CS Universitatea Craiova - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - 11.02.2018 English version
Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București), Gabriel Bârjac (Zalău)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Ioan Mironaș (Piatra Neamț)
Spectatori 14500

Meciul din data 11.02.2018 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 14500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Antonie (București) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București), Gabriel Bârjac (Zalău).

CS Universitatea Craiova: Renato KELIĆ, Hristo Evtimov ZLATINSKI, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Răzvan Ștefan POPA, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Miodrag MITROVIĆ, Alexandru MATEIU, Ivan MARTIĆ, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Marius Ionuț BRICEAG si rezervele: Vladimir Ionuţ SCRECIU, Mihaiță Alexandru ROMAN, Radoslav Bonchev DIMITROV, Nicolae CALANCEA, Cristian BĂRBUȚ, Andrei BURLACU, Ovidiu Alexandru BIC.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Ibrahima TANDIA, Daisuke Caumanday SATO, Victor Teodor RÂMNICEANU, Milovan PETROVIKJ, Jure OBŠIVAČ, FILIPE Vilaça OLIVEIRA, Yasin HAMED, Ousmane Diarassouba VIERA, Alex Rodriguez GORRIN, Albert DALMAU Martínez, Benjamin Thomas KUKU si rezervele: Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ, Ionuț URSU, Nick ROSS, Roland NICZULY, Attila László HADNAGY, István Sándor FÜLÖP, Constantin Cristian DIMA.

In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Ousmane Diarassouba VIERA
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hristo Evtimov ZLATINSKI
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, FILIPE Vilaça OLIVEIRA
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș central Ibrahima TANDIA si intra István Sándor FÜLÖP
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de GUSTAVO Di Mauro Vagenin (extremă dreapta). In minutul 62 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU
In minutul 71, schimbare, iese extremă stânga Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alex Rodriguez GORRIN si intra Attila László HADNAGY
In minutul 80, schimbare, iese extremă dreapta GUSTAVO Di Mauro Vagenin si intra Andrei BURLACU
In minutul 83, schimbare, iese atacant Benjamin Thomas KUKU si intra Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Renato KELIĆ
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Milovan PETROVIKJ
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, István Sándor FÜLÖP

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

KUKU
13’ Ousmane VIERA
Hristo ZLATINSKI 24’
24’ Filipe OLIVEIRA
Tiago FERREIRA 31’
55’ Ibrahima TANDIA
István FÜLÖP
1 - 0 Vagenin GUSTAVO 62’
Alexandru MATEIU 70’
Alexandru MITRIȚĂ
Cristian BĂRBUȚ
71’
76’ Alex GORRIN
Attila HADNAGY
Vagenin GUSTAVO
Andrei BURLACU
80’
83’ Thomas KUKU
Alexandru CHIRIȚĂ
Renato KELIĆ 84’
85’ Milovan PETROVIKJ