Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Olanda: Eredivisie 08.12.2013 - 20:00

Olanda: Eredivisie - Etapa 16

Etapa 16 Eredivisie: Rezultate si marcatori

Vineri 6 decembrie 2013

06.12.2013, AA Utrecht, Stadion: "Galgenwaard", ora: 21:00
FC Utrecht - NEC Nijmegen 2 - 0 (0-0)
Au marcat:
1-0 Gevero Markiet (48), 2-0 Steve De Ridder (78)

Sambata 7 decembrie 2013

07.12.2013, AX Amsterdam, Stadion: "Amsterdam ArenA", ora: 19:45
Ajax - NAC Breda 4 - 0 (2-0)
Au marcat:
1-0 Davy Klaassen (34), 2-0 Davy Klaassen (45), 3-0 Davy Klaassen (65), 4-0 Bojan Krkic (68)
   
07.12.2013, ND Waalwijk, Stadion: "Mandemakers", ora: 20:45
RKC Waalwijk - Cambuur 2 - 2 (1-2)
Au marcat:
1-0 Robert Braber (16), 1-1 Michiel Hemmen (34), 1-2 Michiel Hemmen (37), 2-2 Sander Duits (54p)
   
07.12.2013, AZ Alkmaar, Stadion: "DSB", ora: 20:45
AZ Alkmaar - Twente 1 - 2 (1-1)
Au marcat:
1-0 Roy Beerens (3), 1-1 Youness Mokhtar (39), 1-2 Youness Mokhtar (90+2)
   
07.12.2013, Eindhoven, Stadion: "Philips", ora: 21:45
PSV Eindhoven - Vitesse 2 - 6 (1-1)
Au marcat:
0-1 Lucas Piazon (38), 1-1 Memphis Depay (45), 1-2 Mike Havenaar (66), 1-3 Kelvin Leerdam (75), 2-3 Karim Rekik (84), 2-4 Davy Pröpper (85), 2-5 Patrick van Aanholt (87), 2-6 Davy Pröpper (90+3)

Duminica 8 decembrie 2013

08.12.2013, JA Heerenveen, Stadion: "Abe Lenstra", ora: 13:30
SC Heerenveen - Feyenoord 1 - 2 (1-2)
Au marcat:
0-1 Jean-Paul Boëtius (9), 0-2 Lex Immers (16), 1-2 Sven van Beek (45ag)
   
08.12.2013, ZS Groningen, Stadion: "Euroborg", ora: 15:30
FC Groningen - ADO Den Haag 1 - 2 (0-1)
Au marcat:
0-1 Michiel Kramer (32), 1-1 Johan Kappelhof (79), 1-2 Tom Beugelsdijk (83)
   
08.12.2013, Deventer, Stadion: "Adelaarshorst", ora: 15:30
Go Ahead Eagles - PEC Zwolle 4 - 1 (2-0)
Au marcat:
1-0 Doke Schmidt (6), 2-0 Erik Falkenburg (15), 3-0 Jarchinio Antonia (57), 4-0 Jop van der Linden (70p), 4-1 Stefan Nijland (74)
   
08.12.2013, NH Kerkrade, Stadion: "Parkstad Limburg", ora: 17:30
Roda - Heracles 1 - 3 (1-1)
Au marcat:
1-0 Wiljan Pluim (18), 1-1 Simon Cziommer (35), 1-2 Oussama Tannane (79), 1-3 Oussama Tannane (88)

Clasament Olanda Eredivisie

Etapa urmatoare (13.12.2013)
PEC Zwolle - SC Heerenveen
NEC Nijmegen - Roda
ADO Den Haag - RKC Waalwijk
Twente - Go Ahead Eagles
Cambuur - Ajax
Vitesse - NAC Breda   
Heracles - AZ Alkmaar
Feyenoord - FC Groningen
FC Utrecht - PSV Eindhoven






Taguri: Olanda    Eredivisie    Etapa 16   

» Clasament Olanda - Eredivisie
Comenteaza

Ultimele stiri - Olanda: Eredivisie

Olanda: Eredivisie - Etapa 10

Den Haag - Dordrecht 2 - 0, Vitesse - Breda 2 - 2, AZ Alkmaar - Groningen 2 - 2, Heracles - Willem II 1 - 3, Ajax - G.A. Eagles 3 - 1, Cambuur - Feyenoord 0 - 1, Utrecht - PSV 1 - 5, Zwolle -...

