Romanian Soccer
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2011-2012

Oţelul Galaţi (antrenor Dorinel Munteanu -confirmat-)

Au venit: Zoran Ljubinković -Serbia- (fundaş central, Petrolul Ploieşti), Alexandru Benga (mijlocaş dreapta, Petrolul Ploieşti), Alexandru Iacob (mijlocaş, Victoria Brăneşti), Daniel Novac (mijlocaş, Victoria Brăneşti), Sorin Frunză (mijlocaş stânga, Rapid Bucureşti), Daniel Chávez Castillo -Peru- (vârf retras, KVC Westerlo)
Au plecat: Enes Šipovič -Bosnia- (fundaş central, Petrolul Ploieşti), Constantin Mişelăricu (fundaş central, Săgeata Năvodari), Laurenţiu Petean (fundaş dreapta, Petrolul Ploieşti), Răzvan Ochiroşii (mijlocaş stânga, Săgeata Năvodari), Ciprian Milea (mijlocaş defensiv, Petrolul Ploieşti), Csaba Borbely (atacant, CF Brăila)

 FC Vaslui (antrenor Viorel Hizo -confirmat-)
Au venit: Mihai Luca (portar, CSM Paşcani), Petăr Jovanović -Serbia- (fundaş dreapta, FK Sloboda Sevojno), Vasile Buhăescu (atacant retras, Petrolul Ploieşti)
Au plecat: Dušan Kuciak -Slovacia- (portar, Legia Varşovia), David Rivas -Spania- (fundaş, liber de contract), Marius Ştefoi (mijlocaş dreapta, Farul Constanţa), Alejandro Campano -Spania- (mijlocaş dreapta, liber de contract), Stanislav Ghencev -Bulgaria- (mijlocaş central, Ludogorets Razgrad), Christian Pouga -Camerun- (atacant, Marítimo Funchal)

 Rapid Bucureşti (antrenor Răzvan Lucescu -nou-)
Au venit: Virgil Drăghia (portar, Juventus Bucureşti), Ovidiu Burcă (fundaş central, FC Timişoara), Valentin Creţu (fundaş dreapta, Concordia Chiajna), Cristian Oros (fundaş central, FC Braşov), Iulian Apostol (mijlocaş central, Unirea Urziceni), Dan Alexa (mijlocaş defensiv, FC Timişoara), Ciprian Deac (mijlocaş stânga, FC Schalke 04), Romeo Surdu (atacant lateral, Steaua Bucureşti), Filipe Teixeira -Portugalia- (vârf retras, FC Braşov),
Au plecat: Mircea Bornescu (portar, AO Kavala), Marius Constantin (fundaş central, pus pe lista de transferuri), Adrian Grigore (fundaş, Callatis Mangalia), Pavel Vidanov -Bulgaria- (fundaş dreapta, CSKA Sofia), Cândido Costa -Portugalia- (fundaş dreapta, FC Arouca), Olberdam Oliveira -Brazilia- (mijlocaş defensiv, CS Marítimo), Costin Lazăr (mijlocaş defensiv, PAOK Thessaloniki), Carlos Césinha -Brazilia- (mijlocaş stânga, AEL Larissa), Sorin Frunză, (mijlocaş, Oţelul Galaţi), Lucian Răduţă (atacant, Rapid II Bucureşti), Juliano Spadacio -Brazilia- (atacant, liber de contract), Ionuţ Dobroiu (atacant, Callatis Mangalia)

 Steaua Bucureşti (antrenor Roni Levi -Israel- nou)
Au venit: Valentin Cojocaru (portar, Steaua II Bucureşti), Gabriel Matei (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Alin Toşca (fundaş, Unirea Urziceni), Valeriu Lupu (fundaş, Unirea Urziceni), Alexandru Bourceanu (mijlocaş, FC Timişoara), Florin Bejan (mijlocaş, Steaua II Bucureşti), Dorinel Popa (mijlocaş, Victoria Brăneşti), Liviu Băjenaru (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Mihai Costea (atacant, Universitatea Craiova), Marius Albu (atacant, Steaua II Bucureşti), Raul Rusescu (atacant, Unirea Urziceni), Robert Văduva (atacant, Unirea Urziceni), Leandro Tatu -Brazilia- (atacant, SC Beira-Mar), Stefan Nikolić -Muntenegru (atacant, FC Timişoara)
Au plecat: Cezar Lungu (portar, Astra Ploieşti), Eugen Baciu (fundaş, FCM Bacău), János Székely (mijlocaş, Volga Nizhny Novgorod), Laurenţiu Marinescu (mijlocaş, Universitatea Cluj), Andrei Ionescu (mijlocaş, Metalist Kharkiv), Mihai Onicaş (mijlocaş, Viitorul Constanţa), Apostol Muzac (mijlocaş, Concordia Chiajna), Alexandru Lazăr (mijlocaş, Viitorul Constanţa), Cosmin Matei (mijlocaş, Astra Ploieşti), Romeo Surdu (atacant, Rapid Bucureşti), Marius Onofraş (atacant, FK Khazar Lankaran), Maicon Oliveira -Brazilia- (atacant, Volyn Lutsk), Nicolae Dică (atacant, CS Mioveni), Lucian Burdujan (atacant, Chornomorets Odesa), Marius Albu (atacant, Viitorul Constanţa), Vlad Rusu (atacant, Viitorul Constanţa), Marius Bilaşco (atacant, Tianjin Teda)

