Romanian Soccer
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


CFR 1907 Cluj 04.09.2012 - 11:04

Lotul echipei CFR Cluj pentru Liga Campionilor

Lotul echipei CFR Cluj pentru Liga Campionilor
Antrenorul echipei CFR Cluj, Ioan Andone, a anunţat, luni seară, cei 21 de jucători incluşi pe lista UEFA pentru faza grupelor Ligii Campionilor, informează site-ul oficial al campioanei României.

Portari: Mario Felgueiras, Eduard Stăncioiu, Mihai Mincă;

Fundaşi: Ricardo Cadu, Ivo Pinto, Vasile Maftei, Mario Camora, Felice Piccolo, Ionuţ Rada, Laszlo Sepsi;

Mijlocaşi: Matias Aguirregaray, Rui Pedro, Nicolas Godemeche, Diogo Valente, Gabriel Mureşan, Luis Alberto;

Atacanţi:
Rafael Bastos, Sasa Bjelanovici, Pantelis Kapetanos, Viorel Nicoară, Modou Sougou.

De pe lista UEFA lipseşte ultima achiziţie a clujenilor, uruguayanul Jorge Martinez, dar şi jucătorii Ciprian Deac, Adam Vass, Ronny Carlos şi Bakary Sare, toţi accidentaţi.

CFR Cluj va juca în Grupa H a Ligii Campionilor, cu formaţiile Manchester United (Anglia), Sporting Braga (Portugalia) şi Galatarasay Istanbul (Turcia).






Taguri: Liga Campionilor    CFR Cluj    lot   

» CFR 1907 Cluj - istoric rezultate
» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - CFR 1907 Cluj

Etapa 5: CFR Cluj - Gaz Metan Medias 4-1

CFR Cluj a învins pe teren propriu, cu scorul de 4-1 (1-1), echipa Gaz Metan Mediaş, în ultimul meci al etapei a 5-a a Ligii 1. Pentru CFR Cluj au marcat Guima (41), Ionuţ Larie (52) şi Grégory...

Sergiu Negrut, sanctionat cu 3 etape de suspendare si 3.000 de lei pentru comportament violent

Atacantul formaţiei CFR Cluj, Sergiu Negruţ, a fost sancţionat de Comisia de Disciplină a FRF cu trei etape de suspendare şi 3.000 de lei penalitate sportivă pentru comportament violent la...

Vasile Miriuta: Fotbalul se joaca pe goluri

Tehnicianul formaţiei CFR Cluj, Vasile Miriuţă, a declarat că echipa sa nu merita să piardă meciul cu Steaua, scor 0-1, în etapa a 3-a a Ligii 1, subliniind că jucătorii săi au dominat chiar şi în...

Etapa 3: CFR Cluj - Steaua 0-1

Steaua a învins în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia CFR Cluj, într-un meci disputat în cadrul etapei a treia a Ligii 1, în care gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 43....

Iuliu Muresan: Suferim la faza de finalizare

Preşedintele CFR Cluj, Iuliu Mureşan, a declarat, după meciul cu Dinamo Minsk, scor 0-2, că la pierderea acestei partide de către clujeni a contribuit şi brigada de arbitri, el subliniind că au...

Vasile Miriuta: Am avut patru situatii de a marca

Tehnicianul echipei CFR Cluj, Vasile Miriuţă, a declarat, după înfrângerea din meciul cu Dinamo Minsk, scor 0-2, că formaţia sa ar fi trebuit să beneficieze de un penalty atunci când scorul era 0-0...

Europa League: CFR Cluj - Dinamo Minsk 0-2

CFR Cluj a fost învinsă de echipa belarusă Dinamo Minsk cu scorul de 2-0 (0-0), joi, pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu" din Cluj-Napoca, în manșa secundă a turului III preliminar al...

Clubul CFR Cluj, obligat de CNSL la plata sumei de 66.000 de euro catre Vasile Maftei

Camera Naţională pentru Soluţionarea Litigiilor (CNSL) din cadrul FRF a obligat, miercuri, clubul CFR Cluj la plata sumei de 66.000 de euro către fostul său jucător Vasile Maftei, reprezentând...

Vladimir Zhurave: Nu ne-am pregatit de penalty-uri

Antrenorul echipei de fotbal Dinamo Minsk, Vladimir Zhuravel, este hotărât să fructifice avantajul obținut în urmă cu cinci zile în partida contra CFR Cluj, când echipa sa i-a învins pe clujeni cu...

Miriuta spera sa duca meciul in prelungiri

CFR Cluj întâlneşte pe Dinamo Minsk într-un meci decisiv în tentativa de a trece de turul al treilea preliminar al Europa League, după ce în partida din deplasare a pierdut cu scorul de 1-0....

