Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Iulius Radu Timar (Marghita)
Arbitru observator Florin Hîncu (Brașov)
Observator Octavian Goga
Spectatori 300

Meciul din data 12.08.2017 dintre echipele Concordia Chiajna si Juventus București se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Iulius Radu Timar (Marghita).

Concordia Chiajna: Marian CRISTESCU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Alexandru Cristian ALBU, Dino ŠPEHAR, Nicușor FOTA, Toni TIPURIC, Marius George PENA, Romario KORTZORG, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Patrice Emery Fongang FEUSSI si rezervele: Virgil Andrei DRĂGHIA, Octavian Ronaldo DEACONU, Paul Ștefan BATIN, Josip ZEBA, Florin Marian RĂSDAN, Robert Dumitru RĂDUCANU.

Juventus București: Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Simon Moise MĂZĂRACHE, Marian Daniel STOENAC, Relu Marian STOIAN, WALACE da Silva, Alexandru Florian ZAHARIA, George CĂLINȚARU, Alexandru Constantin BENGA, Marian Dean BEȚA, Liviu Dorin BĂJENARU, Iulian CARABELA si rezervele: Ovidiu MORARIU, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Ciprian Cătălin PETRE, Ivan SESAR, Florin Bogdan ŞTEFAN, Vasile BUHĂESCU, Andrei LUNGU.

In minutul 04, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Patrice Emery Fongang FEUSSI
In minutul 45, schimbare, iese mijlocaș central Mădălin Licuţă MIHĂESCU si intra Ivan SESAR
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Marian CRISTESCU (mijlocaș central). In minutul 45 al partidei dintre Concordia Chiajna si Juventus București, Concordia Chiajna deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Juventus București de Simon Moise MĂZĂRACHE (atacant). In minutul 45+1 al partidei dintre Concordia Chiajna si Juventus București, Juventus București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dino ŠPEHAR si intra Stjepan BABIĆ
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Octavian Ronaldo DEACONU
In minutul 70, schimbare, iese extremă stânga Marian Daniel STOENAC si intra Ciprian Cătălin PETRE
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicușor FOTA si intra Paul Ștefan BATIN
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Florian ZAHARIA si intra Vasile BUHĂESCU
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Stjepan BABIĆ
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, WALACE da Silva
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Bogdan Nicolae BUCURICĂ

Patrice FEUSSI 04’
45’ Mădălin MIHĂESCU
Ivan SESAR
1 - 0 Marian CRISTESCU 45’
1 - 1 45+1’ Simon MĂZĂRACHE
Dino ŠPEHAR
Stjepan BABIĆ
55’
Răzvan GRĂDINARU
Ronaldo DEACONU
63’
70’ Marian Daniel STOENAC
Ciprian PETRE
Nicușor FOTA
Paul BATIN
71’
78’ Alexandru Florian ZAHARIA