 Dinamo Bucureşti (antrenor Liviu Ciobotariu -nou-)
Au venit: George Curcă (portar, Unirea Urziceni), Cristian Pulhac (fundaş, Hércules CF Alicante), Adrian Scarlatache (fundaş, FK Khazar Lankaran), Nicolae Muşat (fundaş, FK Khazar Lankaran), Laurenţiu Rus (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Srdjan Luchin (fundaş, FC Timişoara), Răzvan Cazacu (mijlocaş, Dinamo II Bucureşti), Dorel Stoica (mijlocaş defensiv, Universitatea Craiova), Marius Niculae (atacant, Kavala FC)
Au plecat: Emilian Dolha (portar, FC Fakel Voronezh), Óscar Rubio -Spania- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Ersin Mehmedović -Serbia- (fundaş, final de contract), Eugen Crăciun (fundaş, CS Mioveni), Raul Crişan (fundaş, pus pe lista de transferuri), Ştefan Bărboianu (fundaş, Universitatea Craiova), Valerică Găman (fundaş, Universitatea Craiova), Valeriu Bordeanu (fundaş, FC Botoşani), Sergiu Scărlătescu (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Hristu Chiacu (mijlocaş, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Andrei Mărgăritescu (mijlocaş, CS Mioveni), Vlad Munteanu (mijlocaş, Concordia Chiajna), Georgian Păun (atacant, pus pe lista de transferuri)

 Gaz Metan Mediaş (antrenor Cristian Pustai -confirmat-)
Au venit: Ciprian Petre (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Nicandro Breeveld -Olanda- (mijlocaş, Jiul Petroşani), Cristian Bud (atacant, CFR 1907 Cluj)
Au plecat: Michael Kubala -Slovacia- (mijlocaş, Astra Ploieşti), Doru Dudiţă (mijlocaş, Voinţa Sibiu), Admir Aganović -Bosnia- (atacant, Neuchâtel Xamax)

 Universitatea Cluj (antrenor Ionuţ Badea -confirmat-)
Au venit: Eduard Nicola (fundaş, Victoria Brăneşti), Łukasz Szukała -Polonia- (fundaş, Gloria Bistriţa), Sebastian Achim (fundaş, Gloria Bistriţa), Rareş Cucui, (fundaş, tineret), Giorgian Buşcă (fundaş, Unirea Urziceni), Fabian Teuşan (fundaş, Unirea Urziceni), Laurenţiu Marinescu (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Georgian Tobă (mijlocaş, Unirea Urziceni), Hélder Castro -Portugalia- (mijlocaş, Portimonense SC\revenit împrumut)
Au plecat: Daniel Munteanu (fundaş, Delta Tulcea), Bogdan Buhuş (fundaş, retras), Nicola Ascoli -Italia- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Vasile Gheorghe (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Georgian Tobă (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Habib Baldé -Guineea- (mijlocaş, Tavriya Simferopol), Paul Ţene (mijlocaş, Delta Tulcea), Afonso Delgado -Spania- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Valentin Lemnaru (atacant, Pandurii Târgu-Jiu), Octavian Drăghici (atacant, Delta Tulcea)

 FCM Târgu-Mureş (antrenor Ioan Ovidiu Sabău -confirmat-)
Au venit: Alessandro Caparco -Italia- (portar, FCM Târgu-Mureş II), Alin Goia (portar, Luceafărul Oradea), Halisson Bruno Melo dos Santos -Brazilia- (fundaş, EC Noroeste), Dănuţ Gugu (fundaş central, FCM Târgu-Mureş), Sorin Ghionea (fundaş, FC Timişoara), Mario Donadoni -Italia- (fundaş, FCM Târgu-Mureş II), Vişan Creţu (fundaş, Delta Tulcea), Milan Bortel -Slovacia- (fundaş, Spal 1907), Epaminonda Nicu (fundaş, Unirea Urziceni), Răzvan Pădureţu (mijlocaş, Unirea Urziceni), Robert Ilyeş (mijlocaş, FC Braşov), Jamal Mohammed -Kenya- (mijlocaş, Kazma SC), Claudiu Bumba (mijlocaş, CSM Baia-Mare), Celsinho -Brazilia- (mijlocaş, Sporting Lisabona), Moussa Kalisse -Olanda- (atacant, FC Dordrecht), Salifou Fofana (atacant, Coasta de Fildeş), Danijel Subotić -Serbia- (atacant, Universitatea Craiova)
Au plecat: Remus Dănălache (portar, Voinţa Sibiu), Mihai Şteţca (portar, pus pe lista de transferuri), Bruno Fernandes -Portugalia- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Lucian Munteanu (fundaş, FC Braşov), Lucian Cazan (fundaş, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Andrei Cordoş (fundaş, Frosinone Calcio), Laurenţiu Rus (fundaş, Dinamo Bucureşti), Dan Matei (fundaş, pus pe lista de transferuri), George Petcuţ (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Rareş Vârtic (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Mihai Stere (mijlocaş, Concordia Chiajna), Lucian Răduţă (atacant, Rapid Bucureşti), Diego Ruiz -Argentina- (atacant, pus pe lista de transferuri), Dorel Zaharia (atacant, Săgeata Năvodari)

