Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 4500

Meciul din data 26.08.2018 dintre echipele Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Viitorul Constanța: Ionuț Daniel VÂNĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Alexandru MĂŢAN, Mailson Duarte Lopes, Ianis HAGI, Virgil Eugen GHIȚĂ, Denis DRĂGUȘ, Bradley DE NOOIJER, Valentin Alexandru COJOCARU, Andrei Virgil CIOBANU, Tudor Cristian BĂLUȚĂ si rezervele: Andrei Viorel ARTEAN, Vlad Alexandru ACHIM, Mihai VODUŢ, Srdjan LUCHIN, Lyes Hafid HOURI, Alexandru BUZBUCHI, Radu Ștefăniță BOBOC.

Fotbal Club FCSB: Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Florinel Teodor COMAN, Lucian Ionuț FILIP, Antonio JAKOLIŠ, Dennis MAN, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Ovidiu Marian POPESCU, Kamer QAKA, Raul Andrei RUSESCU, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Olimpiu Vasile MORUȚAN, Daniel BENZAR, Romario Sandu BENZAR, Bogdan PLANIĆ, Alexandru Constantin STAN, Andrei Daniel VLAD.

In minutul 05, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Virgil Eugen GHIȚĂ. Viitorul Constanța va trebui sa trebui sa joace restul de 85 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 08, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Lucian Ionuț FILIP
In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru MĂŢAN
In minutul 14, schimbare, iese extremă stânga Alexandru MĂŢAN si intra Radu Ștefăniță BOBOC
In minutul 33, schimbare, iese portar Valentin Alexandru COJOCARU si intra Alexandru BUZBUCHI
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florinel Teodor COMAN (mijlocaș stânga). In minutul 45 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 45+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Florinel Teodor COMAN si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (mijlocaș dreapta). In minutul 52 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 2.
In minutul 64, schimbare, iese atacant Denis DRĂGUȘ si intra Lyes Hafid HOURI
In minutul 64, schimbare, iese portar Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN si intra Andrei Daniel VLAD
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ovidiu Marian POPESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Ionuț Daniel VÂNĂ (mijlocaș stânga). In minutul 71 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 2.
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Florin Lucian TĂNASE si intra Daniel BENZAR
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Kamer QAKA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Daniel BENZAR (rezervă). In minutul 82 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 3.
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Lyes Hafid HOURI
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Raul Andrei RUSESCU (atacant). In minutul 90 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 4.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Virgil GHIȚĂ 05’
08’ Lucian FILIP
Alexandru MĂŢAN 14’
Alexandru MĂŢAN
Radu BOBOC
14’
Valentin COJOCARU
Alexandru BUZBUCHI
33’
0 - 1 45’ Florinel COMAN
45+4’ Dragoş NEDELCU
46’ Florinel COMAN
Olimpiu MORUȚAN
0 - 2 52’ Dennis MAN
Denis DRĂGUȘ
Lyes HOURI
64’
64’ Cristian BĂLGRĂDEAN