Romanian Soccer
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


CFR 1907 Cluj 03.07.2013 - 14:44

Cristi Bud a semnat un contract pe trei ani cu Debreceni VSC

Cristi Bud a semnat un contract pe trei ani cu Debreceni VSC
Fotbalistul Cristi Bud a semnat un contract valabil pe următoarele trei sezoane cu formaţia de primă ligă Debreceni VSC, câştigătoarea Cupei Ungariei, după ce şi-a reziliat de comun acord înţelegerea cu CFR Cluj.


Anunţul a fost făcut, miercuri, de echipa ungară, care a câştigat Cupa în 2013 şi cu care fotbalistul băimărean va evolua în preliminariile Europa League, în stagiunea 2013-2014.

Bud va debuta la noua sa echipă în Supercupa Ungariei din 13 iulie, cu Győr.

Cristi Bud (28 de ani) şi-a reziliat luna trecută contractul pe care îl mai avea cu CFR Cluj, formaţia cu care câştiga titlul şi Cupa României, în 2010.

În sezonul precedent, Bud a jucat sub formă de împrumut la FC Bihor, în liga secundă, marcând şapte goluri.

În carieră, Cristi Bud a mai trecut pe la formaţiile FC Baia-Mare, Liberty Salonta şi Gaz Metan Mediaş.

În prima ligă din România, atacantul a bifat 91 de prezenţe, cu un bilanţ de 25 de goluri.






Taguri: Cristi Bud    Debreceni VSC    CFR Cluj    FC Baia-Mare    Liberty Salonta    Gaz Metan Medias   

» CFR 1907 Cluj - istoric rezultate
» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - CFR 1907 Cluj

Martin Hansson va arbitra meciul Dinamo Minsk - CFR Cluj

Arbitrul suedez Martin Hansson va conduce la centru meciul dintre echipa Dinamo Minsk (Belarus) şi formaţia CFR Cluj, din prima manşă a turului trei preliminar al Europa League. Hansson va fi...

Vasile Miriuta: Nu ma asteptam la un maraton de goluri

Antrenorul CFR-ului, Vasile Miriuță, a fost foarte încântat la finalul partidei câștigate de elevii săi cu 4-0 și a mărturisit faptul că e cel mai bun meci al său de când antrenează formația...

Etapa 1: CFR Cluj - Ceahlaul Piatra-Neamt 4-0

CFR Cluj a învins pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (2-0), formaţia Ceahlăul Piatra-Neamţ, într-un meci din prima etapă a sezonului 2014-2015 al Ligii 1. Golurile învingătorilor au fost marcate de...

CFR Cluj l-a achizitionat pe fotbalistul croat Filip Jazvici

Clubul CFR Cluj a anunţat, sâmbătă, pe site-ul oficial, că fotbalistul croat Filip Jazvić va juca pentru formaţia ardeleană începând cu acest sezon. Extrema dreaptă Jazvić va purta la CFR Cluj...

Robert Maah va juca la US Orleans

Atacantul Robert Maah va evolua la formaţia US Orléans, nou promovată în liga secundă franceză, a anunţat cotidianul L'Equipe. Robert Maah, în vârstă de 29 de ani, a evoluat în sezonul trecut la...

Europa League: FK Jagodina - CFR Cluj 0-1

CFR Cluj s-a calificat în turul III preliminar al Europa League la fotbal, grație victoriei cu scorul de 1-0 (0-0) cu formația sârbă FK Jagodina, joi seara, pe stadionul "Gradski" din...

Mirko Ivanovski a semnat pe trei sezoane cu CFR Cluj

Atacantul macedonean Mirko Ivanovski a semnat un contract pe trei sezoane şi va purta tricoul cu numărul 99 la CFR Cluj, a anunţat gruparea clujeană pe site-ul oficial. Ivanovski, în vârstă de 24...

Germanul Bastian Dankert va arbitra meciul FK Jagodina - CFR Cluj

Arbitrul german Bastian Dankert va conduce la centru meciul dintre echipa sârbă FK Jagodina şi formaţia CFR Cluj, din manşa secundă a turului doi preliminar al Europa League. Dankert va fi ajutat...