 Astra Ploieşti (antrenor Tibor Selymes -confirmat-)
Au venit: Silviu Lung jr (portar, Universitatea Craiova), Cezar Lungu (portar, Steaua Bucureşti), George Gavrilaş (portar, CF Brăila), Dan Pânzaru -Moldova- (portar, Prahova Tomșani), Anthony Soubervie -Franţa- (fundaş, Aviron Bayonnais FC), Bruno Miguel -Portugalia- (fundaş, União Leiria), Michael Kubala -Slovacia- (mijlocaş, Gaz Metan Mediaş), Marius Ologu (mijlocaş, Universitatea Craiova), Florin Pătraşcu (mijlocaş, ACSMU Poli Iaşi), Daniel Vădrariu (mijlocaş, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Cosmin Matei (mijlocaş, Steaua Bucureşti)
Au plecat: Dan Pânzaru -Moldova- (portar, CSO Plopeni), Bogdan Miron (portar, Voinţa Sibiu), Pierre Ebéde -Camerun- (portar, pus pe lista de transferuri), Valentin Sandu (fundaş, ALRO Slatina), Cristian Cojenel (mijlocaş, Callatis Mangalia), Victoraş Cataramă (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), Marius Croitoru (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Paulinho Dinarte -Portugal- (mijlocaş, final de contract), Vitali Gussev -Estonia- (atacant, final de contract)

 CFR 1907 Cluj (antrenor Jorge Costa -Portugalia- -nou-)
Au venit: José Lionn de Lucena -Brazilia- (fundaş, Rio Ave FC), Renan Fernandes Garcia -Brazilia- (mijlocaş, SC Beira-Mar Aveiro), Mario Jorge Malino Paulino "Camora" -Portugalia- (mijlocaş, Naval 1º Maio), Modou Sougou -Senegal- (atacant, Académica de Coimbra), Ronny Carlos da Silva -Brazilia- (atacant, SC Beira-Mar), Weldon Santos de Andrade -Brazilia- (atacant, Benfica Lisabona)
Au plecat: Eduard Stăncioiu (portar, pus pe lista de transferuri), Léo Veloso -Brazilia- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Emil Dică (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Paul Batin (atacant, Pandurii Târgu-Jiu), Cristian Bud (atacant, Gaz Metan Mediaş)

 FC Braşov (antrenor Daniel Isăilă -nou-)
Au venit: Mário Felgueiras -Portugalia- (portar, Sporting Braga), Horia Crişan (fundaş, Academia Gheorghe Hagi), Hélder Godinho -Portugalia- (portar, CD Aves), Florin Iacob (portar, juniori), Hugo Sousa -Portugalia- (fundaş, FC Porto), Ricardo Machado -Portugalia- (fundaş, CD Feirense), Lucian Munteanu (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Sebastián Páez -Chile- (mijlocaş, Unión San Felipe), Bruno Madeira -Portugalia- (mijlocaş, FC Penafiel), Jonathan Domínguez -Argentina- (atacant, Unión La Calera), Kanu -Brazilia- (atacant, FC Penafiel), Mugurel Buga (atacant, Skoda Xanthi), Adrian Voiculeţ (atacant, FCM UTA Arad), Pedro Moutinho -Portugalia- (atacant, Falkirk FC)
Au plecat: Gabriel Kajcsa (portar, Corona Braşov), Cristian Hăisan (portar, CS Mioveni), Ionuţ Voicu (fundaş, CS Mioveni), Cristian Oros (fundaş, Rapid Bucureşti), Diego Gaúcho -Brazilia- (fundaş, UD Leiria), Adrian Rusu (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Ionuţ Voicu (fundaş, final de contract), Cosmin Năstăsie (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), José Williams -Brazilia- (mijlocaş, Associação Naval 1º de Maio), Robert Ilyeş (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Dejan Martinović -Bosnia- (mijlocaş, final de contract), Nuno Viveiros -Portugalia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Filipe Teixeira -Portugalia- (atacant, Rapid Bucureşti), Josías Cardoso -Brazilia- (atacant, pus pe lista de transferuri)

 Pandurii Târgu-Jiu (antrenor Petre Grigoraş -confirmat-)
Au venit: Adrian Rusu (fundaş, FC Braşov), Călin Cristea (mijlocaş, Unirea Alba-Iulia), Alexandru Maxim (mijlocaş, Espanyol Barcelona), Olimpiu Bucur (mijlocaş, Minaur Zlatna), Valentin Lemnaru (atacant, Universitatea Cluj), Paul Batin (atacant, CFR 1907 Cluj), Alexandru Grigoraş (atacant, Callatis Mangalia), Daniel Unguru (atacant, Pandurii Târgu Jiu II)
Au plecat: Gabriel Matei (fundaş, Steaua Bucureşti), Alexandru Vlad (fundaş, Săgeata Năvodari), George Neagu (fundaş, CS Mioveni), Daniel Orac (mijlocaş, CSMS Iaşi), Florin Hidişan (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Bogdan Apostu (atacant, Petrolul Ploieşti), Andrei Antohi (atacant Voinţa Sibiu), Ionuţ Dobroiu (atacant, Rapid Bucureşti), Albert Voinea (atacant, Gloria Bistriţa)

 Ceahlăul Piatra-Neamţ (antrenor Constantin Enache -confirmat-)
Au venit: Bojan Jović -Serbia- (portar, FK Sarajevo), Lucian Cazan (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Aitor Monroy Rueda -Spania- (mijlocaş, UD Logroñés), Matheus Eccard de Carvalho -Brazilia- (fundaş, Centro de Futebol "Zico" Rio de Janeiro), Hristu Chiacu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Daniel Stana (mijlocaş, CS Otopeni), Lucas Gabriel López García -Argentina- (mijlocaş, Guarani FC), Denis Omerbegović -Bosnia- (atacant, Karlsruher SC), Igor Radovanović -Bosnia- (atacant, FK Slavija Sarajevo),
Au plecat: Andrei Roheţki (portar, FC Botoşani), Constantin Ferariu (fundaş, Callatis Mangalia), Gabriel Tudosă ((mijlocaş, Callatis Mangalia), Radu Miron (mijlocaş, Callatis Mangalia), George Şofroni ((mijlocaş, Callatis Mangalia), Călin Târnăvean (atacant, FCM Târgu-Mureş)

