Arbitri asistenţi Bogdan Velicu (București), Adrian Vornicu (Iași)
Arbitru observator George Ionescu (București)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 500

Meciul din data 12.05.2018 dintre echipele Dinamo București si FC Botoșani se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Antonie (București) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Velicu (București), Adrian Vornicu (Iași).

Dinamo București: Laurențiu Nicolae CORBU, Giorgos KATSIKAS, Diogo Ferreira SALOMÃO, Mihai Cristian POPESCU, Daniel Iliuță POPA, Sergiu Cătălin HANCA, May Sphiwe MAHLANGU, Robert Marian MOLDOVEANU, Dan Nicolae NISTOR, Vlad Alexandru OLTEANU, Jaime Manuel PENEDO Cano si rezervele: Alin DUDEA, Ionuț Daniel ȘERBAN, José Antonio ROMERA Navarro, Ivan PEŠIĆ, Antun PALIĆ, Luka MARIĆ, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO.

FC Botoșani: Olimpiu Vasile MORUȚAN, Andrei Andonie BURCĂ, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, George Andrei MIRON, Florin Dorin ACSINTE, Eduard PAP, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Mihai ROMAN I, Mircea Ionuț AXENTE, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Alberto COBREA, Bojan GOLUBOVIĆ, Nicolae Constantin MUȘAT, Răzvan Constantin OAIDĂ, Florin Constantin PLĂMADĂ, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Răzvan TINCU.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Diogo Ferreira SALOMÃO (extremă stânga). In minutul 34 al partidei dintre Dinamo București si FC Botoșani, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Andrei Ioan DUMITRAȘ si intra Florin Constantin PLĂMADĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Diogo Ferreira SALOMÃO (extremă stânga). In minutul 53 al partidei dintre Dinamo București si FC Botoșani, scorul devine 2 - 0.
In minutul 59, schimbare, iese atacant Mircea Ionuț AXENTE si intra Bojan GOLUBOVIĆ
In minutul 63, schimbare, iese extremă dreapta Robert Marian MOLDOVEANU si intra Antun PALIĆ
In minutul 72, schimbare, iese fundaș stânga Florin Dorin ACSINTE si intra Nicolae Constantin MUȘAT
In minutul 81, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Ivan PEŠIĆ
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Ionuț Daniel ȘERBAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Dinamo București.