Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Rapid București 19.07.2012 - 10:57

Lotul Rapidului pentru noul sezon competitional

Lotul Rapidului pentru noul sezon competitional
După cum informează site-ul oficial al clubului de fotbal Rapid Bucureşti, lotul acestei grupări pentru sezonul competiţional 2012-2013, plus pentru meciurile din Europa League, cuprinde câteva nume noi.

Noutăţile echipei sunt: Călin Albuţ - portar, Ionuţ Voicu, Wallace da Silva, Marius Constantin - fundaşi, Renan Silva, Nemanja Milisavljevic - mijlocaşi, Dorin Goga, Blaze Ilijoski şi Stefan Pereira - atacanţi.

Lotul complet:

Portari:
Călin Albuţ, Virgil Drăghia;

Fundaşi:
Vladimir Bozovic, Glauber Berti, Cristian Oros, Ovidiu Burcă, Ionuţ Voicu, Wallace da Silva, Marius Constantin;

Mijlocaşi:
Ovidiu Herea, Filipe Teixeira, Mihai Roman, Renan Silva, Nemanja Milisavljevic, Ştefan Grigorie, Nicolae Grigore, Milos Pavlovic, Alexandru Coman;

Atacanţi: Dorin Goga, Daniel Pancu, Blaze Ilijoski, Romeo Surdu, Stefan Pereira, Andrei Ciolacu.

Vezi lista completă de transferuri Liga 1
Vezi lista completă de meciuri amicale







Taguri: Rapid Bucuresti    lot    sezonul 2012-2013   

» Clasament Liga I
» Rapid Bucuresti - ultimele rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Rapid București

AFC Rapid a debutat cu o victorie in Liga a 5-a in fata a aproximativ 1.200 de suporteri

AFC Rapid, echipa care va primi palmaresul după dizolvarea clubului falimentar FC Rapid, a debutat sâmbătă cu o victorie în Liga a 5-a, învingând cu scorul de 5-0 formația ASSC Rapid Băneasa, în...

AFC Rapid s-a inscris la Asociatia Municipala de Fotbal Bucuresti si va evolua in Liga 5

AFC Rapid, asociație non-profit care deține palmaresul clubului giuleștean din 1923 și până în 2006, s-a înscris marți la Asociația Municipală de Fotbal București (AMFB) și va evolua în următorul...

Raul Costin risca sa ramana fara echipa

Rapid nu a primit dreptul de a juca în Liga 1, iar unii dintre jucători se tem că nu îşi mai pot găsi echipe în timp util. Este şi cazul fostului jucător al FC Botoşani, Raul Costin (31 de ani),...

Moraru anunta intentia de a plati integral datoriile Rapidului si ameninta LPF cu instanza

Acţionarul majoritar al FC Rapid Bucureşti, Valerii Moraru, a anunţat, joi, prin intermediul unui comunicat, intenţia de a plăti integral datoriile societăţii până la data judecării recursului...

Comisia de Disciplina a FRF a ramas in pronuntare pana joi in cazul echipei Rapid

Comisia de Disciplină a Federației Române de Fotbal, reunită miercuri la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal, a rămas în pronunțare până joi, la ora 13:00, în cazul acceptării sau nu a echipei...

Suporterii rapidisti au sustinut cauza clubului giulestean pe stadion

Suporterii rapidiști s-au strâns luni seara pe stadionul "Giulești-Valentin Stănescu" și au susținut cauza clubului aflat în procedură de faliment, a cărui prezență în ediția 2016-2017 a...

Comisia de Disciplina a FRF a amanat pentru miercuri cazul Rapid

Comisia de Disciplină a FRF a amânat pentru miercuri cazul clubului Rapid București privind participarea în sezonul 2016-2017 al Ligii 1. "Nu am fost în sală, dar s-a amânat pentru miercuri....

Aproximativ 100 de suporteri rapidisti asteapta in fata sediului LPF raspunsul Comisiei de Disciplina

Aproximativ 100 de suporteri giuleşteni aşteaptă, luni, în faţa sediului Ligii Profesioniste de Fotbal, ca membrii Comisiei de Disciplină a FRF să judece cazul Rapidului, echipă promovată în Liga...

Comisia de Disciplina a FRF decide luni daca Rapid ramane in Liga 1

Comisia de Disciplină a Federaţiei Române de Fotbal (FRF) va decide luni dacă echipa Rapid va rămâne în Liga 1, a declarat, vineri, preşedintele CSMS Iaşi, Florin Prunea. "Am înţeles că luni e...

George Copos: Ma doare sufletul pentru ce se intampla la Rapid, am plans de durere cand am aflat

George Copos, fostul finanţator al Rapidului a fost dezamăgit când a aflat vestea că formaţia din Giuleşti n-a primit acceptul a rămâne în prima ligă în sezonul următor, deoarece cererea de...

Edi Iordanescu, despre excluderea Rapidului: Fotbalul fara cluburi cu traditie si fara suporteri este zero

"Fotbalul fără cluburi cu tradiție și fără suporteri este egal cu zero", a comentat antrenorul Edi Iordănescu excluderea clubului Rapid București din ediția 2016-2017 a Ligii 1....



