Romanian Soccer
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2011-2012

Oţelul Galaţi (antrenor Dorinel Munteanu -confirmat-)

Au venit: Zoran Ljubinković -Serbia- (fundaş central, Petrolul Ploieşti), Alexandru Benga (mijlocaş dreapta, Petrolul Ploieşti), Alexandru Iacob (mijlocaş, Victoria Brăneşti), Daniel Novac (mijlocaş, Victoria Brăneşti), Sorin Frunză (mijlocaş stânga, Rapid Bucureşti), Daniel Chávez Castillo -Peru- (vârf retras, KVC Westerlo)
Au plecat: Enes Šipovič -Bosnia- (fundaş central, Petrolul Ploieşti), Constantin Mişelăricu (fundaş central, Săgeata Năvodari), Laurenţiu Petean (fundaş dreapta, Petrolul Ploieşti), Răzvan Ochiroşii (mijlocaş stânga, Săgeata Năvodari), Ciprian Milea (mijlocaş defensiv, Petrolul Ploieşti), Csaba Borbely (atacant, CF Brăila)

 FC Vaslui (antrenor Viorel Hizo -confirmat-)
Au venit: Mihai Luca (portar, CSM Paşcani), Petăr Jovanović -Serbia- (fundaş dreapta, FK Sloboda Sevojno), Vasile Buhăescu (atacant retras, Petrolul Ploieşti)
Au plecat: Dušan Kuciak -Slovacia- (portar, Legia Varşovia), David Rivas -Spania- (fundaş, liber de contract), Marius Ştefoi (mijlocaş dreapta, Farul Constanţa), Alejandro Campano -Spania- (mijlocaş dreapta, liber de contract), Stanislav Ghencev -Bulgaria- (mijlocaş central, Ludogorets Razgrad), Christian Pouga -Camerun- (atacant, Marítimo Funchal)

 Rapid Bucureşti (antrenor Răzvan Lucescu -nou-)
Au venit: Virgil Drăghia (portar, Juventus Bucureşti), Ovidiu Burcă (fundaş central, FC Timişoara), Valentin Creţu (fundaş dreapta, Concordia Chiajna), Cristian Oros (fundaş central, FC Braşov), Iulian Apostol (mijlocaş central, Unirea Urziceni), Dan Alexa (mijlocaş defensiv, FC Timişoara), Ciprian Deac (mijlocaş stânga, FC Schalke 04), Romeo Surdu (atacant lateral, Steaua Bucureşti), Filipe Teixeira -Portugalia- (vârf retras, FC Braşov),
Au plecat: Mircea Bornescu (portar, AO Kavala), Marius Constantin (fundaş central, pus pe lista de transferuri), Adrian Grigore (fundaş, Callatis Mangalia), Pavel Vidanov -Bulgaria- (fundaş dreapta, CSKA Sofia), Cândido Costa -Portugalia- (fundaş dreapta, FC Arouca), Olberdam Oliveira -Brazilia- (mijlocaş defensiv, CS Marítimo), Costin Lazăr (mijlocaş defensiv, PAOK Thessaloniki), Carlos Césinha -Brazilia- (mijlocaş stânga, AEL Larissa), Sorin Frunză, (mijlocaş, Oţelul Galaţi), Lucian Răduţă (atacant, Rapid II Bucureşti), Juliano Spadacio -Brazilia- (atacant, liber de contract), Ionuţ Dobroiu (atacant, Callatis Mangalia)

