Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 22790

Meciul din data 09.04.2018 dintre echipele Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 22790 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Fotbal Club FCSB: Cristian TĂNASE, Ovidiu Marian POPESCU, Bogdan PLANIĆ, Marko MOMČILOVIĆ, Dennis MAN, Lucian Ionuț FILIP, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Constantin Valentin BUDESCU, Romario Sandu BENZAR, Denis ALIBEC si rezervele: Andrei Daniel VLAD, Valerică Marius GĂMAN, Florin Lucian TĂNASE, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, FILIPE Andrade TEIXEIRA.

CS Universitatea Craiova: Ivan MARTIĆ, Cristian BĂRBUȚ, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Renato KELIĆ, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Miodrag MITROVIĆ, Răzvan Ștefan POPA, ANDRÉ Filipe Bernardes SANTOS, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Marius Ionuț BRICEAG, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Radoslav Bonchev DIMITROV, Florin GARDOȘ, Alexandru MATEIU, Laurențiu POPESCU, Vladimir Ionuţ SCRECIU.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Marko MOMČILOVIĆ (fundaș stânga). In minutul 06 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 06, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ivan MARTIĆ si intra Radoslav Bonchev DIMITROV
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Cristian TĂNASE si intra Florin Lucian TĂNASE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Constantin Valentin BUDESCU si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 51, Fotbal Club FCSB - CS Universitatea Craiova, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE
In minutul 58, schimbare, iese fundaș central Renato KELIĆ si intra Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central ANDRÉ Filipe Bernardes SANTOS si intra Alexandru MATEIU
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dennis MAN
In minutul 75, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

1 - 0 Marko MOMČILOVIĆ 06’
06’ Ivan MARTIĆ
Radoslav DIMITROV
Ovidiu POPESCU 28’
Constantin BUDESCU 36’
Florin TĂNASE
46’
Constantin BUDESCU
46’
2 - 0 penalty Florin TĂNASE 51’
58’ Renato KELIĆ
Alexandru BĂLUȚĂ
68’ ANDRÉ SANTOS
Alexandru MATEIU
70’ Alexandru MATEIU
72’ Alexandru BĂLUȚĂ