Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 21.03.2013 - 10:59

Programul etapelor a 24-a si a 25-a din Liga 1

Programul etapelor a 24-a si a 25-a din Liga 1
Programul etapelor 24 şi 25 din Liga 1, anunţat de Liga Profesionistă de Fotbal (LPF):

Etapa a 24-a Liga 1

Vineri, 29 martie
Universitatea Cluj - Concordia Chiajna, ora 20:30, Digi Sport 1

Sâmbătă, 30 martie

Gaz Metan Mediaş - FC Braşov, ora 19:00, Digi Sport 1
Rapid Bucureşti - Pandurii Târgu-Jiu, ora 21:30, Digi Sport 1

Duminică, 31 martie
Ceahlăul Piatra-Neamţ - CS Turnu-Severin, ora 17:00, Dolce Sport 1
Petrolul Ploieşti - CFR 1907 Cluj, ora 18:00, Digi Sport 1
Dinamo Bucureşti - Astra Giurgiu, ora 20:30, Digi Sport 1

Luni, 1 aprilie
CSMS Iaşi - Gloria Bistriţa, ora 19:00. Digi Sport 1
FC Vaslui - Viitorul Constanţa, ora 19:30, Dolce Sport 1
Oţelul Galaţi - Steaua Bucureşti, ora 21:30, Digi Sport 1

Etapa a 25-a Liga 1

Vineri, 5 aprilie
FC Braşov - Ceahlăul Piatra-Neamţ, ora 19:00, Digi Sport 1
Astra Giurgiu - Universitatea Cluj, ora 19:00, Dolce Sport 1
CS Turnu-Severin - FC Vaslui, ora 21:30, Digi Sport 1

Sâmbătă, 6 aprilie
Pandurii Târgu-Jiu - Petrolul Ploieşti, ora 19:30, Digi Sport 1
CFR 1907 Cluj - Dinamo Bucureşti, ora 21:30, Digi Sport 1

Duminică, 7 aprilie
Gloria Bistriţa - Rapid Bucureşti, ora 19:00, Digi Sport 1
Steaua Bucureşti - CSMS Iaşi, ora 21:30, Digi Sport 1

Luni, 8 aprilie
Viitorul Constanţa - Oţelul Galaţi, ora 19:00, Digi Sport 1
Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş, ora 19:00, Dolce Sport 1.






Taguri: Liga 1    program    etapa 24    etapa 25    LPF   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Fanii lui ASA vor putea vedea meciul cu Steaua pe un ecran amplasat in Parcul Municipal

Clubul ASA Târgu-Mureş a anunţat, pe site-ul oficial, că suporterii care nu au reuşit să cumpere bilete vor putea să urmărească meciul de pe teren propriu cu Steaua Bucureşti, programat duminică,...

Etapa 12: Otelul Galati - Gaz Metan Medias 1-1

Oţelul Galaţi a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul susţinut pe teren propriu, în compania echipei Gaz Metan Mediaş, în etapa a XII-a a Ligii 1. Pentru Oţelul a înscris Cristea '73, iar...

Flavius Stoican: Steaua este favorita, dar nu o sa aiba un meci usor cu noi

Antrenorul echipei de fotbal Dinamo București, Flavius Stoican, recunoaște că "eterna rivală" Steaua este favorită în marele derby al Ligii 1, însă promite că elevii săi vor da o replică...

Nicolo Napoli: Vreu 6 puncte din urmatoarele 3 etape

Antrenorul echipei CSMS Iaşi, Nicolo Napoli, a declarat, în cadrul unei conferinţe de presă, că următoarele 3 partide sunt foarte importante pentru gruparea din Dealul Copoului şi că vrea cel puţin...

Rada: Meciul cu FC Botosani ne-a prins intr-o situatie dificila, avem multi indisponibili

Antrenorul formaţiei Rapid, Marian Rada, a declarat, într-o conferinţă de presă, că echipa sa se află într-o situaţie dificilă înaintea partidei cu FC Botoşani din etapa a 12-a, având şapte...