CFR Cluj ar putea intalni Dinamo Minsk sau MyPa in turul trei preliminar al Europa League

Formaţia CFR Cluj ar putea întâlni echipa Dinamo Minsk (Belarus) sau gruparea finlandeză Myllykosken Pallo -47 în turul trei preliminar al Europa League, fază în care va participa dacă va trece în...

Mario Felgueiras: Sunt sigur ca CFR va merge mai departe!

Portarul echipei CFR Cluj, Mário Felgueiras, a declarat, după remiza cu FK Jagodina, scor 0-0, că echipa sa păstrează şanse la calificare şi că, de regulă, trupa din Gruia se descurcă mai bine în...

Vasile Miriuta: A lipsit doar golul

Tehnicianul echipei CFR Cluj, Vasile Miriuţă, a declarat, după remiza cu FK Jagodina, scor 0-0, că îl mulţumeşte prestaţia elevilor săi, subliniind că formaţia ardeleană a dominat şi îşi va juca...



Top News

-Avancronica meciului Otelul - Concordia

-Pablo Brandan la CSU Craiova?

-Avancronica meciului FC Viitorul - Rapid

-Avancronica meciului Ceahlaul Piatra-Neamt - ASA Targu-Mures

-Velcovici vrea maximum de la meciul cu Steaua

-Amical: CSM Ramnicu-Valcea - Unirea Tarlungeni 0-2

-Amical: Manchester City - Liverpool 2-2 (3-5 după 11 m)




Care este jucătorul tău preferat de la CFR Cluj? (sezonul 2013-2014)
Felgueiras
Cadú
Deac
Ogbu
Maah
Chanturia
Fl. Costea
Rui Pedro
Muniru
Negruţ
Tadé
Ammari
Camora
Velayos
Piccolo
Đoković
Szilard
T. Lopes
Gabionetta
Monroy
  » rezultate   » arhiva

Care antrenor din Liga 1 va fi primul demis?
Adrian Falub (ASA)
Ionel Gane (CSUC)
Marian Rada (Rapid)
Marius Lăcătuș (CSMS)
Cornel Ţălnar (Braşov)
Marius Şumudică (Concordia)
Cristian Dulca (Gaz)
Bogdan Stelea (Viitorul)
Mihai Teja ("U" Cluj)
Michael Weiß (Oţelul)
Marin Barbu (Ceahlăul)
Leontin Grozavu (Botoşani)
Petre Grigoraș (Pandurii)
Vasile Miriuţă (CFR)
Flavius Stoican (Dinamo)
Răzvan Lucescu (Petrolul)
Daniel Isăilă (Astra)
Constantin Gâlcă (Steaua)
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alain Giresse
Franța
62 ani

Angelo Alistar
România
39 ani

Cornel Dinu
România
66 ani

Deividas Šemberas
Lituania
36 ani

Eric Deflandre
Belgia
41 ani

Fernando Couto
Portugalia
45 ani

Gheorghe Gornea
România
70 ani

Giampaolo Pazzini
Italia
30 ani

Hélder Postiga
Portugalia
32 ani

Henry Antchouet
Gabon
35 ani

Igor Radovanović
Bosnia
29 ani

Ionuț Voicu
România
30 ani

Leo Beenhakker
Olanda
72 ani

Manuel Arboleda
Columbia
35 ani

Marin Dună
România
47 ani

Michael Hughes
Irlanda de Nord
43 ani

Michel Bastos
Brazilia
31 ani

Mircea Ciorea
România
41 ani

Pedro Mingote
Portugalia
34 ani

Rafa Paz
Spania
49 ani

Refik Šabanadžović
Muntenegru
49 ani

Roberto Hasnaș
România
17 ani

Russell Latapy
Trinidad Tobago
46 ani

Sebastián Rodríguez
Chile
38 ani

Stefan Effenberg
Germania
46 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
FC Vaslui Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
Poli Timisoara
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Etapa 2
01.08.2014 Ceahlăul Piatra-Neamț
1 - 4
ASA Târgu-Mureș C
01.08.2014 FC Viitorul
1 - 2
Rapid București C
02.08.2014 Oțelul Galați
18:30
Concordia Chiajna Look Plus C
02.08.2014 Steaua București
21:00
CS Universitatea Craiova Look TV C
03.08.2014 Petrolul Ploiești
17:00
FC Botoșani Look Plus C
03.08.2014 Astra Giurgiu
19:00
FC Brașov Look Plus C
03.08.2014 Pandurii Târgu-Jiu
21:00
CFR 1907 Cluj Look TV C
04.08.2014 Gaz Metan Mediaș
18:30
CSMS Iași Look TV C
04.08.2014 Universitatea Cluj
21:00
Dinamo București Look Plus C


