Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Golgheteri Liga 1 25.07.2013 - 16:47

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14
15 - Liviu Antal - FC Vaslui (4p)

13 - Constantin Budescu - Astra Giurgiu (3p)
13 - Valentin Lemnaru - Universitatea Cluj (2p)

11 - Alex Dos Santos - Pandurii Târgu-Jiu
11 - Eric de Oliveira - Pandurii Târgu-Jiu (1p) - s-a transferat la Al-Ahli
11 - Szabolcs Székely - ACS Poli Timişoara (1p)

10 - Juan Ángel Albín - Petrolul Ploieşti (2p)
10 - Bojan Golubović - Ceahlăul Piatra-Neamţ (1p)
10 - Marquinhos Carioca - Oţelul Galaţi (5p)
10 - Federico Piovaccari - Steaua Bucureşti
10 - Carlos Wellington - Concordia Chiajna (4p)

9 - Sergiu Buş - Corona Braşov (2p)
9 - Deivydas Matulevičius - Pandurii Târgu-Jiu
9 - Hamza Younés - Petrolul Ploieşti (1p) - s-a transferat la Botev Plovdiv

8 - Andrei Cristea - FC Braşov
8 - Henrique de Jesus - Oţelul Galaţi (1p)
8 - Claudiu Keserü - Steaua Bucureşti
8 - Cosmin Matei - Dinamo Bucureşti (2p)

7 - Mircea Axente - Viitorul Constanţa (1p)
7 - Marian Cristescu - Astra Giurgiu
7 - István Fülöp - FC Botoşani
7 - Adrian Popa - Steaua Bucureşti
7 - Dorin Rotariu - Dinamo Bucureşti
7 - Felipe Teixeira - Petrolul Ploieşti
7 - George Ţucudean - Dinamo Bucureşti
7 - Gabriel Vaşvari - FC Botoşani (4p)
7 - Yazalde Gomes Pinto - Astra Giurgiu

6 - Alexandru Chipciu - Steaua Bucureşti
6 - Ciprian Deac - CFR 1907 Cluj
6 - Dragoş Grigore - Dinamo Bucureşti (6p)
6 - Attila Hadnagy - FC Botoşani
6 - Mirko Ivanovski - Astra Giurgiu
6 - Derick Chuka Ogbu - CFR 1907 Cluj
6 - Neluţ Roşu - Concordia Chiajna (2p)

5 - Denis Alibec - Astra Giurgiu
5 - Victor Astafei - Oţelul Galaţi
5 - Viorel Dinu - Săgeata Năvodari (1p)
5 - Férébory Doré - Petrolul Ploieşti - s-a transferat la Botev Plovdiv
5 - Marko Momčilović - Pandurii Târgu-Jiu
5 - Nicolae Stanciu - Steaua Bucureşti (2p)
5 - Mike Temwanjera - FC Vaslui

4 - Paul Batin - CFR 1907 Cluj
4 - Tha'er Bawab - Gaz Metan Mediaş (1p)
4 - Mugurel Buga - FC Braşov (1p)
4 - Sadat Bukari - Astra Giurgiu
4 - Piotr Celeban - FC Vaslui
4 - Sorin Chiţu - Săgeata Năvodari
4 - Marian Constantinescu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
4 - Alexandru Curtean - Dinamo Bucureşti - s-a transferat la Botev Plovdiv
4 - Gabriel Enache - Astra Giurgiu
4 - Valentin Lazăr - Dinamo Bucureşti
4 - Cristian Munteanu - Săgeata Năvodari
4 - Njongo Priso - Petrolul Ploieşti
4 - Jordan Robertson - Gaz Metan Mediaş (1p)
4 - Tiberiu Serediuc - Concordia Chiajna (2p)
4 - Romeo Surdu - FC Braşov
4 - Łukasz Szukała - Steaua Bucureşti
4 - Fernando Varela - Steaua Bucureşti
4 - William De Amorim - Astra Giurgiu

