Romanian Soccer
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 25.02.2014 - 15:06

25 de jucatori au debutat in Liga 1, in etapa 20

25 de jucatori au debutat in Liga 1, in etapa 20
Douăzeci şi cinci de jucători au debutat în Liga 1, zilele trecute, în partidele disputate în etapa a 20-a a primului eşalon din România.

Cei 25 de fotbalişti sunt Danci (FC Botoşani), Fl. Iacob, Leko (ambii FC Braşov), Calancea, Slavickas (ambii Ceahlăul), Pencea (Concordia), Biliński, Cioinac (ambii Dinamo), Kumada (Gaz Metan), Goicoechea, Tritz, Prestia (toţi trei Oţelul), Tamuz (Petrolul), Morariu, Staicu, Ahmetovici (toţi trei ACS Poli), Johnson, Guerra -foto-, Deletici, Borja Navarro (toţi patru Săgeata Năvodari), Gercaliu (Universitatea Cluj), Razzotti, Abelairas, Cuero (toţi trei FC Vaslui) şi Fl. Tănase (FC Viitorul).

De asemenea, au debutat doi tehnicieni: Constantin Ilie (Ceahlăul) şi Leo Grozavu (FC Botoşani).

Atacantul echipei Petrolul Ploieşti, Adrian Mutu, a revenit campionatul românesc după 14 ani, stabilind un record de durată între plecarea şi revenirea din străinătate pe prima scenă. Recordul precedent, de 12 ani, îi aparţinea lui Gheorghe Popescu.

Alexandru Chipciu a marcat în meciul cu Concordia Chiajna, câştigat de Steaua cu scorul de 4-1, pentra a 20-a oară în Liga 1. Guerra (Săgeata), Papasterianos (CS Concordia) şi Bucşă (FC Universitatea Cluj) au înscris, în etapa a 20-a, pentru prima oară în Liga 1.

Tot în etapa a 20-a, arbitrul Adrian Comănescu (Râmnicu-Vâlcea) a condus pentru a 50-a oară un meci de prim-eşalon, iar Vezan (Săgeata Năvodari) şi Enescu (FC Vaslui) au jucat pentru a 50-a oară în Liga 1.

FC Vaslui a urcat pe locul 26 al clasamentului all-time, depăşind FC Olt Scorniceşti.






Taguri: etapa 20    Liga 1    debut    Adrian Mutu   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Arbitrii partidelor de sambata din Liga 1

Arbitrii şi observatorii partidelor care se vor disputa, sâmbătă, în etapa a 6-a a Ligii 1: Dinamo - FC Braşov, ora 18:30, Arbitri: George Cătălin Găman (central) - Gabriel Sabin Stroe, Marius...

Liga 1 - Etapa 6: Rezultate si marcatori

Gaz Metan Mediaş - Pandurii Târgu-Jiu 0 - 2, Ceahlăul Piatra-Neamţ - Concordia Chiajna 2 - 0

Etapa 6: Ceahlaul - Concordia Chiajna 2-0

Ceahlăul Piatra Neamţ a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a şasea a Ligii 1. Golurile au fost marcate de Achim, în minutele 71 şi 76...

Etapa 6: Gaz Metan - Pandurii Targu-Jiu 0-2

Pandurii Târgu Jiu a învins în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Gaz Metan Mediaş, în primul meci al etapei a VI-a a Ligii 1.

Ionel Ganea: Otelul este o echipa in crestere

Antrenorul echipei Rapid, Ionel Ganea, a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă, că problemele pe care gruparea giuleşteană le are sunt identice cu cele de la Oţelul Galaţi, adversarul din...

Steaua va debuta in Grupa J a Europa League pe teren propriu cu Aalborg BK

Campioana României Steaua Bucureşti va debuta pe teren propriu în sezonul 2014-2015 al Europa League, în compania echipei daneze Aalborg BK, partida urmând să înceapă la ora 22:05, conform...

Astra Giurgiu va debuta in grupele Europa League in deplasare cu Dinamo Zagreb

Deţinătoarea Cupei României, Astra Giurgiu, va debuta la 18 septembrie în grupele Europa League, când va întâlni, în deplasare, de la ora 20:00, formaţia croată Dinamo Zagreb, conform programului...

Galca: Pare o grupa destul de echilibrata

Antrenorul echipei Steaua, Constantin Gâlcă, a declarat, vineri, după tragerea la sorţi a grupelor Europa League, că obiectivul formaţiei pe care o pregăteşte este calificarea în 16-imile de finală...

Astra Giurgiu, in grupa D a Europa League, cu RB Salzburg, Celtic si Dinamo Zagreb

Echipa Astra Giurgiu va evolua în grupa D a Europa League, alături de formaţiile FC Red Bull Salzburg (Austria), Celtic Glasgow (Scoţia) şi Dinamo Zagreb (Croaţia), conform tragerii la sorţi, de...

Steaua va evolua in grupa J a Europa League, cu Dinamo Kiev, Rio Ave si Aalborg

Echipa Steaua Bucureşti va evolua în grupa J a Europa League, cu Dinamo Kiev (Ucraina), Rio Ave (Portugalia) şi Aalborg (Danemarca), conform tragerii la sorţi de vineri, de la Monaco. Faza grupelor...

Gane si Curelea vor puncte de la Giurgiu

Antrenorul echipei CS Universitatea Craiova, Ionel Gane, şi căpitanul din ultimele meciuri, Costin Curelea, au prefaţat partida de duminică, de la ora 19.00, din deplasare, cu Astra Giurgiu. Ambii...



Top News

-Schalke-Bayern, meciul zilei in Bundesliga

-Serie A incepe cu Juve si Roma principale favorite la titlu

-José Sosa, patru ani la Besiktas

-Dortmund a castigat la Augsburg, cu Reus in mare forma

-Avancronica meciului Dinamo - FC Brasov

-Gane si Curelea vor puncte de la Giurgiu

-Europa League: Razvan Rat, integralist la PAOK in meciul cu Zimb




S-au nascut azi

Cezar Dinu
România
39 ani

Emmanuel Culio
Argentina
30 ani

Francisco Alcácer
Spania
21 ani

Kamil Kosowski
Polonia
37 ani

Mauro Ramos
Brazilia
84 ani

Monsef Zerka
Maroc
33 ani

Nenad Tomović
Serbia
27 ani

Paulo Sousa
Portugalia
44 ani

Pavel Nedvěd
Cehia
42 ani

Sebastián Leto
Argentina
28 ani

Simone Pepe
Italia
31 ani

Vasili Hamutovski
Belarus
36 ani

Veli Acar
Turcia
33 ani

Vladimir Jugović
Serbia
45 ani

Zafer Yelen
Turcia
28 ani

Zoltán Iasko
România
50 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Liga 1
29.08.2014 Gaz Metan Mediaș Pandurii Târgu-Jiu C
29.08.2014 Ceahlăul Piatra-Neamț Concordia Chiajna C
30.08.2014 Dinamo București
18:30
FC Brașov Look Plus C
30.08.2014 FC Viitorul
21:00
Steaua București Look TV C
31.08.2014 ASA Târgu-Mureș
17:00
FC Botoșani Look Plus C
31.08.2014 Astra Giurgiu
19:00
CS Universitatea Craiova Look TV C
31.08.2014 Petrolul Ploiești
21:00
CFR 1907 Cluj Look TV C
01.09.2014 Oțelul Galați
18:30
Rapid București Look Plus C
01.09.2014 Universitatea Cluj
21:00
CSMS Iași Look TV C


1. Petrolul Ploiești 13
2. Steaua București 12
3. Astra Giurgiu 12
4. CFR 1907 Cluj 10
5. Ceahlăul Piatra-Neamț 10
6. Dinamo București 9
7. FC Botoșani 9
8. ASA Târgu-Mureș 8
9. Gaz Metan Mediaș 8
10. Pandurii Târgu-Jiu 6
11. Universitatea Cluj 5
12. Rapid București 5
13. FC Brașov 5
14. Concordia Chiajna 4
15. FC Viitorul 3
16. CSMS Iași 3
17. CS Universitatea Craiova 2
18. Oțelul Galați 2
Clasament Liga I

Liga 2 B1
30.08.2014 Săgeata Năvodari ACS Berceni C
30.08.2014 CF Brăila CS Balotești C
30.08.2014 FCM Dorohoi Unirea Slobozia C
30.08.2014 Farul Constanța
1 - 1
Rapid CFR Suceava   C
30.08.2014 Gloria Buzău SC Bacău C
30.08.2014 FC Voluntari Academica Argeş C


1. CF Brăila 3
2. Gloria Buzău 3
3. Săgeata Năvodari 3
4. Academica Argeş 3
5. FCM Dorohoi 1
6. Unirea Slobozia 1
7. Rapid CFR Suceava 0
8. Farul Constanța 0
9. ACS Berceni 0
10. SC Bacău 0
11. FC Voluntari 0
12. CS Balotești 0
Clasament B1

Liga 2 B2
30.08.2014 CS Mioveni ACS Poli Timișoara C
30.08.2014 Șoimii Pâncota
1 - 1
CSM Râmnicu-Vâlcea   C
30.08.2014 Fortuna Poiana Câmpina Metalul Reșița C
30.08.2014 CS FC Caransebeș Olimpia Satu-Mare C
30.08.2014 Unirea Tărlungeni FC Olt Slatina C


1. ACS Poli Timișoara 3
2. Metalul Reșița 3
3. Unirea Tărlungeni 3
4. CS FC Caransebeș 3
5. FC Bihor Oradea 0
6. Șoimii Pâncota 0
7. CSM Râmnicu-Vâlcea 0
8. FC Olt Slatina 0
9. Fortuna Poiana Câmpina 0
10. Olimpia Satu-Mare 0
11. CS Mioveni 0
Clasament B2

