Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2010-2011

CFR 1907 Cluj (antrenor Andrea Mandorlini -Italia- -confirmat-)
Au venit: Ionuţ Rada (fundaş, Al-Nasr SC Dubai), Nuno Miguel Pereira Diogo -Portugalia- (fundaş, FC Braşov), Dominique Kivuvu -Angola- (mijlocaş, NEC Nijmegen), Ioan Hora (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Emmanuel Koné -Coasta de Fildeş- (mijlocaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Tomás Costa -Argentina- (mijlocaş, FC Porto), Rafael Bastos -Brazilia- (mijlocaş, Sporting Clube de Braga), Saša Bjelanović -Croaţia- (atacant, Vicenza Calcio), Paul Batin (atacant, FCM UTA Arad), Anselmo Ramon Alves Erculano -Brazilia- (atacant, Kashiwa Reysol), Ferdinando Sforzini -Italia- (atacant, AS Bari)
Au plecat: Nelson Cabrera -Paraguay- (fundaş, Deportivo Colo-Colo), Daniel Ricardo Da Silva -Portugalia- (fundaş, Iraklis Thessaloniki),  Davide Bottone -Italia- (mijlocaş, Frosinone Calcio), Nicolae Dică (mijlocaş, Manisaspor), Rade Veljović -Serbia- (atacant, FCM Târgu-Mureş), Didi Cleidimar Magalhaes -Brazilia- (atacant, FCM Târgu-Mureş), Claudinei Alexandre Aparecido "Nei" -Brazilia- (atacant, Changchun Yatai)

 Unirea Urziceni (antrenor Ronny Levy -Israel- -confirmat-)
Au venit: Dan Matei (fundaş, Gloria Bistriţa), Petre Marin (fundaş, Steaua Bucureşti), Maurice Junior Dalé -Franţa- (atacant, AC Arles-Avignon), Adrian Neaga (atacant, Neftchi Baku)
Au plecat: Daniel Munteanu (fundaş, Universitatea Cluj), Valeriu Bordeanu (fundaş, Dinamo Bucureşti, din etapa 7),

 FC Vaslui (antrenor Juan Ramón López Caro -Spania- -nou-)
Au venit: Vytautas Černiauskas -Lituania- (portar, FK Ekranas Panevėžys), David Rivas Rodríguez -Spania- (fundaş, Real Betis Balompié Sevilla), Richard Aticah -Ghana- (fundaş, Bechem Chelsea), Silviu Bălace (fundaş, Universitatea Craiova), Alejandro Campano Hernando -Spania- (mijlocaş, Gimnàstic de Tarragona), Daniel Pancu (atacant, CSKA Sofia), Rodolfo Bodipo Díaz -Spania- (atacant, Deportivo La Coruña)
Au plecat: Stéphane Zubar -Franţa- (fundaş, Plymouth Argyle), Bogdan Buhuş (fundaş, Universitatea Cluj), Serge Ognadon Akakpo -Togo- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Dinu Sânmărtean (fundaş, pus pe lista de transferuri),  Roberto Alfonso Delgado -Spania- (mijlocaş, Universitatea Cluj), Ionuţ Balaur (atacant, pus pe lista de transferuri), Carlo Yaír  Costly Molina -Honduras- (atacant, Atlas Guadalajara)

 Steaua Bucureşti (antrenor Victor Piţurcă -nou-)
Au venit: Răzvan Stanca (portar, Pandurii Târgu-Jiu), Yordan Todorov -Bulgaria- (fundaş, CSKA Sofia),  Stanislav Angelov -Bulgaria- (fundaş, FC Energie Cottbus), Éder Bonfim -Brazilia- (fundaş, FC Timişoara), Geraldo Washington Regufe Alves -Portugalia- (fundaş, AEK Athens), Florin Gardoş (fundaş, Concordia Chiajna), Octavian Abrudan (fundaş, FC Braşov), Novak Martinović -Serbia- (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Iasmin Latovlevici (fundaş, FC Timişoara), Dorel Stoica (mijlocaş, Al-Ettifaq FC), Mihai Răduţ (mijlocaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Cosmin Matei (mijlocaş, Farul Constanţa), Alexandru Păcurar (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu)
Au plecat: Cosmin Vâtcă (portar, Gaz metan Mediaş), Petre Marin (fundaş, Unirea Urziceni), Stelios Parpas -Cipru- (fundaş, AEL Limassol), Zhivko Zhelev -Bulgaria- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Paweł Golański -Polonia- (fundaş, Korona Kielce), Gora Tall -Senegal- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Alexandru Tudose (fundaş, Gloria Bistriţa), Eugen Baciu (fundaş, pus pe lista de transferuri), Ovidiu Petre (mijlocaş, Al-Nassr Riyadh), Mihai Onicaş (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Alexandru Iacob (mijlocaş, Victoria Brăneşti), Artavazd Karamyan -Armenia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Juan Carlos  Toja Vega -Columbia-(mijlocaş, Aris Thessaloniki), Mihăiţă Pleşan (mijlocaş, FC Volga Nizhny Novgorod), José Pepe Moreno -Columbia- (atacant, şi-a reziliat contractul), Arman Karamyan -Armenia- (atacant, pus pe lista de transferuri), Ricardo Suarez Pedriel -Bolivia- (atacant, Sivasspor)