3 - Alexandru Băluţă - Viitorul Constanţa
3 - Cristian Bărbuţ - ACS Poli Timişoara
3 - Kamil Biliński - Dinamo Bucureşti
3 - Cristian Boldea - ACS Poli Timişoara
3 - Adrian Borza - Universitatea Cluj
3 - Ricardo Cadú - CFR 1907 Cluj (1p)
3 - George Cârjan - FC Botoşani
3 - Claudiu Codoban - FC Botoşani
3 - Armando Cooper - Oţelul Galaţi
3 - Florin Costea - CFR 1907 Cluj
3 - Florin Dan - Gaz Metan Mediaş
3 - Nicolae Dică - Viitorul Constanţa (1p)
3 - Damjan Đoković - CFR 1907 Cluj
3 - Kehinde Fatai - Astra Giurgiu (s-a transferat la FC Bruges)
3 - Ştefan Grigorie - FC Braşov
3 - Emilio Guerra - Săgeata Năvodari
3 - Cristian Ionescu - FC Braşov (1p)
3 - Emil Jula - Ceahlăul Piatra-Neamţ
3 - Pantelis Kapetanos - Steaua Bucureşti (1p)
3 - Ionuţ Larie - Viitorul Constanţa (2p)
3 - Iasmin Latovlevici - Steaua Bucureşti
3 - Robert Maah - CFR 1907 Cluj
3 - Bruno Madeira - FC Braşov
3 - Vasile Maftei - CFR 1907 Cluj
3 - Bogdan Mitrea - Viitorul Constanţa
3 - Florin Nanu - ACS Poli Timişoara
3 - Sergiu Negruţ - CFR 1907 Cluj
3 - Gomo Onduku - Concordia Chiajna
3 - Rui Pedro - CFR 1907 Cluj
3 - Andrei Prepeliţă - Steaua Bucureşti
3 - Florin Purece - Concordia Chiajna (1p)
3 - Mihai Roman - Săgeata Năvodari
3 - Feiz Shamsin - Pandurii Târgu-Jiu
3 - Nuno Viveiros - FC Vaslui
3 - Toto Tamuz - Petrolul Ploieşti
3 - Florin Tănase - Viitorul Constanţa
3 - Ovidiu Vezan - Săgeata Năvodari
3 - Seidu Yahaya - Astra Giurgiu
3 - Alexandru Zaharia - Oţelul Galaţi

2 - Octavian Abrudan - Universitatea Cluj
2 - Vlad Achim - Ceahlăul Piatra-Neamţ
2 - Geraldo Alves - Petrolul Ploieşti
2 - Paul Anton - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Mansaly Boubacar - Dinamo Bucureşti
2 - Damien Boudjemaa - Petrolul Ploieşti - s-a transferat la Slavia Praga
2 - Nicandro Breeveld - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Ionuț Buzean - Gaz Metan Mediaş
2 - Cauê Cecilio da Silva - FC Vaslui
2 - Gabriel Cânu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
2 - Sebastian Chitoşcă - Ceahlăul Piatra-Neamţ
2 - Paraskevas Christou - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Alexandru Ciucur - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Elton Constantino da Silva - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Erico Da Silva - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Cristian Gavra - Viitorul Constanţa
2 - Attila Hadnagy - FC Botoşani
2 - Lucian Filip - Steaua Bucureşti
2 - Florin Gardoş - Steaua Bucureşti
2 - Gabriel Giurgiu - Oţelul Galaţi
2 - Maximiliano Giusti - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Nicolás Gorobsov - ACS Poli Timişoara (1p)
2 - Gabriel Iancu - Steaua Bucureşti
2 - Laurenţiu Iorga - 1g Oţelul Galaţi, 1g Astra Giurgiu
2 - Alexandru Lazăr - Viitorul Constanţa
2 - Madson - FC Vaslui
2 - Andrei Marc - Ceahlăul Piatra-Neamţ
2 - Alexandru Mateiu - FC Braşov
2 - Alexandru Măţel - Astra Giurgiu
2 - Francesco Miranda - Corona Braşov
2 - Júnior Morais - Astra Giurgiu
2 - Adrian Mutu - Petrolul Ploieşti (1p)
2 - Viorel Nicoară - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Maximilian Nicu - Universitatea Cluj
2 - Silviu Pană - Săgeata Năvodari
2 - Florin Popa - Săgeata Năvodari
2 - Dan Roman - Gaz Metan Mediaş
2 - Laurenţiu Rus - Dinamo Bucureşti (1p)
2 - Lucian Sânmărtean - 0g FC Vaslui, 2g Steaua (2p)
2 - Takayuki Seto - Astra Giurgiu
2 - Aco Stojkov - FC Botoşani
2 - Alin Şeroni - ACS Poli Timişoara
2 - Grégory Tadé - CFR 1907 Cluj
2 - Aymen Tahar - Gaz Metan Mediaş
2 - Cristian Tănase - Steaua Bucureşti
2 - Steven Thicot - Dinamo Bucureşti
2 - Cristian Todea - Gaz Metan Mediaş
2 - Alexandru Tudorie - Oţelul Galaţi
2 - Vitinho - Gaz Metan Mediaş
2 - Abdoul Yoda - Astra Giurgiu
2 - Alin Zaharia - Concordia Chiajna