C1


Liga 3 C1
29.08.2014 Cetatea Târgu-Neamț Știința Miroslava C
29.08.2014 CSM Pașcani Bucovina Rădăuți C
29.08.2014 Ceahlăul Piatra-Neamț II Bucovina Pojorâta C
30.08.2014 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
18:00
Aerostar Bacău   C
30.08.2014 AFK Csíkszereda
18:00
Sporting Liești   C
30.08.2014 Petrotub Roman
18:00
FC Păpăuți   C


1. Cetatea Târgu-Neamț 3
2. Bucovina Rădăuți 1
3. Ceahlăul Piatra-Neamț II 1
4. Bucovina Pojorâta 1
5. CSM Pașcani 1
6. AFK Csíkszereda 0
7. Aerostar Bacău 0
8. FC Păpăuți 0
9. FC Zagon 0
10. Petrotub Roman 0
11. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0
12. Sporting Liești 0
13. Știința Miroslava 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.08.2014 CS Tunari Metaloglobus București C
29.08.2014 Înainte Modelu Viitorul Axintele C
30.08.2014 Metalosport Galaţi
18:00
Callatis Mangalia   C
30.08.2014 Delta Tulcea
18:00
Gloria Popești Leordeni   C
30.08.2014 Oțelul Galați II
18:00
Juventus București   C
30.08.2014 Viitorul Domnești
18:00
Dunărea Călărași   C
30.08.2014 Voinţa Snagov
18:00
Dinamo București II   C


1. CS Tunari 3
2. Înainte Modelu 1
3. Viitorul Axintele 1
4. Dinamo București II 0
5. Dunărea Călărași 0
6. Gloria Popești Leordeni 0
7. Callatis Mangalia 0
8. Juventus București 0
9. Metalosport Galaţi 0
10. Oțelul Galați II 0
11. Delta Tulcea 0
12. Viitorul Domnești 0
13. Voinţa Snagov 0
14. Metaloglobus București 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.08.2014 Inter Clinceni
-
Atletic Bradu AMANAT C
29.08.2014 Chindia Târgoviște ACS URBAN Titu C
30.08.2014 CS Podari
18:00
FCM Târgoviște   C
30.08.2014 CN "Dinicu Golescu"
18:00
FC Afumaţi   C
30.08.2014 CS Ștefănești
18:00
CS Vișina-Nouă   C
30.08.2014 Sporting Roșiori-de-Vede
18:00
SCM Argeș Pitești 2012   C
02.09.2014 Astra Giurgiu II
17:00
Concordia Chiajna II   C


1. Chindia Târgoviște 3
2. Astra Giurgiu II 0
3. Atletic Bradu 0
4. CN "Dinicu Golescu" 0
5. Concordia Chiajna II 0
6. CS Podari 0
7. CS Ștefănești 0
8. CS Vișina-Nouă 0
9. FC Afumaţi 0
10. FCM Târgoviște 0
11. Inter Clinceni 0
12. SCM Argeș Pitești 2012 0
13. Sporting Roșiori-de-Vede 0
14. ACS URBAN Titu 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.08.2014 Minerul Motru FC Hunedoara C
29.08.2014 Minerul Mehedinți Valea-Copcii ACSVM Craiova C
30.08.2014 CS Ineu
18:00
Vulturii Lugoj   C
30.08.2014 Știința Turceni
18:00
AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic   C
30.08.2014 Milenium Giarmata
18:00
Pandurii Târgu-Jiu II   C
30.08.2014 ACSO Filiaşi
18:00
CS Național Sebiș   C


1. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 3
2. FC Hunedoara 3
3. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 0
4. CS Ineu 0
5. CS Național Sebiș 0
6. ACSO Filiaşi 0
7. Milenium Giarmata 0
8. Pandurii Târgu-Jiu II 0
9. Știința Turceni 0
10. UTA Bătrâna Doamnă 0
11. Vulturii Lugoj 0
12. Minerul Motru 0
13. ACSVM Craiova 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
30.08.2014 CS Iernut
18:00
FC Zalău   C
30.08.2014 Arieșul Turda
18:00
FCM Baia-Mare   C
30.08.2014 Unirea Jucu
18:00
CS Oşorhei   C
30.08.2014 Industria Galda de Jos
18:00
Metalurgistul Cugir   C
30.08.2014 CSM Sighet
18:00
Sănătatea Cluj   C
30.08.2014 CSC Sânmartin
18:00
Avântul Reghin   C
30.08.2014 Gloria Bistrița
18:00
Unirea Dej   C


1. Arieșul Turda 0
2. Avântul Reghin 0
3. CS Iernut 0
4. CS Oşorhei 0
5. CSC Sânmartin 0
6. CSM Sighet 0
7. FC Zalău 0
8. FCM Baia-Mare 0
9. Gloria Bistrița 0
10. Industria Galda de Jos 0
11. Metalurgistul Cugir 0
12. Sănătatea Cluj 0
13. Unirea Dej 0
14. Unirea Jucu 0
Clasament C5