Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)
Observator Valentin Mateescu (Ploiești)
Spectatori 7000

Meciul din data 02.12.2018 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Dunărea Călărași se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 7000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Mircea Orbuleț (București).

CS Universitatea Craiova: Mirko PIGLIACELLI, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Cesar MEZA COLLI, Alexandru MATEIU, Isaac DONKOR, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Ivan MARTIĆ, Elvir KOLJIĆ, Alexandru CICÂLDĂU, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Matteo FEDELE, Răzvan Ștefan POPA, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Cristian BĂRBUȚ, Andrei BURLACU, Marius Ionuț BRICEAG, Laurențiu POPESCU.

Dunărea Călărași: Alin Ioan ȘERONI, WALACE da Silva, Gaston Xavier MENDY, Mediop NDIAYE, Cezar Andrei LUNGU, Baudoin Tshitungi Dieudonne KANDA, Georgian HONCIU, Filip GLIGOROV, Nicolae CARNAT, Alexandru BOURCEANU, Denis ISPAS si rezervele: Valentin Marius ALEXANDRU, Gabriel Bogdan SIMION, Valentin Dumitru MUNTEANU, Hamidou KEYTA, Stelian Nicolae CUCU, Sacha CLÉMENCE.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru MATEIU (mijlocaș defensiv). In minutul 23 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Dunărea Călărași, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Mirko PIGLIACELLI
In minutul 60, schimbare, iese atacant Baudoin Tshitungi Dieudonne KANDA si intra Stelian Nicolae CUCU
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Mediop NDIAYE
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Isaac DONKOR
In minutul 65, schimbare, iese atacant Mediop NDIAYE si intra Sacha CLÉMENCE
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 75, schimbare, iese fundaș stânga Denis ISPAS si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cesar MEZA COLLI si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Matteo FEDELE
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Filip GLIGOROV
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Elvir KOLJIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.