Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Jocurile Olimpice 08.08.2012 - 12:58

JO 2012: Brazilianul Leandro Damiao, lider in clasamentul golgheterilor

JO 2012: Brazilianul Leandro Damiao, lider in clasamentul golgheterilor
Atacantul brazilian Leandro Damiao a urcat pe primul loc în clasamentul golgheterilor turneului masculin de fotbal din cadrul Jocurilor Olimpice de vară de la Londra, graţie celor două goluri reuşite în partida pe care Selecao a câştigat-o cu 3-0 în faţa Coreei de Sud, marţi seara la Manchester, în semifinalele competiţiei.

Jucătorul echipei Internacional Porto Alegre a ajuns, astfel, la 6 reuşite de la debutul turneului olimpic, depăşindu-l pe senegalezul Konate (5 goluri). Damiao are mari şansă să fie desemnat golgheterul turneului după finala Brazilia - Mexic, programată sâmbătă, în condiţiile în care singurii care îl mai pot depăşi în clasament, compatriotul său Neymar, mexicanul Giovani dos Santos şi japonezul Otsu, au doar câte 3 goluri marcate.

Clasament:

6 goluri: Leandro Damiao (Brazilia)

5 goluri: Moussa Konate (Senegal)

3 goluri:
Neymar (Brazilia), Giovani dos Santos (Mexic), Jerry Bengtson (Honduras), Mohamed Salah (Egipt), Yuki Otsu (Japonia)

2 goluri: Aboutrika (Egipt), Sturridge (Marea Britanie), Matar (Emiratele Arabe Unite), Nagai (Japonia), Oribe Peralta (Mexic)

1 gol: Barrada, Labyad (Maroc), Yoshida (Japonia), Rashed Eisa (Emiratele Arabe Unite), Ramírez, Lodeiro (Uruguay), Mehmedi, Emeghara (Elveţia), Aubameyang (Gabon), Baga, Bressan, Voronkov (Belarus), Rafael Silva, Oscar, Danilo, Alexandre Pato, Sandro (Brazilia), Mohsen (Egipt), Bellamy, Giggs, Sinclair, Ramsey (Marea Britanie), Wood (Noua Zeelandă), Chuyoung Park, Bokyung Kim, Dongwon Ji (Coreea de Sud), Jorge Enríquez, Javier Aquino, Hector Herrera, Marco Fabian, Javier Cortes (Mexic, Mario Martínez, Roger Espinoza (Honduras).






Taguri: JO 2012    Brazilia    Leandro Damiao    Internacional Porto Alegre    clasamentul golgheterilor   

Comenteaza

Ultimele stiri - Jocurile Olimpice

Alibaba a devenit sponsor principal al Jocurilor Olimpice

Compania chineză de comerț online Alibaba a devenit sponsor principal al Jocurilor Olimpice, după ce a semnat un contract valabil până în anul 2028 cu Comitetul Internațional Olimpic (CIO)....

Postul de televiziune Eurosport este noua gazda a transmisiunilor Jocurilor Olimpice in Europa

Postul de televiziune Eurosport este noua gazdă a transmisiunilor Jocurilor Olimpice în Europa, în urma unui parteneriat dintre Discovery Communications şi Comitetul Olimpic Internaţional....

Comitetul Olimpic Italian si-a retras candidatura privind organizarea Jocurilor Olimpice din 2024

Comitetul Olimpic Italian şi-a retras, marţi, candidatura privind organizarea Jocurilor Olimpice din 2024 la Roma, după ce consiliul local a votat împotriva acestui proiect. Primarul Romei,...

Portarul nationalei feminine a SUA, suspendat 6 luni, pentru jigniri aduse adversarilor

Portarul naționalei feminine de fotbal a SUA, Hope Solo, a fost suspendat 6 luni din activitatea sportivă după ce a catalogat echipa Suediei drept o "adunătură de lași", după meciul...

JO 2016: Clasamentul final pe medalii - SUA, pe primul loc | Romania, locul 47

Delegația Statelor Unite a ocupat detașat primul loc în clasamentul final pe medalii la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, în timp ce România a terminat pe locul 47. Cu cinci medalii cucerite...

JO 2016 | Fotbal feminin: Germania, campioana olimpica in premiera

Echipa feminină de fotbal a Germaniei a devenit în premieră campioană olimpică, vineri, la Jocurile de la Rio de Janeiro, după ce a învins în finala de la Maracana echipa Suediei cu scorul de 2-1....

JO 2016 | Neymar nu mai vrea sa fie capitanul echipei Braziliei

Atacantul brazilian Neymar, medaliat cu aur cu echipa olimpică la Jocurile Olimpice 2016, a declarat, sâmbătă seara, că nu dorește să mai fie căpitanul echipei A a Braziliei. "Este ceva ce am...

JO 2016 | Brazilia a cucerit primul titlu olimpic din istoria sa

Selecționata masculină de fotbal a Braziliei a cucerit titlul olimpic, singurul care lipsea din impresionantul său palmares, învingând cu scorul de 5-4 după executarea loviturilor de departajare...

