Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2009-2010

Unirea Urziceni (antrenor Dan Petrescu -confirmat-)
Au venit: Vasile Maftei (fundaş, Rapid Bucureşti), Daniel Munteanu (fundaş, FC Vaslui), Sorin Paraschiv (mijlocaş, Rimini Calcio), Laurenţiu Marinescu (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), António Sanches Semedo -Portugalia- (atacant, Steaua Bucureşti)
Au plecat: Dan Matei (fundaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Sorin Rădoi (fundaş, Unirea Alba-Iulia), György László Balint (fundaş, Diósgyõri VTK), Tiberiu Bălan (mijlocaş, Sportul Studenţesc), Jacob Burns -Australia- (mijlocaş, Perth Glory FC), Dacian Varga (mijlocaş, Sportul Studenţesc), George Bârladeanu (mijlocaş, Politehnica Iaşi), Daniel Stan (atacant, Internaţional Curtea-de-Argeş)

FC Timişoara (antrenor Ioan Ovidiu Sabău -nou-)
Au venit: Éder Jóse de Oliveira Bonfim -Brazilia- (fundaş, Gloria Buzău), Ioan Mera (fundaş, Gloria Buzău), Marian Chiţu (mijlocaş, Gloria Buzău), Alexandru Bourceanu (mijlocaş, Oţelul Galaţi), Claudiu Ionescu (mijlocaş, Gloria Buzău), Gueye Mansour -Senegal- (atacant, Gloria Buzău)
Au plecat: Marius Popa (portar, Internaţional Curtea-de-Argeş), Sebastian Cojocnean (fundaş, Universitatea Cluj), Fabian Teuşan (fundaş, Universitatea Cluj), Arthur Pătraş -Moldova- (mijlocaş, Oţelul Galaţi), Ionuţ Matei (mijlocaş, Unirea Alba-Iulia), Abiodun Agunbiade -Nigeria- (atacant, pus pe lista de transferuri), Kevin Onyekachi Amuneke -Nigeria- (atacant, CD Nacional da Madeira)

Dinamo Bucureşti (antrenor Dario Bonetti -Italia- nou)
Au venit: George Curcă (portar, Farul Constanţa), Francisco José Molinero Calderón -Spania- , (fundaş, Levante Unión Deportiva) Djakaridja Koné -Coasta de Fildeş- (fundaş, Hapoel Petah Tikva), Laurenţiu Rus (fundaş, Liberty Salonta), Andrei Cristea (atacant, Politehnica Iaşi), Liviu Ganea (atacant, CS Otopeni)
Au plecat: Bogdan Lobonţ (portar, AS Roma, la sfârşitul etapei 5), Aleksandrs Kolinko -Letonia- (portar, final de contract), George Blay -Ghana- (fundaş, final de contract), Andrei Niţu (fundaş, Universitatea Cluj), Silviu Izvoranu (fundaş, Astra Ploieşti), Bruno Martins Simao (fundaş, ŠK Slovan Bratislava), Eugen Crăciun (fundaş, Astra Ploieşti), Nicolae Muşat (fundaş, Astra Ploieşti), Marius Alexe (mijlocaş, Astra Ploieşti), Hristu Chiacu (mijlocaş, Astra Ploieşti), Nicolae Mitea (mijlocaş, rezilierea contractului), Papa Malick Ba -Senegal- (mijlocaş, FC Nantes), Dan Bucşă (mijlocaş, Universitatea Cluj), Cornel Predescu (mijlocaş, Astra Ploieşti), Georgian Păun (atacant, Astra Ploieşti), Liviu Ganea, (atacant, Astra Ploieşti), Ionel Dănciulescu (atacant, Hércules Club de Fútbol Alicante, la sfârşitul etapei 5)

