Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

18 - Ianis Zicu - FC Timişoara (3p)

15 - Eric de Oliveira - Gaz Metan Mediaş (3p)

13 - Claudiu Niculescu - Universitatea Cluj (1p)
13 - Bogdan Stancu - Steaua Bucureşti (1p) (s-a transferat la Galatasaray)
13 - Wesley Lopes - FC Vaslui (3p)

12 - Tiberiu Bălan - Sportul Studenţesc Bucureşti (1p)

11 - Martins Adaílton - FC Vaslui
11 - Ovidiu Herea - Rapid Bucureşti (3p)

9 - Adrian Cristea - Dinamo Bucureşti - 7g (3p) Dinamo, 2g "U" Cluj
9 - Costin Curelea - Sportul Studenţesc Bucureşti
9 - Robert Ilyeş - FC Braşov (6p)
9 - Vasile Olariu - Victoria Brăneşti (8p)
9 - Gabriel Torje - Dinamo Bucureşti

8 - Liviu Ganea - Dinamo Bucureşti
8 - Júnior Moraes - Gloria Bistriţa (2p) (s-a transferat la Metalurh Donetsk)
8 - Marius Pena - Oţeul Galaţi

7 - Liviu Antal - Oţeul Galaţi (3p)
7 - Cássio Barbosa - Rapid Bucureşti
7 - Ionel Dănciulescu - Dinamo Bucureşti (1p)
7 - Kehinde Fatai - Astra Ploieşti
7 - Dorin Goga - FC Timişoara
7 - Ousmane N'Doye - Dinamo Bucureşti 5g (2p) Dinamo, 2g Astra (1p)
7 - Jaka Štromajer - Pandurii Târgu-Jiu
7 - Lacina Traore - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Kuban Krasnodar)

6 - Marius Bilaşco - 1g Unirea Urziceni, 5g Steaua
6 - Gabriel Paraschiv - Oţeul Galaţi
6 - Dacian Varga - Sportul Studenţesc Bucureşti (3p) (s-a transferat la Kuban)
6 - Claudiu Voiculeţ - Pandurii Târgu-Jiu (3p)

5 - Marius Alexe - Dinamo Bucureşti
5 - Mircea Axente - FC Timişoara
5 - Florin Dan - FCM Târgu-Mureş (2p)
5 - Roberto De Zerbi - CFR 1907 Cluj
5 - Viorel Ferfelea - Sportul Studenţesc Bucureşti
5 - Emmanuel Koné - CFR 1907 Cluj
5 - Valentin Lemnaru - Universitatea Cluj 2g "U" Cluj, 3g Pandurii
5 - Gabriel Machado - Universitatea Cluj
5 - Lukáš Magera - FC Timişoara (1p)
5 - Cătălin Munteanu - Dinamo Bucureşti (1p)
5 - Bogdan Oprea - Victoria Brăneşti
5 - Valentin Simion - Victoria Brăneşti
5 - Dorel Stoica - 1g Steaua, 4g U.Craiova
5 - Danijel Subotić - Universitatea Craiova (1p)

4 - Bogdan Apostu - Pandurii Târgu-Jiu
4 - Elis Bakaj - Dinamo Bucureşti
4 - Rafael Bastos - CFR 1907 Cluj
4 - Liviu Băjenaru - Gloria Bistriţa (1p)
4 - Yero Bello - FC Vaslui
4 - Gabriel Boştină - Universitatea Cluj (2p)
4 - Gabriel Cânu - FC Vaslui
4 - Sebastian Cojocnean  - Universitatea Cluj
4 - Andrei Cristea - Dinamo Bucureşti (2p) (s-a transferat la Karlsruher SC)
4 - Nicolae Dică - Steaua Bucureşti (2p)
4 - Gabriel Giurgiu - Oţeul Galaţi
4 - Alin Liţu - Gaz Metan Mediaş
4 - Alexandru Măţel - Astra Ploieşti
4 - Gabriel Mureşan - CFR 1907 Cluj
4 - Bănel Nicoliţă - Steaua Bucureşti
4 - Alexandru Păcurar - 1g Steaua, 3g "U" Cluj (1p)
4 - Paul Pârvulescu - Gaz Metan Mediaş
4 - Alexandru Piţurcă - U.Craiova (s-a transferat la FK Khazar Lankaran)
4 - Mihai Roman - Rapid Bucureşti
4 - Romeo Surdu - Steaua Bucureşti
4 - Stojan Vranješ - Pandurii Târgu-Jiu (1p)
4 - Andrei Zăgrean - FC Timişoara