 Steaua Bucureşti (antrenor Roni Levi -Israel- nou)
Au venit: Valentin Cojocaru (portar, Steaua II Bucureşti), Gabriel Matei (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Alin Toşca (fundaş, Unirea Urziceni), Valeriu Lupu (fundaş, Unirea Urziceni), Alexandru Bourceanu (mijlocaş, FC Timişoara), Florin Bejan (mijlocaş, Steaua II Bucureşti), Dorinel Popa (mijlocaş, Victoria Brăneşti), Liviu Băjenaru (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Mihai Costea (atacant, Universitatea Craiova), Marius Albu (atacant, Steaua II Bucureşti), Raul Rusescu (atacant, Unirea Urziceni), Robert Văduva (atacant, Unirea Urziceni), Leandro Tatu -Brazilia- (atacant, SC Beira-Mar), Stefan Nikolić -Muntenegru (atacant, FC Timişoara)
Au plecat: Cezar Lungu (portar, Astra Ploieşti), Eugen Baciu (fundaş, FCM Bacău), János Székely (mijlocaş, Volga Nizhny Novgorod), Laurenţiu Marinescu (mijlocaş, Universitatea Cluj), Andrei Ionescu (mijlocaş, Metalist Kharkiv), Mihai Onicaş (mijlocaş, Viitorul Constanţa), Apostol Muzac (mijlocaş, Concordia Chiajna), Alexandru Lazăr (mijlocaş, Viitorul Constanţa), Cosmin Matei (mijlocaş, Astra Ploieşti), Romeo Surdu (atacant, Rapid Bucureşti), Marius Onofraş (atacant, FK Khazar Lankaran), Maicon Oliveira -Brazilia- (atacant, Volyn Lutsk), Nicolae Dică (atacant, CS Mioveni), Lucian Burdujan (atacant, Chornomorets Odesa), Marius Albu (atacant, Viitorul Constanţa), Vlad Rusu (atacant, Viitorul Constanţa), Marius Bilaşco (atacant, Tianjin Teda)

 Dinamo Bucureşti (antrenor Liviu Ciobotariu -nou-)
Au venit: George Curcă (portar, Unirea Urziceni), Cristian Pulhac (fundaş, Hércules CF Alicante), Adrian Scarlatache (fundaş, FK Khazar Lankaran), Nicolae Muşat (fundaş, FK Khazar Lankaran), Laurenţiu Rus (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Srdjan Luchin (fundaş, FC Timişoara), Răzvan Cazacu (mijlocaş, Dinamo II Bucureşti), Dorel Stoica (mijlocaş defensiv, Universitatea Craiova), Marius Niculae (atacant, Kavala FC)
Au plecat: Emilian Dolha (portar, FC Fakel Voronezh), Óscar Rubio -Spania- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Ersin Mehmedović -Serbia- (fundaş, final de contract), Eugen Crăciun (fundaş, CS Mioveni), Raul Crişan (fundaş, pus pe lista de transferuri), Ştefan Bărboianu (fundaş, Universitatea Craiova), Valerică Găman (fundaş, Universitatea Craiova), Valeriu Bordeanu (fundaş, FC Botoşani), Sergiu Scărlătescu (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Hristu Chiacu (mijlocaş, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Andrei Mărgăritescu (mijlocaş, CS Mioveni), Vlad Munteanu (mijlocaş, Concordia Chiajna), Georgian Păun (atacant, pus pe lista de transferuri)

 Gaz Metan Mediaş (antrenor Cristian Pustai -confirmat-)
Au venit: Ciprian Petre (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Nicandro Breeveld -Olanda- (mijlocaş, Jiul Petroşani), Cristian Bud (atacant, CFR 1907 Cluj)
Au plecat: Michael Kubala -Slovacia- (mijlocaş, Astra Ploieşti), Doru Dudiţă (mijlocaş, Voinţa Sibiu), Admir Aganović -Bosnia- (atacant, Neuchâtel Xamax)

 Universitatea Cluj (antrenor Ionuţ Badea -confirmat-)
Au venit: Eduard Nicola (fundaş, Victoria Brăneşti), Łukasz Szukała -Polonia- (fundaş, Gloria Bistriţa), Sebastian Achim (fundaş, Gloria Bistriţa), Rareş Cucui, (fundaş, tineret), Giorgian Buşcă (fundaş, Unirea Urziceni), Fabian Teuşan (fundaş, Unirea Urziceni), Laurenţiu Marinescu (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Georgian Tobă (mijlocaş, Unirea Urziceni), Hélder Castro -Portugalia- (mijlocaş, Portimonense SC\revenit împrumut)
Au plecat: Daniel Munteanu (fundaş, Delta Tulcea), Bogdan Buhuş (fundaş, retras), Nicola Ascoli -Italia- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Vasile Gheorghe (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Georgian Tobă (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Habib Baldé -Guineea- (mijlocaş, Tavriya Simferopol), Paul Ţene (mijlocaş, Delta Tulcea), Afonso Delgado -Spania- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Valentin Lemnaru (atacant, Pandurii Târgu-Jiu), Octavian Drăghici (atacant, Delta Tulcea)

