Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 2500

Meciul din data 26.10.2018 dintre echipele Astra Giurgiu si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Bogdan Gheorghe (București).

Astra Giurgiu: Mihai Ionuț BUTEAN, Ionuţ Ciprian BICEANU, Florin BEJAN, Denis ALIBEC, Mike CESTOR Botuli, Risto RADUNOVIĆ, Azdren LLULLAKU, David Beniamin LAZAR, Djiman KOUKOU, ERICO Constantino da Silva, Julien Antoine BÈGUE si rezervele: Claudiu BELU-IORDACHE, Dylan BAHAMBOULA, Jacques ZOUA Daogari, Andrei TRUSESCU, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, Valentin GHEORGHE, Neluț Stelian ROȘU.

CS Universitatea Craiova: Elvir KOLJIĆ, Renato KELIĆ, Isaac DONKOR, Ivan MARTIĆ, Alexandru MATEIU, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Mirko PIGLIACELLI, Alexandru CICÂLDĂU, Cristian BĂRBUȚ, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Cesar MEZA COLLI, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Laurențiu POPESCU, Matteo FEDELE, Marius Ionuț BRICEAG, Raoul Petre BAICU.

In minutul 01, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 34, schimbare, iese fundaș central Renato KELIĆ si intra TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ (extremă stânga). In minutul 38 al partidei dintre Astra Giurgiu si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Florin BEJAN si intra Valentin GHEORGHE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Djiman KOUKOU si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 60, schimbare, iese extremă dreapta Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Matteo FEDELE
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru CICÂLDĂU (mijlocaș central). In minutul 62 al partidei dintre Astra Giurgiu si CS Universitatea Craiova, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (atacant). In minutul 72 al partidei dintre Astra Giurgiu si CS Universitatea Craiova, scorul devine 0 - 3.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Cesar MEZA COLLI
In minutul 81, schimbare, iese extremă dreapta Julien Antoine BÈGUE si intra Dylan BAHAMBOULA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Denis ALIBEC 01’
34’ Renato KELIĆ
Tiago FERREIRA
0 - 1 38’ Alexandru MITRIȚĂ
Florin BEJAN
Valentin V. GHEORGHE
46’
Djiman Waidi KOUKOU
Neluț ROȘU
46’
60’ Valentin MIHĂILĂ