1 - 1

Fotbal Club FCSB - CFR 1907 Cluj - 10.02.2018 English version
Data disputării 10.02.2018 - 20:45
Arbitru Marcel Bîrsan (București)
Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Mihai Stancu (București)
Spectatori 11874

Meciul din data 10.02.2018 dintre echipele Fotbal Club FCSB si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 11874 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

Fotbal Club FCSB: Marko MOMČILOVIĆ, Andrei Daniel VLAD, Bogdan PLANIĆ, Doru Mihai PINTILII, Florin Lucian TĂNASE, Valerică Marius GĂMAN, Lucian Ionuț FILIP, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Romario Sandu BENZAR, Florinel Teodor COMAN, Constantin Valentin BUDESCU si rezervele: Cristian TĂNASE, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Dennis MAN, Gabriel Nicolae ENACHE, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Ovidiu Marian POPESCU.

CFR 1907 Cluj: Giedrius ARLAUSKIS, George Marius ȚUCUDEAN, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Florin Cristi VASILE, Andrei Iosif MUREŞAN, Cristian Marian MANEA, Sebastian MAILAT, Ovidiu Ștefan HOBAN, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Ciprian Ioan DEAC, Emmanuel Juan CULIO si rezervele: Ionuț Andrei PETELEU, Laurențiu Daniel RUS, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Srdjan LUCHIN, Ibrahima BALDÉ, Valentin Ionuţ COSTACHE, Alexandru IONIŢĂ II.

In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Sebastian MAILAT
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento (fundaș central). In minutul 33 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lucian Ionuț FILIP si intra Dennis MAN
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Florinel Teodor COMAN si intra Cristian TĂNASE
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ovidiu Ștefan HOBAN
In minutul 75, Fotbal Club FCSB - CFR 1907 Cluj, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 80, schimbare, iese extremă stânga Sebastian MAILAT si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 89, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Ibrahima BALDÉ
In minutul 90+2, schimbare, iese extremă dreapta Ciprian Ioan DEAC si intra Valentin Ionuţ COSTACHE

ȚUCUDEAN
20’ Sebastian MAILAT
0 - 1 33’ PAULO VINÍCIUS
Lucian FILIP
Dennis MAN
46’
Florinel COMAN
TĂNASE Cristian
62’
70’ Ovidiu HOBAN
1 - 1 penalty Constantin BUDESCU 75’
80’ Sebastian MAILAT