1. ASA Târgu-Mureș 4
2. CFR 1907 Cluj 3
3. Dinamo București 3
4. Gaz Metan Mediaș 3
5. Steaua București 3
6. Astra Giurgiu 3
7. Petrolul Ploiești 3
8. Rapid București 3
9. Pandurii Târgu-Jiu 1
10. CS Universitatea Craiova 1
11. CSMS Iași 1
12. Universitatea Cluj 1
13. FC Viitorul 1
14. FC Brașov 0
15. Concordia Chiajna 0
16. FC Botoșani 0
17. Oțelul Galați 0
18. Ceahlăul Piatra-Neamț 0
Clasament Liga I

Etapa 26
12.04.2014 Sportul Studențesc București
-
Unirea Slobozia   C
12.04.2014 Dunărea Galați
2 - 0
Rapid București C
12.04.2014 ACS Berceni
2 - 0
Farul Constanța C
12.04.2014 Gloria Buzău
0 - 1
CSMS Iași C
12.04.2014 Unirea Tărlungeni
3 - 2
FC Clinceni C
12.04.2014 SC Bacău
2 - 1
CF Brăila C


1. CSMS Iași 49
2. Rapid București 41
3. Unirea Slobozia 41
4. FC Clinceni 37
5. ACS Berceni 36
6. SC Bacău 29
7. Unirea Tărlungeni 27
8. Gloria Buzău 25
9. CF Brăila 23
10. Rapid CFR Suceava 19
11. Farul Constanța 18
12. Dunărea Galați 17
13. Sportul Studențesc București 0
Clasament B1

Etapa 22
11.04.2014 Metalul Reșița
4 - 0
FCM UTA Arad C
12.04.2014 FC Olt Slatina
2 - 0
FC Bihor Oradea C
12.04.2014 Minerul Motru
0 - 0
CSM Râmnicu-Vâlcea C
12.04.2014 Olimpia Satu-Mare
0 - 1
Gloria Bistrița C
12.04.2014 ASA Târgu-Mureș
3 - 0
FC Universitatea Craiova C
12.04.2014 CS Universitatea Craiova
2 - 0
CS Mioveni C


1. CS Universitatea Craiova 49
2. Metalul Reșița 37
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 36
4. FC Olt Slatina 36
5. ASA Târgu-Mureș 34
6. Gloria Bistrița 34
7. Olimpia Satu-Mare 33
8. CS Mioveni 29
9. FC Bihor Oradea 26
10. FCM UTA Arad 21
11. FC Universitatea Craiova 17
12. Minerul Motru 13
Clasament B2

Play-Off B1


Etapa 10
07.06.2014 SC Bacău
1 - 1
FC Clinceni C
07.06.2014 Unirea Slobozia
1 - 1
Rapid București C
07.06.2014 CSMS Iași
3 - 1
ACS Berceni C


1. CSMS Iași 38
2. Rapid București 35
3. Unirea Slobozia 33
4. FC Clinceni 32
5. ACS Berceni 14
6. SC Bacău 13
Clasament Play-Off B1

Play-Off B2


Etapa 10
04.06.2014 FC Olt Slatina
1 - 0
ASA Târgu-Mureș C
07.06.2014 Gloria Bistrița
2 - 3
Metalul Reșița C
07.06.2014 CS Universitatea Craiova
3 - 0
CSM Râmnicu-Vâlcea C


1. CS Universitatea Craiova 37
2. ASA Târgu-Mureș 34
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 30
4. Metalul Reșița 26
5. Gloria Bistrița 24
6. FC Olt Slatina 15
Clasament Play-Off B2

Play-Out B1


Etapa 10
07.06.2014 Farul Constanța
1 - 2
CF Brăila C
07.06.2014 Rapid CFR Suceava
4 - 2
Unirea Tărlungeni C
07.06.2014 Gloria Buzău
2 - 1
Dunărea Galați C


1. CF Brăila 34
2. Gloria Buzău 32
3. Unirea Tărlungeni 31
4. Rapid CFR Suceava 29
5. Dunărea Galați 26
6. Farul Constanța 13
Clasament Play-Out B1

