Data disputării 16.02.2018 - 20:45
Stadion Anghel Iordănescu
Localitatea Voluntari
Arbitru Marcel Bîrsan (București)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Valentin Mateescu (Ploiești)
Spectatori 800

Meciul din data 16.02.2018 dintre echipele FC Voluntari si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Mihai Marius Marica (Bistrița).

FC Voluntari: Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Marian PLEAȘCĂ, Răzvan Gabriel PETRARIU, Daniel Ionuț NOVAC, Petre Daniel IVANOVICI, Lucian Cristian CAZAN, Adrian Ionuț BĂLAN, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Daniel BENZAR, Ionuț BALAUR, Cosmin Florin ACHIM si rezervele: Adrian Ionuț VOICU, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Florin Lucian CERNAT, Mircea Valentin LEASĂ, Gabriel Mihai DEAC, Dragoș BALAURU.

CS Universitatea Craiova: Răzvan Ștefan POPA, Miodrag MITROVIĆ, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Nicuşor Silviu BANCU, Alexandru MATEIU, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Ivan MARTIĆ, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Renato KELIĆ, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA si rezervele: Vladimir Ionuţ SCRECIU, Radoslav Bonchev DIMITROV, Ovidiu Alexandru BIC, Marius Ionuț BRICEAG, Andrei BURLACU, Cristian BĂRBUȚ, Nicolae CALANCEA.

In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nicuşor Silviu BANCU (mijlocaș stânga). In minutul 33 al partidei dintre FC Voluntari si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș central Petre Daniel IVANOVICI si intra Adrian Ionuț VOICU
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Adrian Ionuț VOICU
In minutul 73, schimbare, iese extremă stânga Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș defensiv Daniel Ionuț NOVAC si intra Florin Lucian CERNAT
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Florin Lucian CERNAT
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Răzvan Ștefan POPA
In minutul 90, schimbare, iese atacant Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Andrei BURLACU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Mihai CĂPĂȚÂNĂ 10’
17’ Alexandru MITRIȚĂ
0 - 1 33’ Nicuşor BANCU
Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Gabriel Mihai DEAC
58’
Petre IVANOVICI
Adrian Ionuț VOICU
67’
Adrian Ionuț VOICU 72’
73’ Alexandru MITRIȚĂ
Cristian BĂRBUȚ
Daniel NOVAC
Florin CERNAT
77’
Florin CERNAT 89’
90’ Răzvan POPA
90’ Alexandru BĂLUȚĂ