Antony Gautier va arbitra meciul CFR Cluj - Dinamo Minsk

Partida CFR Cluj - Dinamo Minsk, din manşa secundă a turului trei preliminar al Europa League, ce se va disputa, joi, va fi arbitrată de o brigadă din Franţa, avându-l la centru pe Antony Gautier,...



Top News

-Tamas a fost eliminat in meciul Watford - Huddersfield

-Torje a marcat pentru Konyaspor

-Turcia: Super Lig - Etapa 1

-Italia: Serie A - Etapa 1

-Olanda: Eredivisie - Etapa 4

-Franta: Ligue 1 - Etapa 4

-Spania: Primera Division - Etapa 2




Care este jucătorul tău preferat de la CFR Cluj? (sezonul 2014-2015)
Felgueiras
Camora
Deac
Ivanovski
Ene
Christian
Fl. Costea
Guima
Muniru
Negruț
Amadio
Jakoliš
Sušić
Jaime
Tadé
Jazvić
Szilard
T. Lopes
Vâtcă
Monroy
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Pitu
România
39 ani

Alin Artimon
România
43 ani

Branko Baković
Serbia
33 ani

Derek Whyte
Scoția
46 ani

Ian Harte
Irlanda
37 ani

José Manuel Reina
Spania
32 ani

Liuboslav Penev
Bulgaria
48 ani

Luis Cristaldo
Bolivia
45 ani

Mircea Rădulescu
România
73 ani

Philippe Christanval
Franța
36 ani

PSV EINDHOVEN
Olanda
101 ani

Rolando
Portugalia
29 ani

Roque Júnior
Brazilia
38 ani

Stevan Reljić
Muntenegru
28 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Liga 1
29.08.2014 Gaz Metan Mediaș Pandurii Târgu-Jiu C
29.08.2014 Ceahlăul Piatra-Neamț Concordia Chiajna C
30.08.2014 Dinamo București FC Brașov C
30.08.2014 FC Viitorul Steaua București C
31.08.2014 ASA Târgu-Mureș
17:00
FC Botoșani Look Plus C
31.08.2014 Astra Giurgiu
19:00
CS Universitatea Craiova Look TV C
31.08.2014 Petrolul Ploiești
21:00
CFR 1907 Cluj Look TV C
01.09.2014 Oțelul Galați
18:30
Rapid București Look Plus C
01.09.2014 Universitatea Cluj
21:00
CSMS Iași Look TV C


1. Steaua București 15
2. Petrolul Ploiești 13
3. Astra Giurgiu 12
4. Dinamo București 12
5. CFR 1907 Cluj 10
6. Ceahlăul Piatra-Neamț 10
7. FC Botoșani 9
8. ASA Târgu-Mureș 8
9. Gaz Metan Mediaș 8
10. Pandurii Târgu-Jiu 6
11. Universitatea Cluj 5
12. Rapid București 5
13. FC Brașov 5
14. Concordia Chiajna 4
15. FC Viitorul 3
16. CSMS Iași 3
17. CS Universitatea Craiova 2
18. Oțelul Galați 2
Clasament Liga I

Liga 2 B1
30.08.2014 Săgeata Năvodari ACS Berceni C
30.08.2014 CF Brăila CS Balotești C
30.08.2014 FCM Dorohoi Unirea Slobozia C
30.08.2014 Farul Constanța Rapid CFR Suceava C
30.08.2014 Gloria Buzău SC Bacău C
30.08.2014 FC Voluntari Academica Argeş C


1. CF Brăila 3
2. Gloria Buzău 3
3. Săgeata Năvodari 3
4. Academica Argeş 3
5. Farul Constanța 1
6. Rapid CFR Suceava 1
7. FCM Dorohoi 1
8. Unirea Slobozia 1
9. SC Bacău 0
10. ACS Berceni 0
11. FC Voluntari 0
12. CS Balotești 0
Clasament B1

Liga 2 B2
30.08.2014 CS Mioveni ACS Poli Timișoara C
30.08.2014 Șoimii Pâncota CSM Râmnicu-Vâlcea C
30.08.2014 Fortuna Poiana Câmpina Metalul Reșița C
30.08.2014 CS FC Caransebeș Olimpia Satu-Mare C
30.08.2014 Unirea Tărlungeni FC Olt Slatina C


1. ACS Poli Timișoara 3
2. Metalul Reșița 3
3. Unirea Tărlungeni 3
4. CS FC Caransebeș 3
5. Șoimii Pâncota 1
6. CSM Râmnicu-Vâlcea 1
7. FC Bihor Oradea 0
8. Fortuna Poiana Câmpina 0
9. FC Olt Slatina 0
10. Olimpia Satu-Mare 0
11. CS Mioveni 0
Clasament B2