3 - Saša Bjelanović - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Atalanta Bergamo)
3 - Lucian Burdujan - FC Vaslui 2g Vaslui, 1g Steaua
3 - Ricardo Cadú - CFR 1907 Cluj (3p)
3 - Simone Cavalli - Gloria Bistriţa
3 - Carlos Césinha - Rapid Bucureşti
3 - Alexandru Chipciu - FC Braşov
3 - Cornel Coman - Victoria Brăneşti
3 - Mihai Costea - Universitatea Craiova (1p)
3 - Marian Cristescu - FC Braşov
3 - Didi Cleidimar - FCM Târgu-Mureş
3 - Mihai Dina - Universitatea Craiova
3 - Valentin Iliev - Universitatea Craiova 3g U.Craiova, 0g Steaua
3 - Laurenţiu Iorga - Oţeul Galaţi
3 - Djakaridja Koné - Dinamo Bucureşti
3 - Maicon Oliveira - Steaua Bucureşti
3 - Alex Muntean - Gaz Metan Mediaş
3 - Cristian Munteanu - FCM Târgu-Mureş
3 - Marius Niculae - Dinamo Bucureşti (1p) (s-a transferat la Kavala FC)
3 - Stefan Nikolić - FC Timişoara
3 - Daniel Pancu - Rapid Bucureşti
3 - Paul Papp - FC Vaslui
3 - Doru Pintilii - Pandurii Târgu-Jiu (2p)
3 - Dorinel Popa - Victoria Brăneşti
3 - Christian Pouga - FC Vaslui
3 - Cornel Predescu - Gloria Bistriţa
3 - Raul Rusescu - Unirea Urziceni (1p)
3 - Sabrin Sburlea - Rapid Bucureşti
3 - António Semedo - Unirea Urziceni (s-a transferat la Alki Larnaca)
3 - Takayuki Seto - Astra Ploieşti
3 - Mihai Stere - FCM Târgu-Mureş
3 - Dinu Todoran - Unirea Urziceni 3g (1p) Urziceni, 0g Brăneşti
3 - Marius Ţigoianu - Astra Ploieşti
3 - Gabriel Viglianti - Oţeul Galaţi
3 - Julius Wobay - Universitatea Craiova (s-a transferat la FK Khazar Lankaran)

2 - Admir Aganović - Gaz Metan Mediaş
2 - Dan Alexa - FC Timişoara
2 - Victor Astafei - FCM Târgu-Mureş
2 - Răzvan Avram - Victoria Brăneşti
2 - Paul Batin - CFR 1907 Cluj
2 - Thaher Bawab - Gaz Metan Mediaş
2 - Ciprian Brata - Pandurii Târgu-Jiu (1p)
2 - Cosmin Băcila - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Ionuţ Bâlbă - Gloria Bistriţa
2 - Cristian Bud - CFR 1907 Cluj
2 - Fernando Cafasso - Gloria Bistriţa
2 - Josías Cardoso - FC Braşov
2 - Mădălin Ciucă - Universitatea Craiova
2 - Marián Čišovský - FC Timişoara
2 - Marius Constantin - Rapid Bucureşti (2p)
2 - Raul Costin - FC Vaslui
2 - Alexandru Curtean - FC Timişoara
2 - Peter Čvirik - Universitatea Cluj (a plecat de la echipă)
2 - Roberto Delgado - Universitatea Cluj (1p)
2 - Emil Dică  - CFR 1907 Cluj
2 - David Distefano - FC Braşov
2 - Sorin Frunză - Rapid Bucureşti
2 - Geraldo Alves - Steaua Bucureşti
2 - Attila Hadnagy - FC Braşov
2 - Ioan Hora - CFR 1907 Cluj
2 - Nikola Ignjatijević - FC Timişoara
2 - Silviu Ilie - Oţeul Galaţi
2 - Cristian Ionescu - FC Braşov
2 - Cristian Irimia - Sportul Studenţesc Bucureşti
2 - Souleymane Keita - Gloria Bistriţa
2 - Srdjan Luchin - FC Timişoara
2 - Vasile Maftei - Unirea Urziceni 2g Urziceni, 0g CFR
2 - Peter Majernik - FC Braşov
2 - Dan Matei - FCM Târgu-Mureş
2 - Adrian Mihalcea - Astra Ploieşti 1g Astra, 1g Urziceni
2 - Andrei Mureşan - Gloria Bistriţa (s-a transferat la FK Khazar Lankaran)
2 - Viorel Nicoară - Victoria Brăneşti 1g Urziceni, 1g CFR
2 - Radek Opršal - Astra Ploieşti
2 - Daniel Orac - Pandurii Târgu-Jiu (a plecat de la echipă)
2 - Bratislav Punoševac - Oţeul Galaţi
2 - Bogdan Pătraşcu - Sportul Studenţesc Bucureşti 2g Sportul, 0g Dinamo
2 - Arthur Pătraş - Unirea Urziceni
2 - Florin Pătraşcu - Astra Ploieşti (s-a transferat la ACSMU Poli Iaşi)
2 - Sixto Peralta - CFR 1907 Cluj
2 - Gheorghe Rohat - Astra Ploieşti (2p) final de carieră
2 - Ionuţ Rada - CFR 1907 Cluj
2 - Dan Roman - FCM Târgu-Mureş 1g FCM, 1g Mediaş
2 - Adrian Rusu - FC Braşov
2 - Lucian Sânmărtean - FC Vaslui
2 - Cristian Sârghi - Oţeul Galaţi
2 - Cristian Scutaru - FC Timişoara
2 - Juliano  Spadacio - Rapid Bucureşti
2 - Ovidiu Stoianof - Universitatea Craiova
2 - Łukasz Szukała - Gloria Bistriţa
2 - Mike Temwanjera - FC Vaslui
2 - Cristian Todea - Gaz Metan Mediaş
2 - George Ţucudean - Dinamo Bucureşti
2 - Ciprian Vasilache - FCM Târgu-Mureş
2 - Radu Zaharia - Gaz Metan Mediaş
2 - Nicolae Zuluf - Victoria Brăneşti

