Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Ioan Mironaș (Piatra Neamț)
Spectatori 3000

Meciul din data 18.05.2018 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Juventus București se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Sebastian GHINGA, Daisuke Caumanday SATO, Milovan PETROVIKJ, Roland NICZULY, Yasin HAMED, Attila László HADNAGY, István Sándor FÜLÖP, Albert DALMAU Martínez, Ousmane Diarassouba VIERA, Ionuț URSU, Ibrahima TANDIA si rezervele: Nick ROSS, FILIPE Vilaça OLIVEIRA, Alex Rodriguez GORRIN, Constantin Cristian DIMA, Marius Mihai BURLACU, Marko SIMONOVSKI.

Juventus București: Gabriel Bogdan SIMION, WALACE da Silva, Florin Bogdan ŞTEFAN, Virgil Andrei DRĂGHIA, Viorel NICOARĂ, Ciprian Cătălin PETRE, Mihai Daniel LECA, Gökhan KARDES, Stephan Leonard DRĂGHICI, Cristian CIOBANU, Liviu Dorin BĂJENARU si rezervele: Daniel POPESCU, Relu Marian STOIAN, Robert NEACȘU, Cornel Alexandru ENE, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Cristian Marian BALGIU, Charles Benoit Koffi ACOLATSE.

GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de István Sándor FÜLÖP (mijlocaș central). In minutul 06 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Juventus București, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Juventus București de Mihai Daniel LECA (fundaș central). In minutul 16 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Juventus București, Juventus București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Mihai Daniel LECA
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Ionuț URSU (fundaș central). In minutul 52 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Juventus București, scorul devine 2 - 1.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Viorel NICOARĂ si intra Marian Constantin CONSTANTINESCU
In minutul 60, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra Marko SIMONOVSKI
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Cornel Alexandru ENE
In minutul 66, schimbare, iese atacant Ciprian Cătălin PETRE si intra Cristian Marian BALGIU
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Yasin HAMED si intra Constantin Cristian DIMA
In minutul 82, schimbare, iese fundaș stânga Daisuke Caumanday SATO si intra FILIPE Vilaça OLIVEIRA
In minutul 83, schimbare, iese fundaș dreapta Gökhan KARDES si intra Robert NEACȘU
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Ousmane Diarassouba VIERA
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Roland NICZULY

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.