CFR 1907 Cluj (antrenor António Conceição -confirmat-)
Au venit: Boris Peškovič -Slovacia- (portar, Académica de Coimbra), Edimar Curitiba Fraga -Brazilia- (fundaş, Sporting Clube de Braga), Vitor Tiago de Freitas Vitinha -Portugalia- (fundaş, CS Otopeni), Nelson David Cabrera Báez -Paraguay- ( fundaş, Deportivo Colo-Colo), Emil Dică (mijlocaş, Rapid Bucureşti), Eugen Trică (mijlocaş, Anorthosis Famagusta), Paul Batin (atacant, FC Baia-Mare), Claudinei Alexandre Aparecido "Nei" -Brazilia- (atacant, Al-Shabab Riyadh)
Au plecat: Lars Hirschfeld -Canada- (portar, FC Energie Cottbus), Galiassi De Souza -Brazilia- (fundaş, Kasımpaşa Spor Kulübü), Alvaro Pereira -Uruguay- (fundaş, FC Porto), Ousmane Diarrassouba Viera -Coasta de Fildeş- (fundaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Agustín Viana -Uruguay- (fundaş, CA Bella Vista), Paolo Frangipane -Argentina- (mijlocaş, CA Belgrano), Emmanuel Koné -Coasta de Fildeş- (mijlocaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Rade Veljović -Serbia- (atacant, Unirea Alba-Iulia), Vlad Bujor (atacant, Politehnica Iaşi), Diego Alejandro Ruiz  -Argentina- (atacant, Kasımpaşa Spor Kulübü, după etapa 1)

FC Vaslui (antrenor Cristian Dulca -confirmat-)
Au venit: Cristian Hăisan (portar, FCM Bacău), Raul Costin (fundaş, Dacia Mioveni), Constantin Gângioveanu (mijlocaş, Universitatea Craiova), William Gerlen -Brazilia- (atacant, Farul Constanţa)
Au plecat: Daniel Munteanu (fundaş, Unirea Urziceni), Răzvan Neagu (atacant, Gloria Bistriţa)

Steaua Bucureşti (antrenor Cristiano Bergodi -Italia- nou)
Au venit: Ciprian Tătăruşanu (portar, Gloria Bistriţa), Miguel Angel Karim Simoes Fazenda "Tininho" -Portugalia- (fundaş, CF «Os Belenenses»), Emil Ninu (fundaş, Gloria Bistriţa), Ionuţ Rada (fundaş, CS Otopeni), Cristian Tănase (mijlocaş, FC Argeş Piteşti), Rafał Grzelak -Polonia- (mijlocaş, AÓ Xánthi), Romeo Surdu (atacant, FC Braşov), Krum Bibişkov -Bulgaria- (atacant, Litex Loveci)
Au plecat: Cornel Cernea (Unirea Alba-Iulia), Cosmin Vâtcă (portar, Gaz metan Mediaş), George Ogăraru (fundaş, Ajax Amsterdam), Daniel Bălan (fundaş, Aris Limassol), Dorin Goian (fundaş, Unione Sportiva Città di Palermo, după etapa 1), Mihăiţă Pleşan (mijlocaş, Steaua II Bucureşti), Tiago Filipe Figueiras Gomes -Portugalia- (mijlocaş, Hércules Club de Fútbol Alicante), Florin Lovin (mijlocaş, TSV 1860 München), Vasilică Cristocea (mijlocaş, Farul Constanţa), António Sanches Semedo -Portugalia- (atacant, Unirea Urziceni), Valentin Badea (atacant, Universitatea Craiova), Ricardo Suarez Pedriel -Bolivia- (atacant, Giresun Spor Klübü)

Universitatea Craiova (antrenor Daniel Mogoşanu -nou-)
Au venit: Josip Misić -Croaţia (fundaş, NK Međimurje Čakovec) Jackie Nicolae (mijlocaş, Primăvara Craiova), Mihai Roman (striker, Primăvara Craiova),Valentin Badea (atacant, Steaua Bucureşti)
Au plecat: Mircea Bornescu (portar, în conflict cu patronul Mititelu), Mihai Neagoe (portar, Minerul Lupeni), Constantin Gângioveanu (mijlocaş, FC Vaslui), Robert Săceanu (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Cătălin Crăciun (atacant, Gaz metan CFR Craiova), Jeremie Njock -Camerun- (atacant, va juca in Germania la amatori)

