Romanian Soccer
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 21.03.2013 - 10:59

Programul etapelor a 24-a si a 25-a din Liga 1

Programul etapelor a 24-a si a 25-a din Liga 1
Programul etapelor 24 şi 25 din Liga 1, anunţat de Liga Profesionistă de Fotbal (LPF):

Etapa a 24-a Liga 1

Vineri, 29 martie
Universitatea Cluj - Concordia Chiajna, ora 20:30, Digi Sport 1

Sâmbătă, 30 martie

Gaz Metan Mediaş - FC Braşov, ora 19:00, Digi Sport 1
Rapid Bucureşti - Pandurii Târgu-Jiu, ora 21:30, Digi Sport 1

Duminică, 31 martie
Ceahlăul Piatra-Neamţ - CS Turnu-Severin, ora 17:00, Dolce Sport 1
Petrolul Ploieşti - CFR 1907 Cluj, ora 18:00, Digi Sport 1
Dinamo Bucureşti - Astra Giurgiu, ora 20:30, Digi Sport 1

Luni, 1 aprilie
CSMS Iaşi - Gloria Bistriţa, ora 19:00. Digi Sport 1
FC Vaslui - Viitorul Constanţa, ora 19:30, Dolce Sport 1
Oţelul Galaţi - Steaua Bucureşti, ora 21:30, Digi Sport 1

Etapa a 25-a Liga 1

Vineri, 5 aprilie
FC Braşov - Ceahlăul Piatra-Neamţ, ora 19:00, Digi Sport 1
Astra Giurgiu - Universitatea Cluj, ora 19:00, Dolce Sport 1
CS Turnu-Severin - FC Vaslui, ora 21:30, Digi Sport 1

Sâmbătă, 6 aprilie
Pandurii Târgu-Jiu - Petrolul Ploieşti, ora 19:30, Digi Sport 1
CFR 1907 Cluj - Dinamo Bucureşti, ora 21:30, Digi Sport 1

Duminică, 7 aprilie
Gloria Bistriţa - Rapid Bucureşti, ora 19:00, Digi Sport 1
Steaua Bucureşti - CSMS Iaşi, ora 21:30, Digi Sport 1

Luni, 8 aprilie
Viitorul Constanţa - Oţelul Galaţi, ora 19:00, Digi Sport 1
Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş, ora 19:00, Dolce Sport 1.






Taguri: Liga 1    program    etapa 24    etapa 25    LPF   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Serghei Rebrov: Stim cum sa invingem Steaua

Antrenorul echipei Dinamo Kiev, Serghei Rebrov, a declarat că știe cum să o învingă pe Steaua București, joi, în meciul din Europa League, programat pe stadionul Olimpic din Kiev. "Ne-am...

Clubul Petrolul, amendat cu 60.000 de lei de Comisia de Disciplina a FRF

Clubul FC Petrolul Ploiești a fost amendat cu 60.000 de lei de Comisia de Disciplină a Federației Române de Fotbal în urma incidentelor produse la meciul din deplasare cu FC Viitorul, disputat în...

Rada: Ganea a vrut sa faca lucruri bune la Rapid, dar a prins un moment greu

Tehnicianul echipei Rapid, Marian Rada, a declarat că Ionel Ganea, care şi-a reziliat, luni, contractul de antrenor principal, a vrut să facă lucruri bune, dar a venit într-un moment greu în care...

Ionut Chirila: CSMS Iasi va castiga atunci cand cei sapte jucatori absenti se vor reface

Antrenorul echipei CSMS Iaşi, Ionuţ Chirilă, a declarat marţi, într-o conferinţă de presă, că gruparea din dealul Copoului va obţine prima victorie abia atunci când se vor reface toţi jucătorii....

TVR, in discutii cu Look TV pentru a difuza, din retur, un meci din Liga 1

Televiziunea Română poartă discuţii cu reprezentanţii Look TV, care difuzează Liga 1, pentru a transmite, din retur, măcar un meci din Campionatul naţional de fotbal, a declarat Cristian Zgabercea,...

Cristian Pustai este noul antrenor al echipei ASA Targu-Mures

Tehnicianul Cristian Pustai este noul antrenor al echipei ASA Târgu-Mureş, el înlocuindu-l în funcţie pe Adrian Falub, care şi-a reziliat de comun acord contractul cu conducerea clubului, a...

Adrian Falub: Am fost demis pentru ca echipa nu juca spectaculos

Tehnicianul Adrian Falub a declarat că a fost suprins de decizia clubului ASA Târgu-Mureş de a pune capăt colaborării cu el, deoarece era "în obiectiv". "Am fost surprins pentru că...

Valerii Moraru: In iarna vom mai aduce jucatori

Acţionarul majoritar al FC Rapid Bucureşti, Valerii Moraru, a declarat, după demiterea tehnicianului Ionel Ganea, că gruparea giuleşteană a acumulat prea puţine puncte în primele nouă etape, dar...

