Data disputării 06.08.2018 - 18:00
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Marcel Bîrsan (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)
Observator Imilian Șerbănică (București)
Spectatori 2000

Meciul din data 06.08.2018 dintre echipele Viitorul Constanța si FC Voluntari se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Valentin Avram (București).

Viitorul Constanța: Sebastian MLADEN, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Alexandru MĂŢAN, Srdjan LUCHIN, Ianis HAGI, Bradley DE NOOIJER, Alexandru BUZBUCHI, Andrei Viorel ARTEAN, Vlad Alexandru ACHIM, Mihai VODUŢ, Ionuț Daniel VÂNĂ si rezervele: Mailson Duarte Lopes, Lyes Hafid HOURI, Robert George HODOROGEA, Denis DRĂGUȘ, Andrei Virgil CIOBANU, Radu Ștefăniță BOBOC, Valentin Alexandru COJOCARU.

FC Voluntari: Alfonso ARTABE, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Adrian Ionuț BĂLAN, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Virgil Andrei DRĂGHIA, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Mircea Valentin LEASĂ, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, WALACE da Silva, Ivan ZGRABLIĆ si rezervele: Geoffrey MALFLEURY, Abdelhak BELAHMEUR, Răzvan Gabriel PETRARIU, Ivan SESAR, Bogdan SZIJJ, Alexandru TUDORIE, Cosmin Florin ACHIM.

In minutul 04, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alfonso ARTABE
In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Aissa Bilal LAÏDOUNI
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 56, schimbare, iese atacant Mihai VODUŢ si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 56, schimbare, iese extremă stânga Alexandru MĂŢAN si intra Denis DRĂGUȘ
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO si intra Geoffrey MALFLEURY
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ivan ZGRABLIĆ
In minutul 69, Viitorul Constanța - FC Voluntari, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alfonso ARTABE si intra Abdelhak BELAHMEUR
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Andrei Viorel ARTEAN
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Denis DRĂGUȘ (rezervă). In minutul 79 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Voluntari, scorul devine 2 - 0.
In minutul 83, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central Andrei Viorel ARTEAN si intra Robert George HODOROGEA
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

BĂLAN
04’ Alfonso ARTABE
Bogdan ŢÂRU 11’
39’ Aissa Bilal LAÏDOUNI