Rapid Bucureşti (antrenor Viorel Hizo -confirmat-)
Au venit: Helder Mauricio da Silva Ferreira -Brazilia- (fundaş, AS Nancy Lorraine), Adrian Iordache (fundaş, AEL Limassol), Cătălin Păun (fundaş, Gloria Bistriţa), Darijan Matič -Slovenia- (mijlocaş, NK Interblock), Mugurel Buga (mijlocaş, FC Braşov)
Au plecat: -Brazilia- Elinton Sanchotene Andrade (portar, Olympique Marseille), Vasile Maftei (fundaş, Unirea Urziceni), Dănuţ Perjă (fundaş, final de contract), Joao Paulo Andrade -Portugalia- (fundaş, Le Mans Union Club 72), Nicolae Grigore (mijlocaş, FC Braşov), Emil Dică (mijlocaş, CFR 1907 Cluj), Cláudio Mejolaro "Pitbull" -Brazilia- (atacant, Club Sport Marítimo Funchal)

FC Braşov (antrenor Viorel Moldovan -nou-)
Au venit: Mihai Mincă (portar, Gloria Buzău), Nuno Miguel Pereira Diogo -Portugalia- (fundaş, CS Otopeni), Nicolae Grigore (mijlocaş, Rapid Bucureşti), Adriano Barbosa Miranda da Luz "Néné" -Portugalia- (mijlocaş, Pontevedra CF), Alexandru Chipciu (mijlocaş, CF Brăila), Dorel Zaharia (atacant, Gloria Bistriţa), Alexandru Piţurcă (atacant, Pandurii Târgu-Jiu)
Au venit: Bogdan Stelea (portar, s-a retras),  Rui Sandro de Carvalho Duarte -Portugalia- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Paulo Almeida Simoes Adriano -Portugalia- (fundaş, FC Alania Vladikavkaz), Mugurel Buga (mijlocaş, Rapid Bucureşti), Romeo Surdu (atacant, Steaua Bucureşti), Alexandru Margină (atacant, Ceahlăul Piatra-Neamţ)

Gaz Metan Mediaş (antrenor Cristian Pustai -confirmat-)
Au venit: Miloš Buchta -Republica Cehă- (portar, 1. FC Tatran Prešov), Marko Marović -Serbia- (fundaş, FK Čukarički Stankom Beograd), FC Hradec Králové), Marius Radu (fundaş, Tianjin Teda FC), Akaki Khubutia -Georgia- (fundaş, FBK Kaunas, din etapa 6), Karel Kratochvíl -Republica Cehă- (fundaş, FC Hradec Králové), Alex Muntean (mijlocaş, tineret), Cristian Silvăşan (atacant, Gloria Bistriţa), Cristian Cigan (atacant, Liberty Salonta, din etapa 6)
Au plecat: Sorin Gavriş (portar, pus pe lista de transferuri), Radu Pop (portar, pus pe lista de transferuri), Mihai Şteţca (portar, FCM Târgu-Mureş), Doru Buican (fundaş, FCM UTA Arad), Gabriel Crăciun (fundaş, pus pe lista de transferuri), Rafael Pereira dos Santos -Brazilia- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Dorin Semeghin (fundaş, Cetatea Suceava), Ciprian  Prodan (atacant, pus pe lista de transferuri)