 FC Timişoara (antrenor Vladimir Petrović -Serbia- -nou-)
Au venit: Duško Dukić -Croaţia- (fundaş, FK Hajduk Kula), Ovidiu Burcă (fundaş, FC Energie Cottbus), Iulian Tameş (mijlocaş, FC Argeş Piteşti), Hristu Chiacu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Ianis Zicu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Mircea Axente (atacant, Oţelul Galaţi)
Au plecat: Nemanja Supić -Bosnia- (portar, pus pe lista de transferuri), Iasmin Latovlevici (fundaş, Steaua Bucureşti), Florin Maxim (fundaş, Sportul Studenţesc Bucureşti), Éder Bonfim -Brazilia- (fundaş, Steaua Bucureşti), Daré Nibombe -Togo- (fundaş, FK Baku), Christian de Jesús Mejía Martínez -Columbia- (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Aderito Waldemar Alves Carvalho "Dédé" -Angola- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Ján Kozák -Slovacia- (mijlocaş, AEL 1964 Larissa), Marian Chiţu (mijlocaş, Concordia Chiajna), Claudiu Ionescu (mijlocaş, FC Milsami Orhei), Răzvan Cociş (mijlocaş, Al-Nassr Riyadh), Winston Parks Tifet -Costa Rica- (atacant, Khazar Lankaran)

 Dinamo Bucureşti (antrenor Ioan Andone -nou-)
Au venit: Kristijan Naumovski -Macedonia- (portar, FK Rabotnički Skopje), Cristian Bălgrădean (portar, FCM UTA Arad), Sergiu Homei (fundaş, Gloria Bistriţa), Juan Pablo Garat -Argentina- (fundaş, Club Atlético Tigre), Elías Iván Bazzi -Argentina- (fundaş, FC Argeş Piteşti), Helder Maurico Da Silva Ferreira -Brazilia- (fundaş, Rapid Bucureşti), Valeriu Bordeanu (fundaş, Unirea Urziceni, din etapa 7), Oscar Rubio Fauria -Spania- (fundaş, Elche CF, din etapa 7), Cătălin Munteanu (fundaş, FC Braşov), Ajdin Maksumić -Bosnia- (mijlocaş, FK Sarajevo), Liviu Ganea (atacant, Astra Ploieşti), Georgian Păun (atacant, Politehnica Iaşi), Ionel Dănciulescu (atacant, Hércules CF Alicante)
Au plecat: Francisco Molinero -Spania- (fundaş, SD Huesca), Martin Živný -Cehia- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Cristian Daminuţă (mijlocaş, AC Milan), Cornel Predescu (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Ianis Zicu (mijlocaş, FC Timişoara), Hristu Chiacu (mijlocaş, FC Timişoara), Claudiu Niculescu (mijlocaş, Universitatea Cluj), Gabriel Boştină (mijlocaş, Universitatea Cluj), Florin Bratu (atacant, Litex Lovech)