JO 2016: Pele nu va juca niciun rol la ceremonia de inchidere

Fostul mare fotbalist brazilian Pelé nu va juca niciun rol la ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice de la Rio de Janeiro, programată duminică, pe stadionul "Maracana", au anunțat...

JO 2016 | Finala Brazilia - Germania

Echipele Braziliei și Germaniei se vor întâlni în finala turneului masculin de fotbal din cadrul Jocurilor Olimpice de la Rio de Janeiro, sâmbătă, pe celebrul stadion Maracana. Brazilia a surclasat...

JO 2016 | Ovidiu Hategan va arbitra semifinala Brazilia - Honduras

Arbitrul român Ovidiu Hațegan va conduce meciul dintre selecționatele Braziliei și Hondurasului, care va avea loc miercuri, în semifinalele turneului masculin de fotbal din cadrul Jocurilor...



Top News

-Olanda, adversarul nostru cel mai distructiv

-Acra portocală olandeză după dulcele rahat turcesc

-România, învinsă de Olanda cu 3-0, în meci amical

-S-a cam deshidratat "Portocala mecanică"

-Italia, marea absentă de la Cupa Mondială din 2018; Suedia, a 29-a echipă calificată

-Cosmin Contra: Gândul nostru e la victorie în meciul cu Olanda

-Vlad Chiricheș: Regretăm că nu am ajuns la baraj, dar sperăm să începem cu bine noua campanie




Câte medalii de aur vor lua sportivii români la JO?
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrián Colunga
Spania
33 ani

Aguiar Burgos
Uruguay
32 ani

Bernd Schneider
Germania
44 ani

Dondu Avaa
Nigeria
39 ani

Eric Lichaj
SUA
29 ani

Ervin Skela
Albania
41 ani

FLAMENGO RIO DE JANEIRO
Brazilia
122 ani

Florin Croitoru
România
39 ani

Giovanni Rosso
Croația
45 ani

Gomo Onduku
Nigeria
24 ani

Luís Alberto
Brazilia
34 ani

Milan Gajić
Serbia
31 ani

Mimoun Azaouagh
Germania
35 ani

Nani
Portugalia
31 ani

Roman Zozulya
Ucraina
28 ani

Thomas Libiih
Camerun
51 ani

Titi Camara
Guineea
45 ani

Virgil Dridea
România
77 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


2017-2018


Liga 1 2017-2018
17.11.2017 ACS Poli Timișoara FC Botoșani C
17.11.2017 CSM Politehnica Iași Steaua București C
18.11.2017 Sepsi Sfântu Gheorghe
16:00
Gaz Metan Mediaș Dolce Sport 1 C
18.11.2017 CS Universitatea Craiova
19:00
Juventus București Dolce Sport 1 C
19.11.2017 Concordia Chiajna
18:00
Astra Giurgiu Dolce Sport 1 C
19.11.2017 Dinamo București
20:45
CFR 1907 Cluj Dolce Sport 1 C
20.11.2017 FC Voluntari
20:45
FC Viitorul Dolce Sport 1 C


1. Steaua București 38
2. CFR 1907 Cluj 37
3. CS Universitatea Craiova 33
4. FC Botoșani 32
5. FC Viitorul 29
6. Astra Giurgiu 25
7. Dinamo București 24
8. CSM Politehnica Iași 24
9. ACS Poli Timișoara 23
10. FC Voluntari 20
11. Concordia Chiajna 17
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 11
13. Gaz Metan Mediaș 10
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
11.11.2017 CS Balotești Metaloglobus București C
11.11.2017 CS Afumați Chindia Târgoviște C
11.11.2017 Olimpia Satu-Mare Dacia Unirea Brăila C
11.11.2017 FC UTA Arad ASA Târgu-Mureș C
11.11.2017 Pandurii Târgu-Jiu Ripensia Timișoara C
11.11.2017 Știința Miroslava Foresta Suceava C
11.11.2017 CS Mioveni Sportul Snagov C
12.11.2017 Dunărea Călărași FC Argeș Pitești C
12.11.2017 FC Hermannstadt Academica Clinceni C
12.11.2017 ASU Poli Timişoara Luceafărul Oradea C


1. FC Hermannstadt 40
2. Dunărea Călărași 39
3. Chindia Târgoviște 35
4. Academica Clinceni 29
5. ASA Târgu-Mureș 28
6. CS Afumați 28
7. ASU Poli Timişoara 27
8. CS Mioveni 23
9. Sportul Snagov 23
10. FC Argeș Pitești 22
11. Ripensia Timișoara 21
12. Olimpia Satu-Mare 20
13. Metaloglobus București 19
14. FC UTA Arad 18
15. Dacia Unirea Brăila 17
16. Pandurii Târgu-Jiu 17
17. CS Balotești 17
18. Luceafărul Oradea 16
19. Foresta Suceava 14
20. Știința Miroslava 12
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5