 FCM Târgu-Mureş (antrenor Ioan Ovidiu Sabău -confirmat-)
Au venit: Alessandro Caparco -Italia- (portar, FCM Târgu-Mureş II), Alin Goia (portar, Luceafărul Oradea), Halisson Bruno Melo dos Santos -Brazilia- (fundaş, EC Noroeste), Dănuţ Gugu (fundaş central, FCM Târgu-Mureş), Sorin Ghionea (fundaş, FC Timişoara), Mario Donadoni -Italia- (fundaş, FCM Târgu-Mureş II), Vişan Creţu (fundaş, Delta Tulcea), Milan Bortel -Slovacia- (fundaş, Spal 1907), Epaminonda Nicu (fundaş, Unirea Urziceni), Răzvan Pădureţu (mijlocaş, Unirea Urziceni), Robert Ilyeş (mijlocaş, FC Braşov), Jamal Mohammed -Kenya- (mijlocaş, Kazma SC), Claudiu Bumba (mijlocaş, CSM Baia-Mare), Celsinho -Brazilia- (mijlocaş, Sporting Lisabona), Moussa Kalisse -Olanda- (atacant, FC Dordrecht), Salifou Fofana (atacant, Coasta de Fildeş), Danijel Subotić -Serbia- (atacant, Universitatea Craiova)
Au plecat: Remus Dănălache (portar, Voinţa Sibiu), Mihai Şteţca (portar, pus pe lista de transferuri), Bruno Fernandes -Portugalia- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Lucian Munteanu (fundaş, FC Braşov), Lucian Cazan (fundaş, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Andrei Cordoş (fundaş, Frosinone Calcio), Laurenţiu Rus (fundaş, Dinamo Bucureşti), Dan Matei (fundaş, pus pe lista de transferuri), George Petcuţ (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Rareş Vârtic (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Mihai Stere (mijlocaş, Concordia Chiajna), Lucian Răduţă (atacant, Rapid Bucureşti), Diego Ruiz -Argentina- (atacant, pus pe lista de transferuri), Dorel Zaharia (atacant, Săgeata Năvodari)

 Astra Ploieşti (antrenor Tibor Selymes -confirmat-)
Au venit: Silviu Lung jr (portar, Universitatea Craiova), Cezar Lungu (portar, Steaua Bucureşti), George Gavrilaş (portar, CF Brăila), Dan Pânzaru -Moldova- (portar, Prahova Tomșani), Anthony Soubervie -Franţa- (fundaş, Aviron Bayonnais FC), Bruno Miguel -Portugalia- (fundaş, União Leiria), Michael Kubala -Slovacia- (mijlocaş, Gaz Metan Mediaş), Marius Ologu (mijlocaş, Universitatea Craiova), Florin Pătraşcu (mijlocaş, ACSMU Poli Iaşi), Daniel Vădrariu (mijlocaş, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Cosmin Matei (mijlocaş, Steaua Bucureşti)
Au plecat: Dan Pânzaru -Moldova- (portar, CSO Plopeni), Bogdan Miron (portar, Voinţa Sibiu), Pierre Ebéde -Camerun- (portar, pus pe lista de transferuri), Valentin Sandu (fundaş, ALRO Slatina), Cristian Cojenel (mijlocaş, Callatis Mangalia), Victoraş Cataramă (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), Marius Croitoru (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Paulinho Dinarte -Portugal- (mijlocaş, final de contract), Vitali Gussev -Estonia- (atacant, final de contract)

 CFR 1907 Cluj (antrenor Jorge Costa -Portugalia- -nou-)
Au venit: José Lionn de Lucena -Brazilia- (fundaş, Rio Ave FC), Renan Fernandes Garcia -Brazilia- (mijlocaş, SC Beira-Mar Aveiro), Mario Jorge Malino Paulino "Camora" -Portugalia- (mijlocaş, Naval 1º Maio), Modou Sougou -Senegal- (atacant, Académica de Coimbra), Ronny Carlos da Silva -Brazilia- (atacant, SC Beira-Mar), Weldon Santos de Andrade -Brazilia- (atacant, Benfica Lisabona)
Au plecat: Eduard Stăncioiu (portar, pus pe lista de transferuri), Léo Veloso -Brazilia- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Emil Dică (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Paul Batin (atacant, Pandurii Târgu-Jiu), Cristian Bud (atacant, Gaz Metan Mediaş)