Mai mult de jumatate dintre echipele din Liga 1 si-au schimbat deja antrenorii

Zece echipe, mai mult de jumătate dintre cele existente în Liga 1 de fotbal, și-au schimbat antrenorii după doar nouă etape desfășurate din sezonul competițional 2014-2015. Toate echipele...

George Ogararu: Din pacate e a doua oara cand pierdem un meci in minutele de prelungiri

Tehnicianul echipei Universitatea Cluj, George Ogăraru, a declarat, după meciul pierdut cu scorul de 0-1 în faţa formaţiei CFR Cluj, că îi pare rău de înfrângere, dar este foarte mulţumit de...

Miriuta: Puteam sa marcam si mai repede

Tehnicianul echipei CFR Cluj, Vasile Miriuţă, a declarat, după victoria din meciul cu Universitatea Cluj, scor 1-0, că acest succes este meritat, dar a felicitat şi gruparea oaspete pentru...



Top News

- Rezultatele inregistrate miercuri in grupele Ligii Campionilor

-Avancronica meciului Dinamo Kiev - Steaua

-Liga Campionilor: Programul meciurilor de miercuri

-Fara Ibra, Lavezzi si Thiago Silva, PSG a invins Barcelona

-Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate marti

-"Panzerul" bavarez a iesit invingator din Rusia

-Arsenal s-a ales cu doi "raniti" dupa "razboiul" cu Tottenham




S-au nascut azi

Andrea De Paola
Italia
24 ani

Angelo Antonazzo
Italia
33 ani

Balázs Borbély
Slovacia
35 ani

Carlos Bonet
Paraguay
37 ani

Cesar Toledo
Paraguay
38 ani

Ciprian Marica
România
29 ani

Dean Bouzanis
Australia
24 ani

Dumitru Botez
România
41 ani

Filipe Teixeira
Portugalia
34 ani

Gabriel Velcovici
România
30 ani

George Șoltuz
România
37 ani

Jack Collison
Țara Galilor
26 ani

Luis Fernández
Franța
55 ani

Luke Wilkshire
Australia
33 ani

Marcel Maltritz
Germania
36 ani

Marius Croitoru
România
34 ani

Michele Marcolini
Italia
39 ani

Nicolae Badea
România
66 ani

Omar Sívori
Argentina
79 ani

Paul Van Himst
Belgia
71 ani

Stefano Lucchini
Italia
34 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Liga 1
26.09.2014
Cronica
CSMS Iași Concordia Chiajna C
27.09.2014
Cronica
Gaz Metan Mediaș Ceahlăul Piatra-Neamț C
27.09.2014
Cronica
FC Botoșani FC Brașov C
27.09.2014
Cronica
Rapid București Dinamo București C
28.09.2014
Cronica
CS Universitatea Craiova ASA Târgu-Mureș C
28.09.2014
Cronica
FC Viitorul Petrolul Ploiești C
28.09.2014
Cronica
Steaua București Astra Giurgiu C
29.09.2014
Cronica
Pandurii Târgu-Jiu Oțelul Galați C
29.09.2014
Cronica
CFR 1907 Cluj Universitatea Cluj C


1. Steaua București 22
2. CFR 1907 Cluj 22
3. Astra Giurgiu 19
4. Dinamo București 18
5. Petrolul Ploiești 17
6. ASA Târgu-Mureș 15
7. FC Botoșani 14
8. Gaz Metan Mediaș 12
9. Ceahlăul Piatra-Neamț 12
10. CS Universitatea Craiova 11
11. Pandurii Târgu-Jiu 10
12. FC Brașov 10
13. Universitatea Cluj 8
14. Rapid București 8
15. Concordia Chiajna 8
16. FC Viitorul 6
17. Oțelul Galați 5
18. CSMS Iași 4
Clasament Liga I

Liga 2 B1
27.09.2014 CS Balotești Rapid CFR Suceava C
27.09.2014 CF Brăila Academica Argeş C
27.09.2014 FCM Dorohoi FC Voluntari C
27.09.2014 Farul Constanța Gloria Buzău C
28.09.2014 Unirea Slobozia ACS Berceni C
28.09.2014 Săgeata Năvodari SC Bacău C


1. Săgeata Năvodari 13
2. Rapid CFR Suceava 11
3. Academica Argeş 10
4. FC Voluntari 9
5. CF Brăila 8
6. Unirea Slobozia 6
7. Farul Constanța 6
8. Gloria Buzău 6
9. SC Bacău 5
10. ACS Berceni 5
11. CS Balotești 1
12. FCM Dorohoi 1
Clasament B1

Liga 2 B2
27.09.2014 Metalul Reșița ACS Poli Timișoara C
27.09.2014 Șoimii Pâncota FC Olt Slatina C
27.09.2014 Fortuna Poiana Câmpina Unirea Tărlungeni C
28.09.2014 CSM Râmnicu-Vâlcea FC Bihor Oradea C
28.09.2014 CS Mioveni Olimpia Satu-Mare C


