese Sergiu Florin BUȘ si intra Romario Răzvan MOISE
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Romario Răzvan MOISE (rezervă). In minutul 76 al partidei dintre Astra Giurgiu si Gaz metan Mediaș, scorul devine 4 - 2.
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central David CAIADO Dias si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, ERICO Constantino da Silva
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Silviu BALAURE si intra Mihai Ionuț BUTEAN
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Constantin STAN
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Marius Marcel CONSTANTIN (fundaș central). In minutul 82 al partidei dintre Astra Giurgiu si Gaz metan Mediaș, scorul devine 4 - 3.
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Florentin MATEI si intra Valentin GHEORGHE
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Claudiu BELU-IORDACHE

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 3 pentru echipa Astra Giurgiu.