 FC Braşov (antrenor Daniel Isăilă -nou-)
Au venit: Mário Felgueiras -Portugalia- (portar, Sporting Braga), Horia Crişan (fundaş, Academia Gheorghe Hagi), Hélder Godinho -Portugalia- (portar, CD Aves), Florin Iacob (portar, juniori), Hugo Sousa -Portugalia- (fundaş, FC Porto), Ricardo Machado -Portugalia- (fundaş, CD Feirense), Lucian Munteanu (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Sebastián Páez -Chile- (mijlocaş, Unión San Felipe), Bruno Madeira -Portugalia- (mijlocaş, FC Penafiel), Jonathan Domínguez -Argentina- (atacant, Unión La Calera), Kanu -Brazilia- (atacant, FC Penafiel), Mugurel Buga (atacant, Skoda Xanthi), Adrian Voiculeţ (atacant, FCM UTA Arad), Pedro Moutinho -Portugalia- (atacant, Falkirk FC)
Au plecat: Gabriel Kajcsa (portar, Corona Braşov), Cristian Hăisan (portar, CS Mioveni), Ionuţ Voicu (fundaş, CS Mioveni), Cristian Oros (fundaş, Rapid Bucureşti), Diego Gaúcho -Brazilia- (fundaş, UD Leiria), Adrian Rusu (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Ionuţ Voicu (fundaş, final de contract), Cosmin Năstăsie (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), José Williams -Brazilia- (mijlocaş, Associação Naval 1º de Maio), Robert Ilyeş (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Dejan Martinović -Bosnia- (mijlocaş, final de contract), Nuno Viveiros -Portugalia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Filipe Teixeira -Portugalia- (atacant, Rapid Bucureşti), Josías Cardoso -Brazilia- (atacant, pus pe lista de transferuri)

 Pandurii Târgu-Jiu (antrenor Petre Grigoraş -confirmat-)
Au venit: Adrian Rusu (fundaş, FC Braşov), Călin Cristea (mijlocaş, Unirea Alba-Iulia), Alexandru Maxim (mijlocaş, Espanyol Barcelona), Olimpiu Bucur (mijlocaş, Minaur Zlatna), Valentin Lemnaru (atacant, Universitatea Cluj), Paul Batin (atacant, CFR 1907 Cluj), Alexandru Grigoraş (atacant, Callatis Mangalia), Daniel Unguru (atacant, Pandurii Târgu Jiu II)
Au plecat: Gabriel Matei (fundaş, Steaua Bucureşti), Alexandru Vlad (fundaş, Săgeata Năvodari), George Neagu (fundaş, CS Mioveni), Daniel Orac (mijlocaş, CSMS Iaşi), Florin Hidişan (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Bogdan Apostu (atacant, Petrolul Ploieşti), Andrei Antohi (atacant Voinţa Sibiu), Ionuţ Dobroiu (atacant, Rapid Bucureşti), Albert Voinea (atacant, Gloria Bistriţa)

 Ceahlăul Piatra-Neamţ (antrenor Constantin Enache -confirmat-)
Au venit: Bojan Jović -Serbia- (portar, FK Sarajevo), Lucian Cazan (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Aitor Monroy Rueda -Spania- (mijlocaş, UD Logroñés), Matheus Eccard de Carvalho -Brazilia- (fundaş, Centro de Futebol "Zico" Rio de Janeiro), Hristu Chiacu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Daniel Stana (mijlocaş, CS Otopeni), Lucas Gabriel López García -Argentina- (mijlocaş, Guarani FC), Denis Omerbegović -Bosnia- (atacant, Karlsruher SC), Igor Radovanović -Bosnia- (atacant, FK Slavija Sarajevo),
Au plecat: Andrei Roheţki (portar, FC Botoşani), Constantin Ferariu (fundaş, Callatis Mangalia), Gabriel Tudosă ((mijlocaş, Callatis Mangalia), Radu Miron (mijlocaş, Callatis Mangalia), George Şofroni ((mijlocaş, Callatis Mangalia), Călin Târnăvean (atacant, FCM Târgu-Mureş)

