Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa Mondiala 27.03.2013 - 15:32

Rezultate inregistrate in preliminariile sud-americane ale Cupei Mondiale

Rezultate inregistrate in preliminariile sud-americane ale Cupei Mondiale
Rezultatele înregistrate, marţi, în preliminariile Cupei Mondiale, Zona America de Sud, sunt următoarele:

Bolivia - Argentina, scor 1-1 (1-1);
Au marcat:
Martins (25) - Banega (44)

Chile - Uruguay, scor 2-0 (1-0);
Au marcat:
Paredes (10), Eduardo Vargas (78)

Venzuela - Columbia, scor 1-0 (1-0);
A marcat:
Rondon (13)

Ecuador - Paraguay, scor 4-1 (1-1)
Au marcat:
Caicedo (38, Montero (50, 75), Benitez (54) - Caballero 15)

Clasament:

1. Argentina  24 de puncte (11 meciuri);
2. Ecuador    20 (10);
3. Columbia   19 (10);
4. Chile      15 (11);
5. Venezuela  15 (11);
6. Uruguay    13 (11);
7. Peru       11 (10);
8. Bolivia     9 (11);
9. Paraguay    8 (11)
.






Taguri: preliminariile CM 2014    Zona America de Sud    rezultate   

» Preliminarii CM 2014 - program si rezultate
» Cupa Mondiala - rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa Mondiala

TVR vrea sa i se asigure bani de la bugetul de stat pentru evenimentele de importanta majora

TVR vrea să i se asigure bani de la bugetul de stat pentru difuzarea evenimentelor de importanţă majoră, naţionale şi internaţionale, precum Jocurile Olimpice de Iarnă şi de Vară şi Campionatele...

UEFA propune ca 14 echipe europene sa fie prezente la CM 2018

Uniunea Europeană de Fotbal (UEFA) a propus luni formatul său pentru calificările europene în vederea Mondialului 2018 organizat de Rusia, în preliminarii urmând să evolueze 52 de naționale, dintre...

CM 2022 in noiembrie-decembrie, "cea mai buna solutie" pentru selectionerul Germaniei

Selecționerul Germaniei, Joachim Löw, a calificat drept "cea mai bună soluție" decizia FIFA de a programa în lunile noiembrie-decembrie Cupa Mondială de fotbal ediția 2022 din Qatar,...

Sepp Blatter: CM 2018 din Rusia va contribui la stabilizarea regiunii

Președintele FIFA, Sepp Blatter, a declarat că este convins că Mondialul 2018 din Rusia, despre care unele personalități cer să fie boicotat, "va contribui la stabilizarea" regiunii,...

Finala CM 2022 va avea loc pe 18 decembrie

Finala Cupei Mondiale de fotbal 2022 din Qatar, care se va disputa în noiembrie și decembrie, va avea loc pe 18 decembrie, a declarat presei purtătorul de cuvânt al FIFA, Walter de Gregorio. De...

Sebastian Coe respinge un boicot al CM 2018 din Rusia

Dublul campion olimpic la atletism Sebastian Coe respinge un boicot al Cupei Mondiale de fotbal 2018 din Rusia, propus de Ucraina pentru a taxa intervenția țării vecine în conflictul intern. Coe,...

Joseph Blatter: Qatarul trebuie sa faca mai mult pentru muncitori

Qatarul trebuie să facă mai mult pentru a asigura condiții de lucru decente pe șantierele Cupei Mondiale de fotbal din 2022, a declarat președintele Federației Internaționale de Fotbal (FIFA),...

UEFA sprijina recomandarea FIFA ca turneul final al CM 2022 sa se desfasoare iarna

Uniunea Europeană de Fotbal (UEFA) și-a manifestat susținerea față de recomandarea făcută de FIFA ca turneul final al Cupei Mondiale 2022 din Qatar să se deruleze între finele lunii noiembrie și...

