Data disputării 15.12.2018 - 14:00
Stadion Anghel Iordănescu
Localitatea Voluntari
Arbitru Ionuț Coza (Cernica - If)
Arbitri asistenţi George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph)
Arbitru observator Florin Hîncu (Brașov)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 30

Meciul din data 15.12.2018 dintre echipele FC Voluntari si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 30 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ionuț Coza (Cernica - If) impreuna cu arbitrii asistenti George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph).

FC Voluntari: Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Ionuț BALAUR, Igor ARMAŞ, Gabriel Mihai DEAC, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Alexandru TUDORIE, Alexandru Nicolae VLAD, Ion GHEORGHE, Richard GADZE si rezervele: Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Răzvan Gabriel PETRARIU, Geoffrey MALFLEURY, Nathan KABASELE, Gabriel Cristian IANCU, Robert George HODOROGEA.

Astra Giurgiu: Jacques ZOUA Daogari, Mike CESTOR Botuli, David Beniamin LAZAR, Azdren LLULLAKU, Filip MRZLJAK, Risto RADUNOVIĆ, Neluț Stelian ROȘU, Mihai Ionuț BUTEAN, Claudiu BELU-IORDACHE, Florin BEJAN, Denis ALIBEC si rezervele: Radu CRIŞAN, Laurențiu Cosmin BUȘ, Julien Antoine BÈGUE, Valentin GHEORGHE, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, Romario Răzvan MOISE, Dylan BAHAMBOULA.

In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Jacques ZOUA Daogari
In minutul 34, schimbare, iese fundaș central Igor ARMAŞ si intra Robert George HODOROGEA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Risto RADUNOVIĆ si intra Julien Antoine BÈGUE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Robert George HODOROGEA (rezervă). In minutul 50 al partidei dintre FC Voluntari si Astra Giurgiu, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 60, schimbare, iese atacant Jacques ZOUA Daogari si intra Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Richard GADZE si intra Nathan KABASELE
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Mihai DEAC si intra Adelin Shiva PÂRCĂLABU
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Filip MRZLJAK
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Claudiu BELU-IORDACHE (fundaș dreapta). In minutul 85 al partidei dintre FC Voluntari si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 90+3, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC. Astra Giurgiu va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.