Joi seară, sunt programate meciurile din manşa a doua a turului doi preliminar din Europa League. După cum se ştie, trei echipe româneşti sunt implicate în această fază a competiţiei, este vorba despre Petrolul Ploieşti, Pandurii Târgu-Jiu şi Astra Giurgiu.
Programul partidele din mansa a doua a turului întâi preliminar din Europa League:
Aalborg (Danemarca) - Dila Gori (Georgia) în tur 0-3
Siroki Brijeg (Bosnia-Herţegovina) - Irtiş Pavlodar (Kazahstan) în tur 2-3
Jeunesse d'Esch (Luxemburg) - FK Ventspils (Letonia) în tur 0-1
FK Senica (Slovacia) - Mladost Podgorica (Muntenegru) în tur 2-2
Piast Gliwice (Polonia) - Qarabag Agdam (Azerbaidjan) în tur 1-2
Lech Poznan (Polonia) - FC Honka (Finlanda) în tur 3-1
Milsami Orhei (Moldova) - Şahtior Soligorsk (Belarus) în tur 1-1
Lokomotiva Zagreb (Croaţia) - Dinamo Minsk (Belarus) în tur 2-1
Beroe Stara Zagora (Bulgaria) - Hapoel Tel-Aviv (Israel) în tur 4-1
Botev Plovdiv (Bulgaria) - Zrinjski Mostar (Bosnia-Herţegovina) în tur 1-1
Slovan Liberec (Cehia) - Skonto Riga (Letonia) în tur 1-2
Debrecen (Ungaria) - Stromsgodset IF (Norvegia) în tur 2-2
Vikingur Gota (Insulele Feroe) - Petrolul Ploieşti (România) în tur 0-3
Hibernian (Scoţia) - Malmo FF (Suedia) în tur 0-2
Kazar Lankaran (Azerbaidjan) - Maccabi Haifa (Israel) în tur 0-2
FK Aktobe (Kazahstan) - IL Hodd (Norvegia) în tur 0-1
St. Johnstone (Scoţia) - Rosenborg Trondheim (Norvegia) în tur 1-0
Inter Baku (Azerbaidjan) - Tromso IL (Norvegia) în tur 0-2
Dacia Chişinău (Moldova) - Cernomoreţ Odessa (Ucraina) în tur 0-2
FK Trencin (Slovacia) - IFK Goteborg (Suedia) în tur 0-0
Gefle IF (Suedia) - Anorthosis Famagusta (Cipru) în tur 0-3
FC Minsk (Belarus) - Valletta FC (Malta) în tur 1-1
FC Utrecht (Olanda) - FC Differdange (Luxemburg) în tur 1-2
FK Sarajevo (Bosnia-Herţegovina) - KS Kukesi (Albania) în tur 2-3
Chikhura Sachkhere (Georgia) - FC Thun (Elveţia) în tur 0-2
Rubin Kazan (Rusia) - FK Jagodina (Serbia) în tur 3-2
Piunik Erevan (Armenia) - Jalghiris Vilnius (Lituania) în tur 0-2
Linfield FC (Irlanda de Nord) - Xanthi (Grecia) în tur 1-0
BK Hacken (Suedia) - Sparta Praga (Cehia) în tur 2-2
FK Turnovo (Macedonia) - Hajduk Split (Croaţia) în tur 1-2
Omonia Nicosia (România) - Astra Giurgiu (România) în tur 1-1
RomanianSoccer