1 - Iulian Apostol - Unirea Urziceni
1 - Valentin Badea - FC Braşov (s-a transferat la Al-Ain SCC)
1 - Habib Baldé - Universitatea Cluj
1 - Silviu Bălace - FC Vaslui
1 - Alexandru Bourceanu - FC Timişoara
1 - Csaba Borbely - Oţeul Galaţi
1 - Valeriu Bordeanu - Unirea Urziceni (1p)
1 - Vladimir Božović - Rapid Bucureşti
1 - Laurenţiu Buş - Oţeul Galaţi
1 - Sergiu Buş - CFR 1907 Cluj
1 - Hristu Chiacu - FC Timişoara (s-a transferat la FK Khazar Lankaran)
1 - Cosmin Contra - FC Timişoara final de carieră
1 - Andrei Cordoş - FCM Târgu-Mureş
1 - Cristian Coroian - Gloria Bistriţa (1p)
1 - Florin Costea - Universitatea Craiova
1 - Sergiu Costin - Oţeul Galaţi
1 - Emanuel Culio - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Galatasaray)
1 - Marius Curtuiuş - Gloria Bistriţa
1 - Antonino D'Agostino - Gloria Bistriţa
1 - Ricardo Dani - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Iraklis Salonic)
1 - Cătălin Dedu - FC Braşov
1 - Doru Dudiţă - Gaz Metan Mediaş
1 - Dragoş Firţulescu - Universitatea Craiova
1 - Juan Pablo Garat - Dinamo Bucureşti (a plecat de la echipă)
1 - Emil Gargorov - Universitatea Craiova (1p) (a plecat de la echipă)
1 - Valerică Găman - Universitatea Craiova
(s-a transferat la Dinamo)
1 - Filipe Teixeira - FC Braşov
1 - Gladstone Pereira - FC Vaslui
1 - Gláuber Leandro - Rapid Bucureşti
1 - Dragoş Grigore - Dinamo Bucureşti
1 - Nicolae Grigore - Rapid Bucureşti
1 - Ferreira Helder - FC Timişoara
1 - Hugo Alcantara - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Montedio Yamagata)
1 - John Ibeh - Oţeul Galaţi
1 - Adrian Iencsi - FCM Târgu-Mureş
1 - Ilie Iordache - Pandurii Târgu-Jiu 1g Pandurii, 0g Bistriţa
1 - Sorin Ispir - Victoria Brăneşti (1p)
1 - Pantelis Kapetanos - Steaua Bucureşti 1g Steaua, 0g CFR
1 - Akaki Khubutia - Gaz Metan Mediaş
1 - Dominique Kivuvu - CFR 1907 Cluj
1 - Michael Kubala - Gaz Metan Mediaş
1 - Costin Lazăr - Rapid Bucureşti
1 - Raymond Lukacs - Astra Ploieşti (s-a transferat la ACSMU Poli Iaşi)
1 - Cassian Maghici - Victoria Brăneşti
1 - Marcos Antonio - Rapid Bucureşti
1 - Raul Marincău - Victoria Brăneşti
1 - Žarko Marković - Gaz Metan Mediaş
1 - Alexandru Mateiu - FC Braşov
1 - Novak  Martinović - Steaua Bucureşti
1 - Florin Maxim - Sportul Studenţesc Bucureşti
1 - Ersin Mehmedović - Dinamo Bucureşti
1 - Nasser Menassel - Universitatea Cluj
1 - Gaston Mendy - Universitatea Cluj
1 - Marius Mihalache - Astra Ploieşti
1 - Osvaldo Miranda - Astra Ploieşti
1 - Vlăduţ Morar  - Universitatea Cluj
1 - Adrian Nalaţi - Gloria Bistriţa
1 - Valentin Negru - Victoria Brăneşti
1 - Dan Nistor - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Daniel Novac - Victoria Brăneşti
1 - Nuno Viveiros - FC Braşov
1 - Marius Onofraş - Steaua Bucureşti
1 - Cristian Oroş - FC Braşov
1 - Nichita Patriche - Sportul Studenţesc Bucureşti
1 - Paulinho Dinarte - Astra Ploieşti (1p)
1 - Steven Pelé - Universitatea Cluj
1 - Pavle Popara - Astra Ploieşti (s-a transferat la Slavia Sofia)
1 - Alexandru Popovici - FC Timişoara
1 - Andrei Prepeliţă - Universitatea Craiova
1 - Lucian Răduţă  - FCM Târgu-Mureş
1 - Ionuţ Rada II - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Cornel Râpă - Oţeul Galaţi
1 - Tosaint Ricketts - FC Timişoara
1 - Óscar Rubio - Dinamo Bucureşti
1 - Diego Ruiz - FCM Târgu-Mureş
1 - Laurenţiu Rus - FCM Târgu-Mureş
1 - Bogdan Rusu - Astra Ploieşti
1 - Adrian Sălăgean - Oţeul Galaţi
1 - Adrian Scarlatache - Dinamo Bucureşti (s-a transferat la FK Khazar Lankaran)
1 - Cristian Sosa - FCM Târgu-Mureş (a plecat de la echipă)
1 - Alexandru Stan - Astra Ploieşti
1 - Sorin Strătilă - Astra Ploieşti
1 - Zsolt Szilágyi - Universitatea Cluj
1 - Cristian Tănase - Steaua Bucureşti
1 - Călin Târnavean - FCM Târgu-Mureş (s-a transferat la Ceahlăul Piatra-Neamţ)
1 - Georgian Tobă - Unirea Urziceni
1 - Nwakaeme "Tony" - Universitatea Cluj
1 - Jasmin Trtovac - Gaz Metan Mediaş
1 - Alexandru Tudose - Gloria Bistriţa
1 - Alexandru Vagner - FCM Târgu-Mureş
1 - Cosmin Vancea - FCM Târgu-Mureş (a plecat de la echipă)
1 - Gabriel Velcovici - Gloria Bistriţa
1 - Andrei Voican - Universitatea Cluj

