Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 25.02.2014 - 15:06

25 de jucatori au debutat in Liga 1, in etapa 20

25 de jucatori au debutat in Liga 1, in etapa 20
Douăzeci şi cinci de jucători au debutat în Liga 1, zilele trecute, în partidele disputate în etapa a 20-a a primului eşalon din România.

Cei 25 de fotbalişti sunt Danci (FC Botoşani), Fl. Iacob, Leko (ambii FC Braşov), Calancea, Slavickas (ambii Ceahlăul), Pencea (Concordia), Biliński, Cioinac (ambii Dinamo), Kumada (Gaz Metan), Goicoechea, Tritz, Prestia (toţi trei Oţelul), Tamuz (Petrolul), Morariu, Staicu, Ahmetovici (toţi trei ACS Poli), Johnson, Guerra -foto-, Deletici, Borja Navarro (toţi patru Săgeata Năvodari), Gercaliu (Universitatea Cluj), Razzotti, Abelairas, Cuero (toţi trei FC Vaslui) şi Fl. Tănase (FC Viitorul).

De asemenea, au debutat doi tehnicieni: Constantin Ilie (Ceahlăul) şi Leo Grozavu (FC Botoşani).

Atacantul echipei Petrolul Ploieşti, Adrian Mutu, a revenit campionatul românesc după 14 ani, stabilind un record de durată între plecarea şi revenirea din străinătate pe prima scenă. Recordul precedent, de 12 ani, îi aparţinea lui Gheorghe Popescu.

Alexandru Chipciu a marcat în meciul cu Concordia Chiajna, câştigat de Steaua cu scorul de 4-1, pentra a 20-a oară în Liga 1. Guerra (Săgeata), Papasterianos (CS Concordia) şi Bucşă (FC Universitatea Cluj) au înscris, în etapa a 20-a, pentru prima oară în Liga 1.

Tot în etapa a 20-a, arbitrul Adrian Comănescu (Râmnicu-Vâlcea) a condus pentru a 50-a oară un meci de prim-eşalon, iar Vezan (Săgeata Năvodari) şi Enescu (FC Vaslui) au jucat pentru a 50-a oară în Liga 1.

FC Vaslui a urcat pe locul 26 al clasamentului all-time, depăşind FC Olt Scorniceşti.






Taguri: etapa 20    Liga 1    debut    Adrian Mutu   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

PLAY-OUT: CFR 1907 Cluj - ACS Poli Timișoara 5-1

Formaţia CFR Cluj a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa ACS Poli Timişoara, într-un meci contând pentru etapa a noua a play-out-ului Ligii I.

Liga 1 - Etapa 9: Rezultate si marcatori (play-off & play-out)

FC Botoșani - FC Voluntari 4 - 2, CSMS Iași - Petrolul Ploiești 1 - 0, CFR 1907 Cluj - ACS Poli Timișoara 5 - 1

PLAY-OUT: CSMS Iași - Petrolul Ploiești 1-0

Formaţia CSMS Iaşi a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Petrolul Ploieşti, într-un meci contând pentru etapa a noua a play-out-ului Ligii I.

VIDEO | Daniel Mogosanu: Echipa din Chiajna a adunat cele mai multe puncte din play-out

La conferința de presă din această după-amiază, directorul tehnic al Universității Craiova, Daniel Mogoșanu a spus că știe care vor fi atuurile "alb-albaștrilor" în duelul cu Concordia...

PLAY-OUT: FC Botosani - FC Voluntari 4-2

FC Botoșani a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 4-2 (2-1), vineri, în primul meci din etapa a 9-a a fazei play-out a Ligii 1 de fotbal. FC Botoșani s-a impus prin golurile marcate de Gabriel...

ASA Targu-Mures - Steaua Bucuresti, ultimul meci din play-off-ul Ligii 1, sezonul 2015-2016

Meciul dintre echipele ASA Târgu Mureş şi Steaua Bucureşti se va disputa la 8 mai, de la ora 21:00, fiind ultimul din acest sezon al play-off-ului Ligii 1, a anunţat site-ul oficial al LPF....

