Programul meciurilor care se vor disputa, marţi, miercuri şi joi, în primul tur preliminar al Europa League, fază în care evoluează şi Astra Giurgiu:
Marţi, 2 iulie:
Ora 18.45: FK Metalurg Skopje (Macedonia) - FK Qarabag (Azerbaidjan)
Sliema Wanderers FC (Malta) - FC Khazar Lankaran (Azerbaidjan)
Ora 19.00: JK Trans Narva (Estonia ) - Gefle IF (Suedia)
Ora 21.00: Bala Town FC (Ţara Galilor) - FC Levadia Tallinn (Estonia)
Miercuri, 3 iulie:
Ora 21.45: IF Fuglafjordur (Insulele Feroe) - Linfield FC (Irlanda de Nord)
Joi, 4 iulie:
Ora 16.00: FC Astana (Kazakhstan) - Botev Plovdiv (Bulgaria)
Ora 17.00: FC Chikhura Sachkhere (Georgia) - FC Vaduz (Liechtenstein)
Ora 18.00: FC Milsami Orhei (Moldova) - F91 Dudelange (Luxemburg)
FC Gandzasar Kapan (Armenia) - FC Aktobe (Kazakhstan)
Ora 18.30: FK Celik Niksici (Muntenegru) - Honved Budapesta (Ungaria)
UE Santa Coloma (Andorra) - HSK Zrinjski Mostar (Bosnia-Herţegovina)
Ora 18.45: FK Teteks (Macedonia) - FC Pyunik (Armenia)
Ora 19.00: Hibernians FC (Malta) - FK Vojvodina (Serbia)
FC Inter Baku (Azerbaidjan) - IFK Mariehamn (Finlanda)
AS Jeunesse Esch (Luxemburg) - TPS Turku (Finlanda)
FK Kruoja (Lituania) - FC Dinamo Minsk (Belarus)
Ora 19.30: FC Flora Tallinn (Estonia) - FK Kukesi (Albania)
Ora 19.45: FK Suduva (Lituania) - FK Turnovo (Macedonia)
Ora 20.00: KF Laci (Albania) v FC Differdange 03 (Luxemburg)
FC Torpedo Kutaisi (Georgia) - MSK Zilina (Slovacia)
Tromso (Norvegia) - NK Celje (Slovenia)
FC Tiraspol (Moldova) - Skonto Riga (Letonia)
Ora 21.00: Prestatyn Town FC (Ţara Galilor) - Metalurgs Liepaja (Letonia)
PFC Levski Sofia (Bulgaria) v FC Irtysh Pavlodar (Kazakhstan)
KS Teuta (Albania) - FC Dacia Chişinău (Moldova)
Víkingur (Insulele Feroe) - FC Inter Turku (Finlanda)
Ora 21.10: VMFD Zalgiris (Lituania ) - Saint Patrick's Athletic FC (Irlanda)
Ora 21.30: AUK Broughton FC (Ţara Galilor) - FK Ventspils (Letonia)
FK Sarajevo (Bosnia-Herţegovina) - A.C. Libertas (San Marino)
Videoton (Ungaria) - FK Mladost Podgorica (Muntenegru)
FK Rudar Pljevlja (Muntenegru) - FC Mika (Armenia)
Ora 21.45: Drogheda United (Irlanda) - Malmo FF (Suedia)
NK Domzale (Slovenia) - Astra Giurgiu (România)
Crusaders FC (Irlanda de Nord) - Rosenborg Trondheim (Norvegia)
Ora 22.00: SP La Fiorita (San Marino) - FC Valletta (Malta)
Ora 22.15: Breidablik (Islanda) - FC Santa Coloma (Andorra)
KR Reykjavik (Islanda) - Glentoran FC (Irlanda de Nord)
Ora 22.30: IBV Vestmannaeyjar (Islanda) - HB Torshavn (Insulele Feroe).
Partidele retur vor avea loc la 9, 10 şi 11 iulie.