 Rapid Bucureşti (antrenor Marius Şumudică -nou-)
Au venit: Dănuţ Coman (portar, FC Braşov), Marcos António Elias Santos -Brazilia- (fundaş, Os Belenenses Lisboa), Gláuber Leandro Honorato Berti -Brazilia- (fundaş, São Caetano), Rui Sandro Carvalho Duarte -Portugalia- (fundaş, FC Braşov), Cândido Alves Moreira da Costa -Portugalia- (fundaş, CF Os Belenenses Lisboa), Ionuţ Stancu (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Ezequias Roosevelt Tavares de Melo -Brazilia- (fundaş, FC Braşov), Nicolae Grigore (mijlocaş, FC Braşov), Mihai Roman (mijlocaş, FC Braşov), Gustavo Nacarato Veronesi -Brazilia- (mijlocaş, AO Kerkyra), Sabrin Sburlea (atacant, FC Braşov), Cássio Vargas Barbosa -Brazilia- (atacant, União de Leiria)
Au plecat: Virgil Draghia (portar, Politehnica Iaşi), Diego Ciz -Uruguay- (fundaş, Club Sol de América), Cristian Săpunaru (fundaş, FC Porto), Helder Maurico Da Silva Ferreira -Brazilia- (fundaş, Dinamo Bucureşti), Cătălin Păun (fundaş, Petrolul Ploieşti), Adrian Iencsi (fundaş, Concordia Chiajna), Adrian Iordache (fundaş, Khazar Lankaran), Dacian Varga (mijlocaş, Sportul Studenţesc Bucureşti), Tiberiu Bălan (mijlocaş, Sportul Studenţesc Bucureşti), Edgars Gauračs -Lituania- (fundaş, FC Sheriff Tiraspol), Alexandru Ioniţă (atacant, 1. FC Köln)

 Oţelul Galaţi (antrenor Dorinel Munteanu -confirmat-)
Au venit: Stelian Cucu (fundaş, FCM Dunărea Galaţi), Laurenţiu Petean (fundaş, Delta Tulcea), Laurenţiu Buş (mijlocaş, Arieşul Turda), Csaba Borbely (atacant, liber de contract), Georgian Butoi (atacant, Farul Constanţa), Robert Elek (atacant, FC Bihor Oradea)
Au plecat: Zdenko Baotić -Bosnia- (portar, pus pe lista de transferuri), Gabriel Siminic (fundaş, şi-a reziliat contractul), Njegoš Goločevac -Serbia- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), John Jackie Ike Ibeh -Nigeria- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Mircea Axente (atacant, FC Timişoara), Stevo Nikolić -Bosnia- (atacant, FK Borac Banja Luka)

 FC Braşov (antrenor Daniel Isăilă -nou-)
Au venit: Alexandru Marck (portar, Politehnica Iaşi), Valentin Bădoi (fundaş, Universitatea Craiova), Peter Majerník -Slovacia- (fundaş, MFK Ružomberok), Adrian Rusu (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Laurenţiu Dumitru (fundaş, Petrolul Ploieşti), Emanuel Creţulescu (fundaş, juniori), Darius Drăgan (fundaş, juniori), Daniel Bălaşa (fundaş, FC Argeş Piteşti, din etapa 7), Dejan Martinović -Croaţia- (mijlocaş, NK Široki Brijeg), José Williams da Silva Mendonça -Brazilia- (mijlocaş, Clube Desportivo Trofense), Nuno Viveiros -Portugalia- (mijlocaş, Politehnica Iaşi), Valentin Badea (atacant, Politehnica Iaşi), Cosmin Năstasie (atacant, FC Argeş Piteşti)
Au plecat: Dănuţ Coman (portar, Rapid Bucureşti), Nicolae Constantin (fundaş, Chimia Brazi), Octavian Abrudan (fundaş, Steaua Bucureşti), Rui Sandro Carvalho Duarte -Portugalia- (fundaş, Rapid Bucureşti), Ezequias Roosevelt Tavares de Melo -Brazilia- (fundaş, Rapid Bucureşti), Stelian Stancu (fundaş, Khazar Lankaran), Adrian Senin (fundaş, FC Astra II Giurgiu), Nuno Miguel Pereira Diogo -Portugalia- (fundaş, CFR 1907 Cluj), Cătălin Munteanu (fundaş, Dinamo Bucureşti), Nicolae Grigore (mijlocaş, Rapid Bucureşti), Néné Adriano (mijlocaş, final de conract), Mihai Roman (mijlocaş, Rapid Bucureşti), Marius Măldărăşanu (mijlocaş, final de conract), Julio Landauri -Peru- (mijlocaş, Universitario de Deportes), Sabrin Sburlea (atacant, Rapid Bucureşti), Dušan Savić -Macedonia- (atacant, Incheon United FC), Dorel Zaharia (atacant, Levadiakos FC)