Pandurii Târgu-Jiu (antrenor Sorin Cârţu -confirmat-)
Au venit: Nenad Kutlacić -Serbia- (fundaş,CSM Râmnicu-Vâlcea), Adrian Nalaţi (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Marko Basara -Serbia- (mijlocaş, Balaton FC Siófok), Predrag Lazić -Serbia- (mijlocaş, CS Otopeni), Mugurel Dedu (mijlocaş, FC Drobeta Turnu-Severin), Jaka Stromajer -Slovenia- (atacant, CSM Râmnicu-Vâlcea)
Au plecat: Alin Rus (fundaş, Gloria Bistriţa), Sergiu Mândrean (fundaş, Gloria Buzău), Robert Vancea (mijlocaş, Energia Rovinari), Lucian Pârvu (mijlocaş, Athletic Club Isxys Lysi), Ilie Iordache (mijlocaş, AEK Athens), Alexandru Piţurcă (atacant, FC Braşov), Ciprian Vasilache (atacant, pus pe lista de transferuri), Miodrag Anđelković -Serbia- (atacant, Internaţional Curtea-de-Argeş)

Oţelul Galaţi (antrenor Dorinel Munteanu -nou-)
Au venit: Zdenko Baotić -Bosnia- (portar, SK Sturm Graz), Milan Perendija -Serbia- (fundaş, FK Rabotnicki Skopje), Gorgi Mojsov -Macedonia- (mijlocaş, FK Rabotnicki Skopje), Njegos Goločevac -Serbia- (mijlocaş, FK Sevojno), Liviu Antal (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Arthur Pătraş -Moldova- (mijlocaş, FC Timişoara), Adrian Neagoie (mijlocaş, CFR Timişoara), Marius Matei (mijlocaş, FC Botoşani), Mircea Axente (atacant, FC Timişoara)
Au plecat: Sebastian Agache (portar, FCM Dunărea Galaţi), Paulius Grybauskas -Lituania- (portar, final de contract), George Cârjan (fundaş, FCM Dunărea Galaţi), Sorin Cucu (fundaş, CSM Râmnicu-Sărat), Ramses Gado (mijlocaş, International Curtea-de-Argeş), Ionuţ Miron (mijlocaş, CSM Râmnicu-Sărat), Alexandru Bourceanu (mijlocaş, FC Timişoara), Alexandru Avram (mijlocaş, FCM Dunărea Galaţi), Valentin Ioviţă (mijlocaş, Dunărea Galaţi), Tadas Labukas -Lituania-  (atacant, final de contract), Robert Elek (atacant, Petrolul Ploieşti), Eduard Tismănaru (atacant, FCM Bacău), Dragoş Petrică (atacant, CSM Râmnicu-Sărat)

Gloria Bistriţa (antrenor Sandu Tăbârcă -nou-)
Au venit: Ciprian Botoşer (portar, FCM Târgu-Mureş), Ştefan Odoroabă (fundaş, Petrolul Ploieşti), Sorin Iodi (fundaş, FC Baia-Mare), Lucian Turcu (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Dinu Sânmărtean (fundaş, FC Bihor Oradea), Souleymane Keita -Senegal (mijlocaş, FC Botoşani), Alin Rus (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Robert Săceanu (mijlocaş, Universitatea Craiova), Paul Anton (mijlocaş, Delta Tulcea), Răzvan Neagu (atacant, FC Vaslui, din etapa 6)
Au plecat: Ciprian Tătăruşanu (portar, Steaua Bucureşti), Cosmin Curiman (portar, final de contract), Joao Pedro Azevedo -Portugalia- (fundaş, Portimonense Sporting Clube), Mihai Panc (fundaş, FK Bakı), Emil Ninu (fundaş, Steaua Bucureşti), Cătălin Păun (fundas, Rapid Bucureşti), Adrian Nalaţi (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Andrei Mureşan (mijlocaş, FC Kuban Krasnodar, la sfârşitul etapei 5), Casian Miclăuş (mijlocaş, final de contract), Dorel Zaharia (atacant, FC Braşov), Dan Roman (atacant, final de contract), Cristian Silvăşan (atacant, Gaz metan Mediaş), Adrian Anca (atacant, pus pe lista de transferuri după etapa 5)

