Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 3000

Meciul din data 15.09.2018 dintre echipele Dunărea Călărași si FC Botoșani se disputa in localitatea Călărași pe stadionul Ion Comșa. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Daniel Mitruți (Craiova).

Dunărea Călărași: Alexandru BOURCEANU, Alin DOBROSAVLEVICI, Hamidou KEYTA, Gaston Xavier MENDY, Mediop NDIAYE, Gabriel Bogdan SIMION, Cătălin George STRATON si rezervele: Georgian HONCIU, Alexandru MUNTEANU.

FC Botoșani: George Andrei MIRON, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Răzvan Constantin OAIDĂ, Eduard PAP, Enriko PAPA, Andrei Alexandru PATACHE, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Aristidis SOILEDIS si rezervele: Andrei Ioan DUMITRAȘ, Martin FRAISL, Lossémy KARABOUÉ, Hervin ONGENDA, Andrei Ovidiu PIȚIAN.

In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Gabriel Bogdan SIMION
In minutul 12, Dunărea Călărași - FC Botoșani, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan Constantin OAIDĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Dunărea Călărași de Baudoin Tshitungi Dieudonne KANDA (). In minutul 29 al partidei dintre Dunărea Călărași si FC Botoșani, Dunărea Călărași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Dunărea Călărași de Alin DOBROSAVLEVICI (fundaș central). In minutul 37 al partidei dintre Dunărea Călărași si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru BOURCEANU si intra Georgian HONCIU
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Alin DOBROSAVLEVICI
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Stelian Nicolae CUCU
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Gabriel Bogdan SIMION si intra Stelian Nicolae CUCU
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș central Enriko PAPA si intra Hervin ONGENDA
In minutul 68, schimbare, iese fundaș dreapta Andrei Alexandru PATACHE si intra Andrei Ioan DUMITRAȘ
In minutul 70, schimbare, iese extremă stânga Hamidou KEYTA si intra Alexandru MUNTEANU
GOOOL! Gol marcat pentru Dunărea Călărași de Mediop NDIAYE (atacant). In minutul 84 al partidei dintre Dunărea Călărași si FC Botoșani, scorul devine 3 - 2.
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș defensiv Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ si intra Marko BREKALO
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Cătălin George STRATON

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Dunărea Călărași.

0 - 1 12’ penalty Jonathan RODRÍGUEZ
18’ Răzvan OAIDĂ
1 - 1 Baudoin KANDA 29’
2 - 1 Alin DOBROSAVLEVICI 37’
Alexandru BOURCEANU
Georgian HONCIU
46’
Alin DOBROSAVLEVICI 49’
Stelian CUCU 51’
2 - 2 52’ penalty Jonathan RODRÍGUEZ
Gabriel SIMION
Stelian CUCU
63’
64’ Enriko PAPA
Hervin ONGENDA
68’ Andrei PATACHE
Andrei DUMITRAȘ
Hamidou KEYTA
Alexandru MUNTEANU
70’
3 - 2 Mediop NDIAYE 84’
88’ Jonathan RODRÍGUEZ