Romanian Soccer
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Ucraina: Vyscha Liga 14.08.2012 - 12:09

Metalist Harkov, invinsa pe teren propriu in campionatul Ucrainei

Metalist Harkov, invinsa pe teren propriu in campionatul Ucrainei
Metalist Harkov, adversara echipei Dinamo Bucureşti în play-off-ul Europa League, a fost învinsă pe teren propriu de Arsenal Kiev, cu scorul de 1-0, duminică, într-un meci din etapa a 5-a a campionatului de fotbal al Ucrainei.

Unicul gol al meciului a fost reuşit de Aleksandr Kovpak (11).

Metalist a evoluat în formula: Goriainov - Barvinko (Babîi, 65), Pşenicinih, Papa Gueye, Villagra (Obradovic 22) - Sosa, Edmar, Cleiton Xavier, Marlos (Blanco, 46) - Taison, Cristaldo.

La Arsenal, Mazilu a intrat în min. 72 pe teren, dar a fost schimbat în min. 90.

Alte rezultate:

vineri

Tavria Simferopol - Metalurg Zaporoje 1-0

sâmbătă


Zoria Lugansk - Krivbas Krivoi Rog 0-1

Dnepr Dnepropetrovsk - Goverla Ujgorod 4-1

Cernomoreţ Odesa - Karpatî Lvov 1-1

duminică


Dinamo Kiev - Volîn Luţk 4-1

Şahtior Doneţk - Vorskla Poltava 4-1

Iliciveţ Mariupol - Metalurg Doneţk 0-1

1 Şahtior Doneţk 15 5 5 0 0 18 2 16
2 Dinamo Kiev 15 5 5 0 0 10 2 8
3 Dnepr Dnepropetrovsk 13 5 4 1 0 14 3 11
4 Zoria Lugansk 9 5 3 0 2 6 5 1
5 Krivbas Krivoi Rog 9 5 3 0 2 3 2 1
6 Metalist Harkov 8 5 2 2 1 6 4 2
7 Cernomoreț Odessa 7 5 2 1 2 5 6 -1
8 Arsenal Kiev 7 5 2 1 2 5 9 -4
9 Volîn Luţk 7 5 2 1 2 5 9 -4
10 Iliciveţ Mariupol 6 5 2 0 3 8 5 3
11 Tavria Simferopol 6 5 2 0 3 3 6 -3
12 Karpatî Lvov 5 5 1 2 2 6 10 -4
13 Metalurg Doneţk 4 5 1 1 3 4 7 -3
14 Vorskla Poltava 3 5 1 0 4 4 8 -4
15 Metalurg Zaporojie 1 5 0 1 4 1 11 -10
16 Zakarpattya Ujgorod 0 5 0 0 5 5 14 -9






Taguri: campionatul Ucrainei    Metalist Harkov    Металіст Харків    Arsenal Kiev    Aleksandr Kovpak   

Comenteaza

Ultimele stiri - Ucraina: Vyscha Liga

Sahtior Donetk va disputa meciurile de pe teren propriu la Lvov

Antrenorul echipei Şahtior Doneţk, Mircea Lucescu, a declarat, după câştigarea Supercupei Ucrainei, că formaţia sa va disputa meciurile de pe teren propriu din noul sezon la Lvov, oraş aflat la...

Sahtior a castigat Supercupa Ucrainei

Șahtior Donețk, echipă antrenată de românul Mircea Lucescu, a învins, marți seară, cu scorul de 2-0, echipa Dinamo Kiev și a câștigat Supercupa Ucrainei. Golurile ”minerilor” au fost marcate de...

Mircea Lucescu: Jucatorii mei au fost rapiti

"Jucătorii mei au fost răpiți", a declarat antrenorul român Mircea Lucescu, după ce șase fotbaliști sud-americani ai lui Șahtior Donețk au refuzat să ia avionul spre Ucraina, speriați de...

Rinat Ahmetov: Jucatorii nu au de ce sa se teama, suntem pregatiti sa le garantam siguranta

Patronul clubului Şahtior Doneţk, Rinat Ahmetov, a confirmat că 6 fotbalişti nu au revenit în Ucraina cu echipa pregătită de Mircea Lucescu, însă a precizat că speră ca aceştia se vor răzgândi şi...

