Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


America de Sud 18.04.2013 - 11:04

Papa Francisc a primit un tricou cu semnatura lui Messi

Papa Francisc a primit un tricou cu semnatura lui Messi
Papa Francisc a primit la audienţa publică de miercuri un tricou al jucătorului argentinian al Barcelonei, Leo Messi, cu semnătura fotbalistului, care i-a fost înmânat de un grup de prelaţi.

Papa Francisc, cunoscut drept un mare iubitor al fotbalului, nu este la primul tricou primit în dar. Tricoul lui Messi, în culorile "blaugrana" ale Barcelonei, se adaugă celui al selecţionatei spaniole de fotbal şi campioană a lumii, semnat de toţi jucătorii, care i-a fost dăruit luni, 15 aprilie, de premierul spaniol, Mariano Rajoy, în timpul audienţei la care a participat la Vatican.

Şi conducerea clubului Atlético San Lorenzo de Almagro, din Buenos Aires, al cărui membru cotizant este papa, i-a dăruit recent un tricou în culorile clubului de suflet al lui Bergoglio.






Taguri: Papa Francisc    Leo Messi    FC Barcelona    tricou cu semnatura   

Comenteaza

Ultimele stiri - America de Sud

Arturo Vidal: Meritam acest titlu

Jucătorul Arturo Vidal a declarat că naţionala statului Chile merita să câştige Copa America, scor 4-1, la loviturile de departajare, în finala cu Argentina, subliniind că ţara sa avea nevoie de...

Chile a castigat Copa America pentru prima data in istorie

Naţionala statului Chile a câștigat, sâmbătă noaptea, în premieră Copa America, după ce a învins Argentina, cu scorul de 4-1, la loviturile de departajare. La finalul celor 90 de minute...

Copa America: Peru - Paraguay 2-0 in finala mica

Reprezentativa statului Peru a învins selecţionata statului Paraguay, scor 2-0, vineri, la Concepcion (Chile), în finala mică de la Copa America. Golurile au fost marcate de André Carrillo (48) şi...

Copa America: Chile si Argentina, cu trofeul pe masa

Chile şi Argentina se vor întâlni, sâmbătă seară, de la ora 23:00, în finala Copei America, ediţia 2015, găzduită de chilieni. Partida se va disputa la Santiago. Gazdele prind Argentina într-un...

Copa America 2015 - Columbianul Wilmar Roldan va arbitra finala Chile - Argentina

Arbitrul columbian Wilmar Roldán va conduce finala turneului de fotbal Copa America, dintre Chile și Argentina, programată sâmbătă pe stadionul "Național" din Santiago de Chile, au...

Copa America: Argentina a demolat nationala Paraguayului in semifinale

Echipa naţională a Argentinei s-a calificat în finala Copei America, după ce a învins, în noaptea de marţi spre miercuri, la Concepcion, în semifinale, cu scorul de 6-1 (2-1), reprezentativa...

Copa America: Chile - Peru 2-1, in semifinale

Reprezentativa statului Chile s-a calificat în finala Copei America, după ce a învins, cu scorul de 2-1, selecţionata din Peru, luni, la Santiago, în semifinalele competiţiei. Pentru Chile a marcat...

Copa America: Chile si Peru joaca la noapte in prima semifinala

"Estadio Nacional" din Santiago de Chile va găzdui, luni noaptea, de la ora 2.30 (Digi Sport) prima semifinală de la Copa America, dintre gazda competiției, Chile, și Peru. "La...

Copa America s-a incheiat pentru Jara, suspendat 3 meciuri

Conmebol (Confederatia Sud-Americană de Fotbal) l-a suspendat trei meciuri pe fundaşul chilian Gonzalo Jara, găsit vinovat pentru că l-a provocat pe uruguayanul Edinson Cavani, la finalul meciului...

Copa America - Dunga: Nu are rost sa ne plangem

Carlos Dunga, selectionerul Braziliei, a declarat dupa meciul cu Paraguay (4-5p), din "sferturile" Copei America (Chile), ca echipa sa trebuia sa suplineasca absenta lui Neymar. Tot el...