Olanda: Eredivisie - Etapa 9

PSV - AZ Alkmaar 3 - 0, Willem II - Vitesse 1 - 4, Feyenoord - Heracles 2 - 1, Breda - Den Haag 1 - 1, Twente - Ajax 1 - 1, Heerenveen - Cambuur 2 - 2, Dordrecht - Utrecht 1 - 3, G.A. Eagles -...

Olanda: Eredivisie - Etapa 8

Vitesse Arnhem - ADO Den Haag 6 - 1, Heracles Almelo - NAC Breda 6 - 1, SC Cambuur - FC Dordrecht 4 - 1, Willem II Tilburg - SC Heerenveen 2 - 1, FC Utrecht - Go Ahead Eagles 2 - 3, PSV Eindhoven -...

Olanda: Eredivisie - Etapa 7

Breda - Ajax 2 - 5, Dordrecht - Vitesse 2 - 6, Zwolle - Heracles 4 - 2, Den Haag - AZ Alkmaar 2 - 3, G.A. Eagles - Feyenoord 0 - 4, Excelsior - Cambuur 1 - 1, Groningen - Willem II 1 - 0, Twente -...

Olanda: Eredivisie - Etapa 6

Willem II - Breda 2 - 1, Excelsior - Dordrecht 1 - 1, Den Haag - G.A. Eagles 1 - 1, Vitesse - Heerenveen 1 - 1, Heracles - Twente 1 - 4, AZ Alkmaar - Zwolle 1 - 0, Feyenoord - Ajax 0 - 1, PSV -...

Olanda: Eredivisie - Etapa 5

Ajax - Heracles 2 - 1, Twente - G.A. Eagles 2 - 1, AZ Alkmaar - Heerenveen 0 - 1, Feyenoord - Willem II 1 - 2, Zwolle - PSV 3 - 1, Utrecht - Den Haag 0 - 0, Cambuur - Groningen 3 - 0, Vitesse -...

Olanda, fara Robben si Huntelaar?

Indisponibil pentru amicalul contra Italiei de astă-seară, olandezul Arjen Robben ar putea lipsi şi la meciul de duminică, împotriva Cehiei, din preliminariile Campionatului European din 2016....

Olanda: Eredivisie - Etapa 4

G.A. Eagles - Willem II 1 - 0, Cambuur - Den Haag 3 - 2, Dordrecht - AZ Alkmaar 1 - 3, Excelsior - Heracles 3 - 1, Heerenveen - Utrecht 3 - 1, PSV - Vitesse 2 - 0, Breda - Zwolle 3 - 1, Groningen -...

Olanda: Eredivisie - Etapa 3

Heracles Almelo - SC Cambuur 0 - 1, Willem II Tilburg - AZ Alkmaar 3 - 0, SC Heerenveen - SBV Excelsior 2 - 0, Go Ahead Eagles - FC Dordrecht 0 - 0, PEC Zwolle - Vitesse Arnhem 2 - 1, ADO Den Haag...

Olanda: Eredivisie - Etapa 2

Feyenoord - SC Heerenveen 1 - 1, PSV Eindhoven - NAC Breda 6 - 1, FC Dordrecht - PEC Zwolle 1 - 2, FC Twente - ADO Den Haag 2 - 2, Vitesse Arnhem - SC Cambuur 2 - 2, AZ Alkmaar - AFC Ajax 1 - 3, FC...

Olanda: Eredivisie - Etapa 1

PEC Zwolle - FC Utrecht 2 - 0, SC Heerenveen - FC Dordrecht 1 - 2, NAC Breda - SBV Excelsior 1 - 1, SC Cambuur - FC Twente 1 - 1, Heracles Almelo - AZ Alkmaar 0 - 3, ADO Den Haag - Feyenoord 0 - 1,...