Top News

-Serie A: Radu pleaca dupa puncte pe ”Dacia Arena”

-Avancronica meciului FC Botosani - Dinamo Bucuresti

-Avancronica meciului Gaz Metan Medias - FC Voluntari

-Sparta Praga a produs surpriza zilei in Europa League

-Avancronica meciului ASA Targu-Mures - CFR Cluj

-Avancronica meciului CSM Politehnica Iasi - ACS Poli Timisoara

-Astra lui Sumudica incearca sa nu fie mica la Roma




Care este jucătorul tău preferat de la Rapid? (sezonul 2014-2015)
Pancu
Săpunaru
Ricardo Alves
Gecov
Benson
Garai
Meulens
D. Niculae
Josl
Čmovš
Bornescu
Buchta
João Coimbra
Sapina
Borda
Cerlincă
Eduard Oriol
Joan Oriol
Rui Miguel
N. Vasile
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Leucuță
România
29 ani

Bartholomew Ogbeche
Nigeria
32 ani

Daniel Timofte
România
49 ani

Dror Kashtan
Israel
72 ani

Dušan Savić
Macedonia
31 ani

Eliseu
Portugalia
33 ani

Gaby Mudingayi
Belgia
35 ani

Gaston Taument
Olanda
46 ani

George Weah
Liberia
50 ani

Gilberto Martínez
Costa Rica
37 ani

Jan Kirchhoff
Germania
26 ani

John Sheridan
Irlanda
52 ani

Júlio Baptista
Brazilia
35 ani

Mirko Vučnić
Muntenegru
33 ani

Mourtala Diakité
Mali
36 ani

Nico Claesen
Belgia
54 ani

Rareș Stan
România
29 ani

Ricardo Vaz Tê
Portugalia
30 ani

Valentin Cojocaru
România
21 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Petrolul Ploiesti
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

2016-2017


Liga 1 2016-2017
30.09.2016 CSM Politehnica Iaşi ACS Poli Timișoara C
30.09.2016 ASA Târgu-Mureș CFR 1907 Cluj C
01.10.2016 Gaz Metan Mediaş
18:00
FC Voluntari   C
01.10.2016 FC Botoșani
20:30
Dinamo București   C
02.10.2016 FC Viitorul
18:00
Astra Giurgiu Dolce Sport 1 C
02.10.2016 Steaua București
20:30
CS Universitatea Craiova   C
03.10.2016 Concordia Chiajna
20:30
Pandurii Târgu-Jiu Dolce Sport 1 C


1. Steaua București 23
2. CS Universitatea Craiova 20
3. FC Viitorul 17
4. FC Botoșani 16
5. Dinamo București 16
6. Pandurii Târgu-Jiu 15
7. CFR 1907 Cluj 14
8. Gaz Metan Mediaş 13
9. CSM Politehnica Iaşi 12
10. FC Voluntari 11
11. Astra Giurgiu 11
12. Concordia Chiajna 11
13. ASA Târgu-Mureș 0
14. ACS Poli Timișoara -6
Clasament 2016-2017

Liga 2


Liga 2
30.09.2016 Juventus București Unirea Tărlungeni C
01.10.2016 Metalul Reșița Foresta Suceava C
01.10.2016 Șoimii Pâncota ACS Berceni C
01.10.2016 Luceafărul Oradea CS Balotești C
01.10.2016 CS Afumați ASU Poli Timişoara C
01.10.2016 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe UTA Bătrâna Doamnă C
01.10.2016 Olimpia Satu-Mare Dunărea Călărași C
01.10.2016 Academica Clinceni
15:00
Dacia Unirea Brăila   C
02.10.2016 FC Brașov
15:00
Chindia Târgoviște   C
03.10.2016 CS Mioveni
18:00
CSM Râmnicu-Vâlcea   C


1. Juventus București 25
2. Foresta Suceava 22
3. FC Brașov 21
4. Chindia Târgoviște 21
5. UTA Bătrâna Doamnă 20
6. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 18
7. CS Mioveni 18
8. Olimpia Satu-Mare 17
9. CS Afumați 14
10. Dacia Unirea Brăila 13
11. CSM Râmnicu-Vâlcea 12
12. CS Balotești 12
13. Unirea Tărlungeni 12
14. Dunărea Călărași 12
15. Luceafărul Oradea 10
16. Academica Clinceni 10
17. ASU Poli Timişoara 8
18. Metalul Reșița 6
19. ACS Berceni 1
20. Șoimii Pâncota 1
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
30.09.2016 Atletico Vaslui Olimpia Râmnicu-Sărat C
30.09.2016 CSM Pașcani SC Bacău C
30.09.2016 AFK Csíkszereda Aerostar Bacău C
01.10.2016 Știința Miroslava
15:00
CSM Roman   C
01.10.2016 AFC Odorheiu-Secuiesc
15:00
Sporting Liești   C
01.10.2016 Avântul Valea Mărului
15:00
Olimpic Cetate Râşnov   C
01.10.2016 Metalosport Galaţi
15:00
Sportul Chişcani   C


