Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Ucraina: Vyscha Liga 14.08.2012 - 12:09

Metalist Harkov, invinsa pe teren propriu in campionatul Ucrainei

Metalist Harkov, invinsa pe teren propriu in campionatul Ucrainei
Metalist Harkov, adversara echipei Dinamo Bucureşti în play-off-ul Europa League, a fost învinsă pe teren propriu de Arsenal Kiev, cu scorul de 1-0, duminică, într-un meci din etapa a 5-a a campionatului de fotbal al Ucrainei.

Unicul gol al meciului a fost reuşit de Aleksandr Kovpak (11).

Metalist a evoluat în formula: Goriainov - Barvinko (Babîi, 65), Pşenicinih, Papa Gueye, Villagra (Obradovic 22) - Sosa, Edmar, Cleiton Xavier, Marlos (Blanco, 46) - Taison, Cristaldo.

La Arsenal, Mazilu a intrat în min. 72 pe teren, dar a fost schimbat în min. 90.

Alte rezultate:

vineri

Tavria Simferopol - Metalurg Zaporoje 1-0

sâmbătă


Zoria Lugansk - Krivbas Krivoi Rog 0-1

Dnepr Dnepropetrovsk - Goverla Ujgorod 4-1

Cernomoreţ Odesa - Karpatî Lvov 1-1

duminică


Dinamo Kiev - Volîn Luţk 4-1

Şahtior Doneţk - Vorskla Poltava 4-1

Iliciveţ Mariupol - Metalurg Doneţk 0-1

1 Şahtior Doneţk 15 5 5 0 0 18 2 16
2 Dinamo Kiev 15 5 5 0 0 10 2 8
3 Dnepr Dnepropetrovsk 13 5 4 1 0 14 3 11
4 Zoria Lugansk 9 5 3 0 2 6 5 1
5 Krivbas Krivoi Rog 9 5 3 0 2 3 2 1
6 Metalist Harkov 8 5 2 2 1 6 4 2
7 Cernomoreț Odessa 7 5 2 1 2 5 6 -1
8 Arsenal Kiev 7 5 2 1 2 5 9 -4
9 Volîn Luţk 7 5 2 1 2 5 9 -4
10 Iliciveţ Mariupol 6 5 2 0 3 8 5 3
11 Tavria Simferopol 6 5 2 0 3 3 6 -3
12 Karpatî Lvov 5 5 1 2 2 6 10 -4
13 Metalurg Doneţk 4 5 1 1 3 4 7 -3
14 Vorskla Poltava 3 5 1 0 4 4 8 -4
15 Metalurg Zaporojie 1 5 0 1 4 1 11 -10
16 Zakarpattya Ujgorod 0 5 0 0 5 5 14 -9






Taguri: campionatul Ucrainei    Metalist Harkov    Металіст Харків    Arsenal Kiev    Aleksandr Kovpak   

Comenteaza

Ultimele stiri - Ucraina: Vyscha Liga

Andriy Yarmolenko a fost desemnat fotbalistul ucrainean al anului 2014

Atacantul echipei Dinamo Kiev, Andriy Yarmolenko, a fost desemnat fotbalistul ucrainean al anului 2014, într-un sondaj realizat de liga de fotbal din Ucraina, informează uefa.com. Yarmolenko a...

Perchezitii la sediul Federatiei Ucrainiene de Fotbal

Poliţia a efectuat astăzi, în Ajun de Crăciun, percheziţii la sediul Federaţiei Ucrainiene de Fotbal de la Kiev. Acţiunea oamenilor legii a fost efectuată ca urmare a existenţei unor suspiciuni de...

Sahtiorul lui Lucescu a incheiat anul cu o victorie

Șahtior Donețk, echipă antrenată de românul Mircea Lucescu, a câștigat, vineri seară, scor 4-1, partida jucată la Lvov cu Hoverla Uzhhorod în etapa a 14-a din prima ligă ucraineană. Pentru...

Bicfalvi, noul golgheter al Ucrainei (video)

Mijlocaşul român Eric Bicfalvi a devenit, duminică, golgheterul la zi al campionatului Ucrainei. Fostul stelist a marcat o "dublă" în meciul pe care echipa sa, Volin Luţk, l-a câştigat,...

Cine este de fapt Luiz Adriano?

A facut spectacol in Champions League si si-a castigat astfel dreptul de a fi convocat la nationala Braziliei. Dar cine este de fapt atacantul lui Sahtior Luiz Adriano?

Situatia din Ucraina ii aminteste lui Lucescu "perioada de haos" din Romania la caderea comunismului

Antrenorul Mircea Lucescu visează să ajungă departe cu Șahtior Donețk în Liga Campionilor, în ciuda situației din Ucraina, care îi amintește "perioada de haos" pe care a cunoscut-o în...