Top News

-Luis Suarez, aparat de Luis Enrique

-Radu a urcat cu Lazio pe podium

-Slovan si Sparta Praga, amendate de UEFA

-Avancronica meciului Steaua - Dinamo

-FIFPro, FIFA si Interpol s-au unit impotriva meciurilor trucate

-Rezultatele inregistrate miercuri in Cupa Germaniei

-Juventus a suferit prima infrangere in campionat




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Nedelea
România
39 ani

Alexandru Buzbuchi
România
21 ani

Alexandru Munteanu
România
27 ani

Boris Galchev
Bulgaria
31 ani

Carlos Dunga
Brazilia
51 ani

Denis Irwin
Irlanda
49 ani

Ernst Aigner
Austria
48 ani

Fabian Teușan
România
26 ani

Fabio Celestini
Elveția
39 ani

Filip Daems
Belgia
36 ani

Filipe Falardo
Portugalia
31 ani

Fritz Walter
Germania
94 ani

Guti
Spania
38 ani

Kengo Nakamura
Japonia
34 ani

Marcel Meeuwis
Olanda
34 ani

Marco van Basten
Olanda
50 ani

Massimo Gobbi
Italia
34 ani

Mogens Krogh
Danemarca
51 ani

Muzzy Izzet
Turcia
40 ani

Radu Jercan
România
69 ani

Ricardo Fuller
Jamaica
35 ani

Rudolf Bürger
România
106 ani

Rudolph Hesp
Olanda
49 ani

Shaun Bartlett
Africa de Sud
42 ani

Simão Sabrosa
Portugalia
35 ani

Victor Olenic
România
31 ani

Xabier Etxeita
Spania
27 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Liga 1
24.10.2014
Cronica
Oțelul Galați Gaz Metan Mediaș C
24.10.2014
Cronica
FC Brașov CS Universitatea Craiova C
25.10.2014
Cronica
Ceahlăul Piatra-Neamț CSMS Iași C
25.10.2014
Cronica
Universitatea Cluj FC Viitorul C
25.10.2014
Cronica
FC Botoșani Rapid București C
26.10.2014
Cronica
Concordia Chiajna CFR 1907 Cluj C
26.10.2014
Cronica
Dinamo București Pandurii Târgu-Jiu C
26.10.2014
Cronica
ASA Târgu-Mureș Steaua București C
27.10.2014
Cronica
Astra Giurgiu Petrolul Ploiești C


1. Steaua București 28
2. CFR 1907 Cluj 26
3. Petrolul Ploiești 24
4. Dinamo București 22
5. ASA Târgu-Mureș 22
6. Astra Giurgiu 21
7. FC Botoșani 21
8. FC Brașov 16
9. CS Universitatea Craiova 16
10. Gaz Metan Mediaș 14
11. FC Viitorul 13
12. Ceahlăul Piatra-Neamț 13
13. Universitatea Cluj 12
14. Pandurii Târgu-Jiu 11
15. Concordia Chiajna 11
16. Rapid București 9
17. CSMS Iași 6
18. Oțelul Galați 6
Clasament Liga I

Liga 2 B1
25.10.2014 Academica Argeş SC Bacău C
25.10.2014 Gloria Buzău Unirea Slobozia C
25.10.2014 Farul Constanța CS Balotești C
25.10.2014 FCM Dorohoi Săgeata Năvodari C
25.10.2014 CF Brăila ACS Berceni C
26.10.2014
Cronica
FC Voluntari Rapid CFR Suceava C


1. Academica Argeş 23
2. FC Voluntari 22
3. Săgeata Năvodari 20
4. Gloria Buzău 16
5. Rapid CFR Suceava 15
6. CF Brăila 15
7. Farul Constanța 11
8. Unirea Slobozia 10
9. ACS Berceni 10
10. SC Bacău 8
11. FCM Dorohoi 7
12. CS Balotești 5
Clasament B1

Liga 2 B2
25.10.2014 FC Olt Slatina Olimpia Satu-Mare C
25.10.2014 Unirea Tărlungeni FC Bihor Oradea C
25.10.2014 CS FC Caransebeș Metalul Reșița C
25.10.2014 Fortuna Poiana Câmpina CS Mioveni C
25.10.2014 Șoimii Pâncota ACS Poli Timișoara C


1. Metalul Reșița 23
2. ACS Poli Timișoara 21
3. Fortuna Poiana Câmpina 15
4. Unirea Tărlungeni 14
5. CS Mioveni 14
6. CSM Râmnicu-Vâlcea 12
7. FC Olt Slatina 11
8. Șoimii Pâncota 7
9. Olimpia Satu-Mare 7
10. CS FC Caransebeș 6
11. FC Bihor Oradea 4
Clasament B2

C1


Liga 3 C1
24.10.2014 FC Zagon Bucovina Pojorâta C
24.10.2014 Aerostar Bacău Ceahlăul Piatra-Neamț II C
24.10.2014 Cetatea Târgu-Neamț CSM Pașcani C
25.10.2014 Știința Miroslava FC Păpăuți C
25.10.2014 Sporting Liești Bucovina Rădăuți C
25.10.2014 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe Petrotub Roman C