 Gaz Metan Mediaş (antrenor Cristian Pustai  -confirmat-)
Au venit: Cosmin Vâtcă (portar, Steaua Bucureşti), Răzvan Pleşca (portar, Politehnica Iaşi), Edgars Portnojs -Letonia- (portar, Steaua Bucureşti II), Jaroslav Prekop -Slovacia- (mijlocaş, 1. FC Tatran Prešov), Gabriel Cruceru (mijlocaş, Gloria Buzău), Raúl del Campo -Spania- (mijlocaş, UD Merida), Romulus Miclea (mijlocaş, Politehnica Iaşi), Admir Aganović -Bosnia- (atacant, Neuchâtel Xamax), Paul Batin (atacant, CFR 1907 Cluj)
Au plecat: Raymond Fenny -Ghana- (portar, Gaz metan Mediaş II), Cosmin Vâtcă (portar, Steaua Bucureşti), Florin Nohai (fundaş, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Karel Kratochvíl -Republica Cehă- (fundaş, pus pe lista de transferuri)

 Gloria Bistriţa (antrenor Laurenţiu Reghecampf -nou-)
Au venit: Ionuţ Irimia (portar, FC Snagov), Łukasz Szukała -Polonia- (fundaş, Alemannia Aachen), Alexandru Tudose (fundaş, Steaua Bucureşti), Abdou Khadre Guirassy -Senegal- (mijlocaş, Nacional Madeira), Cornel Predescu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Gigel Ene (mijlocaş, FC Snagov), Adrian Nalaţi (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Claudiu Rogozan (mijlocaş, Gloria Bistriţa II), Miguel Tavares Veiga De Pina -Portugalia- (atacant, FC Red Star Saint-Ouen), Ygor Tadeu de Souza -Brazilia- (atacant, Osvaldo Cruz), Thaer Fayez Bawab -Iordania- (atacant, Club Deportivo Alfaro)
Au plecat: Ciprian Botoşer (portar, FCM Târgu-Mureş), Dan Matei (fundaş, Unirea Urziceni), Iasmin Latovlevici (fundaş, FC Timişoara), Mădălin Ciucă (fundaş, Universitatea Craiova), Alexandru Vagner (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Sergiu Homei (fundaş, Dinamo Bucureşti), Ioan Hora (mijlocaş, CFR 1907 Cluj), Bruno Dos Santos Moraes -Brazilia- (atacant, Rio Ave FC),  Zé Rui -Portugalia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri)

 Pandurii Târgu-Jiu (antrenor Ionuţ Badea -confirmat-)
Au venit: Marius Popa (portar, Internaţional Curtea-de-Argeş), Daniel Mutu (portar, Internaţional Curtea-de-Argeş), Gabriel Matei (fundaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Ousmane Viera (fundaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Mihai Pintilii (fundaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Vlad Chiricheş (fundaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Cosmin Băcilă (mijlocaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Nasser Menassel (mijlocaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Alexandru Ciucur (mijlocaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Dan Nistor (mijlocaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Claudiu Voiculeţ (mijlocaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Christian de Jesús Mejía Martínez -Columbia- (mijlocaş, FC Timişoara), Ciprian Brata (mijlocaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Andrei Antohi (atacant, Internaţional Curtea-de-Argeş), Adrian Iordache (atacant, Internaţional Curtea-de-Argeş), Bogdan Apostu (atacant, Internaţional Curtea-de-Argeş)
Au plecat: Vladimir Livsit -Moldova- (portar, pus pe lista de transferuri), Ionuţ Stancu (fundaş, Rapid Bucureşti), Novak Martinović -Serbia- (fundaş, Steaua Bucureşti), Florin Popete  (FCM Târgu-Mureş), Adrian Rusu (fundaş, FC Braşov), Ionuţ Rada (fundaş, Pandurii II), Constantin Diaconu (fundaş, Pandurii II), Ionuţ Nae Stanciu (fundaş, Pandurii II), Alexandru Păcurar (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Mugurel Dedu (mijlocaş, Pandurii II), Ionuţ Tătaru (mijlocaş, Pandurii II), Marian Pleaşcă (mijlocaş, Săgeata Năvodari), Alexandru Avramescu (mijlocaş, Pandurii II), Adrian Nalaţi (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Ovidiu Vezan (mijlocaş, Săgeata Năvodari),  Thiago Tremonti -Brazilia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Predrag Lazić -Serbia- (mijlocaş, Sloboda Sevojno), Milanko Rašković -Serbia- (atacant, pus pe lista de transferuri), Youssouf Kamara -Coasta de Fildeş- (atacant, Politehnica Iaşi), Cosmin Tilincă (atacant, Arieşul Turda), Ibon Perez Arrieta -Spania- (atacant, Pandurii II)