C1


Liga 3 C1
29.08.2014 Cetatea Târgu-Neamț Știința Miroslava C
29.08.2014 CSM Pașcani Bucovina Rădăuți C
29.08.2014 Ceahlăul Piatra-Neamț II Bucovina Pojorâta C
30.08.2014 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
18:00
Aerostar Bacău   C
30.08.2014 AFK Csíkszereda
18:00
Sporting Liești   C
30.08.2014 Petrotub Roman
18:00
FC Păpăuți   C


1. Cetatea Târgu-Neamț 3
2. Bucovina Rădăuți 1
3. Ceahlăul Piatra-Neamț II 1
4. Bucovina Pojorâta 1
5. CSM Pașcani 1
6. AFK Csíkszereda 0
7. Aerostar Bacău 0
8. FC Păpăuți 0
9. FC Zagon 0
10. Petrotub Roman 0
11. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0
12. Sporting Liești 0
13. Știința Miroslava 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.08.2014 CS Tunari Metaloglobus București C
29.08.2014 Înainte Modelu Viitorul Axintele C
30.08.2014 Metalosport Galaţi Callatis Mangalia C
30.08.2014 Delta Tulcea Gloria Popești Leordeni C
30.08.2014 Oțelul Galați II Juventus București C
30.08.2014 Viitorul Domnești Dunărea Călărași C
30.08.2014 Voinţa Snagov Dinamo București II C


1. CS Tunari 3
2. Delta Tulcea 3
3. Dunărea Călărași 3
4. Metalosport Galaţi 3
5. Voinţa Snagov 3
6. Juventus București 3
7. Viitorul Axintele 1
8. Înainte Modelu 1
9. Dinamo București II 0
10. Callatis Mangalia 0
11. Oțelul Galați II 0
12. Metaloglobus București 0
13. Viitorul Domnești 0
14. Gloria Popești Leordeni 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.08.2014 Inter Clinceni
-
Atletic Bradu AMANAT C
29.08.2014 Chindia Târgoviște ACS URBAN Titu C
30.08.2014 CS Podari FCM Târgoviște C
30.08.2014 CN "Dinicu Golescu" FC Afumaţi C
30.08.2014 CS Ștefănești CS Vișina-Nouă C
30.08.2014 Sporting Roșiori-de-Vede SCM Argeș Pitești 2012 C
02.09.2014 Astra Giurgiu II
17:00
Concordia Chiajna II   C


1. FC Afumaţi 3
2. Sporting Roșiori-de-Vede 3
3. Chindia Târgoviște 3
4. CS Ștefănești 3
5. FCM Târgoviște 3
6. Concordia Chiajna II 0
7. Astra Giurgiu II 0
8. Atletic Bradu 0
9. Inter Clinceni 0
10. CS Vișina-Nouă 0
11. CS Podari 0
12. ACS URBAN Titu 0
13. SCM Argeș Pitești 2012 0
14. CN "Dinicu Golescu" 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.08.2014 Minerul Motru FC Hunedoara C
29.08.2014 Minerul Mehedinți Valea-Copcii ACSVM Craiova C
30.08.2014 CS Ineu Vulturii Lugoj C
30.08.2014 Știința Turceni AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
30.08.2014 Milenium Giarmata Pandurii Târgu-Jiu II C
30.08.2014 ACSO Filiaşi CS Național Sebiș C


1. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 3
2. Milenium Giarmata 3
3. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 3
4. FC Hunedoara 3
5. CS Național Sebiș 3
6. Vulturii Lugoj 3
7. UTA Bătrâna Doamnă 0
8. Minerul Motru 0
9. ACSO Filiaşi 0
10. CS Ineu 0
11. ACSVM Craiova 0
12. Știința Turceni 0
13. Pandurii Târgu-Jiu II 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
30.08.2014 CS Iernut FC Zalău C
30.08.2014 Arieșul Turda FCM Baia-Mare C
30.08.2014 Unirea Jucu CS Oşorhei C
30.08.2014 Industria Galda de Jos Metalurgistul Cugir C
30.08.2014 CSM Sighet Sănătatea Cluj C
30.08.2014 CSC Sânmartin Avântul Reghin C
30.08.2014 Gloria Bistrița Unirea Dej C


1. Gloria Bistrița 3
2. FC Zalău 3
3. Arieșul Turda 3
4. CSC Sânmartin 3
5. Industria Galda de Jos 3
6. Unirea Jucu 3
7. Sănătatea Cluj 1
8. CSM Sighet 1
9. Avântul Reghin 0
10. Metalurgistul Cugir 0
11. CS Oşorhei 0
12. CS Iernut 0
13. FCM Baia-Mare 0
14. Unirea Dej 0
Clasament C5