 Concordia Chiajna (antrenor Laurenţiu Diniţă -confirmat-)
Au venit: Yordan Gospodinov -Bulgaria- (portar, Kaliakra Kavarna), Claudiu Dumitrescu (fundaş, CS Otopeni), Jean-Claude Bozga -RD Congo- (fundaş, Petrolul Ploiești), Apostol Muzac (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Sorin Paraschiv (mijlocaş, Volyn Lutsk), Ilie Iordache (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Vlad Munteanu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Mihai Stere (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Adrian Mihalcea (atacant, Unirea Urziceni), Ionuț Balaur (atacant, FC Vaslui)
Au plecat: Valentin Creţu (fundaş, Rapid Bucureşti), Eugen Trică (mijlocaş, retras)

 Petrolul Ploieşti (antrenor Valeriu Răchită -confirmat-)
Au venit: Bogdan Manea (portar, juniori), Laurenţiu Petean (fundaş, Oţelul Galaţi), Enes Šipovič -Bosnia- (fundaş, Oţelul Galaţi), Nenad Đurović -Muntenegru- (fundaş, Szolnoki MÁV FC), Victoraş Cataramă (mijlocaş, Astra Ploieşti), Aleksandar Stoimirović -Serbia- (mijlocaş, FK Borac Čačak), Adrian Borza (mijlocaş, Mureşul Deva), Bogdan Străuţ (fundaş, Victoria Brăneşti), Cătălin Crosman (fundaş, juniori), Valentin Negru (mijlocaş, Sportul Studenţesc Bucureşti), Ciprian Milea (mijlocaş, Oţelul Galaţi), Nikola Komazec -Serbia- (atacant, FK Hajduk Kula), Bogdan Apostu (atacant, Pandurii Târgu-Jiu), Nicolae Mitea (atacant, liber de contract), Mihai Roman (atacant, Universitatea Craiova)
Au plecat: Victor Râmniceanu (portar, CS Otopeni), Marian Cârjă (fundaş, Oţelul Galaţi), Zoran Ljubinković -Serbia- (fundaş, Oţelul Galaţi), Jean-Claude Bozga -RD Congo- (fundaş, Concordia Chiajna), Adrian Cuciula (fundaş, Arieşul Turda), Florin Plecanciuc (fundaş, CSM Râmnicu-Vâlcea), Cătălin Păun (fundaş, CS Otopeni), Nenad Grumic -Serbia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Cristian Vlad (mijlocaş, Vispesti Prahova), Vlad Stănescu (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Cosmin Gârleanu (mijlocaş, Oţelul Galaţi), Liviu Mihai (mijlocaş, Callatis Mangalia), Alexandru Benga (mijlocaş, Oţelul Galaţi), Bogdan Moroşan (atacant, pus pe lista de transferuri), Constantin Stoica (atacant, Sportul Studenţesc Bucureşti), Eugene Sseppuya -Uganda- (atacant, pus pe lista de transferuri), Marian Pop (atacant, pus pe lista de transferuri), Vasile Buhăescu (atacant, FC Vaslui)

 CS Mioveni (antrenor Ionuţ Popa -confirmat-)
Au venit: Cristian Hăisan (portar, FC Braşov), Valentin Coca (portar, FC Argeş Piteşti), Adrian Iordache  (fundaş, FK Khazar Lankaran), Ionuţ Voicu (fundaş, FC Braşov), Eugen Crăciun (fundaş, Dinamo Bucureşti), George Neagu (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Andrei Mărgăritescu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Leonard Naidin (mijlocaş, Neftchi Baku), Alexandru Mandea (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Nicolae Dică (atacant, Steaua Bucureşti), Adrian Neaga (atacant, Volyn Lutsk), Ciprian Tănasă (atacant, Metalurh Donetsk), Mihai Dina (atacant, Universitatea Craiova)
Au plecat: Alberto Cobrea (portar, Udinese Primavera), Iulian Ilie (portar, pus pe lista de transferuri), Constantin Bumbac (fundaş, Gloria Arad), Alexandru Ciucur (fundaş, pus pe lista de transferuri), Mitică Moşteanu ((fundaş, CS Mioveni II), Sebastian Sfârlea (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Daniel Stan (catacant, CSM Râmnicu-Vâlcea)

 Sportul Studenţesc Bucureşti (antrenor Gheorghe Mulţescu -confirmat-)
Au venit: Cătălin Samoilă (portar, Delta Tulcea), Stelian Stancu (fundaş, FK Khazar Lankaran), Constantin Lazăr (mijlocaş, Chimia Brazi), Constantin Stoica (atacant, Petrolul Ploieşti)
Au plecat: Raul Ciupe (fundaş, liber de contract), Marius Postolache (mijlocaş, liber de contract), Valentin Negru (mijlocaş, Petrolul Ploieşti)

