Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 2000

Meciul din data 30.09.2018 dintre echipele Viitorul Constanța si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Alexandru Cerei (Cluj).

Viitorul Constanța: Vlad Alexandru ACHIM, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Ionuț Daniel VÂNĂ, Alexandru MĂŢAN, Sebastian MLADEN, Ianis HAGI, Virgil Eugen GHIȚĂ, Denis DRĂGUȘ, Bradley DE NOOIJER, Valentin Alexandru COJOCARU si rezervele: Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Viorel ARTEAN, Alexandru BUZBUCHI, Mihai VODUŢ, Srdjan LUCHIN, Lyes Hafid HOURI, Andrei Virgil CIOBANU.

Astra Giurgiu: Valentin GHEORGHE, Mihai Ionuț BUTEAN, Julien Antoine BÈGUE, Radu CRIŞAN, ERICO Constantino da Silva, Plamen Ivanov ILIEV, Azdren LLULLAKU, Filip MRZLJAK, Risto RADUNOVIĆ, Neluț Stelian ROȘU, Ionuţ Ciprian BICEANU si rezervele: Robert Florin BOBOC, Claudiu BELU-IORDACHE, David Beniamin LAZAR, Romario Răzvan MOISE, Jacques ZOUA Daogari, Dylan BAHAMBOULA.

In minutul 03, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, ERICO Constantino da Silva
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bradley DE NOOIJER
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Filip MRZLJAK
In minutul 34, jucatorul echipei Astra Giurgiu, ERICO Constantino da Silva a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Astra Giurgiu ramane din minutul 34 in 10 jucatori.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Sebastian MLADEN
In minutul 39, schimbare, iese mijlocaș central Neluț Stelian ROȘU si intra Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Virgil Eugen GHIȚĂ
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Alexandru MĂŢAN si intra Lyes Hafid HOURI
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Sebastian MLADEN si intra Radu Ștefăniță BOBOC
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 58, schimbare, iese fundaș central Virgil Eugen GHIȚĂ si intra Mihai VODUŢ
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filip MRZLJAK si intra Romario Răzvan MOISE
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Valentin GHEORGHE si intra Jacques ZOUA Daogari
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Romario Răzvan MOISE
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Tudor Cristian BĂLUȚĂ (mijlocaș central). In minutul 90+2 al partidei dintre Viitorul Constanța si Astra Giurgiu, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Denis DRĂGUȘ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

BÈGUE
03’ ERICO
Ionuț VÂNĂ 21’
Bradley DE NOOIJER 32’
33’ Filip MRZLJAK
34’ ERICO
Sebastian MLADEN 38’
39’ Neluț ROȘU
Claudiu BELU-IORDACHE
Virgil GHIȚĂ 45+1’
Alexandru MĂŢAN
Lyes HOURI
46’
Sebastian MLADEN
Radu BOBOC
46’
53’ Claudiu BELU-IORDACHE
Virgil GHIȚĂ
Mihai VODUŢ
58’
70’ Filip MRZLJAK
Romario MOISE
78’ Valentin V. GHEORGHE