Arbitri asistenţi Valentin Avram și Ionel Dumitru
Arbitru observator George Ionescu
Observator Marcel Vasile
Spectatori 100

Meciul din data 10.03.2014 dintre echipele Săgeata Năvodari si FC Vaslui se disputa in localitatea Constanța pe stadionul Farul. in fata a 100 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram și Ionel Dumitru.

Săgeata Năvodari: Florin Vasile ACHIM, Miloš DELETIĆ, Dulee JOHNSON, José Emilio GUERRA Rodríguez, David López Nadales, Cristian Lucian MUNTEANU, Florin POPA, Ionuț Andrei PETELEU, Leonidas PANAGOPOULOS, Apostol MUZAC, Ovidiu VEZAN si rezervele: .

FC Vaslui: Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Matías Enrique ABELAIRAS, Ionuț BALAUR, Liviu Ion ANTAL, Piotr CELEBAN, Nicolae Constantin MUȘAT, César ORTIZ Puentenueva, Franco RAZZOTTI Viretto, MADSON Henrique Nascimento Santos, Mike TEMWANJERA, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS si rezervele: .

In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Săgeata Năvodari, Ionuț Andrei PETELEU
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Piotr CELEBAN
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Săgeata Năvodari, David López Nadales
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș ofensiv Matías Enrique ABELAIRAS si intra Mauricio Andrés CUERO Castillo
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Florin Vasile ACHIM si intra Hristu CHIACU
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Liviu Ion ANTAL si intra Adrian Marian PĂTULEA
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Franco RAZZOTTI Viretto
GOOOL! Gol marcat pentru FC Vaslui de Mike TEMWANJERA (atacant). In minutul 84 al partidei dintre Săgeata Năvodari si FC Vaslui, FC Vaslui deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 89, schimbare, iese Ilie Iordache si intra Miloš DELETIĆ
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dulee JOHNSON si intra Viorel DINU II
In minutul 90, schimbare, iese Gilmerson Avelino dos Santos Mota "GIL BAHIA" si intra Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Vaslui.

Ionuț PETELEU 27’
28’ Piotr CELEBAN
David LOPEZ 48’
54’ Matías ABELAIRAS
Mauricio CUERO
Florin ACHIM
Hristu CHIACU
70’
73’ Liviu ANTAL
Adrian PĂTULEA
82’ Franco RAZZOTTI
0 - 1 84’ Mike TEMWANJERA
Ilie IORDACHE
Miloš DELETIĆ
89’
Dulee JOHNSON
Viorel DINU
89’
90’ Gilmerson GIL BAHIA