Romanian Soccer
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 21.03.2013 - 10:59

Programul etapelor a 24-a si a 25-a din Liga 1

Programul etapelor a 24-a si a 25-a din Liga 1
Programul etapelor 24 şi 25 din Liga 1, anunţat de Liga Profesionistă de Fotbal (LPF):

Etapa a 24-a Liga 1

Vineri, 29 martie
Universitatea Cluj - Concordia Chiajna, ora 20:30, Digi Sport 1

Sâmbătă, 30 martie

Gaz Metan Mediaş - FC Braşov, ora 19:00, Digi Sport 1
Rapid Bucureşti - Pandurii Târgu-Jiu, ora 21:30, Digi Sport 1

Duminică, 31 martie
Ceahlăul Piatra-Neamţ - CS Turnu-Severin, ora 17:00, Dolce Sport 1
Petrolul Ploieşti - CFR 1907 Cluj, ora 18:00, Digi Sport 1
Dinamo Bucureşti - Astra Giurgiu, ora 20:30, Digi Sport 1

Luni, 1 aprilie
CSMS Iaşi - Gloria Bistriţa, ora 19:00. Digi Sport 1
FC Vaslui - Viitorul Constanţa, ora 19:30, Dolce Sport 1
Oţelul Galaţi - Steaua Bucureşti, ora 21:30, Digi Sport 1

Etapa a 25-a Liga 1

Vineri, 5 aprilie
FC Braşov - Ceahlăul Piatra-Neamţ, ora 19:00, Digi Sport 1
Astra Giurgiu - Universitatea Cluj, ora 19:00, Dolce Sport 1
CS Turnu-Severin - FC Vaslui, ora 21:30, Digi Sport 1

Sâmbătă, 6 aprilie
Pandurii Târgu-Jiu - Petrolul Ploieşti, ora 19:30, Digi Sport 1
CFR 1907 Cluj - Dinamo Bucureşti, ora 21:30, Digi Sport 1

Duminică, 7 aprilie
Gloria Bistriţa - Rapid Bucureşti, ora 19:00, Digi Sport 1
Steaua Bucureşti - CSMS Iaşi, ora 21:30, Digi Sport 1

Luni, 8 aprilie
Viitorul Constanţa - Oţelul Galaţi, ora 19:00, Digi Sport 1
Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş, ora 19:00, Dolce Sport 1.






Taguri: Liga 1    program    etapa 24    etapa 25    LPF   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Presa franceza: "Un cosmar pentru OL", "Lyon devorata de FC Astra"

Presa franceză a scris că echipa Olympique Lyon a fost "devorată" de Astra Giurgiu, joi seară, în prima manşă a play-off-ului Europa League, şi că deznodământul meciului de pe stadionul...

Leontin Grozavu: Sunt clujean, dar nu e loc de sentimente cu Universitatea

Antrenorul echipei FC Botoşani, Leontin Grozavu, a declarat vineri, într-o conferinţă de presă, că deşi este clujean îşi doreşte toate cele trei puncte în partida cu Universitatea Cluj şi că...

Valeriu Iftime: Mi-e frica de meciul cu Universitatea Cluj

Finanţatorul FC Botoşani, Valeriu Iftime, a declarat, vineri, că îi este frică de meciul cu Universitatea Cluj, considerând că acest joc va fi "infinit" mai greu decât cred acum...

Catalin Tara: Ma bucur foarte tare ca am reusit sa revin in tara

Atacanţii Cătălin Ţâră şi Alexandru Grigoraş au semnat înţelegeri pe doi ani cu echipa FC Braşov şi au prezentaţi oficial într-o conferinţă de presă. Proaspăt întors din Olanda, de la Den Haag,...

Narcis Raducan vrea Concordia Chiajna in grupul echipelor care se lupta pentru cupele europene

Noul manager general al clubului Concordia Chiajna, Narcis Răducan, a declarat, în conferinţa de presă în care a fost prezentat oficial, că îşi propune pe termen mediu ca echipa ilfoveană să intre...