Sahtior Donetk s-a calificat in sferturile Cupei Ucrainei

Șahtior Donețk, echipă antrenată de românul Mircea Lucescu, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ucrainei la fotbal, luni seara, după ce a dispus cu 4-1 de FK Poltava (liga secundă), în...

Echipa lui Lucescu s-a distrat cu Poltava in Cupa Ucrainei

Şahtior Doneţk, echipă antrenată de Mircea Lucescu, a învins, luni după-amiază, scor 4-1, formaţia Poltava, în optimile de finală ale Cupei Ucrainei. Toate golurile "minerilor" au fost...

Stadionul echipei Sahtior Donetk, avariat serios in urma unei explozii

Stadionul echipei de fotbal Șahtior Donețk, antrenată de românul Mircea Lucescu, a fost serios avariat în urma unei explozii produse, a anunțat campioana Ucrainei. "În urma unei explozii...

Declaratii interesante facute de Lucescu dupa derbiul cu Dinamo Kiev

Mircea Lucescu, antrenorul echipei Șahtior Donețk, a făcut declarații interesante, duminică seartă, după ce Șahtior Donețk a fost învinsă cu scorul de 1-0, de Dinamo Kiev, în etapa a 8-a din...

Sahtiorul lui Lucescu, invins de Dinamo Kiev

Șahtior Donețk nu mai este ceea ce a fost. După ce în urmă cu o sătpămână fusese învinsă, surprinzător de Lugansk (0-1), echipa antrenată de Mircea Lucescu a fost învinsă, astăzi, cu același scor,...



Top News

-Avancronica meciului Romania - Insulele Feroe

- Preliminariile Euro 2016 continua sambata

-Preliminariile Euro 2016: Rezultate inregistrate vineri

-Preliminariile CE 2016: Primele meciuri din acest an se joaca in

-Amical: Germania, pusa in dificultate de Australia

-Cand Zidane il intalneste pe Ribery...

-Nemtii vaneaza astazi ”canguri” la Kaiserslautern




Care este echipa ta preferată din Ucraina?
Dynamo Kyiv
Shakhtar Donetsk
Dnipro Dnipropetrovsk
Chornomorets Odesa
Metalist Kharkiv
Tavrija Simferopol
Karpaty Lviv
Arsenal Kyiv
Vorskla Poltava
Metalurh Zaporizhzhja
Metalurh Donetsk
FC Kharkiv
Kryvbas Kryvyj Rih
Illichivets Mariupol
Zorja Luhansk
FK Lviv
Volyn Lutsk
Stal Alchevsk
FK Sevastopol
Zakarpattja Uzhhorod
  » rezultate   » arhiva

Care vor fi cele 6 echipe din Liga 1 care vor retrograda?
CFR 1907 Cluj
Oțelul Galați
Ceahlăul Piatra-Neamț
Universitatea Cluj
Rapid București
Gaz Metan Mediaș
Pandurii Târgu-Jiu
Concordia Chiajna
FC Brașov
CSMS Iași
FC Viitorul
FC Botoșani
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Andrei Ionescu
România
27 ani

Bruno Mora
Italia
78 ani

Bruno Silva
Uruguay
35 ani

Cătălin Cursaru
România
37 ani

Chavdar Yankov
Bulgaria
31 ani

Dan Spiridon
România
31 ani

Dorin Arcanu
România
45 ani

Dorin Semeghin
România
36 ani

Ferenc Csongrádi
Ungaria
59 ani

Ion Goanță
România
52 ani

Iulian Filipescu
România
41 ani

James Tomkins
Anglia
26 ani

Jlloyd Samuel
Anglia
34 ani

Julio César Cortés
Uruguay
74 ani

Krassimir Balakov
Bulgaria
49 ani

László Balint
România
36 ani

Laurențiu Diniță
România
40 ani

Luisinho Mesquita
Brazilia
104 ani

Marc Overmars
Olanda
42 ani

Marc Valiente
Spania
28 ani

Marek Suchý
Cehia
27 ani

Oswaldo Ramírez
Peru
68 ani

Pieter Merlier
Belgia
36 ani

Rainer Bonhof
Germania
63 ani

Robert Vâlceanu
România
18 ani

Rui Costa
Portugalia
43 ani

Sebastiano Siviglia
Italia
42 ani

Sorin Frunză
România
37 ani

Sylvan Ebanks-Blake
Anglia
29 ani

Timothy Chandler
SUA
25 ani

Xabier Castillo
Spania
29 ani

Yannick Salem
Congo/Franța
32 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Liga 1
20.03.2015
Cronica
FC Botoșani ASA Târgu-Mureș C
21.03.2015
Cronica
CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C
21.03.2015
Cronica
Rapid București Oțelul Galați C
21.03.2015
Cronica
FC Brașov Dinamo București C
22.03.2015
Cronica
Pandurii Târgu-Jiu Gaz Metan Mediaș C
22.03.2015
Cronica
CFR 1907 Cluj Petrolul Ploiești C
22.03.2015
Cronica
Steaua București FC Viitorul C
23.03.2015
Cronica
Concordia Chiajna Ceahlăul Piatra-Neamț C
23.03.2015
Cronica
CSMS Iași Universitatea Cluj C


