Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa Mondiala 27.03.2013 - 15:32

Rezultate inregistrate in preliminariile sud-americane ale Cupei Mondiale

Rezultate inregistrate in preliminariile sud-americane ale Cupei Mondiale
Rezultatele înregistrate, marţi, în preliminariile Cupei Mondiale, Zona America de Sud, sunt următoarele:

Bolivia - Argentina, scor 1-1 (1-1);
Au marcat:
Martins (25) - Banega (44)

Chile - Uruguay, scor 2-0 (1-0);
Au marcat:
Paredes (10), Eduardo Vargas (78)

Venzuela - Columbia, scor 1-0 (1-0);
A marcat:
Rondon (13)

Ecuador - Paraguay, scor 4-1 (1-1)
Au marcat:
Caicedo (38, Montero (50, 75), Benitez (54) - Caballero 15)

Clasament:

1. Argentina  24 de puncte (11 meciuri);
2. Ecuador    20 (10);
3. Columbia   19 (10);
4. Chile      15 (11);
5. Venezuela  15 (11);
6. Uruguay    13 (11);
7. Peru       11 (10);
8. Bolivia     9 (11);
9. Paraguay    8 (11)
.






Taguri: preliminariile CM 2014    Zona America de Sud    rezultate   

» Preliminarii CM 2014 - program si rezultate
» Cupa Mondiala - rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa Mondiala

Platini sustine un nou vot pentru CM 2022, daca exista suspiciuni de coruptie

Președintele UEFA, francezul Michel Platini, a declarat că dacă există cea mai mică suspiciune de corupție în atribuirea Mondialului de fotbal din 2022 către Qatar, atunci susține un nou vot în...

FIFA a confirmat ca tragerea la sorti pentru CM 2018 va avea loc pe 25 iulie 2015 la Sankt Petersburg

Federația internațională de fotbal a confirmat că Palatul Konstantinovski din Sankt Petersburg va găzdui pe 25 iulie 2015 tragerea la sorți a fazei eliminatorii pentru Campionatul mondial din...

Ovidiu Hategan ar putea arbitra meciuri de la CM 2018

Românul Ovidiu Hațegan ar putea conduce meciuri de la Cupa Mondială de fotbal 2018 din Rusia, după ce FIFA a anunțat lista preliminară a arbitrilor de centru, aflați în prima grupă valorică a UEFA,...

CM 2022 - Perioade alternative in studiu: ianuarie-februarie și noiembrie-decembrie 2022

Perioadele ianuarie-februarie 2022 și noiembrie-decembrie 2022 reprezintă eventualele alternative la perioada de vară pentru Cupa Mondială de fotbal din Qatar, a anunțat FIFA. "Secretarul...

Patru jucatori germani in echipa ideala a Cupei Mondiale

Patru jucători germani, Manuel Neuer, Mats Hummels, Toni Kroos şi Thomas Müller, au fost incluşi în echipa ideală a Cupei Mondiale din Brazilia, iar selecăionerul Joachim Löw a fost desemnat cel...

Selectionerul german Joachim Low, cetatean de onoare al localitatii sale natale

Selecţionerul naţionalei Germaniei, Joachim Löw, va deveni cetăţean de onoare al oraşului natal Schönau im Schwarzwald, după ce a câştigat Cupa Mondială din Brazilia, a anunţat municipalitatea....

Golul columbianului James Rodriguez din meciul cu Uruguay, cea mai frumoasa reusita la Cupa Mondiala (video)

Reuşita din minutul 28 a partidei Columbia - Uruguay, din optimile de finală a Cupei Mondiale, a mijlocaşului James Rodríguez, a fost desemnată de FIFA cel mai frumos gol al competiţiei din 2014....

Joachim Low spune ca Lahm este un model si un jucator de clasa mondiala

Selecţionerul campioanei mondiale Germaniei, Joachim Löw, a declarat că Philipp Lahm, căpitanul primei reprezentative şi care şi-a anunţat retragerea din echipa naţională, este un model şi un...

Del Bosque anunta ca ramane la carma nationalei Spaniei

Selecționerul echipei de fotbal a Spaniei, Vicente Del Bosque, a anunțat că rămâne în funcție, punând capăt zvonurilor conform cărora ar fi urmat să renunțe la banca tehnică după eliminarea din...

Opt internationali americani in selectionata MLS All-Star XI pentru amicalul cu Bayern

Nu mai puțin de opt jucători americani care au făcut parte din lotul echipei Statelor Unite de la Cupa Mondială de fotbal din Brazilia au fost nominalizați în selecționata ligii profesioniste (MLS)...