Politehnica Iaşi (antrenor Petre Grigoraş -nou-)
Au venit: Bogdan Străuţ (fundaş, Liberty Salonta), Ionuţ Costache (fundaş, Petrolul Ploieşti), Florin Sandu (fundaş, FC Timişoara), Miloš Mihajlov -Serbia- (fundaş, Konyaspor Kulübü), Adrian Poparadu (mijlocaş, FC Timişoara), Paul Tincu (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), Cristian Constantin (mijlocaş, CS Otopeni), Valentin Negru (mijlocaş, CS Otopeni), Alexandru Buhuşi (mijlocaş, Poli II Iaşi), George Bârladeanu (mijlocaş, Unirea Urziceni), Bogdan Ştiubei (atacant, Poli II Iaşi), Vlad Bujor (atacant, CFR Cluj), Marius Vintila (atacant, Standard Baku), Ibraima Fali Balde -Guineea Bissau- (atacant, Sport Club Beira Mar)
Au plecat: Andre Todescato -Brazilia- (fundaş, s-a renunţat la serviciile sale), Bogdan Onuţ (fundaş, CS Otopeni), Svetozar Mijin -Serbia- (mijlocaş, Mahindra United), Iosif Kalai (fundaş, FCM Bacău), Petar Jovanović -Serbia- (mijlocaş, FC Vaslui), Alejandro Roberto Gavatorta -Argentina- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Sebastian Sfârlea (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Leonard Naidin (mijlocaş, Neftçi Baki), José Arnulfo Montiel Nunez -Paraguay- (mijlocaş, Reggina Calcio), Andrei Cristea (atacant, Dinamo Bucureşti), Mircea Oprea (atacant, Unirea Alba-Iulia), Clement Palimaru (atacant, şi-a reziliat contractul)

Ceahlăul Piatra-Neamţ (antrenor Florin Marin -confirmat-)
Au venit: Andrei Roheţki (portar, Cetatea Suceava), Valentin Lipitor (portar, FC Bihor Oradea, din etapa 6), Liviu Floricel (fundaş, FC Ştiinţa Bacău), Marius Onciu (mijlocaş, Cetatea Suceava), Dănuţ Prodan (atacant, FC Ştiinţa Bacău), Alexandru Margină (atacant, FC Braşov)
Au plecat: Corneliu Zaharia (portar, Cetatea Suceava)

Astra Ploieşti (antrenor Ion Moldovan -confirmat-)
Au venit: Cristian Munteanu (portar, CS Otopeni), Abel Valdez -Argentina- (fundaş, Delta Tulcea), Silviu Izvoranu (fundaş, Dinamo Bucureşti), Cătălin Vlaicu (fundaş, Gloria Buzau), Şerban Moraru (fundaş, FC Vaslui), Nicolae Muşat (fundaş, Dinamo Bucureşti), Hristu Chiacu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Marius Tigoianu (mijlocaş, Săgeata Stejaru), Cornel Predescu (mijlocaş, Dinamo Bucuresti), Marius Alexe (mijlocaş, Dinamo Bucuresti), Liviu Ganea, (atacant, Dinamo Bucureşti)
Au plecat: Şerban Moraru (fundaş, pus pe lista de transferuri după etapa 5), Victoraş Cataramă (mijlocaş, FC Snagov, după etapa 5), Marius Tigoianu (mijlocaş, pus pe lista de transferuri după etapa 5), Radu Păduraru (mijlocaş, pus pe lista de transferuri după etapa 5), Cristian Vlad (atacant, Petrolul Ploieşti), Ştefan Ciobanu (atacant, Săgeata Stejaru, după etapa 5)

Unirea Alba-Iulia (antrenor Adrian Falub -confirmat-)
Au venit: Cornel Cernea (portar, Steaua Bucureşti), Norbert Varga (fundaş, Wisła Kraków), Josip Bonacin -Croaţia- (NK Siebenik, Sorin Rădoi (fundaş, Unirea Urziceni), Constantin Bumbac (fundaş, FCM UTA Arad), Adrian Olah (fundaş, Universitatea Cluj), Ionuţ Matei (mijlocaş, FC Timişoara), Mircea Oprea (atacant, Politehnica Iaşi), Rade Veljović -Serbia- (atacant, CFR 1907 Cluj)
Au plecat: Mircea Rus (fundaş, Austria, Liga 3), Bogdan Cistean (fundaş, s-a renunţat la serviciile sale), Cosmin Mărincean (fundaş, final de contract), Daniel Tătar (fundaş, s-a renunţat la serviciile sale), Bojan Djordjević (fundaş, final de contract), Lamine Camara (mijlocaş, final de contract) , Marius Foro (mijlocaş, s-a renunţat la serviciile sale), Andrei Zăgrean (atacant, final de contract)

