Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 5000

Meciul din data 14.04.2018 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 5000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Roland NICZULY, Sebastian GHINGA, István Sándor FÜLÖP, Constantin Cristian DIMA, Milovan PETROVIKJ, FILIPE Vilaça OLIVEIRA, Daisuke Caumanday SATO, Marko SIMONOVSKI, Ibrahima TANDIA, Ousmane Diarassouba VIERA, Ionuț URSU si rezervele: FEJÉR Bela Csongor, Jure OBŠIVAČ, Benjamin Thomas KUKU, Yasin HAMED, Alex Rodriguez GORRIN, Attila László HADNAGY, Albert DALMAU Martínez.

Gaz metan Mediaș: Mario Junior RONDÓN Fernández, Diogo ROSADO, Darius Dumitru OLARU, Sokratis FYTANIDIS, Alexandru Doru GREAB, JOÃO DIOGO Gomes de Freitas, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Marius Marcel CONSTANTIN, Nasser CHAMED, Sorin Marian BUȘU si rezervele: Răzvan Neculaie PLEȘCA, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Roberto ROMEO, Cristian Bogdan SÂRGHI, Andrei Costin TÂRCOVEANU, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, David CAIADO Dias.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mario Junior RONDÓN Fernández (atacant). In minutul 30 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș dreapta FILIPE Vilaça OLIVEIRA si intra Benjamin Thomas KUKU
In minutul 54, schimbare, iese fundaș central Constantin Cristian DIMA si intra Yasin HAMED
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Ibrahima TANDIA si intra Attila László HADNAGY
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sokratis FYTANIDIS
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Attila László HADNAGY (rezervă). In minutul 69 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Gaz metan Mediaș, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv Iulian Lucian CRISTEA si intra Cristian Bogdan SÂRGHI
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Darius Dumitru OLARU si intra Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Nasser CHAMED si intra David CAIADO Dias
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Daisuke Caumanday SATO
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Marko SIMONOVSKI (atacant). In minutul 90+2 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

Thomas KUKU
54’
Constantin DIMA
Yasin HAMED
54’
Ibrahima TANDIA
Attila HADNAGY
64’
68’ Sokratis FYTANIDIS
1 - 1 Attila HADNAGY 69’