Stanciu acuza arbitrajul: Ne dorim si noi un meci in care sa nu primim de la sase galbene in sus

Directorul executiv al FC Rapid, Nicolae Stanciu, a declarat că în ultima perioadă a observat greşeli de arbitraj constante împotriva formaţiei giuleştene şi a precizat că aşteaptă un meci în care...

Oleg Protasov: Vom incerca sa incheiem grupa cat mai sus

Antrenorul echipei Astra Giurgiu, Oleg Protasov, a declarat că formaţia giurgiuveană va încerca să încheie cât mai sus grupa F a Europa League, în care a înregistrat trei înfrângeri în trei...

Ioan Niculae: Jocul mi-a lasat un gust amar

Finanţatorul echipei Astra Giurgiu, Ioan Niculae, a declarat, după înfrângerea din meciul cu Celtic Glasgow, scor 1-2, că arbitrul a influenţat rezultatul şi a precizat că jocul i-a lăsat un gust...

Stefan Johansen: Astra este o echipa buna

Fotbalistul echipei Celtic Glasgow, Stefan Johansen, a declarat după meciul cu Astra Giurgiu, scor 2-1, că el şi colegii săi nu au avut cea mai bună prestaţie posibilă, dar sunt bucuroşi că au...

Ronny Deila: Sunt foarte bucuros ca am obtinut cele trei puncte

Tehnicianul echipei Celtic Glasgow, Ronny Deila, a declarat, după meciul cu Astra Giurgiu, scor 2-1, că a fost dezamăgitor atunci când formaţia din România a înscris în minutul 81, dar a precizat...

Tiago Pinto: Adversarii nostri au fost mai eficienti

Fotbalistul echipei Rio Ave, Tiago Pinto, a declarat că înfrângerea înregistrată de formaţia sa, joi, în meciul cu Steaua, scor 2-1, în grupele Europa League, este nedreaptă. "Este o...



Top News

-Avancronica meciului Ceahlaul - CSMS Iasi

-Evoluţia "stranierilor" în Europa League

-Rezultatele inregistrate joi seara in Europa League

-Aalborg a invins cu 3-0 pe Dinamo Kiev in grupa Stelei

-Avancronica meciului Otelul - Gaz Metan

-EL: Salzburg si Dinamo Zagreb se intalnesc in grupa Astrei

-Programul meciurilor din Europa League




S-au nascut azi

A. Vanden Borre
Belgia
27 ani

Carlos Edwards
Trinidad Tobago
36 ani

Costin Pogonschi
România
39 ani

Eugen Lakatos
România
102 ani

Frode Grodås
Norvegia
50 ani

Georgian Păun
România
29 ani

Giacomo Bulgarelli
Italia
74 ani

İlkay Gündoğan
Germania
24 ani

Iván Kaviedes
Ecuador
37 ani

Jack Colback
Anglia
25 ani

Jackie McNamara
Scoția
41 ani

John Ruddy
Anglia
28 ani

Kemal Aslan
Turcia
33 ani

Matthew Amoah
Ghana
34 ani

Mikkel Beckmann
Danemarca
31 ani

Niko Bungert
Germania
28 ani

Ognjen Vranješ
Bosnia
25 ani

Roman Abramovich
Rusia
48 ani

Silviu Bindea
România
102 ani

Tiberiu Șerban
România
37 ani

Uroš Ćosić
Serbia
22 ani

Vincent Candela
Franța
41 ani

Wayne Rooney
Anglia
29 ani

Wojciech Rudy
Polonia
62 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Liga 1
24.10.2014 Oțelul Galați Gaz Metan Mediaș C
24.10.2014 FC Brașov CS Universitatea Craiova C
25.10.2014 Ceahlăul Piatra-Neamț
16:00
CSMS Iași Look Plus C
25.10.2014 Universitatea Cluj
18:30
FC Viitorul Look TV C
25.10.2014 FC Botoșani
21:00
Rapid București Look TV C
26.10.2014 Concordia Chiajna
15:30
CFR 1907 Cluj Look TV C
26.10.2014 Dinamo București
17:30
Pandurii Târgu-Jiu Look Plus C
26.10.2014 ASA Târgu-Mureș
20:00
Steaua București Look TV C
27.10.2014 Astra Giurgiu
21:00
Petrolul Ploiești Look TV C