Copa America: Brazilia a fost eliminata de Paraguay in sferturile de finala

Pentru a doua oară consecutiv, naţionala Braziliei a fost eliminată în sferturile de finală ale Copei America de Paraguay. Selecţionata pregătită de Carlos Dunga a fost învinsă, sâmbătă noaptea, cu...



Top News

-Chile a castigat Copa America pentru prima data in istorie

-Copa America: Peru - Paraguay 2-0 in finala mica

-RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2015-2016

-Copa America: Chile si Argentina, cu trofeul pe masa

-Un supravietuitor al tsunami-ului din Indonesia a semnat cu Spor

-Europa League: Rezultatele inregistrate joi

-Mourinho il lauda pe Cech dupa ce a plecat la Arsenal




Care este echipa ta preferată din America de Sud?
CA Boca Juniors
FC São Paulo
Peñarol Montevideo
Deportivo Colo-Colo
Botafogo Rio de Janeiro
Independiente Avellaneda
Olimpia Asunción
CA River Plate
Palmeiras São Paulo
San Lorenzo de Almagro
Flamengo Rio de Janeiro
Argentinos Juniors
Nacional Montevideo
Internacional Porto Alegre
Grêmio Porto Alegre
Independiente Medellín
Cruzeiro Belo Horizonte
FC Santos
Deportivo Quito
CR Vasco da Gama
  » rezultate   » arhiva

Care este echipa națională cu care simpatizezi din America de Sud?
Argentina
Brazilia
Uruguay
Paraguay
Columbia
Peru
Ecuador
Chile
Bolivia
Venezuela
  » rezultate   » arhiva

Care antrenor din Liga 1 va fi primul demis?
Bogdan Vintilă (Voluntari)
Dan Alexa (ACS Poli)
Marius Baciu (Concordia)
Gheorghe Hagi (Viitorul)
Nicolo Napoli (CSMS)
Eduard Iordănescu (Pandurii)
Leontin Grozavu (Botoşani)
Mircea Rednic (Dinamo)
Tibor Selymes (Petrolul)
Emil Săndoi (CSUC)
Marius Şumudică (Astra)
Francisc Dican (CFR)
Dan Petrescu (ASA)
Mirel Rădoi (Steaua)
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alberto Gilardino
Italia
33 ani

Alexandru Grigoraș
România
26 ani

Alin Bucuroiu
România
24 ani

Andrei Schwartz
România
26 ani

Ashkan Dejagah
Iran
29 ani

Claudiu Avramescu
România
27 ani

Cornel Dobre
România
40 ani

Csaba Borbely
România
35 ani

Daniel Chigou
Camerun
32 ani

David Rozehnal
Cehia
35 ani

Filip De Wilde
Belgia
51 ani

Gary Gillespie
Scoția
55 ani

Georgios Efrem
Cipru
26 ani

Gianfranco Zola
Italia
49 ani

Hernán Crespo
Argentina
40 ani

Jonás Gutiérrez
Argentina
32 ani

Marcus Allbăck
Suedia
42 ani

Marius Martac
România
24 ani

Mircea Gheorghe
România
34 ani

Neluț Roșu
România
22 ani

Nuno Gomes
Portugalia
39 ani

Paíto
Mozambic
33 ani

Piermario Morosini
Italia
29 ani

Roberto Fernández
Spania
52 ani

Slaviša Mitrović
Bosnia
38 ani

Stiliyan Petrov
Bulgaria
36 ani

Szabolcs Perenyi
România
33 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

2015-2016


Liga 1 2015-2016
10.07.2015 FC Voluntari
18:30
CSMS Iași Digi Sport 1 C
10.07.2015 Astra Giurgiu
21:00
Concordia Chiajna Digi Sport 1 C
11.07.2015 FC Viitorul
18:30
CFR 1907 Cluj Digi Sport 1 C
11.07.2015 Steaua București
21:00
Petrolul Ploiești Digi Sport 1 C
12.07.2015 CS Universitatea Craiova
18:30
FC Botoșani Digi Sport 1 C
12.07.2015 ASA Târgu-Mureș
21:00
Dinamo București Digi Sport 1 C
13.07.2015 ACS Poli Timișoara
21:00
Pandurii Târgu-Jiu Digi Sport 1 C