Cupa Mondiala din Qatar se poate desfasura doar in lunile noiembrie si decembrie

Cupa Mondială de fotbal din 2022 se poate desfăşura doar în lunile noiembrie şi decembrie, în Qatar, a declarat preşedintele Confederaţiei Asiatice de Fotbal, şeicul Salman Bin Ibrahim Al-Khalifa....

FIFA, multumita de stadiul pregatirilor pentru CM din 2018 din Rusia

Federația Internațională de Fotbal (FIFA) este mulțumită de stadiul pregătirilor din Rusia, țara gazdă a Cupei Mondiale de fotbal din 2018, a asigurat luni secretarul general al forului...

Consiliul Europei cere FIFA sa organizeze un nou vot pentru atribuirea CM 2022

Un raport al Consiliului Europei adoptat cererea Federației Internaționale de Fotbal (FIFA) să organizeze un nou vot pentru atribuirea Cupei Mondiale din 2022, după procedura "profund viciată...



Top News

-Roma invinge Lazio si-i ”sufla” locul de Champions League

-Dani Alves, aproape de o despartire de Barcelona

-Italia: Serie A - Etapa 37

-Liga 1 - Etapa 33: Rezultate si marcatori

-Turcia: Super Lig - Etapa 33

-Van Gaal nu-l mai vrea pe Falcao

-Germania: Darmstadt a promovat dupa 33 de ani




Care vor fi cele 6 echipe din Liga 1 care vor retrograda?
CFR 1907 Cluj
Oțelul Galați
Ceahlăul Piatra-Neamț
Universitatea Cluj
Rapid București
Gaz Metan Mediaș
Pandurii Târgu-Jiu
Concordia Chiajna
FC Brașov
CSMS Iași
FC Viitorul
FC Botoșani
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Greab
România
23 ani

Alexandru Vlăduți
România
26 ani

Łukasz Szukała
Polonia
31 ani

Cerilio Cijntje
Olanda
23 ani

Christian Thonhofer
Austria
30 ani

Chrysis Michael
Cipru
38 ani

Demy de Zeeuw
Olanda
32 ani

Diogo Luis Santo
Brazilia
28 ani

FC AARAU
Elveția
79 ani

Hasan Kabze
Turcia
33 ani

Luca Toni
Italia
38 ani

Marius Ene
România
33 ani

Nicolae Fulea
România
23 ani

Răzvan Raț
România
34 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Liga 1
22.05.2015
Cronica
Gaz Metan Mediaș Concordia Chiajna C
22.05.2015
Cronica
Petrolul Ploiești Dinamo București C
23.05.2015
Cronica
Oțelul Galați Universitatea Cluj C
23.05.2015
Cronica
FC Viitorul FC Brașov C
23.05.2015
Cronica
CFR 1907 Cluj Rapid București C
24.05.2015
Cronica
Ceahlăul Piatra-Neamț CS Universitatea Craiova C
24.05.2015
Cronica
Pandurii Târgu-Jiu CSMS Iași C
24.05.2015
Cronica
Steaua București FC Botoșani C
24.05.2015
Cronica
Astra Giurgiu ASA Târgu-Mureș C


1. Steaua București 70
2. ASA Târgu-Mureș 68
3. CFR 1907 Cluj 57
4. Astra Giurgiu 54
5. Petrolul Ploiești 52
6. CS Universitatea Craiova 50
7. Dinamo București 48
8. FC Botoșani 46
9. Pandurii Târgu-Jiu 42
10. CSMS Iași 42
11. FC Viitorul 42
12. Gaz Metan Mediaș 38
13. Concordia Chiajna 38
14. FC Brașov 35
15. Rapid București 33
16. Universitatea Cluj 32
17. Oțelul Galați 29
18. Ceahlăul Piatra-Neamț 27
Clasament Liga I

Liga 2 B1
28.03.2015 CF Brăila Săgeata Năvodari C
28.03.2015 Farul Constanța Unirea Slobozia C
28.03.2015 FCM Dorohoi CS Balotești C
28.03.2015 Gloria Buzău Rapid CFR Suceava C
28.03.2015 FC Voluntari SC Bacău C
28.03.2015 Academica Argeş ACS Berceni C