1. Steaua București 28
2. CFR 1907 Cluj 25
3. Petrolul Ploiești 23
4. Astra Giurgiu 20
5. Dinamo București 19
6. ASA Târgu-Mureș 19
7. FC Botoșani 18
8. FC Brașov 16
9. CS Universitatea Craiova 16
10. Gaz Metan Mediaș 14
11. FC Viitorul 12
12. Ceahlăul Piatra-Neamț 12
13. Universitatea Cluj 11
14. Pandurii Târgu-Jiu 11
15. Concordia Chiajna 10
16. Rapid București 9
17. Oțelul Galați 6
18. CSMS Iași 5
Clasament Liga I

Liga 2 B1
18.10.2014 ACS Berceni SC Bacău C
18.10.2014 Rapid CFR Suceava Academica Argeş C
18.10.2014 Unirea Slobozia FC Voluntari C
18.10.2014 CS Balotești Gloria Buzău C
18.10.2014 Săgeata Năvodari Farul Constanța C
18.10.2014 CF Brăila FCM Dorohoi C


1. FC Voluntari 21
2. Academica Argeş 20
3. Săgeata Năvodari 17
4. Rapid CFR Suceava 14
5. Gloria Buzău 13
6. CF Brăila 12
7. Unirea Slobozia 10
8. ACS Berceni 10
9. SC Bacău 8
10. Farul Constanța 8
11. FCM Dorohoi 7
12. CS Balotești 5
Clasament B1

Liga 2 B2
18.10.2014 ACS Poli Timișoara Olimpia Satu-Mare C
18.10.2014 FC Bihor Oradea FC Olt Slatina C
18.10.2014 Metalul Reșița Unirea Tărlungeni C
18.10.2014 CSM Râmnicu-Vâlcea CS FC Caransebeș C
18.10.2014 Șoimii Pâncota Fortuna Poiana Câmpina C


1. Metalul Reșița 20
2. ACS Poli Timișoara 18
3. CS Mioveni 14
4. CSM Râmnicu-Vâlcea 12
5. Fortuna Poiana Câmpina 12
6. Unirea Tărlungeni 11
7. FC Olt Slatina 8
8. Șoimii Pâncota 7
9. Olimpia Satu-Mare 7
10. CS FC Caransebeș 6
11. FC Bihor Oradea 4
Clasament B2

C1


Liga 3 C1
24.10.2014 FC Zagon Bucovina Pojorâta C
24.10.2014 Aerostar Bacău Ceahlăul Piatra-Neamț II C
24.10.2014 Cetatea Târgu-Neamț CSM Pașcani C
25.10.2014 Știința Miroslava
15:00
FC Păpăuți   C
25.10.2014 Sporting Liești
15:00
Bucovina Rădăuți   C
25.10.2014 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
15:00
Petrotub Roman   C


1. Știința Miroslava 21
2. Cetatea Târgu-Neamț 16
3. AFK Csíkszereda 16
4. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 16
5. Bucovina Pojorâta 15
6. Petrotub Roman 12
7. FC Zagon 10
8. Aerostar Bacău 8
9. Sporting Liești 7
10. CSM Pașcani 6
11. Bucovina Rădăuți 4
12. Ceahlăul Piatra-Neamț II 2
13. FC Păpăuți 1
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.10.2014 Callatis Mangalia Dunărea Călărași C
24.10.2014 Metaloglobus București Viitorul Axintele C
24.10.2014 Gloria Popești Leordeni Voinţa Snagov C
25.10.2014 Juventus București
15:00
Dinamo București II   C
25.10.2014 Metalosport Galaţi
15:00
Înainte Modelu   C
25.10.2014 Delta Tulcea
15:00
Viitorul Domnești   C
25.10.2014 Oțelul Galați II
15:00
CS Tunari   C


