Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Olanda: Eredivisie 08.12.2013 - 20:00

Olanda: Eredivisie - Etapa 16

Etapa 16 Eredivisie: Rezultate si marcatori

Vineri 6 decembrie 2013

06.12.2013, AA Utrecht, Stadion: "Galgenwaard", ora: 21:00
FC Utrecht - NEC Nijmegen 2 - 0 (0-0)
Au marcat:
1-0 Gevero Markiet (48), 2-0 Steve De Ridder (78)

Sambata 7 decembrie 2013

07.12.2013, AX Amsterdam, Stadion: "Amsterdam ArenA", ora: 19:45
Ajax - NAC Breda 4 - 0 (2-0)
Au marcat:
1-0 Davy Klaassen (34), 2-0 Davy Klaassen (45), 3-0 Davy Klaassen (65), 4-0 Bojan Krkic (68)
   
07.12.2013, ND Waalwijk, Stadion: "Mandemakers", ora: 20:45
RKC Waalwijk - Cambuur 2 - 2 (1-2)
Au marcat:
1-0 Robert Braber (16), 1-1 Michiel Hemmen (34), 1-2 Michiel Hemmen (37), 2-2 Sander Duits (54p)
   
07.12.2013, AZ Alkmaar, Stadion: "DSB", ora: 20:45
AZ Alkmaar - Twente 1 - 2 (1-1)
Au marcat:
1-0 Roy Beerens (3), 1-1 Youness Mokhtar (39), 1-2 Youness Mokhtar (90+2)
   
07.12.2013, Eindhoven, Stadion: "Philips", ora: 21:45
PSV Eindhoven - Vitesse 2 - 6 (1-1)
Au marcat:
0-1 Lucas Piazon (38), 1-1 Memphis Depay (45), 1-2 Mike Havenaar (66), 1-3 Kelvin Leerdam (75), 2-3 Karim Rekik (84), 2-4 Davy Pröpper (85), 2-5 Patrick van Aanholt (87), 2-6 Davy Pröpper (90+3)

Duminica 8 decembrie 2013

08.12.2013, JA Heerenveen, Stadion: "Abe Lenstra", ora: 13:30
SC Heerenveen - Feyenoord 1 - 2 (1-2)
Au marcat:
0-1 Jean-Paul Boëtius (9), 0-2 Lex Immers (16), 1-2 Sven van Beek (45ag)
   
08.12.2013, ZS Groningen, Stadion: "Euroborg", ora: 15:30
FC Groningen - ADO Den Haag 1 - 2 (0-1)
Au marcat:
0-1 Michiel Kramer (32), 1-1 Johan Kappelhof (79), 1-2 Tom Beugelsdijk (83)
   
08.12.2013, Deventer, Stadion: "Adelaarshorst", ora: 15:30
Go Ahead Eagles - PEC Zwolle 4 - 1 (2-0)
Au marcat:
1-0 Doke Schmidt (6), 2-0 Erik Falkenburg (15), 3-0 Jarchinio Antonia (57), 4-0 Jop van der Linden (70p), 4-1 Stefan Nijland (74)
   
08.12.2013, NH Kerkrade, Stadion: "Parkstad Limburg", ora: 17:30
Roda - Heracles 1 - 3 (1-1)
Au marcat:
1-0 Wiljan Pluim (18), 1-1 Simon Cziommer (35), 1-2 Oussama Tannane (79), 1-3 Oussama Tannane (88)

Clasament Olanda Eredivisie

Etapa urmatoare (13.12.2013)
PEC Zwolle - SC Heerenveen
NEC Nijmegen - Roda
ADO Den Haag - RKC Waalwijk
Twente - Go Ahead Eagles
Cambuur - Ajax
Vitesse - NAC Breda   
Heracles - AZ Alkmaar
Feyenoord - FC Groningen
FC Utrecht - PSV Eindhoven






Taguri: Olanda    Eredivisie    Etapa 16   

» Clasament Olanda - Eredivisie
Comenteaza

Ultimele stiri - Olanda: Eredivisie

Olanda: Eredivisie - Etapa 9

PSV - AZ Alkmaar 3 - 0, Willem II - Vitesse 1 - 4, Feyenoord - Heracles 2 - 1, Breda - Den Haag 1 - 1, Twente - Ajax 1 - 1, Heerenveen - Cambuur 2 - 2, Dordrecht - Utrecht 1 - 3, G.A. Eagles -...

Olanda: Eredivisie - Etapa 8

Vitesse Arnhem - ADO Den Haag 6 - 1, Heracles Almelo - NAC Breda 6 - 1, SC Cambuur - FC Dordrecht 4 - 1, Willem II Tilburg - SC Heerenveen 2 - 1, FC Utrecht - Go Ahead Eagles 2 - 3, PSV Eindhoven -...

Olanda: Eredivisie - Etapa 7

Breda - Ajax 2 - 5, Dordrecht - Vitesse 2 - 6, Zwolle - Heracles 4 - 2, Den Haag - AZ Alkmaar 2 - 3, G.A. Eagles - Feyenoord 0 - 4, Excelsior - Cambuur 1 - 1, Groningen - Willem II 1 - 0, Twente -...

Olanda: Eredivisie - Etapa 6

Willem II - Breda 2 - 1, Excelsior - Dordrecht 1 - 1, Den Haag - G.A. Eagles 1 - 1, Vitesse - Heerenveen 1 - 1, Heracles - Twente 1 - 4, AZ Alkmaar - Zwolle 1 - 0, Feyenoord - Ajax 0 - 1, PSV -...

Olanda: Eredivisie - Etapa 5

Ajax - Heracles 2 - 1, Twente - G.A. Eagles 2 - 1, AZ Alkmaar - Heerenveen 0 - 1, Feyenoord - Willem II 1 - 2, Zwolle - PSV 3 - 1, Utrecht - Den Haag 0 - 0, Cambuur - Groningen 3 - 0, Vitesse -...

Olanda, fara Robben si Huntelaar?

Indisponibil pentru amicalul contra Italiei de astă-seară, olandezul Arjen Robben ar putea lipsi şi la meciul de duminică, împotriva Cehiei, din preliminariile Campionatului European din 2016....

Olanda: Eredivisie - Etapa 4

G.A. Eagles - Willem II 1 - 0, Cambuur - Den Haag 3 - 2, Dordrecht - AZ Alkmaar 1 - 3, Excelsior - Heracles 3 - 1, Heerenveen - Utrecht 3 - 1, PSV - Vitesse 2 - 0, Breda - Zwolle 3 - 1, Groningen -...

Olanda: Eredivisie - Etapa 3

Heracles Almelo - SC Cambuur 0 - 1, Willem II Tilburg - AZ Alkmaar 3 - 0, SC Heerenveen - SBV Excelsior 2 - 0, Go Ahead Eagles - FC Dordrecht 0 - 0, PEC Zwolle - Vitesse Arnhem 2 - 1, ADO Den Haag...

Olanda: Eredivisie - Etapa 2

Feyenoord - SC Heerenveen 1 - 1, PSV Eindhoven - NAC Breda 6 - 1, FC Dordrecht - PEC Zwolle 1 - 2, FC Twente - ADO Den Haag 2 - 2, Vitesse Arnhem - SC Cambuur 2 - 2, AZ Alkmaar - AFC Ajax 1 - 3, FC...

Olanda: Eredivisie - Etapa 1

PEC Zwolle - FC Utrecht 2 - 0, SC Heerenveen - FC Dordrecht 1 - 2, NAC Breda - SBV Excelsior 1 - 1, SC Cambuur - FC Twente 1 - 1, Heracles Almelo - AZ Alkmaar 0 - 3, ADO Den Haag - Feyenoord 0 - 1,...

Van Basten a debutat cu o victorie la Herlacles Almelo

Fostul mare internațional Marco Van Basten a debutat cu o victorie, sâmbătă, pe banca formației AZ Alkmaar. Această echipă s-a impus cu scorul de 3-0 pe terenul echipei Herlacles Almelo, în prima...



Top News

-Avancronica meciului Ceahlaul - CSMS Iasi

-Evoluţia "stranierilor" în Europa League

-Rezultatele inregistrate joi seara in Europa League

-Aalborg a invins cu 3-0 pe Dinamo Kiev in grupa Stelei

-Avancronica meciului Otelul - Gaz Metan

-EL: Salzburg si Dinamo Zagreb se intalnesc in grupa Astrei

-Programul meciurilor din Europa League




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Abbe Ibrahim
Togo
28 ani

Abdoul Yoda
Coasta de Fildeș
26 ani

Almamy Doumbia
Camerun
31 ani

C-tin Moldoveanu
România
71 ani

Claudiu Pascariu
România
26 ani

Cristian Dulca
România
42 ani

Daniele Mannini
Italia
31 ani

Daniele Padelli
Italia
29 ani

Darron Gibson
Irlanda
27 ani

Deon Burton
Jamaica
38 ani

Dominique Herr
Elveția
49 ani

Elías Figueroa
Uruguay
68 ani

Gheorghe Mărginean
România
42 ani

Ionuț Plămadă
România
25 ani

Iván Ramis
Spania
30 ani

John Sivebæk
Danemarca
53 ani

Lionel Charbonnier
Franța
48 ani

Marco Faraoni
Italia
23 ani

Marius Constantin
România
30 ani

Marius Gotea
România
25 ani

Mickaël Tavares
Senegal
32 ani

Mihai Tararache
România
37 ani

Nathan Craig
Țara Galilor
23 ani

Oleg Salenko
Ucraina
45 ani

Rodolfo Bodipo
Spania
37 ani

Roger Espinoza
Honduras
28 ani

Russell Anderson
Scoția
36 ani

Shaun Wright-Phillips
Anglia
33 ani

Simão Ayres
Brazilia
26 ani

Stanislav Bohush
Ucraina
31 ani

Steve Hodge
Anglia
52 ani

Sulley Muniru
Ghana
22 ani

Sven De Rechter
Belgia
23 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Liga 1
24.10.2014 Oțelul Galați Gaz Metan Mediaș C
24.10.2014 FC Brașov CS Universitatea Craiova C
25.10.2014 Ceahlăul Piatra-Neamț
16:00
CSMS Iași Look Plus C
25.10.2014 Universitatea Cluj
18:30
FC Viitorul Look TV C
25.10.2014 FC Botoșani
21:00
Rapid București Look TV C
26.10.2014 Concordia Chiajna
15:30
CFR 1907 Cluj Look TV C
26.10.2014 Dinamo București
17:30
Pandurii Târgu-Jiu Look Plus C
26.10.2014 ASA Târgu-Mureș
20:00
Steaua București Look TV C
27.10.2014 Astra Giurgiu
21:00
Petrolul Ploiești Look TV C


1. Steaua București 28
2. CFR 1907 Cluj 25
3. Petrolul Ploiești 23
4. Astra Giurgiu 20
5. Dinamo București 19
6. ASA Târgu-Mureș 19
7. FC Botoșani 18
8. FC Brașov 16
9. CS Universitatea Craiova 16
10. Gaz Metan Mediaș 14
11. FC Viitorul 12
12. Ceahlăul Piatra-Neamț 12
13. Universitatea Cluj 11
14. Pandurii Târgu-Jiu 11
15. Concordia Chiajna 10
16. Rapid București 9
17. Oțelul Galați 6
18. CSMS Iași 5
Clasament Liga I

Liga 2 B1
18.10.2014 ACS Berceni SC Bacău C
18.10.2014 Rapid CFR Suceava Academica Argeş C
18.10.2014 Unirea Slobozia FC Voluntari C
18.10.2014 CS Balotești Gloria Buzău C
18.10.2014 Săgeata Năvodari Farul Constanța C
18.10.2014 CF Brăila FCM Dorohoi C


1. FC Voluntari 21
2. Academica Argeş 20
3. Săgeata Năvodari 17
4. Rapid CFR Suceava 14
5. Gloria Buzău 13
6. CF Brăila 12
7. Unirea Slobozia 10
8. ACS Berceni 10
9. SC Bacău 8
10. Farul Constanța 8
11. FCM Dorohoi 7
12. CS Balotești 5
Clasament B1

Liga 2 B2
18.10.2014 ACS Poli Timișoara Olimpia Satu-Mare C
18.10.2014 FC Bihor Oradea FC Olt Slatina C
18.10.2014 Metalul Reșița Unirea Tărlungeni C
18.10.2014 CSM Râmnicu-Vâlcea CS FC Caransebeș C
18.10.2014 Șoimii Pâncota Fortuna Poiana Câmpina C


1. Metalul Reșița 20
2. ACS Poli Timișoara 18
3. CS Mioveni 14
4. CSM Râmnicu-Vâlcea 12
5. Fortuna Poiana Câmpina 12
6. Unirea Tărlungeni 11
7. FC Olt Slatina 8
8. Șoimii Pâncota 7
9. Olimpia Satu-Mare 7
10. CS FC Caransebeș 6
11. FC Bihor Oradea 4
Clasament B2

C1


Liga 3 C1
24.10.2014 FC Zagon Bucovina Pojorâta C
24.10.2014 Aerostar Bacău Ceahlăul Piatra-Neamț II C
24.10.2014 Cetatea Târgu-Neamț CSM Pașcani C
25.10.2014 Știința Miroslava
15:00
FC Păpăuți   C
25.10.2014 Sporting Liești
15:00
Bucovina Rădăuți   C
25.10.2014 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
15:00
Petrotub Roman   C


1. Știința Miroslava 21
2. Cetatea Târgu-Neamț 16
3. AFK Csíkszereda 16
4. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 16
5. Bucovina Pojorâta 15
6. Petrotub Roman 12
7. FC Zagon 10
8. Aerostar Bacău 8
9. Sporting Liești 7
10. CSM Pașcani 6
11. Bucovina Rădăuți 4
12. Ceahlăul Piatra-Neamț II 2
13. FC Păpăuți 1
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.10.2014 Callatis Mangalia Dunărea Călărași C
24.10.2014 Metaloglobus București Viitorul Axintele C
24.10.2014 Gloria Popești Leordeni Voinţa Snagov C
25.10.2014 Juventus București
15:00
Dinamo București II   C
25.10.2014 Metalosport Galaţi
15:00
Înainte Modelu   C
25.10.2014 Delta Tulcea
15:00
Viitorul Domnești   C
25.10.2014 Oțelul Galați II
15:00
CS Tunari   C


1. Dunărea Călărași 19
2. CS Tunari 18
3. Juventus București 17
4. Delta Tulcea 17
5. Viitorul Axintele 15
6. Metaloglobus București 14
7. Înainte Modelu 12
8. Dinamo București II 10
9. Callatis Mangalia 8
10. Gloria Popești Leordeni 8
11. Voinţa Snagov 7
12. Oțelul Galați II 6
13. Metalosport Galaţi 4
14. Viitorul Domnești 1
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.10.2014 Atletic Bradu SCM Argeș Pitești 2012 C
24.10.2014 FC Afumaţi Concordia Chiajna II C
24.10.2014 ACS URBAN Titu Astra Giurgiu II C
24.10.2014 Chindia Târgoviște CS Ștefănești C
25.10.2014 FCM Târgoviște
15:00
CS Vișina-Nouă   C
25.10.2014 CS Podari
15:00
Sporting Roșiori-de-Vede   C
25.10.2014 CN "Dinicu Golescu"
15:00
Inter Clinceni   C


1. FC Afumaţi 15
2. CS Ștefănești 15
3. ACS URBAN Titu 15
4. Concordia Chiajna II 14
5. CN "Dinicu Golescu" 13
6. SCM Argeș Pitești 2012 12
7. FCM Târgoviște 12
8. Chindia Târgoviște 11
9. Inter Clinceni 10
10. Sporting Roșiori-de-Vede 10
11. CS Vișina-Nouă 8
12. Astra Giurgiu II 6
13. Atletic Bradu 5
14. CS Podari 4
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.10.2014 Vulturii Lugoj ACSVM Craiova C
24.10.2014 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic ACSO Filiaşi C
24.10.2014 Minerul Motru UTA Bătrâna Doamnă C
25.10.2014 FC Hunedoara
15:00
CS Național Sebiș   C
25.10.2014 CS Ineu
15:00
Milenium Giarmata   C
25.10.2014 Știința Turceni
15:00
Minerul Mehedinți Valea-Copcii   C


1. CS Național Sebiș 18
2. Milenium Giarmata 16
3. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 15
4. UTA Bătrâna Doamnă 14
5. Pandurii Târgu-Jiu II 13
6. Vulturii Lugoj 13
7. ACSO Filiaşi 10
8. FC Hunedoara 9
9. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 8
10. Minerul Motru 5
11. ACSVM Craiova 3
12. Știința Turceni 3
13. CS Ineu 3
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.10.2014 FC Zalău Sănătatea Cluj C
24.10.2014 CS Oşorhei Unirea Dej C
24.10.2014 FCM Baia-Mare Gloria Bistrița C
24.10.2014 Arieșul Turda CSM Sighet C
25.10.2014 Metalurgistul Cugir
15:00
Avântul Reghin   C
25.10.2014 CS Iernut
15:00
CSC Sânmartin   C
25.10.2014 Unirea Jucu
15:00
Industria Galda de Jos   C


1. FCM Baia-Mare 19
2. CSC Sânmartin 16
3. Arieșul Turda 15
4. CSM Sighet 15
5. Metalurgistul Cugir 14
6. CS Oşorhei 13
7. Gloria Bistrița 13
8. FC Zalău 13
9. Avântul Reghin 9
10. CS Iernut 9
11. Unirea Jucu 7
12. Industria Galda de Jos 7
13. Unirea Dej 5
14. Sănătatea Cluj 1
Clasament C5