AUTOGOLURI
1 - Dan Alexa - FC Timişoara (pentru FC Vaslui)
1 - Sergiu Bar - Victoria Brăneşti (pentru FCM Târgu-Mureş)
1 - Valeriu Bordeanu - Dinamo Bucureşti (pentru FC Vaslui)
1 - Vlad Chiricheş - Pandurii Târgu-Jiu (pentru Unirea Urziceni)
1 - Marián Čišovský - FC Timişoara (pentru Unirea Urziceni)
1 - Liviu Ganea - Dinamo Bucureşti (pentru FCM Târgu-Mureş)
1 - Robert Ilyeş - FC Braşov (pentru FCM Târgu-Mureş)
1 - Casian Maghici - Victoria Brăneşti (pentru Astra Ploieşti)
1 - Cristian Oroş - FC Braşov (pentru Universitatea Craiova)
1 - Bogdan Pătraşcu - Sportul Studenţesc Bucureşti (pentru Steaua Bucureşti)
1 - Sixto Peralta - CFR 1907 Cluj (pentru Unirea Urziceni)
1 - Dorel Stoica - Universitatea Craiova (pentru FC Vaslui)
1 - Borislav Topić - FCM Târgu-Mureş (pentru Dinamo Bucureşti)
1 - Radu Zaharia - Gaz Metan Mediaş (pentru Rapid Bucureşti)

ultima actualizare 21 mai 2011, ora 19:54).