1. Dunărea Călărași 19
2. CS Tunari 18
3. Juventus București 17
4. Delta Tulcea 17
5. Viitorul Axintele 15
6. Metaloglobus București 14
7. Înainte Modelu 12
8. Dinamo București II 10
9. Callatis Mangalia 8
10. Gloria Popești Leordeni 8
11. Voinţa Snagov 7
12. Oțelul Galați II 6
13. Metalosport Galaţi 4
14. Viitorul Domnești 1
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.10.2014 Atletic Bradu SCM Argeș Pitești 2012 C
24.10.2014 FC Afumaţi Concordia Chiajna II C
24.10.2014 ACS URBAN Titu Astra Giurgiu II C
24.10.2014 Chindia Târgoviște CS Ștefănești C
25.10.2014 FCM Târgoviște
15:00
CS Vișina-Nouă   C
25.10.2014 CS Podari
15:00
Sporting Roșiori-de-Vede   C
25.10.2014 CN "Dinicu Golescu"
15:00
Inter Clinceni   C


1. FC Afumaţi 15
2. CS Ștefănești 15
3. ACS URBAN Titu 15
4. Concordia Chiajna II 14
5. CN "Dinicu Golescu" 13
6. SCM Argeș Pitești 2012 12
7. FCM Târgoviște 12
8. Chindia Târgoviște 11
9. Inter Clinceni 10
10. Sporting Roșiori-de-Vede 10
11. CS Vișina-Nouă 8
12. Astra Giurgiu II 6
13. Atletic Bradu 5
14. CS Podari 4
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.10.2014 Vulturii Lugoj ACSVM Craiova C
24.10.2014 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic ACSO Filiaşi C
24.10.2014 Minerul Motru UTA Bătrâna Doamnă C
25.10.2014 FC Hunedoara
15:00
CS Național Sebiș   C
25.10.2014 CS Ineu
15:00
Milenium Giarmata   C
25.10.2014 Știința Turceni
15:00
Minerul Mehedinți Valea-Copcii   C


1. CS Național Sebiș 18
2. Milenium Giarmata 16
3. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 15
4. UTA Bătrâna Doamnă 14
5. Pandurii Târgu-Jiu II 13
6. Vulturii Lugoj 13
7. ACSO Filiaşi 10
8. FC Hunedoara 9
9. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 8
10. Minerul Motru 5
11. ACSVM Craiova 3
12. Știința Turceni 3
13. CS Ineu 3
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.10.2014 FC Zalău Sănătatea Cluj C
24.10.2014 CS Oşorhei Unirea Dej C
24.10.2014 FCM Baia-Mare Gloria Bistrița C
24.10.2014 Arieșul Turda CSM Sighet C
25.10.2014 Metalurgistul Cugir
15:00
Avântul Reghin   C
25.10.2014 CS Iernut
15:00
CSC Sânmartin   C
25.10.2014 Unirea Jucu
15:00
Industria Galda de Jos   C


1. FCM Baia-Mare 19
2. CSC Sânmartin 16
3. Arieșul Turda 15
4. CSM Sighet 15
5. Metalurgistul Cugir 14
6. CS Oşorhei 13
7. Gloria Bistrița 13
8. FC Zalău 13
9. Avântul Reghin 9
10. CS Iernut 9
11. Unirea Jucu 7
12. Industria Galda de Jos 7
13. Unirea Dej 5
14. Sănătatea Cluj 1
Clasament C5