1. FC Voluntari 53
2. Academica Argeş 46
3. Rapid CFR Suceava 40
4. Gloria Buzău 37
5. SC Bacău 30
6. CF Brăila 29
7. CS Balotești 26
8. FCM Dorohoi 25
9. Farul Constanța 22
10. ACS Berceni 19
11. Unirea Slobozia 13
12. Săgeata Năvodari -21
Clasament B1

Liga 2 B2
28.03.2015 Fortuna Poiana Câmpina CSM Râmnicu-Vâlcea C
28.03.2015 Șoimii Pâncota CS Mioveni C
28.03.2015 CS FC Caransebeș FC Bihor Oradea C
28.03.2015 Unirea Tărlungeni Olimpia Satu-Mare C
28.03.2015 FC Olt Slatina ACS Poli Timișoara C


1. ACS Poli Timișoara 42
2. Metalul Reșița 36
3. FC Olt Slatina 34
4. Unirea Tărlungeni 33
5. CS Mioveni 32
6. Olimpia Satu-Mare 25
7. CSM Râmnicu-Vâlcea 24
8. CS FC Caransebeș 21
9. Fortuna Poiana Câmpina 18
10. FC Bihor Oradea 17
11. Șoimii Pâncota 15
Clasament B2

Play-Off B1


Liga 2 Play-Off B1
23.05.2015 Gloria Buzău FC Voluntari C
23.05.2015 Rapid CFR Suceava Academica Argeş C
23.05.2015 SC Bacău CF Brăila C


1. FC Voluntari 20
2. Academica Argeş 17
3. SC Bacău 15
4. Gloria Buzău 9
5. CF Brăila 6
6. Rapid CFR Suceava 1
Clasament Play-Off B1

Play-Off B2


Liga 2 Play-Off B2
30.05.2015 Olimpia Satu-Mare
11:00
ACS Poli Timișoara   C
30.05.2015 CS Mioveni
11:00
Metalul Reșița   C
30.05.2015 Unirea Tărlungeni FC Olt Slatina C


1. ACS Poli Timișoara 22
2. CS Mioveni 18
3. Metalul Reșița 10
4. Olimpia Satu-Mare 9
5. Unirea Tărlungeni 7
6. FC Olt Slatina 5
Clasament Play-Off B2

Play-Out B1


Liga 2 Play-Out B1
09.05.2015 Farul Constanța CS Balotești C
09.05.2015 ACS Berceni FCM Dorohoi C


1. ACS Berceni 14
2. FCM Dorohoi 10
3. CS Balotești 8
4. Farul Constanța 1
Clasament Play-Out B1

Play-Out B2


Liga 2 Play-Out B2
09.05.2015 FC Bihor Oradea CSM Râmnicu-Vâlcea C
09.05.2015 Șoimii Pâncota CS FC Caransebeș C


1. CS FC Caransebeș 10
2. Șoimii Pâncota 9
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 8
4. FC Bihor Oradea 5
Clasament Play-Out B2

C1


Liga 3 C1
22.05.2015 FC Păpăuți
-
Ceahlăul Piatra-Neamț II ANULAT C
22.05.2015 Bucovina Rădăuți Bucovina Pojorâta C
22.05.2015 Aerostar Bacău AFK Csíkszereda C
23.05.2015 Sporting Liești CSM Pașcani C
23.05.2015 FC Zagon Petrotub Roman C
23.05.2015 Știința Miroslava Sepsi OSK Sfântu Gheorghe C