LPF: Suntem o entitate care nu primeste dispozitii si ordine de la FRF

LPF a emis, la rândul său, un comunicat de presă, vineri, în care încearcă să lămurească situaţia ridicării suspendării antrenorului Edward Iordănescu, susţindând faptul că este o entitate care nu...

Reghecampf: Lui Edi Iordanescu i-au ridicat suspendarea, ma gandesc sa stau pe banca la meciul cu Pandurii

Antrenorul echipei Steaua, Laurenţiu Reghecampf, aflat în stare de suspendare după incidentele de la partida cu Dinamo, din Cupa României, a declarat că se gândeşte să stea pe banca de rezerve la...

Laurentiu Reghecampf critica programarea meciurilor din penultima etapa

Antrenorul stelist Laurenţiu Reghecampf a criticat programarea partidelor din etapa a 9-a a play-off-ului Ligii 1, penultima, fiind de părere că Dinamo poate fi avantajată în lupta pentru locul 2...

Ionel Gane: Iasiul este o echipa buna, organizata, cu rezultate constante

Cu şanse evident reduse să evite retrogradarea, după înfrângerea drastică suferită pe teren propriu cu FC Botoşani, petroliştii merg la Iaşi decişi să treacă peste toate problemele cu care se...

Comisia de Recurs a FRF a anulat suspendarea lui Edi Iordanescu

Comisia de Recurs a Federației Române de Fotbal, reunită joi, a anulat sancțiunea dictată de Comisia de Disciplină a FRF împotriva lui Edward Iordănescu, astfel că antrenorul echipei Pandurii...



Top News

-Spania: Primera Division - Etapa 35

-Franta: Ligue 1 - Etapa 36

-Anglia: Premier League - Etapa 37

-PLAY-OUT: CFR 1907 Cluj - ACS Poli Timișoara 5-1

-Germania: Bundesliga - Etapa 32

-Italia: Serie A - Etapa 37

-Turcia: Super Lig - Etapa 32




Ce țară va câștiga Euro 2016?
Franţa
Spania
Germania
Italia
Anglia
Belgia
Portugalia
Croaţia
Suedia
Rusia
Turcia
Ucraina
Elveţia
Cehia
Polonia
Irlanda
Austria
Slovacia
Ungaria
Albania
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

AALBORG BK
Danemarca
131 ani

Aleksey Smertin
Rusia
41 ani

Aliaksandr Hleb
Belarus
35 ani

András Törőcsik
Ungaria
61 ani

B e t o
Portugalia
34 ani

Bogdan Scarlat
România
28 ani

Christian Benítez
Ecuador
30 ani

Danny McGrain
Scoția
66 ani

Darijo Srna
Croația
34 ani

Diego Contento
Italia
26 ani

Diego Váleri
Argentina
30 ani

Elvio Martínez
Argentina
34 ani

Georges Ambourouet
Gabon
30 ani

Isaac Okoronkwo
Nigeria
38 ani

Josef Zinnbauer
Germania
46 ani

Julio Álvarez
Spania
35 ani

Leonardo Bonucci
Italia
29 ani

LOKOMOTIVA ZAGREB
Croaţia
102 ani

Marc-Vivien Foé
Camerun
41 ani

Marian Damaschin
România
55 ani

Marius Baciu
România
41 ani

Mišo Brečko
Slovenia
32 ani

Nima Nakisa
Iran
41 ani

Olaf Thon
Germania
50 ani

Oliver Bierhoff
Germania
48 ani

Oliver Neuville
Germania
43 ani

PETROLUL PLOIEȘTI
România
92 ani

Predrag Đajić
Yugoslavia
94 ani

Şahin Çakır
Turcia
27 ani

Vlatko Lazić
Serbia
27 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Petrolul Ploiesti
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