 Universitatea Craiova (antrenor Aurel Ţicleanu -nou-)
Au venit: Dumitru Hotoboc (portar, Jiul Petroşani), Mădălin Ciucă (fundaş, Gloria Bistriţa), David Lopes -Brazilia- (fundaş, Córdoba CF), Emil Gargorov -Bulgaria- (mijlocaş, RC Strasbourg), Julius Wobay -Sierra Leone- (mijlocaş, Aris Limassol), Ovidiu Stoianof (atacant, Internaţional Curtea-de-Argeş)
Au plecat: Peter Merlier -Belgia- (portar, pus pe lista de transferuri), Silviu Bălace (fundaş, FC Vaslui), Radu Barbu (fundaş, Gaz Metan CFR Craiova), Valentin Bădoi (fundaş, FC Braşov), Eugen Trică (mijlocaş, Concordia Chiajna)

 Astra Ploieşti (antrenor Mihai Stoichiţă -nou-)
Au venit: Pierre Romain Owono Ebéde -Camerun- (portar, AEL Limassol), Salif Nogo -Burkina Faso- (fundaş, Politehnica Iaşi), Alexandru Măţel (fundaş, Farul Constanţa), Florin Pătraşcu (fundaş, Farul Constanţa), Kehinde Fatai (mijlocaş, Farul Constanţa), Viorel Dinu (mijlocaş, FC Snagov ), Ben Teekloh -Liberia- (mijlocaş, Farul Constanţa), Nikola Michellini -Bosnia- (mijlocaş, FK DAC 1904 Dunajská Streda), Pavle Popara -Serbia- (mijlocaş, Slavia Sofia), Atanas Bornosuzov -Bulgaria- (mijlocaş, Cherno More Varna), Raymond Lukacs (atacant, FC Bihor Oradea), Adrian Mihalcea (atacant, Aris Limassol), Osvaldo Noé Miranda -Argentina- (atacant, Club Atlético Belgrano), Tiago Adan Fonseca -Brazilia- (atacant, Arapongas Esporte Clube)
 Au plecat: George Gavrilaş (portar, Dunărea Giurgiu), Marcelo Méndez -Uruguay- (fundaş, Independiente Rivadavia), Alexis Ngambi -Camerun (fundaş, pus pe lista de transferuri), Robert Sankara -Burkina Faso- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Dorin Semeghin (fundaş, Astra Ploieşti II), Bruno Martins Simao -Portugalia- (fundaş, FK Khazar Lankaran), Vasile Gheorghe (mijlocaş, Universitatea Cluj), Danilo Carando -Argentina- (atacant, Club Deportivo Nublense), Diego Silva (striker, atacant), Bogdan Mihăilă (striker, Dunărea Giurgiu), Liviu Ganea (atacant, Dinamo Bucureşti), Dimitrie Gafiţa (atacant, CS Otopeni)

 Victoria Brăneşti (antrenor Ilie Stan -confirmat-)
Au venit: Cornel Cernea (portar, Unirea Alba-Iulia), Bogdan Străuţ (fundaş, Politehnica Iaşi), József Lörincz (fundaş, Gloria Buzău), Raul Marincău (fundaş, Gloria Buzău), Casian Maghici (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Alexandru Iacob (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Valentin Negru (mijlocaş, Politehnica Iaşi), Ciprian Prodan (atacant, FCM Târgu-Mureş), Valentin Simion (atacant, Steaua II Bucureşti)
Au plecat: Nicuşor Mărunţelu (portar, pus pe lista de transferuri), Nicolae Fulea (fundaş, pus pe lista de transferuri), George Ivan (fundaş, pus pe lista de transferuri), Marius Rotaru (fundaş, pus pe lista de transferuri), Marius Scurtu (fundaş, pus pe lista de transferuri), Florin Răuţă (atacant, Tricolorul Breaza)

 Sportul Studenţesc Bucureşti (antrenor Tibor Selymes -confirmat-)
Au venit: Florin Maxim (fundaş, FC Timişoara), Bogdan Pătraşcu (mijlocaş, Padova Calcio), Dacian Varga (mijlocaş, Rapid Bucureşti), Tiberiu Bălan (mijlocaş, Rapid Bucureşti)
Au plecat: 

