Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 21763

Meciul din data 11.11.2018 dintre echipele Dinamo București si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 21763 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Dinamo București: Giorgos KATSIKAS, Deian Cristian SORESCU, Sergiu Cristian POPOVICI, Mihai Cristian POPESCU, Daniel Iliuță POPA, Jaime Manuel PENEDO Cano, Dan Nicolae NISTOR, Sergiu Cătălin HANCA, Tomislav GOMELT, Armando COOPER, Diogo Ferreira SALOMÃO si rezervele: Vlad Alexandru OLTEANU, Mihai Alexandru NEICUȚESCU, Ricardo Florin GRIGORE, Denis CIOBOTARIU, Mircea Ionuț AXENTE, Simon Terwase ZENKE.

Fotbal Club FCSB: Florin Lucian TĂNASE, Romario Sandu BENZAR, Alexandru Constantin STAN, Bogdan PLANIĆ, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Dennis MAN, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Lucian Ionuț FILIP, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN si rezervele: Hristo Evtimov ZLATINSKI, Andrei Daniel VLAD, Raul Andrei RUSESCU, Antonio JAKOLIŠ, Florinel Teodor COMAN, Mihai Alexandru BĂLAȘA.

In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN
In minutul 40, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Mihai Alexandru NEICUȚESCU
In minutul 40, Dinamo București - Fotbal Club FCSB, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Diogo Ferreira SALOMÃO
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mihai Alexandru NEICUȚESCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Florinel Teodor COMAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE (mijlocaș stânga). In minutul 48 al partidei dintre Dinamo București si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 52, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ. Fotbal Club FCSB va trebui sa trebui sa joace restul de 38 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Romario Sandu BENZAR
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Tomislav GOMELT
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv Tomislav GOMELT si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 82, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Simon Terwase ZENKE
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Dennis MAN si intra Antonio JAKOLIŠ
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Bogdan PLANIĆ
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Lucian TĂNASE si intra Raul Andrei RUSESCU

GNOHÉRÉ
39’ Cristian BĂLGRĂDEAN