Internaţional Curtea-de-Argeş (antrenor Ştefan Stoica -confirmat-)
Au venit: Marius Popa (portar, FC Timişoara),  Tomislav Arčaba -Auistralia- (portar, Gloria Buzău), Daniel Mutu (portar, CFR Timişoara), Ousmane Diarrassouba Viera -Coasta de Fildeş- (fundaş, CFR 1907 Cluj),  Dan Matei (fundaş, Unirea Urziceni), Cosmin Băcilă (fundaş, Farul Constanţa), George Neagu (fundaş, Dacia Mioveni), Alexandru Filip (fundaş, CS Buftea), Ramses Gado (mijlocaş, Oţelul Galaţi), Nasser Menasse -Franţa/Algeria (mijlocaş, CS Otopenii), Claudiu Voiculeţ (mijlocaş, Farul Constanţa), Emmanuel Koné -Coasta de Fildeş- (mijlocaş, CFR 1907 Cluj), Claudiu Ionescu (atacant, Dacia Mioveni), Miodrag Anđelković -Serbia- (atacant, Pandurii Târgu-Jiu), Daniel Stan (atacant, Unirea Urziceni)
Au plecat: Alexandru Stoica (mijlocaş, Energia Rovinari)

STRANIERI
Denis Alibec (mijlocaş, Farul Constanţa) -----> Internazionale Milano

Bogdan Apostu (atacant, Nyíregyháza Spartacus FC) -----> Diósgyori VTK
Sorin Botiş (fundaş, Zalaegerszeg FC) -----> Budapest Honvéd
Florin Cernat (mijlocaş, Dynamo Kyiv) -----> Hajduk Split
Andrei Cordoş (fundaş, Universitatea Cluj) -----> Frosinone Calcio
Cristian Daminuţă (mijlocaş, Internazionale Milano) -----> FC Modena
Nicolae Dică (mijlocaş, Catania) -----> Iraklis Thessaloniki
Victoraş Iacob (atacant, CS Otopeni) -----> Iraklis Thessaloniki
Cristian Ianu (atacant, FC Aarau) -----> FC Luzern
Ilie Iordache (atacant, Pandurii Târgu-Jiu) -----> AEK Atena
Cristian Melinte (fundaş, Dinamo II) -----> US Città di Palermo
Adrian Mihalcea (atacant, AEL Limassol) -----> Aris Limassol
Cristian Muscalu
(atacant, FK Slavija Sarajevo) -----> FC Baku
Daniel Opriţa (atacant, FC Aarau) -----> FK Bakı
Daniel Orac (mijlocaş, CSM Râmnicu-Vâlcea) -----> Panthrakikos
Adrian Pătulea (mijlocaş, Lincoln City) -----> Leyton Orient

Sergiu Radu (atacant, 1. FC Köln) -----> FC Energie Cottbus
Alin Stoica (mijlocaş, fără club) -----> Vojvodina Novi Sad

 









» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2015-2016

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2015-2016 (pauza de vară)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2014-2015

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2014-2015 (pauza de iarnă)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2014-2015

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2014-2015 (pauza de vară)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2013-2014

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2013-2014.