Play-Out B2


Etapa 10
07.06.2014 FC Universitatea Craiova
-
FC Bihor Oradea   C
07.06.2014 CS Mioveni
-
FCM UTA Arad   C
07.06.2014 Olimpia Satu-Mare
4 - 1
Minerul Motru C


1. Olimpia Satu-Mare 42
2. CS Mioveni 31
3. FC Bihor Oradea 29
4. FCM UTA Arad 15
5. Minerul Motru 13
6. FC Universitatea Craiova 6
Clasament Play-Out B2

C1


Etapa 22
11.04.2014 FCM Bacău
-
Știința Miroslava   C
11.04.2014 Aerostar Bacău
1 - 2
Bucovina Pojorâta C
11.04.2014 Cetatea Târgu-Neamț
3 - 1
CSM Moinești C
11.04.2014 Sporting Suceava
0 - 1
FCM Dorohoi C
11.04.2014 Bucovina Rădăuți
1 - 1
Ceahlăul Piatra-Neamț II C
11.04.2014 Petrotub Roman
0 - 0
Kosarom Pașcani C


1. Kosarom Pașcani 36
2. FCM Dorohoi 36
3. Petrotub Roman 35
4. Știința Miroslava 35
5. Cetatea Târgu-Neamț 35
6. Bucovina Pojorâta 31
7. CSM Moinești 28
8. Ceahlăul Piatra-Neamț II 26
9. Sporting Suceava 16
10. Bucovina Rădăuți 15
11. Aerostar Bacău 14
12. FCM Bacău 0
Clasament C1

C2


Etapa 22
11.04.2014 CS Ștefănești
2 - 0
Oțelul Galați II C
11.04.2014 Conpet Cireșu
2 - 3
Dunărea Călărași C
11.04.2014 Progresul Cernica
0 - 3
Viitorul Axintele C
12.04.2014 Callatis Mangalia
3 - 1
Rapid Fetești C
12.04.2014 Gloria Popești Leordeni
2 - 2
CS Afumați C
12.04.2014 Sporting Liești
1 - 2
FC Voluntari C


1. FC Voluntari 55
2. CS Ștefănești 46
3. CS Afumați 44
4. Dunărea Călărași 39
5. Gloria Popești Leordeni 38
6. Viitorul Axintele 37
7. Oțelul Galați II 24
8. Callatis Mangalia 23
9. Progresul Cernica 20
10. Sporting Liești 20
11. Conpet Cireșu 16
12. Rapid Fetești 9
Clasament C2

C3


Etapa 22
11.04.2014 Metaloglobus București
2 - 1
Concordia Chiajna II C
12.04.2014 Juventus București
1 - 0
Dinamo II București C
12.04.2014 CS Tunari
4 - 1
Viitorul Domnești C
12.04.2014 CS Podari
0 - 1
Inter Clinceni C
12.04.2014 FC Balș 2007
0 - 3
CS Balotești C
12.04.2014 Viitorul Municipal Craiova
1 - 2
CS Vișina-Nouă C


1. Juventus București 47
2. CS Balotești 40
3. CS Vișina-Nouă 38
4. Inter Clinceni 34
5. Metaloglobus București 31
6. FC Balș 2007 31
7. Dinamo II București 30
8. CS Tunari 30
9. Viitorul Domnești 24
10. CS Podari 22
11. Concordia Chiajna II 22
12. Viitorul Municipal Craiova 21
Clasament C3

C4


Etapa 22
11.04.2014 FC Avrig
-
Minerul Jilț Mătăsari   C
11.04.2014 Milenium Giarmata
1 - 3
Pandurii Târgu-Jiu II C
11.04.2014 FC Hunedoara
5 - 0
AFCM Reșița 2012 C
11.04.2014 Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
0 - 0
CS FC Caransebeș C
11.04.2014 Știința Turceni
1 - 1
CS Vulturii 2009 C
11.04.2014 Jiul Rovinari
0 - 1
Muncitorul Reșița C