 Concordia Chiajna (antrenor Laurenţiu Diniţă -confirmat-)
Au venit: Yordan Gospodinov -Bulgaria- (portar, Kaliakra Kavarna), Claudiu Dumitrescu (fundaş, CS Otopeni), Jean-Claude Bozga -RD Congo- (fundaş, Petrolul Ploiești), Apostol Muzac (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Sorin Paraschiv (mijlocaş, Volyn Lutsk), Ilie Iordache (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Vlad Munteanu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Mihai Stere (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Adrian Mihalcea (atacant, Unirea Urziceni), Ionuț Balaur (atacant, FC Vaslui)
Au plecat: Valentin Creţu (fundaş, Rapid Bucureşti), Eugen Trică (mijlocaş, retras)

 Petrolul Ploieşti (antrenor Valeriu Răchită -confirmat-)
Au venit: Bogdan Manea (portar, juniori), Laurenţiu Petean (fundaş, Oţelul Galaţi), Enes Šipovič -Bosnia- (fundaş, Oţelul Galaţi), Nenad Đurović -Muntenegru- (fundaş, Szolnoki MÁV FC), Victoraş Cataramă (mijlocaş, Astra Ploieşti), Aleksandar Stoimirović -Serbia- (mijlocaş, FK Borac Čačak), Adrian Borza (mijlocaş, Mureşul Deva), Bogdan Străuţ (fundaş, Victoria Brăneşti), Cătălin Crosman (fundaş, juniori), Valentin Negru (mijlocaş, Sportul Studenţesc Bucureşti), Ciprian Milea (mijlocaş, Oţelul Galaţi), Nikola Komazec -Serbia- (atacant, FK Hajduk Kula), Bogdan Apostu (atacant, Pandurii Târgu-Jiu), Nicolae Mitea (atacant, liber de contract), Mihai Roman (atacant, Universitatea Craiova)
Au plecat: Victor Râmniceanu (portar, CS Otopeni), Marian Cârjă (fundaş, Oţelul Galaţi), Zoran Ljubinković -Serbia- (fundaş, Oţelul Galaţi), Jean-Claude Bozga -RD Congo- (fundaş, Concordia Chiajna), Adrian Cuciula (fundaş, Arieşul Turda), Florin Plecanciuc (fundaş, CSM Râmnicu-Vâlcea), Cătălin Păun (fundaş, CS Otopeni), Nenad Grumic -Serbia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Cristian Vlad (mijlocaş, Vispesti Prahova), Vlad Stănescu (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Cosmin Gârleanu (mijlocaş, Oţelul Galaţi), Liviu Mihai (mijlocaş, Callatis Mangalia), Alexandru Benga (mijlocaş, Oţelul Galaţi), Bogdan Moroşan (atacant, pus pe lista de transferuri), Constantin Stoica (atacant, Sportul Studenţesc Bucureşti), Eugene Sseppuya -Uganda- (atacant, pus pe lista de transferuri), Marian Pop (atacant, pus pe lista de transferuri), Vasile Buhăescu (atacant, FC Vaslui)

 CS Mioveni (antrenor Ionuţ Popa -confirmat-)
Au venit: Cristian Hăisan (portar, FC Braşov), Valentin Coca (portar, FC Argeş Piteşti), Adrian Iordache  (fundaş, FK Khazar Lankaran), Ionuţ Voicu (fundaş, FC Braşov), Eugen Crăciun (fundaş, Dinamo Bucureşti), George Neagu (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Andrei Mărgăritescu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Leonard Naidin (mijlocaş, Neftchi Baku), Alexandru Mandea (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Nicolae Dică (atacant, Steaua Bucureşti), Adrian Neaga (atacant, Volyn Lutsk), Ciprian Tănasă (atacant, Metalurh Donetsk), Mihai Dina (atacant, Universitatea Craiova)
Au plecat: Alberto Cobrea (portar, Udinese Primavera), Iulian Ilie (portar, pus pe lista de transferuri), Constantin Bumbac (fundaş, Gloria Arad), Alexandru Ciucur (fundaş, pus pe lista de transferuri), Mitică Moşteanu ((fundaş, CS Mioveni II), Sebastian Sfârlea (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Daniel Stan (catacant, CSM Râmnicu-Vâlcea)

