Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Gero Szabo (Cluj)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 6500

Meciul din data 06.08.2018 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Dinamo București se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 6500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Gero Szabo (Cluj).

Gaz metan Mediaș: Sorin Marian BUȘU, Boubacar FOFANA, Bradley DIALLO, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Marius Marcel CONSTANTIN, Nasser CHAMED, David CAIADO Dias, Ricardo Jorge Cecília BATISTA, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Darius Dumitru OLARU si rezervele: Paul Costeluș COSTEA, Alexandru BUZIUC, Luis AURELIO, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Roberto ROMEO.

Dinamo București: Ivan PEŠIĆ, Mihai Cristian POPESCU, Sergiu Cristian POPOVICI, Diogo Ferreira SALOMÃO, Sergiu Cătălin HANCA, Jaime Manuel PENEDO Cano, Dan Nicolae NISTOR, Robert Marian MOLDOVEANU, May Sphiwe MAHLANGU, Giorgos KATSIKAS, Laurențiu Nicolae CORBU si rezervele: Deian Cristian SORESCU, Daniel Iliuță POPA, Mihai Alexandru NEICUȚESCU, Ricardo Florin GRIGORE, Mircea Ionuț AXENTE.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Darius Dumitru OLARU (mijlocaș dreapta). In minutul 07 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Dinamo București, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Diogo Ferreira SALOMÃO (extremă stânga). In minutul 32 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Dinamo București, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga David CAIADO Dias si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Robert Marian MOLDOVEANU (atacant). In minutul 47 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Dinamo București, scorul devine 1 - 2.
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Bradley DIALLO
In minutul 56, Gaz metan Mediaș - Dinamo București, scorul este 2 - 2. Autogol, inscris de Mihai Cristian POPESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Carlos Manuel dos Santos FORTES (atacant). In minutul 58 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Dinamo București, scorul devine 3 - 2.
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Mihai Alexandru NEICUȚESCU
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Nasser CHAMED si intra Luis AURELIO
In minutul 79, schimbare, iese extremă dreapta Ivan PEŠIĆ si intra Deian Cristian SORESCU
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sorin Marian BUȘU
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Darius Dumitru OLARU si intra Paul Costeluș COSTEA
In minutul 84, schimbare, iese atacant Robert Marian MOLDOVEANU si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

ELY FERNANDES
46’
1 - 2 47’ Robert MOLDOVEANU
Bradley DIALLO 52’
2 - 2 56’ autogol Mihai Cristian POPESCU
3 - 2 Carlos FORTES 58’
69’ Sergiu HANCA
Mihai NEICUȚESCU
Nasser CHAMED
Luis AURELIO
74’
79’ Ivan PEŠIĆ
Deian SORESCU
Sorin BUŞU 79’
Darius OLARU
Paul COSTEA
84’
84’ Robert MOLDOVEANU