1. ACS Poli Timișoara 0
2. ASA Târgu-Mureș 0
3. Astra Giurgiu 0
4. Concordia Chiajna 0
5. CS Universitatea Craiova 0
6. CSMS Iași 0
7. Dinamo București 0
8. FC Botoșani 0
9. FC Viitorul 0
10. FC Voluntari 0
11. Pandurii Târgu-Jiu 0
12. Steaua București 0
13. Petrolul Ploiești -6
14. CFR 1907 Cluj -6
Clasament 2015-2016

Liga 2 B1
28.03.2015 CF Brăila Săgeata Năvodari C
28.03.2015 Farul Constanța Unirea Slobozia C
28.03.2015 FCM Dorohoi CS Balotești C
28.03.2015 Gloria Buzău Rapid CFR Suceava C
28.03.2015 FC Voluntari SC Bacău C
28.03.2015 Academica Argeş ACS Berceni C


1. FC Voluntari 53
2. Academica Argeş 46
3. Rapid CFR Suceava 40
4. Gloria Buzău 37
5. SC Bacău 30
6. CF Brăila 29
7. CS Balotești 26
8. FCM Dorohoi 25
9. Farul Constanța 22
10. ACS Berceni 19
11. Unirea Slobozia 13
12. Săgeata Năvodari -21
Clasament B1

Liga 2 B2
28.03.2015 Fortuna Poiana Câmpina CSM Râmnicu-Vâlcea C
28.03.2015 Șoimii Pâncota CS Mioveni C
28.03.2015 CS FC Caransebeș FC Bihor Oradea C
28.03.2015 Unirea Tărlungeni Olimpia Satu-Mare C
28.03.2015 FC Olt Slatina ACS Poli Timișoara C


1. ACS Poli Timișoara 42
2. Metalul Reșița 36
3. FC Olt Slatina 34
4. Unirea Tărlungeni 33
5. CS Mioveni 32
6. Olimpia Satu-Mare 25
7. CSM Râmnicu-Vâlcea 24
8. CS FC Caransebeș 21
9. Fortuna Poiana Câmpina 18
10. FC Bihor Oradea 17
11. Șoimii Pâncota 15
Clasament B2

Play-Off B1


Liga 2 Play-Off B1
30.05.2015 CF Brăila FC Voluntari C
30.05.2015 SC Bacău Academica Argeş C
30.05.2015 Gloria Buzău Rapid CFR Suceava C


1. FC Voluntari 26
2. Academica Argeş 21
3. SC Bacău 16
4. Gloria Buzău 12
5. CF Brăila 7
6. Rapid CFR Suceava 2
Clasament Play-Off B1

Play-Off B2


Liga 2 Play-Off B2
30.05.2015 Olimpia Satu-Mare ACS Poli Timișoara C
30.05.2015 CS Mioveni Metalul Reșița C
30.05.2015 Unirea Tărlungeni FC Olt Slatina C


1. ACS Poli Timișoara 24
2. CS Mioveni 22
3. Metalul Reșița 13
4. Olimpia Satu-Mare 10
5. Unirea Tărlungeni 7
6. FC Olt Slatina 5
Clasament Play-Off B2

Play-Out B1


Liga 2 Play-Out B1
09.05.2015 Farul Constanța CS Balotești C
09.05.2015 ACS Berceni FCM Dorohoi C


1. ACS Berceni 14
2. FCM Dorohoi 10
3. CS Balotești 8
4. Farul Constanța 1
Clasament Play-Out B1

Play-Out B2


Liga 2 Play-Out B2
09.05.2015 FC Bihor Oradea CSM Râmnicu-Vâlcea C
09.05.2015 Șoimii Pâncota CS FC Caransebeș C


1. CS FC Caransebeș 10
2. Șoimii Pâncota 9
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 8
4. FC Bihor Oradea 5
Clasament Play-Out B2

C1


Liga 3 C1
29.05.2015 CSM Pașcani
-
FC Păpăuți   C
29.05.2015 Bucovina Pojorâta Știința Miroslava C
29.05.2015 Ceahlăul Piatra-Neamț II Bucovina Rădăuți C
29.05.2015 Petrotub Roman Sporting Liești C
29.05.2015 AFK Csíkszereda FC Zagon C
29.05.2015 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe Cetatea Târgu-Neamț C