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul: iarna 2011-2012

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2011-2012 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro



Top News

-Real Madrid, în finala Cupei Mondiale a cluburilor

-Etapa 21. Terenuri grele, capete sparte, oase rupte

-Liga 1 - Etapa 21: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 21: Juventus Bucureşti - Astra Giurgiu 0-1

-FCSB, învinsă de FC Lugano cu 2-1, a ratat câștigarea Grupei G a Europa League

-Costel Enache: Adversarii din campionat sunt favoriții noștri în seara asta

-Sevilla, Liverpool, Șahtior Donețk și Porto s-au calificat în optimile Ligii Campionilor




S-au nascut azi

AC VENEZIA
Italia
110 ani

Alexandru Ioniță II
România
23 ani

Aljoša Asanović
Croația
52 ani

Andrés Scotti
Uruguay
42 ani

António Simões
Portugalia
74 ani

Arthur Numan
Olanda
48 ani

Chadli Amri
Algeria
33 ani

Chris Waddle
Anglia
57 ani

Claude Dielna
Franţa
30 ani

Cristian Pelin
România
38 ani

Didier Zokora
Coasta de Fildeș
37 ani

Eneko Bóveda
Spania
29 ani

Gheorghe Constantin
România
85 ani

GÓRNIK ZABRZE
Polonia
69 ani

Henryk Wieczorek
Polonia
68 ani

Igor Tomašić
Bulgaria
41 ani

Ivan Vutsov
Bulgaria
78 ani

J. Błaszczykowski
Polonia
32 ani

Jean Boumsong
Franța
38 ani

Jonathan Domínguez
Argentina
27 ani

Juan Camilo Zúñiga
Columbia
32 ani

Liam Lawrence
Irlanda
36 ani

Markel Susaeta
Spania
30 ani

Michael Owen
Anglia
38 ani

Miloš Bogdanović
Serbia
40 ani

Nico van Kerckhoven
Belgia
47 ani

Nicolae Cătălin Popa
România
44 ani

Norberto Menéndez
Argentina
81 ani

Ovidiu Mihalache
România
33 ani

Peter Lorimer
Scoția
71 ani

Petter Hansson
Suedia
41 ani

Steve Sidwell
Anglia
35 ani

Wade Elliott
Anglia
39 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2017-2018


Liga 1 2017-2018
08.12.2017 Juventus București Astra Giurgiu C
09.12.2017 FC Viitorul Concordia Chiajna C
09.12.2017 CFR 1907 Cluj ACS Poli Timișoara C
10.12.2017 Gaz Metan Mediaș CS Universitatea Craiova C
10.12.2017 FC Botoșani Steaua București C
11.12.2017 Sepsi Sfântu Gheorghe CSM Politehnica Iași C
11.12.2017 Dinamo București FC Voluntari C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Steaua București 44
3. CS Universitatea Craiova 40
4. FC Botoșani 35
5. FC Viitorul 34
6. Astra Giurgiu 34
7. Dinamo București 33
8. CSM Politehnica Iași 27
9. ACS Poli Timișoara 25
10. Concordia Chiajna 23
11. FC Voluntari 22
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
13. Gaz Metan Mediaș 14
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
08.12.2017 CS Mioveni Dunărea Călărași C
09.12.2017 CS Balotești Sportul Snagov C
09.12.2017 ASA Târgu-Mureș Foresta Suceava C
09.12.2017 Dacia Unirea Brăila Știința Miroslava C
09.12.2017 Metaloglobus București FC UTA Arad C
09.12.2017 Academica Clinceni Olimpia Satu-Mare C
09.12.2017 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
09.12.2017 FC Argeș Pitești ASU Poli Timişoara C
09.12.2017 FC Hermannstadt CS Afumați C
10.12.2017 Chindia Târgoviște Pandurii Târgu-Jiu C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 42
4. CS Afumați 38
5. ASU Poli Timişoara 36
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeș Pitești 34
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 26
11. Ripensia Timișoara 25
12. FC UTA Arad 25
13. Știința Miroslava 22
14. Luceafărul Oradea 21
15. Metaloglobus București 20
16. CS Balotești 20
17. Foresta Suceava 20
18. Olimpia Satu-Mare 19
19. Dacia Unirea Brăila 18
20. Pandurii Târgu-Jiu 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5