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09
Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10
Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11









Comenteaza

Ultimele stiri - Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-17

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-2017 - Clasamentul golgheterilor după etapa 9 (play-off şi play-out) 16 - Azdren Llullaku - Gaz Metan Mediaş (3p) (s-a transferat la FC Astana) 11 - Cristian...

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-16

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-2016 - Clasamentul golgheterilor după etapa 14 (play-off & play-out)

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-15

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-2015 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2012-13

Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2011-12

Clasamentul golgheterilor după etapa 34 Liga 1, sezonul 2011-12

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34



Top News

-Europa League: Cosmin Moți a marcat pentru Ludogoreț Razgrad

-Europa League - Grupa G: Hapoel Beer Sheva - FCSB 1-2

-Liga Campionilor - Victorii clare pentru PSG și Bayern München

-Real Madrid, ținută în șah de Tottenham (1-1), în Liga Campionilor

-Suedia - Italia, în baraj pentru Cupa Mondială 2018

-Etapa 14. Multe zerouri

-Liga 1 - Etapa 14: Rezultate şi marcatori




Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adalbert Hrehuss
România
85 ani

Adam Nawałka
Polonia
60 ani

Adrian Ambrosie
România
49 ani

Aleksandar Luković
Serbia
35 ani

Álvaro Morata
Spania
25 ani

Andoni Zubizarreta
Spania
56 ani

Andriy Yarmolenko
Ucraina
28 ani

Archie Thompson
Australia
39 ani

Christian Dailly
Scoția
44 ani

Dumitru Gavrilescu
România
41 ani

Fabinho
Brazilia
24 ani

Filippos Darlas
Grecia
34 ani

Florian Büchler
Germania
29 ani

Graham Rix
Anglia
60 ani

Ianis Zicu
România
34 ani

Jimmy Bullard
Anglia
39 ani

Julián Velázquez
Argentina
27 ani

Kazimierz Deyna
Polonia
70 ani

Marius Burlacu
România
32 ani

Milan Borjan
Canada
30 ani

Miroslav Pavlović
Yugoslavia
75 ani

Pelé
Brazilia
77 ani

Rashidi Yekini
Nigeria
53 ani

RCD ESPANYOL
Spania
117 ani

Serdar Aziz
Turcia
27 ani

Simon Davies
Țara Galilor
38 ani

Ulrich Stein
Germania
63 ani

Valentin Badea
România
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2017-2018


Liga 1 2017-2018
20.10.2017 Gaz Metan Mediaș CSM Politehnica Iași C
20.10.2017 Concordia Chiajna CS Universitatea Craiova C
21.10.2017 Juventus București Sepsi Sfântu Gheorghe C
21.10.2017 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C
22.10.2017 Astra Giurgiu FC Voluntari C
22.10.2017 Steaua București ACS Poli Timișoara C
23.10.2017 FC Botoșani
20:45
Dinamo București Dolce Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 33
2. Steaua București 32
3. CS Universitatea Craiova 32
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. FC Viitorul 23
7. Dinamo București 20
8. FC Voluntari 19
9. CSM Politehnica Iași 18
10. ACS Poli Timișoara 18
11. Concordia Chiajna 17
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 11
13. Gaz Metan Mediaș 9
14. Juventus București 7
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
21.10.2017 Metaloglobus București Sportul Snagov C
21.10.2017 Academica Clinceni Chindia Târgoviște C
21.10.2017 CS Balotești ASA Târgu-Mureș C
21.10.2017 CS Afumați Ripensia Timișoara C
21.10.2017 Dunărea Călărași Luceafărul Oradea C
21.10.2017 Olimpia Satu-Mare Foresta Suceava C
21.10.2017 FC UTA Arad Știința Miroslava C
21.10.2017 Pandurii Târgu-Jiu ASU Poli Timişoara C
21.10.2017 CS Mioveni FC Argeș Pitești C
22.10.2017 FC Hermannstadt Dacia Unirea Brăila C


1. FC Hermannstadt 32
2. Dunărea Călărași 31
3. Chindia Târgoviște 27
4. ASA Târgu-Mureș 22
5. CS Mioveni 22
6. Academica Clinceni 22
7. ASU Poli Timişoara 20
8. CS Afumați 19
9. FC Argeș Pitești 18
10. Ripensia Timișoara 17
11. Sportul Snagov 16
12. Olimpia Satu-Mare 16
13. Dacia Unirea Brăila 15
14. Pandurii Târgu-Jiu 15
15. Metaloglobus București 15
16. FC UTA Arad 14
17. Știința Miroslava 11
18. CS Balotești 10
19. Foresta Suceava 8
20. Luceafărul Oradea 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5