1. Bucovina Pojorâta 51
2. Știința Miroslava 49
3. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 43
4. Aerostar Bacău 38
5. Cetatea Târgu-Neamț 37
6. Petrotub Roman 29
7. AFK Csíkszereda 26
8. CSM Pașcani 25
9. Bucovina Rădăuți 25
10. Sporting Liești 15
11. FC Zagon 10
12. Ceahlăul Piatra-Neamț II 9
13. FC Păpăuți 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.05.2015 Dinamo București II
18:00
Callatis Mangalia   C
29.05.2015 Voinţa Snagov
18:00
Viitorul Axintele   C
29.05.2015 Înainte Modelu
18:00
Dunărea Călărași   C
29.05.2015 Viitorul Domnești
18:00
Metaloglobus București   C
29.05.2015 CS Tunari
18:00
Juventus București   C
29.05.2015 Oțelul Galați II Gloria Popești Leordeni C
29.05.2015 Delta Tulcea
18:00
Metalosport Galaţi   C


1. Dunărea Călărași 59
2. Juventus București 56
3. Delta Tulcea 47
4. CS Tunari 45
5. Metaloglobus București 43
6. Viitorul Axintele 41
7. Dinamo București II 41
8. Înainte Modelu 34
9. Gloria Popești Leordeni 33
10. Callatis Mangalia 25
11. Metalosport Galaţi 24
12. Voinţa Snagov 17
13. Viitorul Domnești 17
14. Oțelul Galați II 12
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
22.05.2015 SCM Argeș Pitești 2012 Concordia Chiajna II C
22.05.2015 Atletic Bradu Sporting Roșiori-de-Vede C
22.05.2015 FC Afumaţi CS Ștefănești C
22.05.2015 ACS URBAN Titu Inter Clinceni C
23.05.2015 CS Vișina-Nouă Astra Giurgiu II C
23.05.2015 CS Podari CN "Dinicu Golescu" C
23.05.2015 FCM Târgoviște Chindia Târgoviște C


1. Chindia Târgoviște 56
2. FC Afumaţi 52
3. Concordia Chiajna II 46
4. CS Ștefănești 40
5. Atletic Bradu 35
6. Sporting Roșiori-de-Vede 35
7. SCM Argeș Pitești 2012 33
8. ACS URBAN Titu 33
9. FCM Târgoviște 31
10. Inter Clinceni 30
11. CS Podari 29
12. CS Vișina-Nouă 29
13. CN "Dinicu Golescu" 26
14. Astra Giurgiu II 14
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
22.05.2015 Pandurii Târgu-Jiu II CS Național Sebiș C
22.05.2015 ACSVM Craiova ACSO Filiaşi C
22.05.2015 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic UTA Bătrâna Doamnă C
22.05.2015 Vulturii Lugoj Știința Turceni C
23.05.2015 FC Hunedoara Minerul Mehedinți Valea-Copcii C
23.05.2015 CS Ineu Minerul Motru C


1. UTA Bătrâna Doamnă 53
2. CS Național Sebiș 50
3. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 49
4. Vulturii Lugoj 47
5. Milenium Giarmata 32
6. ACSO Filiaşi 29
7. FC Hunedoara 28
8. CS Ineu 28
9. Pandurii Târgu-Jiu II 27
10. Minerul Motru 25
11. Știința Turceni 24
12. ACSVM Craiova 16
13. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2015 Avântul Reghin Unirea Dej C
22.05.2015 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
22.05.2015 Metalurgistul Cugir CSC Sânmartin C
22.05.2015 CS Oşorhei CSM Sighet C
22.05.2015 FC Zalău Arieșul Turda C
23.05.2015 FCM Baia-Mare Industria Galda de Jos C
23.05.2015 CS Iernut Unirea Jucu C


1. FCM Baia-Mare 57
2. Metalurgistul Cugir 52
3. CSM Sighet 47
4. FC Zalău 46
5. CS Oşorhei 39
6. Arieșul Turda 38
7. CSC Sânmartin 33
8. Avântul Reghin 33
9. Unirea Jucu 32
10. Gloria Bistrița 30
11. Industria Galda de Jos 30
12. CS Iernut 26
13. Sănătatea Cluj 21
14. Unirea Dej 11
Clasament C5