 Sportul Studenţesc Bucureşti (antrenor Gheorghe Mulţescu -confirmat-)
Au venit: Cătălin Samoilă (portar, Delta Tulcea), Stelian Stancu (fundaş, FK Khazar Lankaran), Constantin Lazăr (mijlocaş, Chimia Brazi), Constantin Stoica (atacant, Petrolul Ploieşti)
Au plecat: Raul Ciupe (fundaş, liber de contract), Marius Postolache (mijlocaş, liber de contract), Valentin Negru (mijlocaş, Petrolul Ploieşti)

 Voinţa Sibiu (antrenor Alexandru Pelici -confirmat-)
Au venit: Remus Dănălache (portar, FCM Târgu-Mureş), Bogdan Miron (portar, Astra Ploieşti), Sergiu Bar (fundaş, Victoria Brăneşti), Florin Popa (fundaş, Săgeata Năvodari), Andrei Tânc (fundaş, FCM UTA Arad), Răzvan Dâlbea (mijlocaş, Unirea Alba-Iulia), Ionuţ Coman (atacant Victoria Brăneşti), Andrei Antohi (atacant Pandurii Târgu-Jiu), Cristian Cigan (atacant, FC Bihor Oradea)
Au plecat: Cristian Bordea (portar, pus pe lista de transferuri), Vlad Dani (portar, CSMS Iaşi), István Szabó (atacant, pus pe lista de transferuri)

ultima actualizare: 31.08.2011, ora 18:16

RoMercato -transferuri 2011-2012 iarna


RoMercato -Sezonul 2010-11- vara
RoMercato -Sezonul 2010-11- iarna
RoMercato -Sezonul 2009-10- iarna
RoMercato -Sezonul 2009-10- vara
RoMercato -Sezonul 2008-09- iarna

STRANIERI
Alex Pena (portar, AS Roma) -----> SS Juve Stabia
Răzvan
Cociş (mijlocaş, FC Karpaty Lviv) -----> FC Rostov
Paul Codrea (mijlocaş, AS Bari) -----> AC Siena
George Florescu (mijlocaş, Alania Vladikavkaz) -----> Arsenal Kiev
Dorin Goian (fundaş, US Palermo) -----> Glasgow Rangers
Fabian Himcinschi (atacant, Unirea Alba-Iulia) -----> Empoli FC
Emil Jula (atacant, Energie Cottbus) -----> MSV Duisburg
Florin Lovin (mijlocaş, TSV 1860 München) -----> AO Kerkyra
Adrian Mutu (atacant, AC Fiorentina) -----> Cesena Calcio
Daniel Niculae (atacant, AS Monaco) -----> AS Nancy
Cosmin Olăroiu (antrenor, Sadd Sports Club) -----> Al Ain SCC
Daniel Onescu (mijlocaş, Rimini Calcio) -----> Sampdoria Genova
Mirel Rădoi (mijlocaş, Al-Hilal FC) -----> Al Ain SCC
Sebastian Mladen (fundaş, AS Roma) -----> SS Juve Stabia
Sorin Rădoi (atacant, Santarcangelo Calcio) -----> AC Siena









» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2014-2015

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2014-2015 (pauza de vară)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2013-2014

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2013-2014.

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul: iarna 2011-2012

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2008-2009

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2008-2009 oferita de RomanianSoccer.ro