1 - Florin Achim - Săgeata Năvodari
1 - Adnan Aganović - FC Braşov (1p)
1 - Ionuţ Balaur - FC Vaslui
1 - Ştefan Bărboianu - Dinamo Bucureşti
1 - Claudiu Belu - ACS Poli Timişoara
1 - Alexandru Benga - Petrolul Ploieşti - s-a transferat la Botev Plovdiv
1 - Sipo Bohale - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Karim Boutadjine - Universitatea Cluj
1 - Ciprian Brata - Corona Braşov
1 - Dan Bucşă - Universitatea Cluj
1 - Cristian Bud - 0g Gaz Metan Mediaş, 0g CFR 1907 Cluj
1 - Alin Buleică - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Abel Camará - Petrolul Ploieşti
1 - Mario Camora - CFR 1907 Cluj
1 - Alin Cârstocea - Viitorul Constanţa
1 - Giorgi Chanturia - CFR 1907 Cluj
1 - Raul Ciupe - Universitatea Cluj
1 - Cornel Coman - Corona Braşov
1 - Sergiu Costin - Oţelul Galaţi
1 - Valentin Crețu - Concordia Chiajna (1p)
1 - Adrian Cristea - Steaua Bucureşti
1 - Vasilică Cristocea - Universitatea Cluj
1 - Marius Croitoru - FC Botoşani
1 - Orlando da Costa - Concordia Chiajna
1 - Cristian Danci - FC Botoşani
1 - Răzvan Dâlbea - Corona Braşov
1 - Pablo de Lucas - Petrolul Ploieşti
1 - Miloš Deletić - Săgeata Năvodari
1 - Ciprian Dinu - FC Botoşani
1 - David Distéfano - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Elton Figueiredo - Dinamo Bucureşti
1 - Marius Ene - Corona Braşov
1 - Ioan Filip - Oţelul Galaţi
1 - Daniel Florea - Concordia Chiajna (1p)
1 - Diogo Fonseca - FC Braşov
1 - Rareş Forika - Corona Braşov
1 - Cosmin Frăsinescu - Gaz Metan Mediaş
1 - Denilson Gabionetta - CFR 1907 Cluj
1 - Valerică Găman - Astra Giurgiu
1 - Daniel Georgievski - Steaua Bucureşti
1 - Adrian Gheorghiu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Gheorghe Grozav - Petrolul Ploieşti (s-a transferat la Terek Grozny)
1 - Ovidiu Hoban - Petrolul Ploieşti
1 - Lóránt Kovács - Universitatea Cluj
1 - Azdren Llullaku - Gaz Metan Mediaş
1 - Florin Lovin - Oţelul Galaţi
1 - Srdjan Luchin - Dinamo Bucureşti - s-a transferat la Botev Plovdiv
1 - Andrei Lungu - Universitatea Cluj
1 - Valeriu Lupu - Săgeata Năvodari
1 - Ricardo Machado - FC Braşov
1 - Žarko Marković - Gaz Metan Mediaş - s-a transferat la FC Kairat Almaty
1 - Laurenţiu Marinescu - Petrolul Ploieşti (1p)
1 - Ioan Mera - 1g Săgeata Năvodari, 0g ACS Poli Timişoara
1 - Ciprian Milea - Oţelul Galaţi
1 - Constantin Mișelăricu - Oţelul Galaţi
1 - Ionuț Mitriţă - Viitorul Constanţa
1 - Alexandru Muntean - Gaz Metan Mediaş
1 - Alexandru Munteanu - Gaz Metan Mediaş
1 - Vlad Munteanu - Corona Braşov
1 - Sony Mustivar - Petrolul Ploieşti
1 - Nicolae Muşat - FC Vaslui
1 - Sergiu Muth - Gaz Metan Mediaş
1 - Sergiu Neacşa - Corona Braşov
1 - Ionuţ Neagu - Oţelul (1g), Steaua (0g)
1 - Marian Neagu - Concordia Chiajna
1 - Dan Nistor - Pandurii Târgu-Jiu
1 - César Ortiz - FC Vaslui
1 - Emmanouil Papasterianos - Concordia Chiajna
1 - Paul Papp - Astra Giurgiu
1 - Adrian Pătulea - FC Vaslui
1 - Paul Pârvulescu - Steaua Bucureşti
1 - Pedro Santos - Astra Giurgiu - s-a transferat la Rio Ave FC
1 - Ciprian Petre - Gaz Metan Mediaş
1 - Felice Piccolo - CFR 1907 Cluj
1 - Iulian Popa - FC Braşov
1 - Alexandru Popovici - ACS Poli Timişoara
1 - Romário Pires - Petrolul Ploieşti
1 - Neluţ Roşu - Concordia Chiajna
1 - Adrian Sălăgeanu - FC Vaslui
1 - Serginho - FC Braşov
1 - Alexandru Sorian - Săgeata Năvodari - s-a transferat la FC Bihor Oradea
1 - Daniel Stana - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Raphael Stănescu - Corona Braşov
1 - Zsolt Szilágyi - Universitatea Cluj
1 - Enes Šipović - Oţelul Galaţi
1 - Ionuţ Şerban - Dinamo Bucureşti
1 - Andrei Şendroiu - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Leandro Tatu - Steaua Bucureşti - s-a transferat la Bangkok United
1 - Ionuţ Târnăcop - Universitatea Cluj
1 - Marius Tigoianu - Săgeata Năvodari
1 - Răzvan Tincu - FC Botoşani
1 - Robert Vâlceanu - Steaua Bucureşti
1 - Cătălin Vraciu - FC Botoşani
1 - Jakub Wilk - FC Vaslui - s-a transferat la Zalgiris Vilnius
1 - Radu Zaharia - Gaz Metan Mediaş

AUTOGOLURI
2 - Ionuţ Puţanu (Viitorul Constanţa) - pentru Steaua Bucureşti
1 - Jean Sony Alcénat (Petrolul Ploieşti) - pentru Astra Giurgiu
1 - Florin Bejan (Viitorul Constanţa) - pentru Oţelul Galaţi
1 - Ionuţ Cioiniac (Dinamo Bucureşti) - pentru FC Viitorul
1 - Andrei Cristea (FC Braşov) - pentru FC Botoşani
1 - Collins Fai (Dinamo Bucureşti) - pentru Steaua Bucureşti
1 - Valerică Găman (Astra Giurgiu) - pentru Universitatea Cluj
1 - Bruno Madeira (FC Braşov) - pentru Petrolul Ploieşti
1 - Paraskevas Christou (Pandurii Târgu-Jiu) - pentru Gaz Metan Mediaş
1 - Guilherme Haubert (Petrolul Ploieşti) - pentru Dinamo Bucureşti
1 - Andrei Mureşan (Astra Giurgiu) - pentru FC Vaslui
1 - Nuno Claro (ACS Poli Timişoara) - pentru Astra Giurgiu
1 - Paul Pârvulescu (Steaua Bucureşti) - pentru Oţelul Galaţi
1 - Cristian Scutaru (ACS Poli Timişoara) - pentru Dinamo Bucureşti
1 - Łukasz Szukała (Steaua Bucureşti) - pentru Corona Braşov
1 - Jasmin Trtovac (Gaz Metan Mediaş) - pentru CFR 1907 Cluj
1 - Bogdan Ţâru (FC Viitorul) - pentru Gaz Metan Mediaş






Taguri: golgheteri    Liga 1    sezonul 2013-14   

Comenteaza

Ultimele stiri - Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-17

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-2017 - Clasamentul golgheterilor după etapa 9 (play-off şi play-out) 16 - Azdren Llullaku - Gaz Metan Mediaş (3p) (s-a transferat la FC Astana) 11 -...

