Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CS Universitatea Craiova - 15.03.2019 English version
Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Valentin Mateescu (Ploiești)
Spectatori 2500

Meciul din data 15.03.2019 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Bogdan Gheorghe (București).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Stefan VELEV, Adrián RUS, Ibrahima TANDIA, Daisuke Caumanday SATO, Bryan NOUVIER, Igor JOVANOVIC, Roland NICZULY, GABRIEL Rodrigues de Moura, Dylan Armando FLORES Knowles, Florin Bogdan ŞTEFAN, Ousmane Diarassouba VIERA si rezervele: Aleksandr KARNITSKIY, Gabriel Cristian VAŞVARI, Sebastian RUDOL, Yasin HAMED, Attila László HADNAGY, FEJÉR Bela Csongor, Nicolae CARNAT.

CS Universitatea Craiova: Valentin Mihai MIHĂILĂ, Nicuşor Silviu BANCU, Mirko PIGLIACELLI, Alexandru MATEIU, Elvir KOLJIĆ, Renato KELIĆ, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Radoslav Bonchev DIMITROV, Cristian BĂRBUȚ, Alexandru CICÂLDĂU, Isaac DONKOR si rezervele: Laurențiu POPESCU, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Stephan Leonard DRĂGHICI, Andrei CRISTEA, Ovidiu Alexandru BIC, Marius Ionuț BRICEAG.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru MATEIU (mijlocaș central). In minutul 21 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Dylan Armando FLORES Knowles si intra Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 62, schimbare, iese extremă stânga Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Stephan Leonard DRĂGHICI
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Cristian BĂRBUȚ
In minutul 71, schimbare, iese fundaș stânga Daisuke Caumanday SATO si intra Yasin HAMED
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Cristian BĂRBUȚ si intra Nuno Miguel Monteiro ROCHA
In minutul 78, schimbare, iese fundaș central Igor JOVANOVIC si intra Attila László HADNAGY
In minutul 86, schimbare, iese atacant Elvir KOLJIĆ si intra Carlos Manuel dos Santos FORTES
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Yasin HAMED

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

0 - 1 21’ Alexandru MATEIU
44’ Tiago FERREIRA
Dylan FLORES
Gabriel VAȘVARI
60’
62’ Valentin MIHĂILĂ