1. Știința Miroslava 24
2. Bucovina Pojorâta 18
3. Cetatea Târgu-Neamț 17
4. AFK Csíkszereda 16
5. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 16
6. Petrotub Roman 15
7. Aerostar Bacău 11
8. FC Zagon 10
9. Sporting Liești 7
10. CSM Pașcani 7
11. Bucovina Rădăuți 7
12. Ceahlăul Piatra-Neamț II 2
13. FC Păpăuți 1
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.10.2014 Callatis Mangalia Dunărea Călărași C
24.10.2014 Metaloglobus București Viitorul Axintele C
24.10.2014 Gloria Popești Leordeni Voinţa Snagov C
25.10.2014 Juventus București Dinamo București II C
25.10.2014 Metalosport Galaţi Înainte Modelu C
25.10.2014 Delta Tulcea Viitorul Domnești C
25.10.2014 Oțelul Galați II CS Tunari C


1. Dunărea Călărași 22
2. CS Tunari 21
3. Juventus București 20
4. Delta Tulcea 20
5. Viitorul Axintele 18
6. Înainte Modelu 15
7. Metaloglobus București 14
8. Gloria Popești Leordeni 11
9. Dinamo București II 10
10. Callatis Mangalia 8
11. Voinţa Snagov 7
12. Oțelul Galați II 6
13. Metalosport Galaţi 4
14. Viitorul Domnești 1
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.10.2014 Atletic Bradu SCM Argeș Pitești 2012 C
24.10.2014 FC Afumaţi Concordia Chiajna II C
24.10.2014 ACS URBAN Titu Astra Giurgiu II C
24.10.2014 Chindia Târgoviște CS Ștefănești C
25.10.2014 FCM Târgoviște CS Vișina-Nouă C
25.10.2014 CS Podari Sporting Roșiori-de-Vede C
25.10.2014 CN "Dinicu Golescu" Inter Clinceni C


1. ACS URBAN Titu 18
2. Concordia Chiajna II 17
3. CN "Dinicu Golescu" 16
4. FC Afumaţi 15
5. CS Ștefănești 15
6. SCM Argeș Pitești 2012 15
7. Chindia Târgoviște 14
8. FCM Târgoviște 12
9. CS Vișina-Nouă 11
10. Sporting Roșiori-de-Vede 11
11. Inter Clinceni 10
12. Astra Giurgiu II 6
13. Atletic Bradu 5
14. CS Podari 5
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.10.2014 Vulturii Lugoj ACSVM Craiova C
24.10.2014 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic ACSO Filiaşi C
24.10.2014 Minerul Motru UTA Bătrâna Doamnă C
25.10.2014 FC Hunedoara CS Național Sebiș C
25.10.2014 CS Ineu Milenium Giarmata C
25.10.2014 Știința Turceni Minerul Mehedinți Valea-Copcii C


1. CS Național Sebiș 21
2. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
3. UTA Bătrâna Doamnă 17
4. Milenium Giarmata 16
5. Vulturii Lugoj 16
6. Pandurii Târgu-Jiu II 13
7. ACSO Filiaşi 10
8. FC Hunedoara 9
9. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 8
10. Știința Turceni 6
11. CS Ineu 6
12. Minerul Motru 5
13. ACSVM Craiova 3
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.10.2014 FC Zalău Sănătatea Cluj C
24.10.2014 CS Oşorhei Unirea Dej C
24.10.2014 FCM Baia-Mare Gloria Bistrița C
24.10.2014 Arieșul Turda CSM Sighet C
25.10.2014 Metalurgistul Cugir Avântul Reghin C
25.10.2014 CS Iernut CSC Sânmartin C
25.10.2014 Unirea Jucu Industria Galda de Jos C


1. FCM Baia-Mare 22
2. Arieșul Turda 18
3. Metalurgistul Cugir 17
4. CS Oşorhei 16
5. CSC Sânmartin 16
6. FC Zalău 16
7. CSM Sighet 15
8. Gloria Bistrița 13
9. CS Iernut 12
10. Unirea Jucu 10
11. Avântul Reghin 9
12. Industria Galda de Jos 7
13. Unirea Dej 5
14. Sănătatea Cluj 1
Clasament C5