1. Metalul Reșița 13
2. Fortuna Poiana Câmpina 10
3. ACS Poli Timișoara 9
4. CS Mioveni 8
5. CSM Râmnicu-Vâlcea 6
6. CS FC Caransebeș 5
7. Unirea Tărlungeni 4
8. FC Olt Slatina 3
9. Olimpia Satu-Mare 3
10. Șoimii Pâncota 3
11. FC Bihor Oradea 2
Clasament B2

C1


Liga 3 C1
26.09.2014 FC Zagon Știința Miroslava C
26.09.2014 Aerostar Bacău Sporting Liești C
26.09.2014 Cetatea Târgu-Neamț FC Păpăuți C
27.09.2014 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe Bucovina Rădăuți C
27.09.2014 AFK Csíkszereda Ceahlăul Piatra-Neamț II C
27.09.2014 Petrotub Roman CSM Pașcani C


1. Cetatea Târgu-Neamț 12
2. AFK Csíkszereda 12
3. Petrotub Roman 12
4. Știința Miroslava 12
5. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 10
6. Bucovina Pojorâta 8
7. FC Zagon 6
8. CSM Pașcani 5
9. Aerostar Bacău 4
10. Bucovina Rădăuți 2
11. Sporting Liești 1
12. Ceahlăul Piatra-Neamț II 1
13. FC Păpăuți 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.09.2014 Gloria Popești Leordeni Metaloglobus București C
26.09.2014 CS Tunari Voinţa Snagov C
27.09.2014 Juventus București Callatis Mangalia C
27.09.2014 Metalosport Galaţi Dunărea Călărași C
27.09.2014 Delta Tulcea Viitorul Axintele C
27.09.2014 Oțelul Galați II Dinamo București II C
27.09.2014 Viitorul Domnești Înainte Modelu C


1. Juventus București 15
2. Dunărea Călărași 12
3. Viitorul Axintele 10
4. Delta Tulcea 10
5. CS Tunari 9
6. Înainte Modelu 8
7. Metaloglobus București 8
8. Dinamo București II 7
9. Voinţa Snagov 6
10. Callatis Mangalia 5
11. Gloria Popești Leordeni 4
12. Metalosport Galaţi 3
13. Oțelul Galați II 2
14. Viitorul Domnești 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.09.2014 FC Afumaţi FCM Târgoviște C
26.09.2014 ACS URBAN Titu Atletic Bradu C
27.09.2014 CS Podari CS Vișina-Nouă C
27.09.2014 Chindia Târgoviște SCM Argeș Pitești 2012 C
27.09.2014 CN "Dinicu Golescu" Concordia Chiajna II C
27.09.2014 Inter Clinceni Astra Giurgiu II C
27.09.2014 CS Ștefănești Sporting Roșiori-de-Vede C


1. CS Ștefănești 13
2. FC Afumaţi 11
3. Concordia Chiajna II 11
4. Chindia Târgoviște 8
5. FCM Târgoviște 8
6. ACS URBAN Titu 8
7. CN "Dinicu Golescu" 6
8. CS Vișina-Nouă 5
9. SCM Argeș Pitești 2012 5
10. Sporting Roșiori-de-Vede 4
11. Inter Clinceni 4
12. Atletic Bradu 4
13. Astra Giurgiu II 3
14. CS Podari 1
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.09.2014 Minerul Motru CS Național Sebiș C
26.09.2014 Minerul Mehedinți Valea-Copcii Milenium Giarmata C
27.09.2014 FC Hunedoara Vulturii Lugoj C
27.09.2014 CS Ineu ACSVM Craiova C
27.09.2014 Știința Turceni Pandurii Târgu-Jiu II C
27.09.2014 UTA Bătrâna Doamnă ACSO Filiaşi C


1. CS Național Sebiș 11
2. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 10
3. Vulturii Lugoj 10
4. UTA Bătrâna Doamnă 8
5. FC Hunedoara 8
6. Milenium Giarmata 7
7. Pandurii Târgu-Jiu II 7
8. ACSO Filiaşi 5
9. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 5
10. Minerul Motru 4
11. CS Ineu 3
12. Știința Turceni 2
13. ACSVM Craiova 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.09.2014 CS Oşorhei FC Zalău C
26.09.2014 FCM Baia-Mare Metalurgistul Cugir C
26.09.2014 Arieșul Turda Avântul Reghin C
27.09.2014 CS Iernut Sănătatea Cluj C
27.09.2014 Unirea Jucu Unirea Dej C
27.09.2014 Industria Galda de Jos Gloria Bistrița C
27.09.2014 CSM Sighet CSC Sânmartin C


1. Arieșul Turda 11
2. CSM Sighet 11
3. FCM Baia-Mare 10
4. FC Zalău 9
5. Metalurgistul Cugir 8
6. Unirea Jucu 7
7. CSC Sânmartin 7
8. Gloria Bistrița 6
9. Avântul Reghin 6
10. CS Iernut 6
11. Industria Galda de Jos 5
12. Unirea Dej 5
13. CS Oşorhei 4
14. Sănătatea Cluj 1
Clasament C5