Sase jucatori ai lui Sahtior Donetk refuza sa revina in Ucraina

Șase fotbaliști sud-americani ai echipei antrenate de Mircea Lucescu, Șahtior Donețk, au refuzat să ia avionul spre Ucraina după meciul amical pierdut sâmbătă contra formației franceze Olympique...

Myron Markevych, noul antrenor al echipei Dnepr Dnepropetrovsk

Tehnicianul Myron Markevych a fost numit în funcţia de antrenor principal al echipei Dnepr Dnepropetrovsk, după plecarea spaniolului Juande Ramos. Markevych, în vârstă de 63 de ani, care a plecat...

Cupa Ucrainei: Echipa lui Lucescu a pierdut finala cu Dinamo Kiev

Echipa Șahtior Donețk, antrenată de Mircea Lucescu, a pierdut finala Cupei Ucrainei, după ce a fost învinsă, joi, cu scorul de 2-1 (2-0), de formația Dinamo Kiev, informează site-ul oficial al...

Mircea Lucescu a castigat un nou titlu cu Sahtior Donetk

Antrenorul român Mircea Lucescu a cucerit un nou titlu, al 8-lea, de campion al Ucrainei cu Șahtior Donețk, duminică, grație victoriei cu scorul de 3-1, în deplasare, cu Zoria Lugansk, în etapa a...

Dinamo Kiev, adversara lui Sahtior Donetk in finala Cupei Ucrainei

Echipa de fotbal Dinamo Kiev a învins-o miercuri cu 4-0 pe Cernomoreț Odesa în semifinalele Cupei Ucrainei și s-a calificat în finala competiției, unde o va întâlni pe marea rivală Șahtior Donețk,...

Ucraina: Dinamo Kiev spune adio titlului de campioana

ÃŽn căutarea unui titlu de campioană a Ucrainei din anul 2009, Dinamo Kiev nu va triumfa nici în 2014. ÃŽnvinsă cu scorul de 2-1 de Metalurg Donețk, în deplasare, în etapa a 25-a, duminică, Dinamo...

Petrescu, spre Dinamo Kiev?

Presa ucrainiană de marți scrie că antrenorul român Dan Petrescu a primit o ofertă de la formația Dinamo Kiev. Petrescu (46 de ani) s-a despărțit recent de formația rusă Dinamo Moscova și este...



Top News

-Fara Ronaldo, Real a "dormit" pe teren la San Sebastian

-Spania: Primera Division - Etapa 2

-Italia: Serie A - Etapa 1

-Franta: Ligue 1 - Etapa 4

-Liga 1 - Etapa 6: Rezultate si marcatori

-Turcia: Super Lig - Etapa 1

-Portugalia: Liga Sagres - Etapa 3




Care este echipa ta preferată din Ucraina?
Dynamo Kyiv
Shakhtar Donetsk
Dnipro Dnipropetrovsk
Chornomorets Odesa
Metalist Kharkiv
Tavrija Simferopol
Karpaty Lviv
Arsenal Kyiv
Vorskla Poltava
Metalurh Zaporizhzhja
Metalurh Donetsk
FC Kharkiv
Kryvbas Kryvyj Rih
Illichivets Mariupol
Zorja Luhansk
FK Lviv
Volyn Lutsk
Stal Alchevsk
FK Sevastopol
Zakarpattja Uzhhorod
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

