Arbitri asistenţi Daniel Hulubei (Vaslui), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 1000

Meciul din data 31.03.2018 dintre echipele FC Voluntari si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Hulubei (Vaslui), Andrei Constantinescu (București).

FC Voluntari: Ionuț BALAUR, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Marian PLEAȘCĂ, Mihai Adrian MINCĂ, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Costin LAZĂR, Petre Daniel IVANOVICI, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Lucian Cristian CAZAN, Adrian Ionuț BĂLAN, Bogdan Nicolae BUCURICĂ si rezervele: Mircea Valentin LEASĂ, Dragoș BALAURU, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Răzvan HORJ, Gabriel Mihai DEAC, Florin Lucian CERNAT.

Gaz metan Mediaș: Darius Dumitru OLARU, Valentin Iulian CREȚU, Iulian Lucian CRISTEA, JOÃO DIOGO Gomes de Freitas, Sokratis FYTANIDIS, Alexandru Doru GREAB, Sergiu Cristian POPOVICI, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Mario Junior RONDÓN Fernández, Diogo ROSADO, Marius Marcel CONSTANTIN si rezervele: ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Ionuț NEAGU II, Sorin Marian BUȘU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Roberto ROMEO, Răzvan Alin TRIF, Andrei Costin TÂRCOVEANU.

In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 17, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Adrian Ionuț BĂLAN. FC Voluntari va trebui sa trebui sa joace restul de 73 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Adelin Shiva PÂRCĂLABU
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Paul Ovidiu PÂRVULESCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Paul Ovidiu PÂRVULESCU si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Darius Dumitru OLARU
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 55, jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marius Marcel CONSTANTIN a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Gaz metan Mediaș ramane din minutul 55 in 10 jucatori.
In minutul 61, jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Darius Dumitru OLARU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Gaz metan Mediaș ramane din minutul 61 in 9 jucatori.
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Diogo ROSADO si intra Ionuț NEAGU II
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de ELY Ernesto Lopes FERNANDES (rezervă). In minutul 70 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mario Junior RONDÓN Fernández (atacant). In minutul 80 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, scorul devine 0 - 2.
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Petre Daniel IVANOVICI si intra Florin Lucian CERNAT
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș dreapta JOÃO DIOGO Gomes de Freitas si intra Sorin Marian BUȘU
In minutul 88, FC Voluntari - Gaz metan Mediaș, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Florin Lucian CERNAT
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Mario Junior RONDÓN Fernández

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

Adelin PÂRCĂLABU 33’
34’ Marius CONSTANTIN
Ionuț BALAUR 41’
45+1’ Paul PÂRVULESCU
46’ Paul PÂRVULESCU
ELY FERNANDES
48’ Darius OLARU
Mihai CĂPĂȚÂNĂ 52’
55’ Marius CONSTANTIN