Top News

-Avancronica meciului Dinamo Kiev - Steaua

-Liga Campionilor: Programul meciurilor de miercuri

-Fara Ibra, Lavezzi si Thiago Silva, PSG a invins Barcelona

-Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate marti

-"Panzerul" bavarez a iesit invingator din Rusia

-Arsenal s-a ales cu doi "raniti" dupa "razboiul" cu Tottenham

-Echipele probabile ale meciurilor de marti




S-au nascut azi

Alexandru Leucuță
România
27 ani

Bartholomew Ogbeche
Nigeria
30 ani

Daniel Timofte
România
47 ani

Dror Kashtan
Israel
70 ani

Dušan Savić
Macedonia
29 ani

Eliseu
Portugalia
31 ani

Gaby Mudingayi
Belgia
33 ani

Gaston Taument
Olanda
44 ani

George Weah
Liberia
48 ani

Gilberto Martínez
Costa Rica
35 ani

Jan Kirchhoff
Germania
24 ani

John Sheridan
Irlanda
50 ani

Júlio Baptista
Brazilia
33 ani

Mirko Vučnić
Muntenegru
31 ani

Mourtala Diakité
Mali
34 ani

Nico Claesen
Belgia
52 ani

Rareș Stan
România
27 ani

Ricardo Vaz Tê
Portugalia
28 ani

Valentin Cojocaru
România
19 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Liga 1
26.09.2014
Cronica
CSMS Iași Concordia Chiajna C
27.09.2014
Cronica
Gaz Metan Mediaș Ceahlăul Piatra-Neamț C
27.09.2014
Cronica
FC Botoșani FC Brașov C
27.09.2014
Cronica
Rapid București Dinamo București C
28.09.2014
Cronica
CS Universitatea Craiova ASA Târgu-Mureș C
28.09.2014
Cronica
FC Viitorul Petrolul Ploiești C
28.09.2014
Cronica
Steaua București Astra Giurgiu C
29.09.2014
Cronica
Pandurii Târgu-Jiu Oțelul Galați C
29.09.2014
Cronica
CFR 1907 Cluj Universitatea Cluj C


1. Steaua București 22
2. CFR 1907 Cluj 22
3. Astra Giurgiu 19
4. Dinamo București 18
5. Petrolul Ploiești 17
6. ASA Târgu-Mureș 15
7. FC Botoșani 14
8. Gaz Metan Mediaș 12
9. Ceahlăul Piatra-Neamț 12
10. CS Universitatea Craiova 11
11. Pandurii Târgu-Jiu 10
12. FC Brașov 10
13. Universitatea Cluj 8
14. Rapid București 8
15. Concordia Chiajna 8
16. FC Viitorul 6
17. Oțelul Galați 5
18. CSMS Iași 4
Clasament Liga I

Liga 2 B1
27.09.2014 CS Balotești Rapid CFR Suceava C
27.09.2014 CF Brăila Academica Argeş C
27.09.2014 FCM Dorohoi FC Voluntari C
27.09.2014 Farul Constanța Gloria Buzău C
28.09.2014 Unirea Slobozia ACS Berceni C
28.09.2014 Săgeata Năvodari SC Bacău C


1. Săgeata Năvodari 13
2. Rapid CFR Suceava 11
3. Academica Argeş 10
4. FC Voluntari 9
5. CF Brăila 8
6. Unirea Slobozia 6
7. Farul Constanța 6
8. Gloria Buzău 6
9. SC Bacău 5
10. ACS Berceni 5
11. CS Balotești 1
12. FCM Dorohoi 1
Clasament B1

Liga 2 B2
27.09.2014 Metalul Reșița ACS Poli Timișoara C
27.09.2014 Șoimii Pâncota FC Olt Slatina C
27.09.2014 Fortuna Poiana Câmpina Unirea Tărlungeni C
28.09.2014 CSM Râmnicu-Vâlcea FC Bihor Oradea C
28.09.2014 CS Mioveni Olimpia Satu-Mare C


1. Metalul Reșița 13
2. Fortuna Poiana Câmpina 10
3. ACS Poli Timișoara 9
4. CS Mioveni 8
5. CSM Râmnicu-Vâlcea 6
6. CS FC Caransebeș 5
7. Unirea Tărlungeni 4
8. FC Olt Slatina 3
9. Olimpia Satu-Mare 3
10. Șoimii Pâncota 3
11. FC Bihor Oradea 2
Clasament B2

C1


Liga 3 C1
26.09.2014 FC Zagon Știința Miroslava C
26.09.2014 Aerostar Bacău Sporting Liești C
26.09.2014 Cetatea Târgu-Neamț FC Păpăuți C
27.09.2014 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe Bucovina Rădăuți C
27.09.2014 AFK Csíkszereda Ceahlăul Piatra-Neamț II C
27.09.2014 Petrotub Roman CSM Pașcani C