2015-2016


Liga 1 2015-2016
26.02.2016
Cronica
ACS Poli Timișoara Petrolul Ploiești C
27.02.2016
Cronica
CS Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
27.02.2016
Cronica
Steaua București CSMS Iași C
27.02.2016
Cronica
ASA Târgu-Mureș FC Botoșani C
28.02.2016
Cronica
Concordia Chiajna FC Voluntari C
28.02.2016
Cronica
Astra Giurgiu Dinamo București C
29.02.2016
Cronica
FC Viitorul Pandurii Târgu-Jiu C


1. Astra Giurgiu 51
2. Dinamo București 48
3. Pandurii Târgu-Jiu 47
4. FC Viitorul 46
5. Steaua București 44
6. ASA Târgu-Mureș 38
7. CSMS Iași 37
8. CS Universitatea Craiova 31
9. CFR 1907 Cluj 27
10. FC Botoșani 26
11. ACS Poli Timișoara 25
12. FC Voluntari 24
13. Concordia Chiajna 17
14. Petrolul Ploiești 8
Clasament 2015-2016

Play-Off


Liga 1 Play-Off
23.04.2016
Cronica
Steaua București FC Viitorul C
24.04.2016
Cronica
Pandurii Târgu-Jiu Dinamo București C
25.04.2016
Cronica
ASA Târgu-Mureș Astra Giurgiu C


1. Astra Giurgiu 45
2. Steaua București 39
3. Pandurii Târgu-Jiu 35
4. Dinamo București 35
5. FC Viitorul 25
6. ASA Târgu-Mureș 22
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
29.04.2016
Cronica
FC Botoșani FC Voluntari C
30.04.2016 CSMS Iași Petrolul Ploiești C
30.04.2016 CFR 1907 Cluj ACS Poli Timișoara C
01.05.2016 CS Universitatea Craiova
18:00
Concordia Chiajna Digi Sport 1 C


1. CSMS Iași 32
2. CFR 1907 Cluj 30
3. CS Universitatea Craiova 29
4. FC Botoșani 27
5. Concordia Chiajna 24
6. FC Voluntari 22
7. ACS Poli Timișoara 19
8. Petrolul Ploiești 12
Clasament Play-Out

Liga 2 B1
01.04.2016 FCM Dorohoi
-
Oțelul Galați   C
01.04.2016 Rapid București ACS Berceni C
02.04.2016 Farul Constanța Gloria Buzău C
02.04.2016 Ceahlăul Piatra-Neamț CS Balotești C
02.04.2016 Academica Clinceni SC Bacău C
02.04.2016 Dunărea Călărași Rapid CFR Suceava C
02.04.2016 Dacia Unirea Brăila Bucovina Pojorâta C


1. Rapid București 54
2. Dunărea Călărași 52
3. Dacia Unirea Brăila 44
4. Farul Constanța 44
5. Academica Clinceni 43
6. SC Bacău 36
7. ACS Berceni 34
8. Gloria Buzău 31
9. CS Balotești 26
10. Rapid CFR Suceava 25
11. Bucovina Pojorâta 17
12. Ceahlăul Piatra-Neamț 14
13. Oțelul Galați 12
14. FCM Dorohoi 0
Clasament B1

Liga 2 B2
02.04.2016 FC Caransebeș Olimpia Satu-Mare C
02.04.2016 FC Bihor Oradea Universitatea Cluj C
02.04.2016 FC Brașov Șoimii Pâncota C
02.04.2016 FCM Baia-Mare CSM Râmnicu-Vâlcea C
02.04.2016 Metalul Reșița CS Mioveni C
02.04.2016 UTA Bătrâna Doamnă Unirea Tărlungeni C
02.04.2016 Chindia Târgoviște Gaz Metan Mediaș C


1. Chindia Târgoviște 52
2. Gaz Metan Mediaș 51
3. UTA Bătrâna Doamnă 51
4. FCM Baia-Mare 46
5. FC Brașov 45
6. CS Mioveni 45
7. CSM Râmnicu-Vâlcea 44
8. Universitatea Cluj 44
9. Șoimii Pâncota 35
10. Olimpia Satu-Mare 33
11. Unirea Tărlungeni 24
12. FC Bihor Oradea 13
13. FC Caransebeș 13
14. Metalul Reșița 8
Clasament B2

