Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Badea (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 500

Meciul din data 04.12.2018 dintre echipele Dinamo București si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Badea (Rm Vâlcea).

Dinamo București: Deian Cristian SORESCU, Rachid AÏT-ATMANE, Simon Terwase ZENKE, Diogo Ferreira SALOMÃO, Mihai Cristian POPESCU, Daniel Iliuță POPA, Jaime Manuel PENEDO Cano, Dan Nicolae NISTOR, Giorgos KATSIKAS, Ricardo Florin GRIGORE, Tomislav GOMELT si rezervele: Ivan PEŠIĆ, Mihai Alexandru NEICUȚESCU, Robert Marian MOLDOVEANU, Sergiu Cătălin HANCA, Denis CIOBOTARIU, Mattia MONTINI.

CFR 1907 Cluj: Cristian Marian MANEA, Mihai Cătălin BORDEIANU, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Emmanuel Juan CULIO, Ciprian Ioan DEAC, Andrei Iosif MUREŞAN, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Damjan ĐOKOVIĆ, George Marius ȚUCUDEAN, Giedrius ARLAUSKIS si rezervele: Valentin Ionuţ COSTACHE, Alexandru IONIŢĂ II, JESÚS Fernández Collado, Ádám LANG, Thierry MOUTINHO, Ionuț Andrei PETELEU, Robert Ndip TAMBE.

In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Daniel Iliuță POPA
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Simon Terwase ZENKE
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Damjan ĐOKOVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN (extremă stânga). In minutul 36 al partidei dintre Dinamo București si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Dan Nicolae NISTOR
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Mattia MONTINI
In minutul 51, Dinamo București - CFR 1907 Cluj, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Emmanuel Juan CULIO
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Tomislav GOMELT
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Diogo Ferreira SALOMÃO si intra Robert Marian MOLDOVEANU
In minutul 75, schimbare, iese extremă stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Thierry MOUTINHO
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Simon Terwase ZENKE si intra Sergiu Cătălin HANCA
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 83 al partidei dintre Dinamo București si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 3.
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Ádám LANG
In minutul 90, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Valentin Ionuţ COSTACHE

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Simon ZENKE 27’
31’ Damjan ĐOKOVIĆ
0 - 1 36’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN
38’ George ȚUCUDEAN
Dan NISTOR 40’
44’ Mihai BORDEIANU
Dan NISTOR
Mattia MONTINI
46’
0 - 2 51’ penalty Emmanuel CULIO
Tomislav GOMELT 56’
Diogo Ferreira SALOMÃO
Robert MOLDOVEANU
70’
75’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN