Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Olanda: Eredivisie 08.12.2013 - 20:00

Olanda: Eredivisie - Etapa 16

Etapa 16 Eredivisie: Rezultate si marcatori

Vineri 6 decembrie 2013

06.12.2013, AA Utrecht, Stadion: "Galgenwaard", ora: 21:00
FC Utrecht - NEC Nijmegen 2 - 0 (0-0)
Au marcat:
1-0 Gevero Markiet (48), 2-0 Steve De Ridder (78)

Sambata 7 decembrie 2013

07.12.2013, AX Amsterdam, Stadion: "Amsterdam ArenA", ora: 19:45
Ajax - NAC Breda 4 - 0 (2-0)
Au marcat:
1-0 Davy Klaassen (34), 2-0 Davy Klaassen (45), 3-0 Davy Klaassen (65), 4-0 Bojan Krkic (68)
   
07.12.2013, ND Waalwijk, Stadion: "Mandemakers", ora: 20:45
RKC Waalwijk - Cambuur 2 - 2 (1-2)
Au marcat:
1-0 Robert Braber (16), 1-1 Michiel Hemmen (34), 1-2 Michiel Hemmen (37), 2-2 Sander Duits (54p)
   
07.12.2013, AZ Alkmaar, Stadion: "DSB", ora: 20:45
AZ Alkmaar - Twente 1 - 2 (1-1)
Au marcat:
1-0 Roy Beerens (3), 1-1 Youness Mokhtar (39), 1-2 Youness Mokhtar (90+2)
   
07.12.2013, Eindhoven, Stadion: "Philips", ora: 21:45
PSV Eindhoven - Vitesse 2 - 6 (1-1)
Au marcat:
0-1 Lucas Piazon (38), 1-1 Memphis Depay (45), 1-2 Mike Havenaar (66), 1-3 Kelvin Leerdam (75), 2-3 Karim Rekik (84), 2-4 Davy Pröpper (85), 2-5 Patrick van Aanholt (87), 2-6 Davy Pröpper (90+3)

Duminica 8 decembrie 2013

08.12.2013, JA Heerenveen, Stadion: "Abe Lenstra", ora: 13:30
SC Heerenveen - Feyenoord 1 - 2 (1-2)
Au marcat:
0-1 Jean-Paul Boëtius (9), 0-2 Lex Immers (16), 1-2 Sven van Beek (45ag)
   
08.12.2013, ZS Groningen, Stadion: "Euroborg", ora: 15:30
FC Groningen - ADO Den Haag 1 - 2 (0-1)
Au marcat:
0-1 Michiel Kramer (32), 1-1 Johan Kappelhof (79), 1-2 Tom Beugelsdijk (83)
   
08.12.2013, Deventer, Stadion: "Adelaarshorst", ora: 15:30
Go Ahead Eagles - PEC Zwolle 4 - 1 (2-0)
Au marcat:
1-0 Doke Schmidt (6), 2-0 Erik Falkenburg (15), 3-0 Jarchinio Antonia (57), 4-0 Jop van der Linden (70p), 4-1 Stefan Nijland (74)
   
08.12.2013, NH Kerkrade, Stadion: "Parkstad Limburg", ora: 17:30
Roda - Heracles 1 - 3 (1-1)
Au marcat:
1-0 Wiljan Pluim (18), 1-1 Simon Cziommer (35), 1-2 Oussama Tannane (79), 1-3 Oussama Tannane (88)

Clasament Olanda Eredivisie

Etapa urmatoare (13.12.2013)
PEC Zwolle - SC Heerenveen
NEC Nijmegen - Roda
ADO Den Haag - RKC Waalwijk
Twente - Go Ahead Eagles
Cambuur - Ajax
Vitesse - NAC Breda   
Heracles - AZ Alkmaar
Feyenoord - FC Groningen
FC Utrecht - PSV Eindhoven






Taguri: Olanda    Eredivisie    Etapa 16   

» Clasament Olanda - Eredivisie
Comenteaza

Ultimele stiri - Olanda: Eredivisie

Olanda: Eredivisie - Etapa 19

FC Twente - Heracles Almelo 1 - 0, AZ Alkmaar - Sparta Rotterdam 1 - 1, ADO Den Haag - PEC Zwolle 1 - 2, Feyenoord - Willem II Tilburg 1 - 0, FC Groningen - Vitesse Arnhem 1 - 1, FC Utrecht - AFC...

Olanda: Eredivisie - Etapa 18

Go Ahead Eagles - AZ Alkmaar 1 - 3, SC Heerenveen - ADO Den Haag 2 - 0, Heracles Almelo - FC Groningen 1 - 4, PSV Eindhoven - SBV Excelsior 2 - 0, Sparta Rotterdam - FC Utrecht 1 - 2, Roda Kerkrade...

Olanda: Eredivisie - Etapa 17

Willem II Tilburg - SC Heerenveen 2 - 1, Roda Kerkrade - FC Utrecht 0 - 0, Feyenoord - Vitesse Arnhem 3 - 1, FC Twente - AZ Alkmaar 1 - 2, SBV Excelsior - NEC Nijmegen 2 - 2, ADO Den Haag - Sparta...

Olanda: Eredivisie - Etapa 16

FC Groningen - Roda Kerkrade 2 - 0, NEC Nijmegen - ADO Den Haag 3 - 0, PSV Eindhoven - Go Ahead Eagles 1 - 0, SC Heerenveen - SBV Excelsior 2 - 1, PEC Zwolle - Willem II Tilburg 0 - 0, Sparta...

Olanda: Eredivisie - Etapa 15

Heracles Almelo - NEC Nijmegen 2 - 0, Go Ahead Eagles - SC Heerenveen 1 - 3, Roda Kerkrade - PSV Eindhoven 0 - 0, SBV Excelsior - AZ Alkmaar 3 - 3, Vitesse Arnhem - PEC Zwolle 3 - 1, ADO Den Haag -...

Olanda: Eredivisie - Etapa 14

Go Ahead Eagles - Willem II Tilburg 0 - 1, Vitesse Arnhem - SBV Excelsior 2 - 2, PEC Zwolle - FC Groningen 0 - 4, PSV Eindhoven - ADO Den Haag 3 - 1, NEC Nijmegen - FC Twente 3 - 2, Sparta...

Olanda: Eredivisie - Etapa 13

Heracles Almelo - Go Ahead Eagles 2 - 1, SC Heerenveen - Vitesse Arnhem 1 - 1, Willem II Tilburg - PSV Eindhoven 0 - 0, FC Groningen - ADO Den Haag 2 - 1, SBV Excelsior - Sparta Rotterdam 3 - 2,...

Olanda: Eredivisie - Etapa 10

Sparta Rotterdam - SC Heerenveen 3 - 1, ADO Den Haag - Willem II Tilburg 1 - 0, NEC Nijmegen - FC Groningen 1 - 1, PSV Eindhoven - FC Twente 1 - 1, PEC Zwolle - Roda Kerkrade 0 - 0, FC Utrecht -...

Olanda: Eredivisie - Etapa 9

FC Twente - Roda Kerkrade 0 - 0, Willem II Tilburg - FC Groningen 2 - 1, Heracles Almelo - Sparta Rotterdam 2 - 2, Vitesse Arnhem - PSV Eindhoven 0 - 2, AFC Ajax - SBV Excelsior 1 - 0, PEC Zwolle -...

Olanda: Eredivisie - Etapa 9

SBV Excelsior - PEC Zwolle 0 - 2, Go Ahead Eagles - FC Twente 0 - 2, PSV Eindhoven - Sparta Rotterdam 1 - 0, Roda Kerkrade - ADO Den Haag 1 - 1, Willem II Tilburg - FC Utrecht 0 - 1, NEC Nijmegen -...

Olanda: Eredivisie - Etapa 9

FC Utrecht - Go Ahead Eagles 3 - 0, Sparta Rotterdam - Willem II Tilburg 2 - 2, PSV Eindhoven - Heracles Almelo 1 - 1, AZ Alkmaar - Vitesse Arnhem 2 - 2, FC Groningen - SC Heerenveen 0 - 3, FC...



Top News

-Amical: Concordia Chiajna - Kyran Shymkent 1-0

-RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2016-2017

-Amical: CFR Cluj - Apollon Limassol 2-1

-Dorin Rotariu, cel mai eficient tanar fotbalist din Liga 1

-Nicolae Stanciu a marcat pentru Anderlecht, in campionatul Belgiei

-VIDEO | Amical: FC Viitorul - Ural Ekaterinburg 0-1

-Amical: Pandurii Targu-Jiu - FC Neftekhimik Nizhnekamsk 0-0




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adaílton
Brazilia
40 ani

Adalbert Steiner
România
110 ani

Alfredo Devincenzi
Argentina
106 ani

Artjom Artjunin
Estonia
27 ani

Cristian Maidana
Argentina
30 ani

Davide Biondini
Italia
34 ani

Emerse Faé
Coasta de Fildeș
33 ani

Emil Szolomajer
România
43 ani

Giorgio Chinaglia
Italia
70 ani

Guido Buchwald
Germania
56 ani

Gyula Lázár
Ungaria
106 ani

Hélder Castro
Portugalia
31 ani

Ki Sung-Yong
Coreea de Sud
28 ani

Kornel Saláta
Slovacia
32 ani

Luis Suárez
Uruguay
30 ani

Mario Eggimann
Elveția
36 ani

Michael Kightly
Anglia
31 ani

Michel Preud'homme
Belgia
58 ani

Necip Uysal
Turcia
26 ani

Raymond Domenech
Franța
65 ani

Roberto Bonano
Argentina
47 ani

Rónald Gómez
Costa Rica
42 ani

Shaun Maloney
Scoția
34 ani

Simone Vergassola
Italia
41 ani

Ștefan Bărboianu
România
29 ani

Steven Mouyokolo
Franța
30 ani

Tomokazu Myojin
Japonia
39 ani

Valeriu Lupu
România
26 ani

Vitaliy Mandzyuk
Ucraina
31 ani

Wayne Hennessey
Țara Galilor
30 ani

WIDZEW ŁÓDŹ
Polonia
95 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Petrolul Ploiesti
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

2016-2017


Liga 1 2016-2017
16.12.2016
Cronica
Concordia Chiajna CS Universitatea Craiova C
17.12.2016
Cronica
FC Voluntari CFR 1907 Cluj C
17.12.2016
Cronica
Steaua București ACS Poli Timișoara C
18.12.2016
Cronica
ASA Târgu-Mureș Pandurii Târgu-Jiu C
18.12.2016
Cronica
CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
19.12.2016
Cronica
Gaz Metan Mediaş Astra Giurgiu C
19.12.2016
Cronica
FC Viitorul FC Botoșani C


1. FC Viitorul 42
2. Steaua București 40
3. CS Universitatea Craiova 37
4. Gaz Metan Mediaş 34
5. Dinamo București 32
6. CFR 1907 Cluj 30
7. Astra Giurgiu 29
8. FC Botoșani 25
9. CSM Politehnica Iaşi 25
10. FC Voluntari 25
11. Pandurii Târgu-Jiu 18
12. Concordia Chiajna 17
13. ASA Târgu-Mureș 9
14. ACS Poli Timișoara 8
Clasament 2016-2017

Liga 2


Liga 2
09.12.2016 CS Afumați Luceafărul Oradea C
10.12.2016 ACS Berceni
-
Academica Clinceni   C
10.12.2016 Unirea Tărlungeni Dacia Unirea Brăila C
10.12.2016 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
-
Șoimii Pâncota   C
10.12.2016 CS Balotești Chindia Târgoviște C
10.12.2016 Dunărea Călărași Metalul Reșița C
10.12.2016 Olimpia Satu-Mare CS Mioveni C
10.12.2016 Juventus București FC Brașov C
10.12.2016 ASU Poli Timişoara CSM Râmnicu-Vâlcea C
11.12.2016 UTA Bătrâna Doamnă Foresta Suceava C


1. Juventus București 45
2. UTA Bătrâna Doamnă 39
3. FC Brașov 38
4. Olimpia Satu-Mare 37
5. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 35
6. CS Mioveni 34
7. Chindia Târgoviște 29
8. Luceafărul Oradea 26
9. Foresta Suceava 26
10. Dacia Unirea Brăila 26
11. CS Afumați 25
12. Dunărea Călărași 23
13. Academica Clinceni 21
14. CSM Râmnicu-Vâlcea 19
15. ASU Poli Timişoara 17
16. CS Balotești 13
17. Unirea Tărlungeni 11
18. Metalul Reșița 10
19. ACS Berceni 0
20. Șoimii Pâncota 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
02.12.2016 Olimpia Râmnicu-Sărat Sporting Liești C
02.12.2016 Aerostar Bacău Olimpic Cetate Râşnov C
02.12.2016 CSM Roman Avântul Valea Mărului C
02.12.2016 Atletico Vaslui AFC Odorheiu-Secuiesc C
02.12.2016 CSM Pașcani AFC Hărman C
03.12.2016 SC Bacău Metalosport Galaţi C
03.12.2016 Știința Miroslava AFK Csíkszereda C


1. AFK Csíkszereda 33
2. AFC Hărman 30
3. Atletico Vaslui 29
4. Știința Miroslava 28
5. CSM Roman 25
6. Olimpia Râmnicu-Sărat 23
7. Sporting Liești 23
8. Aerostar Bacău 22
9. Metalosport Galaţi 18
10. Avântul Valea Mărului 13
11. Olimpic Cetate Râşnov 12
12. CSM Pașcani 10
13. Sportul Chişcani 8
14. AFC Odorheiu-Secuiesc 8
15. SC Bacău -14
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
25.11.2016 Metaloglobus București Astra Giurgiu II C
25.11.2016 Dinamo II București CSM Olteniţa C
25.11.2016 Înainte Modelu SC Popeşti Leordeni C
26.11.2016 CS Tunari FC Viitorul II C
26.11.2016 Petrolistul Boldești Arsenal Malu C
26.11.2016 Viitorul Domnești Unirea Slobozia C
26.11.2016 Delta Dobrogea Tulcea Axiopolis Sport Cernavodă C


1. Metaloglobus București 35
2. FC Viitorul II 23
3. Unirea Slobozia 23
4. SC Popeşti Leordeni 22
5. CS Tunari 22
6. Viitorul Domnești 19
7. Astra Giurgiu II 18
8. Delta Dobrogea Tulcea 17
9. Dinamo II București 16
10. Axiopolis Sport Cernavodă 16
11. Înainte Modelu 15
12. Petrolistul Boldești 13
13. CSM Olteniţa 12
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
02.12.2016 SCM Argeș Pitești 2012 FCM Alexandria C
02.12.2016 Concordia Chiajna II CS Podari C
02.12.2016 Atletic Bradu Sporting Roșiori-de-Vede C
02.12.2016 CS Mioveni II Flacăra Moreni C
02.12.2016 ACS Şirineasa FC Voluntari II C
03.12.2016 FC Aninoasa Steaua București II C
03.12.2016 ACS URBAN Titu ACSO Filiaşi C


1. SCM Argeș Pitești 2012 36
2. FC Voluntari II 23
3. Atletic Bradu 22
4. ACSO Filiaşi 21
5. Sporting Roșiori-de-Vede 21
6. FCM Alexandria 21
7. FC Aninoasa 19
8. CS Mioveni II 19
9. Flacăra Moreni 18
10. Steaua București II 18
11. Concordia Chiajna II 16
12. ACS Şirineasa 15
13. CS Podari 13
14. CS Universitatea Craiova II 12
15. ACS URBAN Titu 11
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
25.11.2016 Millenium Giarmata Performanţa Ighiu C
25.11.2016 CS Național Sebiș CSM Lugoj C
25.11.2016 Pandurii Târgu-Jiu II Ripensia Timișoara C
25.11.2016 ACS Poli Timişoara II CSM Şcolar Reşiţa C
25.11.2016 Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic Cetate Deva C
25.11.2016 Unirea 1924 Alba-Iulia Gloria Lunca Teuz Cermei C
26.11.2016 Industria Galda de Jos UTA Bătrâna Doamnă II C


1. CS Național Sebiș 27
2. CSM Şcolar Reşiţa 25
3. Ripensia Timișoara 23
4. Industria Galda de Jos 22
5. CSM Lugoj 22
6. Cetate Deva 22
7. ACS Poli Timişoara II 20
8. Performanţa Ighiu 18
9. Gloria Lunca Teuz Cermei 18
10. Pandurii Târgu-Jiu II 15
11. Millenium Giarmata 15
12. Unirea 1924 Alba-Iulia 12
13. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 10
14. UTA Bătrâna Doamnă II 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
02.12.2016 ASA Târgu-Mureş II FC Zalău C
02.12.2016 Sănătatea Cluj FC Hermannstadt C
02.12.2016 Unirea Jucu Recolta Dorolţ C
02.12.2016 CS Oşorhei Unirea Dej C
02.12.2016 Metalurgistul Cugir Viitorul Ulmeni C
03.12.2016 ASF Comuna Recea Gaz Metan Mediaș II C
03.12.2016 CS Iernut Avântul Reghin C


1. FC Hermannstadt 34
2. ASF Comuna Recea 30
3. FC Zalău 29
4. Sănătatea Cluj 27
5. Metalurgistul Cugir 26
6. Gaz Metan Mediaș II 24
7. Unirea Jucu 23
8. Viitorul Ulmeni 21
9. Unirea Dej 19
10. Avântul Reghin 19
11. CS Iernut 13
12. ASA Târgu-Mureş II 13
13. CS Oşorhei 8
14. FC Bistriţa 8
15. Recolta Dorolţ 4
Clasament C5