Vasile Maftei: Speram sa castigam meciul cu Dinamo pentru ca avem nevoie de puncte

Fundaşul Vasile Maftei a declarat, într-o conferinţă de presă, că îşi doreşte să câştige partida de pe teren propriu cu Dinamo deoarece Concordia Chiajna se află într-o situaţie dificilă în...

Felix Grigore, onorat ca a devenit manager general la CS "U" Craiova (Video)

Felix Grigore a fost numit recent manager general la CS Universitatea Craiova. Noul manager general al Ştiinţei face echipă cu gloriile Craiovei Maxima pentru a duce din nou clubul sus, acolo...

Adrian Szabo: Jucam acasa si vom lua cele trei puncte

Antrenorul echipei FC Braşov, Adrian Szabo a declarat, într-o conferinţă de presă, că este convins că formaţia sa poate obţine trei puncte din meciul cu ASA Târgu-Mureş, chiar dacă adversarii nu...

Grigoras: Ar fi un dezastru sa nu invingem pe FC Viitorul

Antrenorul echipei Pandurii Târgu Jiu, Petre Grigoraș susţine că orice rezultat în afară de o victorie la meciul de sâmbătă cu FC Viitorul ar putea reprezenta o catastrofă pentru formaţia sa.

Arbitrii meciurilor de vineri din Liga 1

Arbitrii şi observatorii meciurilor care se vor disputa, vineri, în etapa a 5-a a Ligii 1: FC Braşov - ASA Târgu-Mureş, ora 18:30, Arbitri: Marian Balaci (central) - Marius Nicoară, Gabriel Bârjac...

Daniel Isaila: Ne-a fost frica de Lyon, dar puteam castiga chiar mai clar

Daniel Isăilă, antrenorul formaţiei Astra Ploieşti, a declarat după meciul câştigat joi la Lyon că echipa sa s-a temut de gruparea franceză la început, dar apoi s-ar fi putut impune chiar mai clar....



Top News

-Avancronica meciului Pandurii - FC Viitorul

-Felix Grigore, onorat ca a devenit manager general la CS "U" Cra

-Grigoras: Ar fi un dezastru sa nu invingem pe FC Viitorul

- Isaila: Ne-a fost frica de Lyon, dar puteam castiga chiar mai c

-Avancronica meciului Concordia - Dinamo

-Avancronica meciului FC Brasov - ASA Targu-Mures

-Europa League: Victorii pentru Dnepr si Inter Milano




S-au nascut azi

Aleksandr Mostovoi
Rusia
46 ani

Alin Chița
România
36 ani

André Galiassi
Brazilia
34 ani

Artem Dzyuba
Rusia
26 ani

Bojan Golubović
Bosnia
31 ani

Cătălin Abălașei
România
41 ani

Ciprian Sumanariu
România
24 ani

Claudiu Bătrânu
România
34 ani

Cristian Neamțu
România
34 ani

Diego López
Uruguay
40 ani

Eugen Neagoe
România
47 ani

Federico Macheda
Italia
23 ani

Gilmar
Brazilia
84 ani

Glen de Boeck
Belgia
43 ani

Janos Vajda
România
31 ani

Lolo
Spania
30 ani

Marco Wölfli
Elveția
32 ani

Nicolae Ciochină
România
34 ani

Rob Witschge
Olanda
48 ani

Salvador Carmona
Mexic
39 ani

Serkan Balcı
Turcia
31 ani

Stephen Ireland
Irlanda
28 ani

UD LAS PALMAS
Spania
65 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Etapa 5
22.08.2014 FC Brașov
2 - 1
ASA Târgu-Mureș C
22.08.2014 Concordia Chiajna
21:00
Dinamo București Look TV C
23.08.2014 Pandurii Târgu-Jiu
18:30
FC Viitorul Look Plus C
23.08.2014 Steaua București
21:00
Ceahlăul Piatra-Neamț Look TV C
24.08.2014 FC Botoșani
17:00
Universitatea Cluj Look Plus C
24.08.2014 Rapid București
19:00
Astra Giurgiu Look Plus C
24.08.2014 CS Universitatea Craiova
21:00
Petrolul Ploiești Look TV C
25.08.2014 CSMS Iași
18:30
Oțelul Galați Look TV C
25.08.2014 CFR 1907 Cluj
21:00
Gaz Metan Mediaș Look Plus C