André Kana-Biyik
Camerun
49 ani

Christian Trăsch
Germania
27 ani

Daniel Sturridge
Anglia
25 ani

David Albelda
Spania
37 ani

DUNDALK FC
Irlanda
111 ani

FEDERAȚIA BELGIANĂ de FOTBAL
Belgia
119 ani

Federico Piovaccari
Italia
30 ani

Fernando Varela
Spania
35 ani

Hakan Șükür
Turcia
43 ani

Henning Berg
Norvegia
45 ani

Ibrahima Baldé
Senegal
24 ani

Iustin Popescu
România
21 ani

Jefferson Montero
Ecuador
25 ani

José Reyes
Spania
31 ani

Marius Oae
România
31 ani

Patrick Sylvestre
Elveția
46 ani

Radu Ciobanu
România
39 ani

Rajko Stanković
Serbia
28 ani

Ruud Gullit
Olanda
52 ani

Sammy Adjei
Ghana
34 ani

SC CORINTHIANS
Brazilia
104 ani

Tony Cascarino
Irlanda
52 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Liga 1
29.08.2014
Cronica
Gaz Metan Mediaș Pandurii Târgu-Jiu C
29.08.2014
Cronica
Ceahlăul Piatra-Neamț Concordia Chiajna C
30.08.2014
Cronica
Dinamo București FC Brașov C
30.08.2014
Cronica
FC Viitorul Steaua București C
31.08.2014 ASA Târgu-Mureș FC Botoșani C
31.08.2014 Astra Giurgiu CS Universitatea Craiova C
31.08.2014 Petrolul Ploiești CFR 1907 Cluj C
01.09.2014 Oțelul Galați
18:30
Rapid București Look Plus C
01.09.2014 Universitatea Cluj
21:00
CSMS Iași Look TV C


1. Astra Giurgiu 15
2. Steaua București 15
3. Petrolul Ploiești 13
4. CFR 1907 Cluj 13
5. Dinamo București 12
6. ASA Târgu-Mureș 11
7. Ceahlăul Piatra-Neamț 10
8. FC Botoșani 9
9. Gaz Metan Mediaș 8
10. Pandurii Târgu-Jiu 6
11. Universitatea Cluj 5
12. Rapid București 5
13. FC Brașov 5
14. Concordia Chiajna 4
15. FC Viitorul 3
16. CSMS Iași 3
17. Oțelul Galați 2
18. CS Universitatea Craiova 2
Clasament Liga I

Liga 2 B1
30.08.2014 Săgeata Năvodari ACS Berceni C
30.08.2014 CF Brăila CS Balotești C
30.08.2014 FCM Dorohoi Unirea Slobozia C
30.08.2014 Farul Constanța Rapid CFR Suceava C
30.08.2014 Gloria Buzău SC Bacău C
30.08.2014 FC Voluntari Academica Argeş C


1. CF Brăila 3
2. Gloria Buzău 3
3. Săgeata Năvodari 3
4. Academica Argeş 3
5. Farul Constanța 1
6. Rapid CFR Suceava 1
7. FCM Dorohoi 1
8. Unirea Slobozia 1
9. SC Bacău 0
10. ACS Berceni 0
11. FC Voluntari 0
12. CS Balotești 0
Clasament B1

Liga 2 B2
30.08.2014 CS Mioveni ACS Poli Timișoara C
30.08.2014 Șoimii Pâncota CSM Râmnicu-Vâlcea C
30.08.2014 Fortuna Poiana Câmpina Metalul Reșița C
30.08.2014 CS FC Caransebeș Olimpia Satu-Mare C
30.08.2014 Unirea Tărlungeni FC Olt Slatina C


1. ACS Poli Timișoara 3
2. Metalul Reșița 3
3. Unirea Tărlungeni 3
4. CS FC Caransebeș 3
5. Șoimii Pâncota 1
6. CSM Râmnicu-Vâlcea 1
7. FC Bihor Oradea 0
8. Fortuna Poiana Câmpina 0
9. FC Olt Slatina 0
10. Olimpia Satu-Mare 0
11. CS Mioveni 0
Clasament B2

C1


Liga 3 C1
29.08.2014 Cetatea Târgu-Neamț Știința Miroslava C
29.08.2014 CSM Pașcani Bucovina Rădăuți C
29.08.2014 Ceahlăul Piatra-Neamț II Bucovina Pojorâta C
30.08.2014 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe Aerostar Bacău C
30.08.2014 AFK Csíkszereda Sporting Liești C
30.08.2014 Petrotub Roman FC Păpăuți C