1. Steaua București 53
2. ASA Târgu-Mureș 46
3. Petrolul Ploiești 43
4. Astra Giurgiu 39
5. CS Universitatea Craiova 39
6. Dinamo București 35
7. FC Botoșani 30
8. FC Viitorul 29
9. CSMS Iași 28
10. FC Brașov 27
11. Concordia Chiajna 26
12. Pandurii Târgu-Jiu 25
13. Gaz Metan Mediaș 24
14. Rapid București 22
15. Universitatea Cluj 20
16. Ceahlăul Piatra-Neamț 19
17. Oțelul Galați 15
18. CFR 1907 Cluj 12
Clasament Liga I

Liga 2 B1
28.03.2015 CF Brăila Săgeata Năvodari C
28.03.2015 Farul Constanța Unirea Slobozia C
28.03.2015 FCM Dorohoi CS Balotești C
28.03.2015 Gloria Buzău Rapid CFR Suceava C
28.03.2015 FC Voluntari SC Bacău C
28.03.2015 Academica Argeş ACS Berceni C


1. FC Voluntari 53
2. Academica Argeş 46
3. Rapid CFR Suceava 40
4. Gloria Buzău 37
5. SC Bacău 30
6. CF Brăila 29
7. CS Balotești 26
8. FCM Dorohoi 25
9. Farul Constanța 22
10. ACS Berceni 19
11. Unirea Slobozia 13
12. Săgeata Năvodari -21
Clasament B1

Liga 2 B2
28.03.2015 Fortuna Poiana Câmpina CSM Râmnicu-Vâlcea C
28.03.2015 Șoimii Pâncota CS Mioveni C
28.03.2015 CS FC Caransebeș FC Bihor Oradea C
28.03.2015 Unirea Tărlungeni Olimpia Satu-Mare C
28.03.2015 FC Olt Slatina ACS Poli Timișoara C


1. ACS Poli Timișoara 42
2. Metalul Reșița 36
3. FC Olt Slatina 34
4. Unirea Tărlungeni 33
5. CS Mioveni 32
6. Olimpia Satu-Mare 25
7. CSM Râmnicu-Vâlcea 24
8. CS FC Caransebeș 21
9. Fortuna Poiana Câmpina 18
10. FC Bihor Oradea 17
11. Șoimii Pâncota 15
Clasament B2

Play-Off B1


Liga 2 Play-Off B1
04.04.2015 FC Voluntari
11:00
CF Brăila   C
04.04.2015 Academica Argeş
11:00
SC Bacău   C
04.04.2015 Rapid CFR Suceava
11:00
Gloria Buzău   C


1. Academica Argeş 0
2. CF Brăila 0
3. FC Voluntari 0
4. Gloria Buzău 0
5. Rapid CFR Suceava 0
6. SC Bacău 0
Clasament Play-Off B1

Play-Off B2


Liga 2 Play-Off B2
04.04.2015 ACS Poli Timișoara
11:00
Olimpia Satu-Mare   C
04.04.2015 Metalul Reșița
11:00
CS Mioveni   C
04.04.2015 FC Olt Slatina
11:00
Unirea Tărlungeni   C


1. ACS Poli Timișoara 0
2. CS Mioveni 0
3. FC Olt Slatina 0
4. Metalul Reșița 0
5. Olimpia Satu-Mare 0
6. Unirea Tărlungeni 0
Clasament Play-Off B2

Play-Out B1


Liga 2 Play-Out B1
04.04.2015 FCM Dorohoi
-
ACS Berceni   C
04.04.2015 CS Balotești
11:00
Farul Constanța   C


1. ACS Berceni 0
2. CS Balotești 0
3. Farul Constanța 0
4. FCM Dorohoi 0
Clasament Play-Out B1

Play-Out B2


Liga 2 Play-Out B2
04.04.2015 CS FC Caransebeș
-
Șoimii Pâncota   C
04.04.2015 CSM Râmnicu-Vâlcea
11:00
FC Bihor Oradea   C


