2 - 1

Dinamo Bucharest - FC Voluntari - 22.07.2018 English version
Data disputării 22.07.2018 - 21:00
Arbitru Alexandru Tudor (București)
Arbitri asistenţi George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 2681

Meciul din data 22.07.2018 dintre echipele Dinamo București si FC Voluntari se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 2681 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph).

Dinamo București: Giorgos KATSIKAS, Sergiu Cristian POPOVICI, Daniel Iliuță POPA, Jaime Manuel PENEDO Cano, Dan Nicolae NISTOR, Robert Marian MOLDOVEANU, May Sphiwe MAHLANGU, Sergiu Cătălin HANCA, Laurențiu Nicolae CORBU, Diogo Ferreira SALOMÃO, Mihai Cristian POPESCU si rezervele: Vlad Alexandru OLTEANU, Vlad Ionuț MUŢIU, Ricardo Florin GRIGORE, Mircea Ionuț AXENTE, Deian Cristian SORESCU, Andrei Costin TÂRCOVEANU.

FC Voluntari: Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Ivan SESAR, WALACE da Silva, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Virgil Andrei DRĂGHIA, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Alexandru Teofil CIUCUR, Alfonso ARTABE, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Adrian Ionuț BĂLAN si rezervele: Alexandru TUDORIE, Răzvan Gabriel PETRARIU, Mircea Valentin LEASĂ, Gabriel Mihai DEAC, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ.

In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Robert Marian MOLDOVEANU
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO (fundaș dreapta). In minutul 57 al partidei dintre Dinamo București si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 60, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Deian Cristian SORESCU
In minutul 60, schimbare, iese extremă dreapta Robert Marian MOLDOVEANU si intra Mircea Ionuț AXENTE
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Diogo Ferreira SALOMÃO (extremă stânga). In minutul 61 al partidei dintre Dinamo București si FC Voluntari, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Ivan SESAR si intra Gabriel Mihai DEAC
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Deian Cristian SORESCU (rezervă). In minutul 75 al partidei dintre Dinamo București si FC Voluntari, scorul devine 2 - 1.
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Adelin Shiva PÂRCĂLABU si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mircea Ionuț AXENTE

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Dinamo București.

BĂLAN
50’ Alexandru CIUCUR
Robert MOLDOVEANU 55’
56’ Alexandru CIUCUR
Mihai CĂPĂȚÂNĂ
0 - 1 57’ RICARDINHO
Daniel POPA
Deian SORESCU
60’
Robert MOLDOVEANU
Mircea AXENTE
60’
1 - 1 Diogo Ferreira SALOMÃO 61’
71’ Ivan SESAR
Gabriel Mihai DEAC
2 - 1 Deian SORESCU 75’
79’ Adelin PÂRCĂLABU