1. Steaua București 12
2. Petrolul Ploiești 10
3. Astra Giurgiu 9
4. Dinamo București 8
5. ASA Târgu-Mureș 8
6. Gaz Metan Mediaș 8
7. CFR 1907 Cluj 7
8. FC Botoșani 6
9. Universitatea Cluj 5
10. Rapid București 5
11. FC Brașov 5
12. Ceahlăul Piatra-Neamț 4
13. Concordia Chiajna 3
14. CS Universitatea Craiova 2
15. FC Viitorul 2
16. CSMS Iași 2
17. Pandurii Târgu-Jiu 2
18. Oțelul Galați 1
Clasament Liga I

Etapa 1
30.08.2014 Săgeata Năvodari
11:00
ACS Berceni   C
30.08.2014 CF Brăila
11:00
CS Balotești   C
30.08.2014 FCM Dorohoi
11:00
Unirea Slobozia   C
30.08.2014 Farul Constanța
11:00
Rapid CFR Suceava   C
30.08.2014 Gloria Buzău
11:00
SC Bacău   C
30.08.2014 FC Voluntari
11:00
Academica Argeş   C


1. Academica Argeş 0
2. ACS Berceni 0
3. CF Brăila 0
4. CS Balotești 0
5. Farul Constanța 0
6. FC Voluntari 0
7. FCM Dorohoi 0
8. Gloria Buzău 0
9. Rapid CFR Suceava 0
10. Săgeata Năvodari 0
11. SC Bacău 0
12. Unirea Slobozia 0
Clasament B1

Etapa 1
30.08.2014 CS Mioveni
11:00
ACS Poli Timișoara   C
30.08.2014 Șoimii Pâncota
11:00
CSM Râmnicu-Vâlcea   C
30.08.2014 Fortuna Poiana Câmpina
11:00
Metalul Reșița   C
30.08.2014 CS FC Caransebeș
11:00
Olimpia Satu-Mare   C
30.08.2014 Unirea Tărlungeni
11:00
FC Olt Slatina   C


1. ACS Poli Timișoara 0
2. CS FC Caransebeș 0
3. CS Mioveni 0
4. CSM Râmnicu-Vâlcea 0
5. FC Bihor Oradea 0
6. FC Olt Slatina 0
7. Fortuna Poiana Câmpina 0
8. Metalul Reșița 0
9. Olimpia Satu-Mare 0
10. Șoimii Pâncota 0
11. Unirea Tărlungeni 0
Clasament B2

C1


Etapa 1
30.08.2014 Cetatea Târgu-Neamț
-
Știința Miroslava   C
30.08.2014 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
-
Aerostar Bacău   C
30.08.2014 AFK Csíkszereda
-
Sporting Liești   C
30.08.2014 Petrotub Roman
-
FC Păpăuți   C
30.08.2014 CSM Pașcani
-
Bucovina Rădăuți   C
30.08.2014 Ceahlăul Piatra-Neamț II
-
Bucovina Pojorâta   C


1. Aerostar Bacău 0
2. AFK Csíkszereda 0
3. Bucovina Pojorâta 0
4. Bucovina Rădăuți 0
5. Ceahlăul Piatra-Neamț II 0
6. Cetatea Târgu-Neamț 0
7. CSM Pașcani 0
8. FC Păpăuți 0
9. FC Zagon 0
10. Petrotub Roman 0
11. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0
12. Sporting Liești 0
13. Știința Miroslava 0
Clasament C1

