Data disputării 12.08.2018 - 15:30
Stadion Ion Comșa
Localitatea Călărași
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Constantin Țolea (Galați)
Spectatori 7530

Meciul din data 12.08.2018 dintre echipele Dunărea Călărași si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Călărași pe stadionul Ion Comșa. in fata a 7530 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Dunărea Călărași: Bogdan Daniel ȘANDRU, Cristian Nicuşor PUȘCAŞ, Gaëtan MISSI MEZU, Gaston Xavier MENDY, Mediop NDIAYE, Aitor MONROY Rueda, Baudoin Tshitungi Dieudonne KANDA, Filip GLIGOROV, Alin DOBROSAVLEVICI, Gabriel Bogdan SIMION, Cătălin George STRATON si rezervele: Laurențiu Nicolae MARINESCU, Alin Ioan ȘERONI, Valentin Dumitru MUNTEANU, Cezar Andrei LUNGU, Georgian HONCIU, Lucian BUZAN, Valentin Marius ALEXANDRU.

CS Universitatea Craiova: Mirko PIGLIACELLI, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Alexandru MATEIU, Ivan MARTIĆ, Renato KELIĆ, Nicuşor Silviu BANCU, Matteo FEDELE, Marius Ionuț BRICEAG, Isaac DONKOR, Alexandru CICÂLDĂU, Andrei BURLACU si rezervele: Raoul Petre BAICU, Laurențiu POPESCU, Răzvan Ștefan POPA, Jovan MARKOVIĆ, Florin GARDOȘ, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Florin Gheorghe BORȚA.

In minutul 04, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Renato KELIĆ
In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Cristian Nicuşor PUȘCAŞ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Matteo FEDELE (mijlocaș central). In minutul 45 al partidei dintre Dunărea Călărași si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 53, Dunărea Călărași - CS Universitatea Craiova, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 58, schimbare, iese extremă dreapta Gaëtan MISSI MEZU si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Aitor MONROY Rueda si intra Laurențiu Nicolae MARINESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Dunărea Călărași de Mediop NDIAYE (extremă stânga). In minutul 64 al partidei dintre Dunărea Călărași si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 2.
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru CICÂLDĂU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ (extremă stânga). In minutul 73 al partidei dintre Dunărea Călărași si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 3.
In minutul 77, schimbare, iese extremă dreapta Andrei BURLACU si intra Raoul Petre BAICU
In minutul 78, schimbare, iese atacant Baudoin Tshitungi Dieudonne KANDA si intra Alin Ioan ȘERONI
In minutul 82, schimbare, iese fundaș central Isaac DONKOR si intra Răzvan Ștefan POPA
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Matteo FEDELE si intra TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

MITRIȚĂ
04’ Renato KELIĆ
Cristian PUŞCAŞ 07’
0 - 1 45’ Matteo FEDELE
0 - 2 53’ penalty Alexandru MITRIȚĂ
Gaëtan MISSI MEZU
Valentin MUNTEANU
58’
Aitor MONROY
Laurențiu MARINESCU
58’
1 - 2 Mediop NDIAYE 64’
67’ Alexandru CICÂLDĂU
1 - 3 73’ Alexandru MITRIȚĂ