1. CS FC Caransebeș 0
2. CSM Râmnicu-Vâlcea 0
3. FC Bihor Oradea 0
4. Șoimii Pâncota 0
Clasament Play-Out B2

C1


Liga 3 C1
27.03.2015 Aerostar Bacău FC Zagon C
27.03.2015 Cetatea Târgu-Neamț Sporting Liești C
27.03.2015 Petrotub Roman Ceahlăul Piatra-Neamț II C
27.03.2015 CSM Pașcani Știința Miroslava C
28.03.2015 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
-
FC Păpăuți   C
28.03.2015 AFK Csíkszereda Bucovina Pojorâta C


1. Bucovina Pojorâta 39
2. Știința Miroslava 34
3. Cetatea Târgu-Neamț 29
4. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 26
5. Petrotub Roman 23
6. Aerostar Bacău 23
7. AFK Csíkszereda 17
8. CSM Pașcani 15
9. Bucovina Rădăuți 14
10. Sporting Liești 11
11. FC Zagon 9
12. Ceahlăul Piatra-Neamț II 3
13. FC Păpăuți 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
27.03.2015 Oțelul Galați II Viitorul Axintele C
27.03.2015 Gloria Popești Leordeni Juventus București C
27.03.2015 CS Tunari Dinamo București II C
27.03.2015 Înainte Modelu Callatis Mangalia C
28.03.2015 Metalosport Galaţi Metaloglobus București C
28.03.2015 Delta Tulcea Dunărea Călărași C
28.03.2015 Viitorul Domnești Voinţa Snagov C


1. Dunărea Călărași 40
2. Juventus București 39
3. Delta Tulcea 34
4. CS Tunari 34
5. Viitorul Axintele 33
6. Metaloglobus București 28
7. Înainte Modelu 26
8. Dinamo București II 26
9. Gloria Popești Leordeni 23
10. Oțelul Galați II 12
11. Callatis Mangalia 12
12. Metalosport Galaţi 10
13. Viitorul Domnești 9
14. Voinţa Snagov 8
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
27.03.2015 ACS URBAN Titu FC Afumaţi C
27.03.2015 Chindia Târgoviște CS Vișina-Nouă C
27.03.2015 Inter Clinceni Concordia Chiajna II C
28.03.2015 CS Podari Atletic Bradu C
28.03.2015 CN "Dinicu Golescu" SCM Argeș Pitești 2012 C
28.03.2015 CS Ștefănești Astra Giurgiu II C
28.03.2015 Sporting Roșiori-de-Vede FCM Târgoviște C


1. Chindia Târgoviște 35
2. FC Afumaţi 33
3. Concordia Chiajna II 31
4. SCM Argeș Pitești 2012 30
5. CS Ștefănești 27
6. ACS URBAN Titu 24
7. CN "Dinicu Golescu" 22
8. Sporting Roșiori-de-Vede 21
9. Inter Clinceni 20
10. CS Vișina-Nouă 20
11. FCM Târgoviște 18
12. Atletic Bradu 16
13. CS Podari 16
14. Astra Giurgiu II 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
27.03.2015 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic FC Hunedoara C
27.03.2015 Știința Turceni ACSVM Craiova C
27.03.2015 Minerul Motru Pandurii Târgu-Jiu II C
27.03.2015 Milenium Giarmata Vulturii Lugoj C
28.03.2015 UTA Bătrâna Doamnă CS Național Sebiș C
28.03.2015 Minerul Mehedinți Valea-Copcii ACSO Filiaşi C


1. CS Național Sebiș 37
2. UTA Bătrâna Doamnă 36
3. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 32
4. Vulturii Lugoj 29
5. ACSO Filiaşi 25
6. Pandurii Târgu-Jiu II 24
7. CS Ineu 22
8. Milenium Giarmata 21
9. FC Hunedoara 16
10. Minerul Motru 12
11. Știința Turceni 11
12. ACSVM Craiova 8
13. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
27.03.2015 Arieșul Turda Sănătatea Cluj C
27.03.2015 CSC Sânmartin FC Zalău C
28.03.2015 FCM Baia-Mare CS Oşorhei C
28.03.2015 CS Iernut Metalurgistul Cugir C
28.03.2015 Unirea Jucu Avântul Reghin C
28.03.2015 Industria Galda de Jos Unirea Dej C
28.03.2015 CSM Sighet Gloria Bistrița C


1. FCM Baia-Mare 36
2. FC Zalău 36
3. CSM Sighet 32
4. Metalurgistul Cugir 31
5. CS Oşorhei 27
6. CSC Sânmartin 27
7. Arieșul Turda 26
8. Avântul Reghin 23
9. Gloria Bistrița 20
10. Industria Galda de Jos 20
11. Unirea Jucu 19
12. CS Iernut 18
13. Unirea Dej 10
14. Sănătatea Cluj 6
Clasament C5