Selectionata Argentinei i-a trimis papei Francisc un tricou cu autografele tuturor jucatorilor

Selecționata Argentinei, finalistă la Campionatul Mondial de fotbal 2014 din Brazilia, i-a trimis papei Francisc un tricou al echipei cu autografe de la toți jucătorii, a anunțat mijlocașul Maxi...



Top News

-Rezultatele inregistrate miercuri in Liga Campionilor

-Avancronica meciului Celtic - Astra Giurgiu

-Avancronica meciului Steaua - Rio Ave FC

-Liverpool - Real Madrid, unul dintre meciurile interesante ale z

-Bayern a facut-o de ras pe Roma la ea acasa

-Sahtiorul lui Lucescu a intrat in istoria Ligii Campionilor

-Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate marti




S-au nascut azi

Alexandru Costișor
România
34 ani

Alin Lițu
România
28 ani

Andrés Palop
Spania
41 ani

Cosmin Mărincean
România
37 ani

Craig Levein
Scoția
50 ani

Dacian Vizitiu
România
29 ani

Dan Gogoșoiu
România
24 ani

Deivid de Souza
Brazilia
35 ani

Doni
Brazilia
35 ani

Filip Jazvić
Croaţia
24 ani

Glenn Loovens
Olanda
31 ani

Guilherme
Brazilia
26 ani

Lev Yashin
URSS
85 ani

Luizinho
Brazilia
56 ani

Lukas Nottbeck
Germania
26 ani

Matteo Mandorlini
Italia
26 ani

Míchel Salgado
Spania
39 ani

Mircea Sandu
România
62 ani

Oleksandr Kucher
Ucraina
32 ani

Paul McStay
Scoția
50 ani

Pedrinho
Brazilia
57 ani

Ștefan Radu
România
28 ani

Welliton
Brazilia
28 ani

Winston Bogarde
Olanda
44 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Liga 1
17.10.2014
Cronica
CSMS Iași FC Botoșani C
17.10.2014
Cronica
Rapid București FC Brașov C
18.10.2014
Cronica
FC Viitorul Oțelul Galați C
18.10.2014
Cronica
Pandurii Târgu-Jiu ASA Târgu-Mureș C
18.10.2014
Cronica
CFR 1907 Cluj Dinamo București C
19.10.2014
Cronica
CS Universitatea Craiova Concordia Chiajna C
19.10.2014
Cronica
Gaz Metan Mediaș Astra Giurgiu C
19.10.2014
Cronica
Steaua București Universitatea Cluj C
20.10.2014
Cronica
Petrolul Ploiești Ceahlăul Piatra-Neamț C


1. Steaua București 28
2. CFR 1907 Cluj 25
3. Petrolul Ploiești 23
4. Astra Giurgiu 20
5. Dinamo București 19
6. ASA Târgu-Mureș 19
7. FC Botoșani 18
8. FC Brașov 16
9. Gaz Metan Mediaș 13
10. CS Universitatea Craiova 13
11. FC Viitorul 12
12. Ceahlăul Piatra-Neamț 12
13. Universitatea Cluj 11
14. Pandurii Târgu-Jiu 11
15. Concordia Chiajna 10
16. Rapid București 9
17. CSMS Iași 5
18. Oțelul Galați 5
Clasament Liga I

Liga 2 B1
18.10.2014 ACS Berceni SC Bacău C
18.10.2014 Rapid CFR Suceava Academica Argeş C
18.10.2014 Unirea Slobozia FC Voluntari C
18.10.2014 CS Balotești Gloria Buzău C
18.10.2014 Săgeata Năvodari Farul Constanța C
18.10.2014 CF Brăila FCM Dorohoi C


1. FC Voluntari 21
2. Academica Argeş 20
3. Săgeata Năvodari 17
4. Rapid CFR Suceava 14
5. Gloria Buzău 13
6. CF Brăila 12
7. Unirea Slobozia 10
8. ACS Berceni 10
9. SC Bacău 8
10. Farul Constanța 8
11. FCM Dorohoi 7
12. CS Balotești 5
Clasament B1

Liga 2 B2
18.10.2014 ACS Poli Timișoara Olimpia Satu-Mare C
18.10.2014 FC Bihor Oradea FC Olt Slatina C
18.10.2014 Metalul Reșița Unirea Tărlungeni C
18.10.2014 CSM Râmnicu-Vâlcea CS FC Caransebeș C
18.10.2014 Șoimii Pâncota Fortuna Poiana Câmpina C


1. Metalul Reșița 20
2. ACS Poli Timișoara 18
3. CS Mioveni 14
4. CSM Râmnicu-Vâlcea 12
5. Fortuna Poiana Câmpina 12
6. Unirea Tărlungeni 11
7. FC Olt Slatina 8
8. Șoimii Pâncota 7
9. Olimpia Satu-Mare 7
10. CS FC Caransebeș 6
11. FC Bihor Oradea 4
Clasament B2