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-16

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-2016 - Clasamentul golgheterilor după etapa 14 (play-off & play-out)

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-15

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-2015 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2012-13

Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2011-12

Clasamentul golgheterilor după etapa 34 Liga 1, sezonul 2011-12

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34



Top News

-CM 2018: Cifrele turneului final din Rusia

-Răzvan Raţ şi-a anunţat încheierea carierei de jucător

-Biletul zilei la pariuri din partea specialistilor

-Juventus Bucureşti a devenit Asociaţia Sport Club Daco-Getica

-Presa spaniolă susţine că Real Madrid a ajuns la un acord cu Chelsea pentru transferul portarului Courtois

-Zinedine Zidane se va alătura conducerii lui Juventus Torino

-Dinamo şi-a prezentat echipamentul pentru noul sezon




S-au nascut azi

Adam Matysek
Polonia
50 ani

Alexandru Neagu
România
70 ani

Claudiu Cornaci
România
43 ani

Cosmin Neagu
România
27 ani

Dorian Perianu
România
36 ani

Ebbe Sand
Danemarca
46 ani

Fahrudin Alicković
Bosnia
39 ani

Ioan Niculae
România
64 ani

Jonathan Zebina
Franța
40 ani

Josué
Brazilia
39 ani

Kevin Großkreutz
Germania
30 ani

Luca Castellazzi
Italia
43 ani

Luke Young
Anglia
39 ani

Mihai Dornescu
19.07.1985
33 ani

Miloš Buchta
Cehia
38 ani

Neto
Brazilia
29 ani

Nicolae Grigore
România
35 ani

Patrick Kanyuka
Congo
31 ani

Zvonimir Vukić
Serbia
39 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
20.07.2018 CFR 1907 Cluj
21:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
21.07.2018 FC Hermannstadt
18:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C
21.07.2018 Astra Giurgiu
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
22.07.2018 FC Viitorul
18:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
22.07.2018 Dinamo București
21:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
23.07.2018 Gaz Metan Mediaș
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
23.07.2018 CS Universitatea Craiova
21:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 0
2. CFR 1907 Cluj 0
3. Concordia Chiajna 0
4. CS Universitatea Craiova 0
5. CSM Politehnica Iaşi 0
6. Dinamo București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. FC Botoșani 0
9. FC Hermannstadt 0
10. FC Viitorul 0
11. FC Voluntari 0
12. Fotbal Club FCSB 0
13. Gaz Metan Mediaș 0
14. Sepsi Sfântu Gheorghe 0
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
01.06.2018 ASA Târgu-Mureș ASU Poli Timişoara C
01.06.2018 Chindia Târgoviște Olimpia Satu-Mare C
01.06.2018 Luceafărul Oradea Foresta Suceava C
01.06.2018 FC Argeș Pitești FC UTA Arad C
02.06.2018 Ripensia Timișoara Știința Miroslava C
02.06.2018 Academica Clinceni CS Afumați C
02.06.2018 Sportul Snagov FC Hermannstadt C
02.06.2018 Dacia Unirea Brăila Pandurii Târgu-Jiu C
02.06.2018 Metaloglobus București Dunărea Călărași C
02.06.2018 CS Mioveni CS Balotești C


1. Dunărea Călărași 93
2. FC Hermannstadt 91
3. Chindia Târgoviște 75
4. FC Argeș Pitești 68
5. CS Afumați 68
6. Academica Clinceni 58
7. ASU Poli Timişoara 57
8. Luceafărul Oradea 53
9. CS Mioveni 52
10. Sportul Snagov 51
11. Ripensia Timișoara 48
12. FC UTA Arad 47
13. CS Balotești 47
14. Pandurii Târgu-Jiu 42
15. Dacia Unirea Brăila 41
16. Metaloglobus București 38
17. Știința Miroslava 37
18. Foresta Suceava 33
19. ASA Târgu-Mureș 32
20. Olimpia Satu-Mare -30
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5