 Voinţa Sibiu (antrenor Alexandru Pelici -confirmat-)
Au venit: Remus Dănălache (portar, FCM Târgu-Mureş), Bogdan Miron (portar, Astra Ploieşti), Sergiu Bar (fundaş, Victoria Brăneşti), Florin Popa (fundaş, Săgeata Năvodari), Andrei Tânc (fundaş, FCM UTA Arad), Răzvan Dâlbea (mijlocaş, Unirea Alba-Iulia), Ionuţ Coman (atacant Victoria Brăneşti), Andrei Antohi (atacant Pandurii Târgu-Jiu), Cristian Cigan (atacant, FC Bihor Oradea)
Au plecat: Cristian Bordea (portar, pus pe lista de transferuri), Vlad Dani (portar, CSMS Iaşi), István Szabó (atacant, pus pe lista de transferuri)

ultima actualizare: 31.08.2011, ora 18:16

RoMercato -transferuri 2011-2012 iarna


RoMercato -Sezonul 2010-11- vara
RoMercato -Sezonul 2010-11- iarna
RoMercato -Sezonul 2009-10- iarna
RoMercato -Sezonul 2009-10- vara
RoMercato -Sezonul 2008-09- iarna

STRANIERI
Alex Pena (portar, AS Roma) -----> SS Juve Stabia
Răzvan
Cociş (mijlocaş, FC Karpaty Lviv) -----> FC Rostov
Paul Codrea (mijlocaş, AS Bari) -----> AC Siena
George Florescu (mijlocaş, Alania Vladikavkaz) -----> Arsenal Kiev
Dorin Goian (fundaş, US Palermo) -----> Glasgow Rangers
Fabian Himcinschi (atacant, Unirea Alba-Iulia) -----> Empoli FC
Emil Jula (atacant, Energie Cottbus) -----> MSV Duisburg
Florin Lovin (mijlocaş, TSV 1860 München) -----> AO Kerkyra
Adrian Mutu (atacant, AC Fiorentina) -----> Cesena Calcio
Daniel Niculae (atacant, AS Monaco) -----> AS Nancy
Cosmin Olăroiu (antrenor, Sadd Sports Club) -----> Al Ain SCC
Daniel Onescu (mijlocaş, Rimini Calcio) -----> Sampdoria Genova
Mirel Rădoi (mijlocaş, Al-Hilal FC) -----> Al Ain SCC
Sebastian Mladen (fundaş, AS Roma) -----> SS Juve Stabia
Sorin Rădoi (atacant, Santarcangelo Calcio) -----> AC Siena









» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2013-2014

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2013-2014.

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul: iarna 2011-2012

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2008-2009

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2008-2009 oferita de RomanianSoccer.ro



Top News

-Avancronica meciului FC Botosani - Gaz Metan

-Thomas Eisfeld a semnat cu Fulham

-Belgia: Victorie la scor pentru Standard

-Gane: Avem un moral bun, vom face fata si Stelei

-Grigoras: Rezultatul de la Craiova a fost echitabil (video)

-Origi va semna sambata cu Liverpool

-Avancronica meciului ASA Targu-Mures - Universitatea Cluj




Care antrenor din Liga 1 va fi primul demis?
Adrian Falub (ASA)
Ionel Gane (CSUC)
Marian Rada (Rapid)
Marius Lăcătuș (CSMS)
Cornel Ţălnar (Braşov)
Marius Şumudică (Concordia)
Cristian Dulca (Gaz)
Bogdan Stelea (Viitorul)
Mihai Teja ("U" Cluj)
Michael Weiß (Oţelul)
Marin Barbu (Ceahlăul)
Leontin Grozavu (Botoşani)
Petre Grigoraș (Pandurii)
Vasile Miriuţă (CFR)
Flavius Stoican (Dinamo)
Răzvan Lucescu (Petrolul)
Daniel Isăilă (Astra)
Constantin Gâlcă (Steaua)
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Popescu
România
54 ani

Angelo Di Livio
Italia
48 ani

Diego Perotti
Argentina
26 ani

Dimitris Saravakos
Grecia
53 ani

Felix Magath
Germania
61 ani

Francisco Molinero
Spania
29 ani

Gaël Clichy
Franța
29 ani

Gheorghe Chivorchian
România
60 ani

Maicon
Brazilia
33 ani

Martin Laursen
Danemarca
37 ani

Mladen Rudonja
Slovenia
43 ani

Nelinho
Brazilia
64 ani

Paul Freier
Germania
35 ani

Romeo Buteseacă
România
36 ani

Sabri Sarıoğlu
Turcia
30 ani

Sebastian Sfârlea
România
33 ani

Stephen Makinwa
Nigeria
31 ani

Vasile Zavoda
România
85 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
FC Vaslui Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
Poli Timisoara
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Etapa 1
25.07.2014
Cronica
Concordia Chiajna
0 - 2
Astra Giurgiu C
25.07.2014 CS Universitatea Craiova
1 - 1
Pandurii Târgu-Jiu C
26.07.2014 ASA Târgu-Mureș
0 - 0
Universitatea Cluj Look Plus C
26.07.2014 Rapid București
21:00
Steaua București Look TV C
27.07.2014 FC Botoșani
17:00
Gaz Metan Mediaș Look Plus C
27.07.2014 CFR 1907 Cluj
19:00
Ceahlăul Piatra-Neamț Look TV C
27.07.2014 FC Brașov
21:00
Petrolul Ploiești Look TV C
28.07.2014 CSMS Iași
18:30
FC Viitorul Look TV C
28.07.2014 Dinamo București
21:00
Oțelul Galați Look Plus C