1. Bucovina Pojorâta 54
2. Știința Miroslava 49
3. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 46
4. Aerostar Bacău 38
5. Cetatea Târgu-Neamț 37
6. Petrotub Roman 32
7. AFK Csíkszereda 29
8. Bucovina Rădăuți 28
9. CSM Pașcani 25
10. Sporting Liești 15
11. FC Zagon 10
12. Ceahlăul Piatra-Neamț II 9
13. FC Păpăuți 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.05.2015 Dinamo București II Callatis Mangalia C
29.05.2015 Voinţa Snagov Viitorul Axintele C
29.05.2015 Înainte Modelu Dunărea Călărași C
29.05.2015 Viitorul Domnești Metaloglobus București C
29.05.2015 CS Tunari Juventus București C
29.05.2015 Oțelul Galați II Gloria Popești Leordeni C
29.05.2015 Delta Tulcea Metalosport Galaţi C


1. Dunărea Călărași 62
2. Juventus București 59
3. Delta Tulcea 47
4. CS Tunari 45
5. Dinamo București II 44
6. Metaloglobus București 43
7. Viitorul Axintele 41
8. Gloria Popești Leordeni 36
9. Înainte Modelu 34
10. Metalosport Galaţi 27
11. Callatis Mangalia 25
12. Viitorul Domnești 20
13. Voinţa Snagov 17
14. Oțelul Galați II 12
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.05.2015 Concordia Chiajna II FCM Târgoviște C
29.05.2015 Astra Giurgiu II SCM Argeș Pitești 2012 C
29.05.2015 Sporting Roșiori-de-Vede CS Vișina-Nouă C
29.05.2015 CS Ștefănești Atletic Bradu C
29.05.2015 Inter Clinceni FC Afumaţi C
29.05.2015 CN "Dinicu Golescu" ACS URBAN Titu C
29.05.2015 Chindia Târgoviște CS Podari C


1. Chindia Târgoviște 59
2. FC Afumaţi 52
3. Concordia Chiajna II 49
4. CS Ștefănești 43
5. Sporting Roșiori-de-Vede 38
6. Atletic Bradu 35
7. Inter Clinceni 33
8. SCM Argeș Pitești 2012 33
9. ACS URBAN Titu 33
10. FCM Târgoviște 31
11. CS Podari 29
12. CN "Dinicu Golescu" 29
13. CS Vișina-Nouă 29
14. Astra Giurgiu II 17
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.05.2015 CS Național Sebiș Vulturii Lugoj C
29.05.2015 ACSO Filiaşi Pandurii Târgu-Jiu II C
29.05.2015 Milenium Giarmata ACSVM Craiova C
29.05.2015 UTA Bătrâna Doamnă FC Hunedoara C
29.05.2015 Minerul Motru AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
29.05.2015 Știința Turceni CS Ineu C


1. UTA Bătrâna Doamnă 56
2. CS Național Sebiș 50
3. Vulturii Lugoj 50
4. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 49
5. Milenium Giarmata 32
6. Pandurii Târgu-Jiu II 30
7. ACSO Filiaşi 29
8. CS Ineu 29
9. FC Hunedoara 28
10. Minerul Motru 25
11. Știința Turceni 25
12. ACSVM Craiova 19
13. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.05.2015 Unirea Dej FC Zalău C
29.05.2015 Gloria Bistrița Avântul Reghin C
29.05.2015 CSC Sânmartin Sănătatea Cluj C
29.05.2015 CSM Sighet Metalurgistul Cugir C
29.05.2015 Industria Galda de Jos CS Oşorhei C
29.05.2015 Unirea Jucu FCM Baia-Mare C
29.05.2015 Arieșul Turda CS Iernut C


1. FCM Baia-Mare 57
2. Metalurgistul Cugir 55
3. FC Zalău 49
4. CSM Sighet 47
5. Arieșul Turda 41
6. CS Oşorhei 39
7. CSC Sânmartin 36
8. Unirea Jucu 35
9. Gloria Bistrița 33
10. Industria Galda de Jos 33
11. Avântul Reghin 33
12. CS Iernut 26
13. Sănătatea Cluj 21
14. Unirea Dej 11
Clasament C5