FCM Târgu-Mureş (antrenor Adrian Falub -confirmat-)
Au venit: Ciprian Botoşer (portar, Gloria Bistriţa), Andrei Cordoş (fundaş, Frosinone Calcio), Mario Donadoni -Italia- (fundaş, US Siracusa), Borislav Topić -Serbia- (fundaş, FK BSK Borča), Cristian Munteanu (fundaş, Politehnica Iaşi), Dan Matei (fundaş, Unirea Urziceni), Alexandru Vagner (fundaş, Gloria Bistriţa), Florin Dan (mijlocaş, Unirea Alba-Iulia), Mihai Onicaş (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Florin Stângă (mijlocaş, Skoda Xanthi FC), Călin Târnăvean (atacant, Mureşul Deva), Victoraş Astafei (atacant, Arieşul Turda), Carlos Casquero -Spania- (mijlocaş, CD Leganes), Edu Gallardo -Spania- (atacant,  Écija Balompié), Adrian Câmpeanu (atacant, FCM Bacău), Rade Veljović -Serbia- (atacant, CFR 1907 Cluj), Didi Cleidimar Magalhaes -Brazilia- (atacant, CFR 1907 Cluj)
Au plecat: Adrian Gongolea (fundaş, pus pe lista de transferuri), Casian Maghici (fundaş, Victoria Brăneşti), Ciprian Prodan (atacant, Victoria Brăneşti)

 Universitatea Cluj (antrenor Marian Pană -nou-)
Au venit: Ionuţ Boşneag (portar, FC Argeş Piteşti), Peter Čvirik -Slovacia- (fundaş, Lechia Gdańsk), Bogdan Buhuş (fundaş, FC Vaslui), Silviu Izvoranu (fundaş, Dinamo Bucureşti), Zoran Belošević -Serbia- (fundaş, FK Sarajevo), Daniel Munteanu (fundaş, Unirea Urziceni), Habib-Jean Baldé -Franţa- (mijlocaş, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Hélder Fernando Fereira de Castro -Portugalia- (mijlocaş, CD Feirense), Vasile Gheorghe (mijlocaş, Astra Ploieşti), Adrian Piţ (mijlocaş, Triestina Calcio), Gaston Mendy -Senegal- (mijlocaş, Farul Constanţa), Roberto Alfonso Delgado -Spania- (mijlocaş, FC Vaslui), Georgian Tobă (mijlocaş, FCM UTA Arad), Claudiu Niculescu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Gabriel Boştină (mijlocaş, Dinamo Bucureşti)
Au plecat: Cosmin Iuhas (fundaş, CS Otopeni), Paul Ţene (fundaş, CS Otopeni), Rareş Soporan (fundaş, FC Braşov), Vasile Pop (mijlocaş, CS Otopeni), George Negură (mijlocaş, FC Braşov), Miroslav Lecic -Serbia- (atacant, CS Otopeni)

RoMercato -Sezonul 2009-10- iarna

STRANIERI
Dorin Arbănaş (mijlocaş, Sheriff Tiraspol) -----> Khazar Lankaran
Vlad Bujor (atacant, Politehnica Iaşi) -----> Mersin İdmanyurdu
Florin Cernat (mijlocaş, Hajduk Split) -----> Kardemir Karabükspor
Dumitru Copil (mijlocaş, FCM UTA Arad) -----> Swindon Town
Cătălin
Doman (mijlocaş, FC Argeş Piteşti) -----> Khazar Lankaran
Tiberiu
Lung (portar, Onisilos Sotiras) -----> Mpumalanga Black Aces FC
Alexandru Maxim (mijlocaş, Espanyol Barcelona) -----> CF Badalona
Nicolae Mitea (mijlocaş, liber de contract) -----> Ionikos FC
Maximilian Nicu (mijlocaş, Hertha BSC Berlin) -----> SC Freiburg
Daniel Niculae (atacant, AJ Auxerre) -----> AS Monaco
George Ogăraru (fundaş, Ajax Amsterdam) -----> FC Sion
Adrian Piţ (mijlocaş, Triestina) -----> AS Roma
Mircea Rednic -----> Khazar Lankaran
Adrian Stoian (mijlocaş, AS Roma) -----> Pescara Calcio









» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2015-2016

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2015-2016 (pauza de vară)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2014-2015

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2014-2015 (pauza de iarnă)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2014-2015

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2014-2015 (pauza de vară)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2013-2014

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2013-2014.