C1


Liga 3 C1
17.10.2014 Ceahlăul Piatra-Neamț II Cetatea Târgu-Neamț C
17.10.2014 CSM Pașcani Sepsi OSK Sfântu Gheorghe C
18.10.2014 FC Păpăuți Sporting Liești C
18.10.2014 Bucovina Rădăuți FC Zagon C
18.10.2014 Bucovina Pojorâta Aerostar Bacău C
18.10.2014 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C


1. Știința Miroslava 21
2. Cetatea Târgu-Neamț 16
3. AFK Csíkszereda 16
4. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 16
5. Bucovina Pojorâta 15
6. Petrotub Roman 12
7. FC Zagon 10
8. Aerostar Bacău 8
9. Sporting Liești 7
10. CSM Pașcani 6
11. Bucovina Rădăuți 4
12. Ceahlăul Piatra-Neamț II 2
13. FC Păpăuți 1
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
17.10.2014 Dunărea Călărași Metaloglobus București C
17.10.2014 Dinamo București II Gloria Popești Leordeni C
17.10.2014 Înainte Modelu Delta Tulcea C
17.10.2014 CS Tunari Callatis Mangalia C
18.10.2014 Viitorul Axintele Juventus București C
18.10.2014 Voinţa Snagov Metalosport Galaţi C
18.10.2014 Viitorul Domnești Oțelul Galați II C


1. Dunărea Călărași 19
2. CS Tunari 18
3. Juventus București 17
4. Delta Tulcea 17
5. Viitorul Axintele 15
6. Metaloglobus București 14
7. Înainte Modelu 12
8. Dinamo București II 10
9. Callatis Mangalia 8
10. Gloria Popești Leordeni 8
11. Voinţa Snagov 7
12. Oțelul Galați II 6
13. Metalosport Galaţi 4
14. Viitorul Domnești 1
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
17.10.2014 SCM Argeș Pitești 2012 FC Afumaţi C
17.10.2014 Concordia Chiajna II ACS URBAN Titu C
17.10.2014 Astra Giurgiu II CS Podari C
17.10.2014 Inter Clinceni FCM Târgoviște C
18.10.2014 CS Vișina-Nouă Atletic Bradu C
18.10.2014 Sporting Roșiori-de-Vede Chindia Târgoviște C
18.10.2014 CS Ștefănești CN "Dinicu Golescu" C


1. FC Afumaţi 15
2. CS Ștefănești 15
3. ACS URBAN Titu 15
4. Concordia Chiajna II 14
5. CN "Dinicu Golescu" 13
6. SCM Argeș Pitești 2012 12
7. FCM Târgoviște 12
8. Chindia Târgoviște 11
9. Inter Clinceni 10
10. Sporting Roșiori-de-Vede 10
11. CS Vișina-Nouă 8
12. Astra Giurgiu II 6
13. Atletic Bradu 5
14. CS Podari 4
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
17.10.2014 Pandurii Târgu-Jiu II FC Hunedoara C
17.10.2014 Milenium Giarmata Știința Turceni C
17.10.2014 Minerul Mehedinți Valea-Copcii Minerul Motru C
18.10.2014 CS Național Sebiș AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
18.10.2014 ACSO Filiaşi CS Ineu C
18.10.2014 UTA Bătrâna Doamnă Vulturii Lugoj C


1. CS Național Sebiș 18
2. Milenium Giarmata 16
3. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 15
4. UTA Bătrâna Doamnă 14
5. Pandurii Târgu-Jiu II 13
6. Vulturii Lugoj 13
7. ACSO Filiaşi 10
8. FC Hunedoara 9
9. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 8
10. Minerul Motru 5
11. ACSVM Craiova 3
12. Știința Turceni 3
13. CS Ineu 3
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
17.10.2014 Sănătatea Cluj Metalurgistul Cugir C
17.10.2014 Unirea Dej FCM Baia-Mare C
18.10.2014 Avântul Reghin CS Oşorhei C
18.10.2014 Gloria Bistrița CS Iernut C
18.10.2014 CSC Sânmartin Arieșul Turda C
18.10.2014 CSM Sighet Unirea Jucu C
18.10.2014 Industria Galda de Jos FC Zalău C


1. FCM Baia-Mare 19
2. CSC Sânmartin 16
3. Arieșul Turda 15
4. CSM Sighet 15
5. Metalurgistul Cugir 14
6. CS Oşorhei 13
7. Gloria Bistrița 13
8. FC Zalău 13
9. Avântul Reghin 9
10. CS Iernut 9
11. Unirea Jucu 7
12. Industria Galda de Jos 7
13. Unirea Dej 5
14. Sănătatea Cluj 1
Clasament C5