1. Astra Giurgiu 3
2. CS Universitatea Craiova 1
3. Pandurii Târgu-Jiu 1
4. CFR 1907 Cluj 0
5. FCM Târgu-Mureș 0
6. CSMS Iași 0
7. Dinamo București 0
8. FC Botoșani 0
9. FC Brașov 0
10. FC Viitorul 0
11. Gaz Metan Mediaș 0
12. Oțelul Galați 0
13. Ceahlăul Piatra-Neamț 0
14. Petrolul Ploiești 0
15. Rapid București 0
16. Steaua București 0
17. Universitatea Cluj 0
18. Concordia Chiajna 0
Clasament Liga I

Etapa 26
12.04.2014 Sportul Studențesc București
-
Unirea Slobozia   C
12.04.2014 Dunărea Galați
2 - 0
Rapid București C
12.04.2014 ACS Berceni
2 - 0
Farul Constanța C
12.04.2014 Gloria Buzău
0 - 1
CSMS Iași C
12.04.2014 Unirea Tărlungeni
3 - 2
FC Clinceni C
12.04.2014 SC Bacău
2 - 1
CF Brăila C


1. CSMS Iași 49
2. Rapid București 41
3. Unirea Slobozia 41
4. FC Clinceni 37
5. ACS Berceni 36
6. SC Bacău 29
7. Unirea Tărlungeni 27
8. Gloria Buzău 25
9. CF Brăila 23
10. Rapid CFR Suceava 19
11. Farul Constanța 18
12. Dunărea Galați 17
13. Sportul Studențesc București 0
Clasament B1

Etapa 22
11.04.2014 Metalul Reșița
4 - 0
FCM UTA Arad C
12.04.2014 FC Olt Slatina
2 - 0
FC Bihor Oradea C
12.04.2014 Minerul Motru
0 - 0
CSM Râmnicu-Vâlcea C
12.04.2014 Olimpia Satu-Mare
0 - 1
Gloria Bistrița C
12.04.2014 ASA Târgu-Mureș
3 - 0
FC Universitatea Craiova C
12.04.2014 CS Universitatea Craiova
2 - 0
CS Mioveni C


1. CS Universitatea Craiova 49
2. Metalul Reșița 37
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 36
4. FC Olt Slatina 36
5. ASA Târgu-Mureș 34
6. Gloria Bistrița 34
7. Olimpia Satu-Mare 33
8. CS Mioveni 29
9. FC Bihor Oradea 26
10. FCM UTA Arad 21
11. FC Universitatea Craiova 17
12. Minerul Motru 13
Clasament B2

Play-Off B1


Etapa 10
07.06.2014 SC Bacău
1 - 1
FC Clinceni C
07.06.2014 Unirea Slobozia
1 - 1
Rapid București C
07.06.2014 CSMS Iași
3 - 1
ACS Berceni C


1. CSMS Iași 38
2. Rapid București 35
3. Unirea Slobozia 33
4. FC Clinceni 32
5. ACS Berceni 14
6. SC Bacău 13
Clasament Play-Off B1

Play-Off B2


Etapa 10
04.06.2014 FC Olt Slatina
1 - 0
ASA Târgu-Mureș C
07.06.2014 Gloria Bistrița
2 - 3
Metalul Reșița C
07.06.2014 CS Universitatea Craiova
3 - 0
CSM Râmnicu-Vâlcea C


1. CS Universitatea Craiova 37
2. ASA Târgu-Mureș 34
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 30
4. Metalul Reșița 26
5. Gloria Bistrița 24
6. FC Olt Slatina 15
Clasament Play-Off B2

Play-Out B1


Etapa 10
07.06.2014 Farul Constanța
1 - 2
CF Brăila C
07.06.2014 Rapid CFR Suceava
4 - 2
Unirea Tărlungeni C
07.06.2014 Gloria Buzău
2 - 1
Dunărea Galați C


1. CF Brăila 34
2. Gloria Buzău 32
3. Unirea Tărlungeni 31
4. Rapid CFR Suceava 29
5. Dunărea Galați 26
6. Farul Constanța 13
Clasament Play-Out B1

Play-Out B2


Etapa 10
07.06.2014 FC Universitatea Craiova
-
FC Bihor Oradea   C
07.06.2014 CS Mioveni
-
FCM UTA Arad   C
07.06.2014 Olimpia Satu-Mare
4 - 1
Minerul Motru C


1. Olimpia Satu-Mare 42
2. CS Mioveni 31
3. FC Bihor Oradea 29
4. FCM UTA Arad 15
5. Minerul Motru 13
6. FC Universitatea Craiova 6
Clasament Play-Out B2

C1


Etapa 22
11.04.2014 FCM Bacău
-
Știința Miroslava   C
11.04.2014 Aerostar Bacău
1 - 2
Bucovina Pojorâta C
11.04.2014 Cetatea Târgu-Neamț
3 - 1
CSM Moinești C
11.04.2014 Sporting Suceava
0 - 1
FCM Dorohoi C
11.04.2014 Bucovina Rădăuți
1 - 1
Ceahlăul Piatra-Neamț II C
11.04.2014 Petrotub Roman
0 - 0
Kosarom Pașcani C


1. Kosarom Pașcani 36
2. FCM Dorohoi 36
3. Petrotub Roman 35
4. Știința Miroslava 35
5. Cetatea Târgu-Neamț 35
6. Bucovina Pojorâta 31
7. CSM Moinești 28
8. Ceahlăul Piatra-Neamț II 26
9. Sporting Suceava 16
10. Bucovina Rădăuți 15
11. Aerostar Bacău 14
12. FCM Bacău 0
Clasament C1