1. Petrotub Roman 3
2. AFK Csíkszereda 3
3. Cetatea Târgu-Neamț 3
4. Aerostar Bacău 3
5. Ceahlăul Piatra-Neamț II 1
6. Bucovina Pojorâta 1
7. CSM Pașcani 1
8. Bucovina Rădăuți 1
9. FC Zagon 0
10. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0
11. Sporting Liești 0
12. Știința Miroslava 0
13. FC Păpăuți 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.08.2014 CS Tunari Metaloglobus București C
29.08.2014 Înainte Modelu Viitorul Axintele C
30.08.2014 Metalosport Galaţi Callatis Mangalia C
30.08.2014 Delta Tulcea Gloria Popești Leordeni C
30.08.2014 Oțelul Galați II Juventus București C
30.08.2014 Viitorul Domnești Dunărea Călărași C
30.08.2014 Voinţa Snagov Dinamo București II C


1. CS Tunari 3
2. Delta Tulcea 3
3. Dunărea Călărași 3
4. Metalosport Galaţi 3
5. Voinţa Snagov 3
6. Juventus București 3
7. Viitorul Axintele 1
8. Înainte Modelu 1
9. Dinamo București II 0
10. Callatis Mangalia 0
11. Oțelul Galați II 0
12. Metaloglobus București 0
13. Viitorul Domnești 0
14. Gloria Popești Leordeni 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.08.2014 Inter Clinceni
-
Atletic Bradu AMANAT C
29.08.2014 Chindia Târgoviște ACS URBAN Titu C
30.08.2014 CS Podari FCM Târgoviște C
30.08.2014 CN "Dinicu Golescu" FC Afumaţi C
30.08.2014 CS Ștefănești CS Vișina-Nouă C
30.08.2014 Sporting Roșiori-de-Vede SCM Argeș Pitești 2012 C
02.09.2014 Astra Giurgiu II
17:00
Concordia Chiajna II   C


1. FC Afumaţi 3
2. Sporting Roșiori-de-Vede 3
3. Chindia Târgoviște 3
4. CS Ștefănești 3
5. FCM Târgoviște 3
6. Concordia Chiajna II 0
7. Astra Giurgiu II 0
8. Atletic Bradu 0
9. Inter Clinceni 0
10. CS Vișina-Nouă 0
11. CS Podari 0
12. ACS URBAN Titu 0
13. SCM Argeș Pitești 2012 0
14. CN "Dinicu Golescu" 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.08.2014 Minerul Motru FC Hunedoara C
29.08.2014 Minerul Mehedinți Valea-Copcii ACSVM Craiova C
30.08.2014 CS Ineu Vulturii Lugoj C
30.08.2014 Știința Turceni AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
30.08.2014 Milenium Giarmata Pandurii Târgu-Jiu II C
30.08.2014 ACSO Filiaşi CS Național Sebiș C


1. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 3
2. Milenium Giarmata 3
3. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 3
4. FC Hunedoara 3
5. CS Național Sebiș 3
6. Vulturii Lugoj 3
7. UTA Bătrâna Doamnă 0
8. Minerul Motru 0
9. ACSO Filiaşi 0
10. CS Ineu 0
11. ACSVM Craiova 0
12. Știința Turceni 0
13. Pandurii Târgu-Jiu II 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
30.08.2014 CS Iernut FC Zalău C
30.08.2014 Arieșul Turda FCM Baia-Mare C
30.08.2014 Unirea Jucu CS Oşorhei C
30.08.2014 Industria Galda de Jos Metalurgistul Cugir C
30.08.2014 CSM Sighet Sănătatea Cluj C
30.08.2014 CSC Sânmartin Avântul Reghin C
30.08.2014 Gloria Bistrița Unirea Dej C


1. Gloria Bistrița 3
2. FC Zalău 3
3. Arieșul Turda 3
4. CSC Sânmartin 3
5. Industria Galda de Jos 3
6. Unirea Jucu 3
7. Sănătatea Cluj 1
8. CSM Sighet 1
9. Avântul Reghin 0
10. Metalurgistul Cugir 0
11. CS Oşorhei 0
12. CS Iernut 0
13. FCM Baia-Mare 0
14. Unirea Dej 0
Clasament C5