1. Atletico Vaslui 9
2. AFC Hărman 9
3. Sporting Liești 9
4. Metalosport Galaţi 9
5. AFK Csíkszereda 9
6. Olimpia Râmnicu-Sărat 7
7. SC Bacău 6
8. Știința Miroslava 6
9. Sportul Chişcani 4
10. Aerostar Bacău 3
11. Olimpic Cetate Râşnov 3
12. CSM Roman 3
13. Avântul Valea Mărului 3
14. CSM Pașcani 3
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
30.09.2016 Dinamo II București Metaloglobus București C
30.09.2016 Înainte Modelu Petrolistul Boldești C
01.10.2016 Delta Dobrogea Tulcea
15:00
Viitorul Domnești   C
01.10.2016 SC Popeşti Leordeni
15:00
CS Tunari   C
01.10.2016 Axiopolis Sport Cernavodă
15:00
Astra Giurgiu II   C
01.10.2016 CSM Olteniţa
15:00
FC Viitorul II   C
01.10.2016 Unirea Slobozia
15:00
Arsenal Malu   C


1. FC Viitorul II 10
2. Metaloglobus București 10
3. CS Tunari 10
4. Astra Giurgiu II 7
5. Dinamo II București 6
6. Petrolistul Boldești 6
7. Înainte Modelu 5
8. SC Popeşti Leordeni 5
9. Axiopolis Sport Cernavodă 4
10. Viitorul Domnești 4
11. CSM Olteniţa 4
12. Unirea Slobozia 4
13. Delta Dobrogea Tulcea 1
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
30.09.2016 Atletic Bradu CS Universitatea Craiova II C
30.09.2016 CS Mioveni II ACS URBAN Titu C
30.09.2016 ACS Şirineasa Concordia Chiajna II C
30.09.2016 FC Voluntari II SCM Argeș Pitești 2012 C
30.09.2016 ACSO Filiaşi Steaua București II C
01.10.2016 Flacăra Moreni
15:00
FC Aninoasa   C
01.10.2016 CS Podari
15:00
FCM Alexandria   C


1. SCM Argeș Pitești 2012 11
2. Atletic Bradu 10
3. ACS Şirineasa 9
4. FCM Alexandria 7
5. Flacăra Moreni 6
6. FC Voluntari II 6
7. FC Aninoasa 6
8. ACS URBAN Titu 5
9. ACSO Filiaşi 5
10. Concordia Chiajna II 5
11. Sporting Roșiori-de-Vede 4
12. Steaua București II 4
13. CS Universitatea Craiova II 4
14. CS Mioveni II 4
15. CS Podari 1
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
30.09.2016 Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic ACS Poli Timişoara II C
30.09.2016 Unirea 1924 Alba-Iulia Pandurii Târgu-Jiu II C
30.09.2016 Cetate Deva Performanţa Ighiu C
01.10.2016 Industria Galda de Jos
15:00
Milenium Giarmata   C
01.10.2016 Gloria Lunca Teuz Cernei
15:00
CS Național Sebiș   C
01.10.2016 UTA Bătrâna Doamnă II
15:00
CSM Lugoj   C
01.10.2016 CSM Şcolar Reşiţa
15:00
Ripensia Timișoara   C


1. CS Național Sebiș 12
2. Gloria Lunca Teuz Cernei 9
3. Industria Galda de Jos 9
4. ACS Poli Timişoara II 7
5. Performanţa Ighiu 7
6. CSM Şcolar Reşiţa 6
7. Unirea 1924 Alba-Iulia 5
8. Ripensia Timișoara 5
9. CSM Lugoj 5
10. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 3
11. UTA Bătrâna Doamnă II 3
12. Pandurii Târgu-Jiu II 3
13. Cetate Deva 3
14. Milenium Giarmata 2
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
30.09.2016 CS Oşorhei ASA Târgu-Mureş II C
30.09.2016 Viitorul Ulmeni Sănătatea Cluj C
30.09.2016 FC Bistriţa FC Hermannstadt C
01.10.2016 CS Iernut
15:00
Unirea Jucu   C
01.10.2016 Avântul Reghin
15:00
ASF Comuna Recea   C
01.10.2016 Unirea Dej
15:00
FC Zalău   C
01.10.2016 Recolta Dorolţ
15:00
Gaz Metan Mediaș II   C


1. Sănătatea Cluj 10
2. FC Hermannstadt 10
3. Metalurgistul Cugir 9
4. Viitorul Ulmeni 7
5. Gaz Metan Mediaș II 7
6. ASF Comuna Recea 7
7. Avântul Reghin 6
8. FC Zalău 6
9. Unirea Dej 4
10. ASA Târgu-Mureş II 4
11. CS Iernut 3
12. Unirea Jucu 3
13. FC Bistriţa 3
14. CS Oşorhei 1
15. Recolta Dorolţ 0
Clasament C5