C2


Etapa 22
11.04.2014 CS Ștefănești
2 - 0
Oțelul Galați II C
11.04.2014 Conpet Cireșu
2 - 3
Dunărea Călărași C
11.04.2014 Progresul Cernica
0 - 3
Viitorul Axintele C
12.04.2014 Callatis Mangalia
3 - 1
Rapid Fetești C
12.04.2014 Gloria Popești Leordeni
2 - 2
CS Afumați C
12.04.2014 Sporting Liești
1 - 2
FC Voluntari C


1. FC Voluntari 55
2. CS Ștefănești 46
3. CS Afumați 44
4. Dunărea Călărași 39
5. Gloria Popești Leordeni 38
6. Viitorul Axintele 37
7. Oțelul Galați II 24
8. Callatis Mangalia 23
9. Progresul Cernica 20
10. Sporting Liești 20
11. Conpet Cireșu 16
12. Rapid Fetești 9
Clasament C2

C3


Etapa 22
11.04.2014 Metaloglobus București
2 - 1
Concordia Chiajna II C
12.04.2014 Juventus București
1 - 0
Dinamo II București C
12.04.2014 CS Tunari
4 - 1
Viitorul Domnești C
12.04.2014 CS Podari
0 - 1
Inter Clinceni C
12.04.2014 FC Balș 2007
0 - 3
CS Balotești C
12.04.2014 Viitorul Municipal Craiova
1 - 2
CS Vișina-Nouă C


1. Juventus București 47
2. CS Balotești 40
3. CS Vișina-Nouă 38
4. Inter Clinceni 34
5. Metaloglobus București 31
6. FC Balș 2007 31
7. Dinamo II București 30
8. CS Tunari 30
9. Viitorul Domnești 24
10. CS Podari 22
11. Concordia Chiajna II 22
12. Viitorul Municipal Craiova 21
Clasament C3

C4


Etapa 22
11.04.2014 FC Avrig
-
Minerul Jilț Mătăsari   C
11.04.2014 Milenium Giarmata
1 - 3
Pandurii Târgu-Jiu II C
11.04.2014 FC Hunedoara
5 - 0
AFCM Reșița 2012 C
11.04.2014 Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
0 - 0
CS FC Caransebeș C
11.04.2014 Știința Turceni
1 - 1
CS Vulturii 2009 C
11.04.2014 Jiul Rovinari
0 - 1
Muncitorul Reșița C


1. CS FC Caransebeș 47
2. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 44
3. FC Hunedoara 42
4. Milenium Giarmata 36
5. Pandurii Târgu-Jiu II 31
6. CS Vulturii 2009 30
7. Jiul Rovinari 27
8. Știința Turceni 20
9. Muncitorul Reșița 18
10. AFCM Reșița 2012 17
11. Minerul Jilț Mătăsari 0
12. FC Avrig 0
Clasament C4

C5


Etapa 22
11.04.2014 Sănătatea Cluj
-
FC Universitar Baia-Mare   C
11.04.2014 Șoimii Pâncota
1 - 1
Arieșul Turda C
12.04.2014 Unirea Jucu
0 - 1
CS Osorhei C
12.04.2014 FC Municipal Baia-Mare
1 - 0
Unirea Dej C
12.04.2014 CS Ineu
0 - 1
CS Național Sebiș C
12.04.2014 FC Zalău
1 - 2
Metalurgistul Cugir C


1. Metalurgistul Cugir 45
2. CS Național Sebiș 40
3. Șoimii Pâncota 37
4. CS Osorhei 31
5. FC Municipal Baia-Mare 29
6. CS Ineu 28
7. FC Zalău 26
8. Sănătatea Cluj 25
9. Unirea Jucu 18
10. Arieșul Turda 15
11. Unirea Dej 10
12. FC Universitar Baia-Mare 0
Clasament C5

C6


Etapa 22
11.04.2014 ACS URBAN Titu
1 - 1
FC Zagon C
11.04.2014 Atletic Bradu
0 - 0
SCM Argeș Pitești 2012 C
11.04.2014 Civitas Făgăraș
0 - 3
FCM Târgoviște C
12.04.2014 FCM Câmpina
1 - 0
Avântul Reghin C
12.04.2014 FC Păpăuți
0 - 0
CONPET Ploiești C
12.04.2014 Chindia Târgoviște
2 - 1
Fortuna Poiana Câmpina C


1. Chindia Târgoviște 51
2. Fortuna Poiana Câmpina 48
3. SCM Argeș Pitești 2012 46
4. FC Zagon 39
5. FCM Câmpina 39
6. Atletic Bradu 38
7. CONPET Ploiești 24
8. Avântul Reghin 22
9. ACS URBAN Titu 20
10. FCM Târgoviște 19
11. FC Păpăuți 18
12. Civitas Făgăraș 2
Clasament C6

Play-Off C1


Etapa 10
06.06.2014 Bucovina Pojorâta
0 - 1
Știința Miroslava C
06.06.2014 FCM Dorohoi
3 - 2
Kosarom Pașcani C
06.06.2014 Petrotub Roman
1 - 3
Cetatea Târgu-Neamț C


1. FCM Dorohoi 40
2. Petrotub Roman 32
3. Știința Miroslava 26
4. Cetatea Târgu-Neamț 25
5. Kosarom Pașcani 24
6. Bucovina Pojorâta 17
Clasament Play-Off C1

Play-Off C2


Etapa 10
06.06.2014 Dunărea Călărași
2 - 2
CS Ștefănești C
06.06.2014 CS Afumați
0 - 1
Viitorul Axintele C
06.06.2014 FC Voluntari
4 - 1
Gloria Popești Leordeni C