1. Cetatea Târgu-Neamț 12
2. AFK Csíkszereda 12
3. Petrotub Roman 12
4. Știința Miroslava 12
5. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 10
6. Bucovina Pojorâta 8
7. FC Zagon 6
8. CSM Pașcani 5
9. Aerostar Bacău 4
10. Bucovina Rădăuți 2
11. Sporting Liești 1
12. Ceahlăul Piatra-Neamț II 1
13. FC Păpăuți 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.09.2014 Gloria Popești Leordeni Metaloglobus București C
26.09.2014 CS Tunari Voinţa Snagov C
27.09.2014 Juventus București Callatis Mangalia C
27.09.2014 Metalosport Galaţi Dunărea Călărași C
27.09.2014 Delta Tulcea Viitorul Axintele C
27.09.2014 Oțelul Galați II Dinamo București II C
27.09.2014 Viitorul Domnești Înainte Modelu C


1. Juventus București 15
2. Dunărea Călărași 12
3. Viitorul Axintele 10
4. Delta Tulcea 10
5. CS Tunari 9
6. Înainte Modelu 8
7. Metaloglobus București 8
8. Dinamo București II 7
9. Voinţa Snagov 6
10. Callatis Mangalia 5
11. Gloria Popești Leordeni 4
12. Metalosport Galaţi 3
13. Oțelul Galați II 2
14. Viitorul Domnești 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.09.2014 FC Afumaţi FCM Târgoviște C
26.09.2014 ACS URBAN Titu Atletic Bradu C
27.09.2014 CS Podari CS Vișina-Nouă C
27.09.2014 Chindia Târgoviște SCM Argeș Pitești 2012 C
27.09.2014 CN "Dinicu Golescu" Concordia Chiajna II C
27.09.2014 Inter Clinceni Astra Giurgiu II C
27.09.2014 CS Ștefănești Sporting Roșiori-de-Vede C


1. CS Ștefănești 13
2. FC Afumaţi 11
3. Concordia Chiajna II 11
4. Chindia Târgoviște 8
5. FCM Târgoviște 8
6. ACS URBAN Titu 8
7. CN "Dinicu Golescu" 6
8. CS Vișina-Nouă 5
9. SCM Argeș Pitești 2012 5
10. Sporting Roșiori-de-Vede 4
11. Inter Clinceni 4
12. Atletic Bradu 4
13. Astra Giurgiu II 3
14. CS Podari 1
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.09.2014 Minerul Motru CS Național Sebiș C
26.09.2014 Minerul Mehedinți Valea-Copcii Milenium Giarmata C
27.09.2014 FC Hunedoara Vulturii Lugoj C
27.09.2014 CS Ineu ACSVM Craiova C
27.09.2014 Știința Turceni Pandurii Târgu-Jiu II C
27.09.2014 UTA Bătrâna Doamnă ACSO Filiaşi C


1. CS Național Sebiș 11
2. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 10
3. Vulturii Lugoj 10
4. UTA Bătrâna Doamnă 8
5. FC Hunedoara 8
6. Milenium Giarmata 7
7. Pandurii Târgu-Jiu II 7
8. ACSO Filiaşi 5
9. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 5
10. Minerul Motru 4
11. CS Ineu 3
12. Știința Turceni 2
13. ACSVM Craiova 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.09.2014 CS Oşorhei FC Zalău C
26.09.2014 FCM Baia-Mare Metalurgistul Cugir C
26.09.2014 Arieșul Turda Avântul Reghin C
27.09.2014 CS Iernut Sănătatea Cluj C
27.09.2014 Unirea Jucu Unirea Dej C
27.09.2014 Industria Galda de Jos Gloria Bistrița C
27.09.2014 CSM Sighet CSC Sânmartin C


1. Arieșul Turda 11
2. CSM Sighet 11
3. FCM Baia-Mare 10
4. FC Zalău 9
5. Metalurgistul Cugir 8
6. Unirea Jucu 7
7. CSC Sânmartin 7
8. Gloria Bistrița 6
9. Avântul Reghin 6
10. CS Iernut 6
11. Industria Galda de Jos 5
12. Unirea Dej 5
13. CS Oşorhei 4
14. Sănătatea Cluj 1
Clasament C5