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul: iarna 2011-2012

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2011-2012 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro



Top News

-Gheorghe Hagi: Între noi şi Craiova au ieşit mereu meciuri frumoase

-Europa League: Keşerü a marcat, dar Ludogoreţ Razgrad a pierdut acasă

-Alin Bejan: Jocul ne dă speranţe că vom începe să adunăm şi puncte

-Grecul Kyros Vassaras rămâne preşedinte al Comisiei Centrale a Arbitrilor din cadrul FRF

-Florin Bratu: Poli Iaşi vine după două victorii, noi după două înfrângeri

-Devis Mangia: Sperăm să muncim şi să rezolvăm problemele pe care le avem

-România a urcat pe locul 27 în clasamentul FIFA




S-au nascut azi

Andrzej Buncol
Polonia
59 ani

Benjamin van den Broek
Olanda
31 ani

Branislav Jovanović
Serbia
33 ani

Bruce Arena
SUA
67 ani

Camora
Portugalia
32 ani

Carlos Aguilera
Uruguay
54 ani

Daniele Ragatzu
Italia
27 ani

Dimitris Chatziisaias
Grecia
26 ani

Fernando Cavenaghi
Argentina
35 ani

Ivan Gudelj
Croația
58 ani

Jon McKain
Australia
36 ani

Marat Izmailov
Rusia
36 ani

Mihai Baicu
România
43 ani

Pedro Geromel
Brazilia
33 ani

Rinat Akhmetov
Ucraina
52 ani

SK BRANN BERGEN
Norvegia
110 ani

Tabaré Ramos
SUA
52 ani

Trevor Steven
Anglia
55 ani

Yazalde Gomes
Guinea-Bissau
30 ani

Zoran Mirković
Serbia
47 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


2018-2019


Liga 1 2018-2019
21.09.2018 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Voluntari C
21.09.2018 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
22.09.2018 FC Hermannstadt
15:00
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
22.09.2018 FC Botoșani
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
22.09.2018 CS Universitatea Craiova
21:00
FC Viitorul Telekom Sport 1 C
23.09.2018 Fotbal Club FCSB
21:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
24.09.2018 Astra Giurgiu
21:00
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C


1. Fotbal Club FCSB 15
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
3. Astra Giurgiu 14
4. Gaz Metan Mediaș 14
5. CSM Politehnica Iaşi 14
6. CFR 1907 Cluj 13
7. FC Viitorul 13
8. Dunărea Călărași 12
9. CS Universitatea Craiova 11
10. Dinamo București 10
11. FC Botoșani 8
12. FC Hermannstadt 7
13. Concordia Chiajna 7
14. FC Voluntari 3
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
20.09.2018 FC Snagov UTA Arad C
22.09.2018 CS Balotești
11:00
ACS Poli Timișoara   C
22.09.2018 Pandurii Târgu-Jiu
11:00
Ripensia Timișoara   C
22.09.2018 Metaloglobus București
11:00
Dacia Unirea Brăila   C
22.09.2018 ACS Energeticianul Petroșani
11:00
ASC Daco-Getica Bucureşti   C
22.09.2018 Aerostar Bacău
11:00
FC Argeș Pitești   C
22.09.2018 Luceafărul Oradea
12:30
Academica Clinceni   C
22.09.2018 ASU Politehnica Timişoara
15:00
CS Mioveni   C
23.09.2018 Chindia Târgoviște
11:00
SSC Farul Constanţa   C
23.09.2018 Universitatea Cluj
18:00
Petrolul Ploiești   C


1. FC Snagov 20
2. Academica Clinceni 18
3. Petrolul Ploiești 16
4. CS Mioveni 15
5. FC Argeș Pitești 15
6. Pandurii Târgu-Jiu 14
7. UTA Arad 13
8. Universitatea Cluj 12
9. Chindia Târgoviște 11
10. ACS Energeticianul Petroșani 10
11. ASC Daco-Getica Bucureşti 9
12. Ripensia Timișoara 8
13. ASU Politehnica Timişoara 7
14. Metaloglobus București 7
15. SSC Farul Constanţa 6
16. Luceafărul Oradea 5
17. Aerostar Bacău 4
18. ACS Poli Timișoara 4
19. Dacia Unirea Brăila 3
20. CS Balotești 2
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5