1. FC Voluntari 45
2. Viitorul Axintele 31
3. CS Ștefănești 30
4. CS Afumați 28
5. Dunărea Călărași 15
6. Gloria Popești Leordeni 14
Clasament Play-Off C2

Play-Off C3


Etapa 10
06.06.2014 Juventus București
3 - 0
FC Balș 2007 C
06.06.2014 Metaloglobus București
4 - 1
CS Balotești C
06.06.2014 Inter Clinceni
3 - 0
CS Vișina-Nouă C


1. CS Balotești 33
2. Inter Clinceni 31
3. CS Vișina-Nouă 30
4. Juventus București 27
5. Metaloglobus București 27
6. FC Balș 2007 13
Clasament Play-Off C3

Play-Off C4


Etapa 10
06.06.2014 CS Vulturii 2009
2 - 0
Milenium Giarmata C
06.06.2014 Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
3 - 2
FC Hunedoara C
06.06.2014 CS FC Caransebeș
3 - 2
Pandurii Târgu-Jiu II C


1. CS FC Caransebeș 40
2. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 39
3. FC Hunedoara 25
4. Pandurii Târgu-Jiu II 24
5. CS Vulturii 2009 20
6. Milenium Giarmata 20
Clasament Play-Off C4

Play-Off C5


Etapa 10
06.06.2014 FC Municipal Baia-Mare
3 - 2
Șoimii Pâncota C
06.06.2014 CS Național Sebiș
0 - 1
CS Ineu C
06.06.2014 Metalurgistul Cugir
3 - 3
CS Osorhei C


1. Șoimii Pâncota 40
2. CS Național Sebiș 32
3. Metalurgistul Cugir 31
4. CS Osorhei 21
5. CS Ineu 20
6. FC Municipal Baia-Mare 17
Clasament Play-Off C5

Play-Off C6


Etapa 10
06.06.2014 Chindia Târgoviște
3 - 0
FCM Câmpina C
06.06.2014 FC Zagon
0 - 1
Argeșul Pitești 2012 C
06.06.2014 Fortuna Poiana Câmpina
7 - 2
Atletic Bradu C


1. Chindia Târgoviște 44
2. Fortuna Poiana Câmpina 40
3. FC Zagon 19
4. Atletic Bradu 18
5. Argeșul Pitești 2012 9
6. FCM Câmpina 6
Clasament Play-Off C6

Play-Out C1


Etapa 10
06.06.2014 FCM Bacău
-
Sporting Suceava   C
06.06.2014 Ceahlăul Piatra-Neamț II
5 - 1
Aerostar Bacău C
06.06.2014 CSM Moinești
1 - 0
Bucovina Rădăuți C


1. Aerostar Bacău 30
2. CSM Moinești 27
3. Ceahlăul Piatra-Neamț II 25
4. Bucovina Rădăuți 21
5. Sporting Suceava 13
6. FCM Bacău 0
Clasament Play-Out C1

Play-Out C2


Etapa 10
06.06.2014 Progresul Cernica
-
Oțelul Galați II   C
06.06.2014 Conpet Cireșu
5 - 4
Sporting Liești C
06.06.2014 Callatis Mangalia
4 - 0
Rapid Fetești C


1. Conpet Cireșu 31
2. Oțelul Galați II 28
3. Sporting Liești 25
4. Callatis Mangalia 25
5. Progresul Cernica 16
6. Rapid Fetești 14
Clasament Play-Out C2

Play-Out C3


Etapa 10
06.06.2014 Dinamo II București
2 - 3
CS Podari C
06.06.2014 Concordia Chiajna II
2 - 3
CS Tunari C
06.06.2014 Viitorul Municipal Craiova
3 - 0
Viitorul Domnești C


1. Dinamo II București 39
2. CS Tunari 33
3. CS Podari 30
4. Concordia Chiajna II 23
5. Viitorul Municipal Craiova 22
6. Viitorul Domnești 20
Clasament Play-Out C3

Play-Out C4


Etapa 10
06.06.2014 Minerul Jilț Mătăsari
-
Știința Turceni   C
06.06.2014 Muncitorul Reșița
-
FC Avrig   C
06.06.2014 Jiul Rovinari
0 - 0
AFCM Reșița 2012 C


1. Muncitorul Reșița 28
2. AFCM Reșița 2012 22
3. Jiul Rovinari 21
4. Știința Turceni 17
5. Minerul Jilț Mătăsari 0
6. FC Avrig 0
Clasament Play-Out C4

Play-Out C5


Etapa 10
06.06.2014 FC Universitar Baia-Mare
-
Unirea Jucu   C
06.06.2014 FC Zalău
1 - 6
Arieșul Turda C
06.06.2014 Sănătatea Cluj
2 - 1
Unirea Dej C


1. Arieșul Turda 28
2. Unirea Jucu 27
3. Sănătatea Cluj 26
4. FC Zalău 21
5. Unirea Dej 8
6. FC Universitar Baia-Mare 0
Clasament Play-Out C5

Play-Out C6


Etapa 10
06.06.2014 Civitas Făgăraș
-
Avântul Reghin   C
06.06.2014 FCM Târgoviște
1 - 0
FC Păpăuți C
06.06.2014 CONPET Ploiești
1 - 2
ACS URBAN Titu C


1. FCM Târgoviște 34
2. CONPET Ploiești 28
3. ACS URBAN Titu 27
4. FC Păpăuți 24
5. Avântul Reghin 21
6. Civitas Făgăraș 2
Clasament Play-Out C6