1. CS FC Caransebeș 47
2. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 44
3. FC Hunedoara 42
4. Milenium Giarmata 36
5. Pandurii Târgu-Jiu II 31
6. CS Vulturii 2009 30
7. Jiul Rovinari 27
8. Știința Turceni 20
9. Muncitorul Reșița 18
10. AFCM Reșița 2012 17
11. Minerul Jilț Mătăsari 0
12. FC Avrig 0
Clasament C4

C5


Etapa 22
11.04.2014 Sănătatea Cluj
-
FC Universitar Baia-Mare   C
11.04.2014 Șoimii Pâncota
1 - 1
Arieșul Turda C
12.04.2014 Unirea Jucu
0 - 1
CS Osorhei C
12.04.2014 FC Municipal Baia-Mare
1 - 0
Unirea Dej C
12.04.2014 CS Ineu
0 - 1
CS Național Sebiș C
12.04.2014 FC Zalău
1 - 2
Metalurgistul Cugir C


1. Metalurgistul Cugir 45
2. CS Național Sebiș 40
3. Șoimii Pâncota 37
4. CS Osorhei 31
5. FC Municipal Baia-Mare 29
6. CS Ineu 28
7. FC Zalău 26
8. Sănătatea Cluj 25
9. Unirea Jucu 18
10. Arieșul Turda 15
11. Unirea Dej 10
12. FC Universitar Baia-Mare 0
Clasament C5

C6


Etapa 22
11.04.2014 ACS URBAN Titu
1 - 1
FC Zagon C
11.04.2014 Atletic Bradu
0 - 0
SCM Argeș Pitești 2012 C
11.04.2014 Civitas Făgăraș
0 - 3
FCM Târgoviște C
12.04.2014 FCM Câmpina
1 - 0
Avântul Reghin C
12.04.2014 FC Păpăuți
0 - 0
CONPET Ploiești C
12.04.2014 Chindia Târgoviște
2 - 1
Fortuna Poiana Câmpina C


1. Chindia Târgoviște 51
2. Fortuna Poiana Câmpina 48
3. SCM Argeș Pitești 2012 46
4. FC Zagon 39
5. FCM Câmpina 39
6. Atletic Bradu 38
7. CONPET Ploiești 24
8. Avântul Reghin 22
9. ACS URBAN Titu 20
10. FCM Târgoviște 19
11. FC Păpăuți 18
12. Civitas Făgăraș 2
Clasament C6

Play-Off C1


Etapa 10
06.06.2014 Bucovina Pojorâta
0 - 1
Știința Miroslava C
06.06.2014 FCM Dorohoi
3 - 2
Kosarom Pașcani C
06.06.2014 Petrotub Roman
1 - 3
Cetatea Târgu-Neamț C


1. FCM Dorohoi 40
2. Petrotub Roman 32
3. Știința Miroslava 26
4. Cetatea Târgu-Neamț 25
5. Kosarom Pașcani 24
6. Bucovina Pojorâta 17
Clasament Play-Off C1

Play-Off C2


Etapa 10
06.06.2014 Dunărea Călărași
2 - 2
CS Ștefănești C
06.06.2014 CS Afumați
0 - 1
Viitorul Axintele C
06.06.2014 FC Voluntari
4 - 1
Gloria Popești Leordeni C


1. FC Voluntari 45
2. Viitorul Axintele 31
3. CS Ștefănești 30
4. CS Afumați 28
5. Dunărea Călărași 15
6. Gloria Popești Leordeni 14
Clasament Play-Off C2

Play-Off C3


Etapa 10
06.06.2014 Juventus București
3 - 0
FC Balș 2007 C
06.06.2014 Metaloglobus București
4 - 1
CS Balotești C
06.06.2014 Inter Clinceni
3 - 0
CS Vișina-Nouă C


1. CS Balotești 33
2. Inter Clinceni 31
3. CS Vișina-Nouă 30
4. Juventus București 27
5. Metaloglobus București 27
6. FC Balș 2007 13
Clasament Play-Off C3

Play-Off C4


Etapa 10
06.06.2014 CS Vulturii 2009
2 - 0
Milenium Giarmata C
06.06.2014 Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
3 - 2
FC Hunedoara C
06.06.2014 CS FC Caransebeș
3 - 2
Pandurii Târgu-Jiu II C


1. CS FC Caransebeș 40
2. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 39
3. FC Hunedoara 25
4. Pandurii Târgu-Jiu II 24
5. CS Vulturii 2009 20
6. Milenium Giarmata 20
Clasament Play-Off C4