C2


Etapa 1
30.08.2014 Metalosport Galaţi
-
Callatis Mangalia   C
30.08.2014 Delta Tulcea
-
Gloria Popești Leordeni   C
30.08.2014 Oțelul Galați II
-
Juventus București   C
30.08.2014 CS Tunari
-
Metaloglobus București   C
30.08.2014 Viitorul Domnești
-
Dunărea Călărași   C
30.08.2014 Înainte Modelu
-
Viitorul Axintele   C
30.08.2014 Voinţa Snagov
-
Dinamo București II   C


1. Callatis Mangalia 0
2. CS Tunari 0
3. Delta Tulcea 0
4. Dinamo București II 0
5. Dunărea Călărași 0
6. Gloria Popești Leordeni 0
7. Înainte Modelu 0
8. Juventus București 0
9. Metaloglobus București 0
10. Metalosport Galaţi 0
11. Oțelul Galați II 0
12. Viitorul Axintele 0
13. Viitorul Domnești 0
14. Voinţa Snagov 0
Clasament C2

C3


Etapa 1
30.08.2014 CS Podari
-
FCM Târgoviște   C
30.08.2014 Chindia Târgoviște
-
ACS URBAN Titu   C
30.08.2014 CN "Dinicu Golescu"
-
FC Afumaţi   C
30.08.2014 Inter Clinceni
-
Atletic Bradu   C
30.08.2014 CS Ștefănești
-
CS Vișina-Nouă   C
30.08.2014 Sporting Roșiori-de-Vede
-
SCM Argeș Pitești 2012   C
30.08.2014 Astra Giurgiu II
-
Concordia Chiajna II   C


1. ACS URBAN Titu 0
2. Astra Giurgiu II 0
3. Atletic Bradu 0
4. Chindia Târgoviște 0
5. CN "Dinicu Golescu" 0
6. Concordia Chiajna II 0
7. CS Podari 0
8. CS Ștefănești 0
9. CS Vișina-Nouă 0
10. FC Afumaţi 0
11. FCM Târgoviște 0
12. Inter Clinceni 0
13. SCM Argeș Pitești 2012 0
14. Sporting Roșiori-de-Vede 0
Clasament C3

C4


Etapa 1
30.08.2014 CS Ineu
-
Vulturii Lugoj   C
30.08.2014 Știința Turceni
-
AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic   C
30.08.2014 Minerul Motru
-
FC Hunedoara   C
30.08.2014 Minerul Mehedinți Valea-Copcii
-
ACSVM Craiova   C
30.08.2014 Milenium Giarmata
-
Pandurii Târgu-Jiu II   C
30.08.2014 ACSO Filiaşi
-
CS Național Sebiș   C


1. ACSO Filiaşi 0
2. ACSVM Craiova 0
3. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 0
4. CS Ineu 0
5. CS Național Sebiș 0
6. FC Hunedoara 0
7. Milenium Giarmata 0
8. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 0
9. Minerul Motru 0
10. Pandurii Târgu-Jiu II 0
11. Știința Turceni 0
12. UTA Bătrâna Doamnă 0
13. Vulturii Lugoj 0
Clasament C4

C5


Etapa 1
30.08.2014 CS Iernut
-
FC Zalău   C
30.08.2014 Arieșul Turda
-
FCM Baia-Mare   C
30.08.2014 Unirea Jucu
-
CS Oşorhei   C
30.08.2014 Industria Galda de Jos
-
Metalurgistul Cugir   C
30.08.2014 CSM Sighet
-
Sănătatea Cluj   C
30.08.2014 CSC Sânmartin
-
Avântul Reghin   C
30.08.2014 Gloria Bistrița
-
Unirea Dej   C


1. Arieșul Turda 0
2. Avântul Reghin 0
3. CS Iernut 0
4. CS Oşorhei 0
5. CSC Sânmartin 0
6. CSM Sighet 0
7. FC Zalău 0
8. FCM Baia-Mare 0
9. Gloria Bistrița 0
10. Industria Galda de Jos 0
11. Metalurgistul Cugir 0
12. Sănătatea Cluj 0
13. Unirea Dej 0
14. Unirea Jucu 0
Clasament C5