Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Marius Badea (Rm Vîlcea)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Imilian Șerbănică
Spectatori 120

Meciul din data 14.08.2017 dintre echipele FC Voluntari si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 120 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Marius Badea (Rm Vîlcea).

FC Voluntari: Mihai VODUŢ, Daniel Ionuț NOVAC, Costin LAZĂR, Petre Daniel IVANOVICI, Venelin FILIPOV, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Florin Dorin ACSINTE, Răzvan Gabriel PETRARIU, Mihai Cristian POPESCU, Alexandru TUDORIE, Ionuț BALAUR si rezervele: Vasile MAFTEI, George Petruț GAVRILAŞ, Gabriel Mihai DEAC, Florin Lucian CERNAT, Vlad Alexandru OLTEANU, Doru POPADIUC, Adelin Shiva PÂRCĂLABU.

Gaz metan Mediaș: Alexandru Paul CURTEAN, Cristian DANCI, Bojan GOLUBOVIĆ, Alexandru Doru GREAB, Akaki KHUBUTIA, Laurențiu Ionuț MANOLE, Darius Dumitru OLARU, Milan PERENDIJA, Sergiu Cristian POPOVICI, Ionuț Cosmin VOICU, Ovidiu Alexandru BIC si rezervele: Milan MITIĆ, Alexandru BUZIUC, Sorin Marian BUȘU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Olivian Laurențiu SURUGIU, Răzvan Alin TRIF, Andrei Costin TÂRCOVEANU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Petre Daniel IVANOVICI (mijlocaș stânga). In minutul 20 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR
In minutul 46, schimbare, iese rezervă Sorin Marian BUȘU si intra Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai VODUŢ
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș defensiv Laurențiu Ionuț MANOLE si intra Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Vlad Alexandru OLTEANU
In minutul 73, schimbare, iese extremă stânga Alexandru TUDORIE si intra Florin Lucian CERNAT
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Akaki KHUBUTIA (fundaș central). In minutul 78 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Petre Daniel IVANOVICI si intra Gabriel Mihai DEAC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Florin Lucian CERNAT (rezervă). In minutul 84 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 1.
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ovidiu Alexandru BIC si intra Alexandru BUZIUC

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Voluntari.

Ionuț BALAUR 24’
46’ Sorin BUŞU
Alexandru CURTEAN
54’ Alexandru CURTEAN
Mihai VODUŢ 63’
63’ Laurențiu Ionuț MANOLE