Play-Off C5


Etapa 10
06.06.2014 FC Municipal Baia-Mare
3 - 2
Șoimii Pâncota C
06.06.2014 CS Național Sebiș
0 - 1
CS Ineu C
06.06.2014 Metalurgistul Cugir
3 - 3
CS Osorhei C


1. Șoimii Pâncota 40
2. CS Național Sebiș 32
3. Metalurgistul Cugir 31
4. CS Osorhei 21
5. CS Ineu 20
6. FC Municipal Baia-Mare 17
Clasament Play-Off C5

Play-Off C6


Etapa 10
06.06.2014 Chindia Târgoviște
3 - 0
FCM Câmpina C
06.06.2014 FC Zagon
0 - 1
Argeșul Pitești 2012 C
06.06.2014 Fortuna Poiana Câmpina
7 - 2
Atletic Bradu C


1. Chindia Târgoviște 44
2. Fortuna Poiana Câmpina 40
3. FC Zagon 19
4. Atletic Bradu 18
5. Argeșul Pitești 2012 9
6. FCM Câmpina 6
Clasament Play-Off C6

Play-Out C1


Etapa 10
06.06.2014 FCM Bacău
-
Sporting Suceava   C
06.06.2014 Ceahlăul Piatra-Neamț II
5 - 1
Aerostar Bacău C
06.06.2014 CSM Moinești
1 - 0
Bucovina Rădăuți C


1. Aerostar Bacău 30
2. CSM Moinești 27
3. Ceahlăul Piatra-Neamț II 25
4. Bucovina Rădăuți 21
5. Sporting Suceava 13
6. FCM Bacău 0
Clasament Play-Out C1

Play-Out C2


Etapa 10
06.06.2014 Progresul Cernica
-
Oțelul Galați II   C
06.06.2014 Conpet Cireșu
5 - 4
Sporting Liești C
06.06.2014 Callatis Mangalia
4 - 0
Rapid Fetești C


1. Conpet Cireșu 31
2. Oțelul Galați II 28
3. Sporting Liești 25
4. Callatis Mangalia 25
5. Progresul Cernica 16
6. Rapid Fetești 14
Clasament Play-Out C2

Play-Out C3


Etapa 10
06.06.2014 Dinamo II București
2 - 3
CS Podari C
06.06.2014 Concordia Chiajna II
2 - 3
CS Tunari C
06.06.2014 Viitorul Municipal Craiova
3 - 0
Viitorul Domnești C


1. Dinamo II București 39
2. CS Tunari 33
3. CS Podari 30
4. Concordia Chiajna II 23
5. Viitorul Municipal Craiova 22
6. Viitorul Domnești 20
Clasament Play-Out C3

Play-Out C4


Etapa 10
06.06.2014 Minerul Jilț Mătăsari
-
Știința Turceni   C
06.06.2014 Muncitorul Reșița
-
FC Avrig   C
06.06.2014 Jiul Rovinari
0 - 0
AFCM Reșița 2012 C


1. Muncitorul Reșița 28
2. AFCM Reșița 2012 22
3. Jiul Rovinari 21
4. Știința Turceni 17
5. Minerul Jilț Mătăsari 0
6. FC Avrig 0
Clasament Play-Out C4

Play-Out C5


Etapa 10
06.06.2014 FC Universitar Baia-Mare
-
Unirea Jucu   C
06.06.2014 FC Zalău
1 - 6
Arieșul Turda C
06.06.2014 Sănătatea Cluj
2 - 1
Unirea Dej C


1. Arieșul Turda 28
2. Unirea Jucu 27
3. Sănătatea Cluj 26
4. FC Zalău 21
5. Unirea Dej 8
6. FC Universitar Baia-Mare 0
Clasament Play-Out C5

Play-Out C6


Etapa 10
06.06.2014 Civitas Făgăraș
-
Avântul Reghin   C
06.06.2014 FCM Târgoviște
1 - 0
FC Păpăuți C
06.06.2014 CONPET Ploiești
1 - 2
ACS URBAN Titu C


1. FCM Târgoviște 34
2. CONPET Ploiești 28
3. ACS URBAN Titu 27
4. FC Păpăuți 24
5. Avântul Reghin 21
6. Civitas Făgăraș 2
Clasament Play-Out C6