Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm. Vâlcea)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 800

Meciul din data 06.12.2018 dintre echipele Concordia Chiajna si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Mihai Marius Marica (Bistrița).

Concordia Chiajna: Mihai Daniel LECA, Ghislain GUESSAN, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Nicolás Martín GOROBSOV, Nicușor FOTA, Alessandro CAPARCO, Alexandru Cristian ALBU, Simon Moise MĂZĂRACHE, Andrei Ovidiu MARC, Andrei PREPELIȚĂ, Adrian ROPOTAN si rezervele: Alexandru COSTACHE, Petre Daniel IVANOVICI, Marian CRISTESCU, Octavian Ronaldo DEACONU, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Paul Ștefan BATIN, NIVALDO Alves Freitas Santos.

CS Universitatea Craiova: Mirko PIGLIACELLI, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Alexandru MATEIU, Ivan MARTIĆ, Elvir KOLJIĆ, Renato KELIĆ, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Matteo FEDELE, Alexandru CICÂLDĂU, Cristian BĂRBUȚ, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Cesar MEZA COLLI, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Răzvan Ștefan POPA, Laurențiu POPESCU, Radoslav Bonchev DIMITROV, Marius Ionuț BRICEAG, Ovidiu Alexandru BIC.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (atacant). In minutul 24 al partidei dintre Concordia Chiajna si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Adrian ROPOTAN (mijlocaș defensiv). In minutul 27 al partidei dintre Concordia Chiajna si CS Universitatea Craiova, Concordia Chiajna reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Cristian BĂRBUȚ (mijlocaș dreapta). In minutul 32 al partidei dintre Concordia Chiajna si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 2.
In minutul 36, schimbare, iese fundaș stânga Nicușor FOTA si intra Octavian Ronaldo DEACONU
In minutul 37, schimbare, iese mijlocaș stânga Simon Moise MĂZĂRACHE si intra NIVALDO Alves Freitas Santos
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru CICÂLDĂU (mijlocaș central). In minutul 39 al partidei dintre Concordia Chiajna si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 3.
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Paul Ștefan BATIN
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Elvir KOLJIĆ
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Nuno Miguel Monteiro ROCHA
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Cesar MEZA COLLI
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Adrian ROPOTAN
In minutul 89, schimbare, iese atacant Elvir KOLJIĆ si intra Ovidiu Alexandru BIC

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Ronaldo DEACONU
36’
Simon MĂZĂRACHE
NIVALDO
37’
1 - 3 39’ Alexandru CICÂLDĂU
58’ Tiago FERREIRA
Nicolás GOROBSOV 63’
Răzvan GRĂDINARU
Paul BATIN
66’
67’ Elvir KOLJIĆ
68’ Valentin MIHĂILĂ