Play-Off B1


Liga 2 Play-Off B1
29.04.2016 Academica Clinceni Dacia Unirea Brăila C
29.04.2016 SC Bacău Farul Constanța C
29.04.2016 Rapid București Dunărea Călărași C


1. Rapid București 9
2. Dunărea Călărași 8
3. Academica Clinceni 8
4. Dacia Unirea Brăila 7
5. SC Bacău 7
6. Farul Constanța 3
Clasament Play-Off B1

Play-Off B2


Liga 2 Play-Off B2
30.04.2016 FCM Baia-Mare UTA Bătrâna Doamnă C
30.04.2016 CS Mioveni FC Brașov C
30.04.2016 Gaz Metan Mediaș Chindia Târgoviște C


1. Gaz Metan Mediaș 10
2. UTA Bătrâna Doamnă 9
3. Chindia Târgoviște 8
4. CS Mioveni 7
5. FCM Baia-Mare 4
6. FC Brașov 3
Clasament Play-Off B2

Play-Out B1


Liga 2 Play-Out B1
29.04.2016 CS Balotești Bucovina Pojorâta C
29.04.2016 Rapid CFR Suceava ACS Berceni C
30.04.2016 Gloria Buzău Ceahlăul Piatra-Neamț C


1. Gloria Buzău 9
2. Bucovina Pojorâta 7
3. Rapid CFR Suceava 7
4. CS Balotești 6
5. ACS Berceni 4
6. Ceahlăul Piatra-Neamț 0
Clasament Play-Out B1

Play-Out B2


Liga 2 Play-Out B2
29.04.2016 Șoimii Pâncota CSM Râmnicu-Vâlcea C
30.04.2016 Olimpia Satu-Mare Unirea Tărlungeni C
30.04.2016 Universitatea Cluj Metalul Reșița C


1. Olimpia Satu-Mare 10
2. Șoimii Pâncota 9
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 7
4. Universitatea Cluj 4
5. Unirea Tărlungeni 2
6. Metalul Reșița 1
Clasament Play-Out B2

C1


Liga 3 C1
29.04.2016 Sporting Liești Știința Miroslava C
29.04.2016 Petrotub Roman Sepsi OSK Sfântu Gheorghe C
29.04.2016 Olimpia Râmnicu-Sărat Aerostar Bacău C
29.04.2016 FC Panciu Atletico Vaslui C
29.04.2016 CSM Pașcani Metalosport Galaţi C
30.04.2016 Cetatea Târgu-Neamț
17:00
Bucovina Rădăuți   C
30.04.2016 FC Zagon Inter Dorohoi C


1. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 56
2. Olimpia Râmnicu-Sărat 52
3. Știința Miroslava 44
4. Petrotub Roman 43
5. Metalosport Galaţi 35
6. Sporting Liești 33
7. Aerostar Bacău 32
8. CSM Pașcani 31
9. FC Panciu 29
10. Bucovina Rădăuți 16
11. FC Zagon 16
12. Inter Dorohoi 14
13. Cetatea Târgu-Neamț 13
14. Atletico Vaslui 12
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.04.2016 Gloria Popești Leordeni Dinamo II București C
29.04.2016 Juventus București Metaloglobus București C
29.04.2016 CS Tunari Înainte Modelu C
29.04.2016 FC Viitorul II Viitorul Domnești C
29.04.2016 Petrolistul Boldești CSM Olteniţa C
29.04.2016 Unirea Slobozia Voinţa Snagov C
30.04.2016 Callatis 2012 Mangalia
17:00
Delta Dobrogea Tulcea   C


1. Juventus București 55
2. Delta Dobrogea Tulcea 50
3. Metaloglobus București 41
4. Unirea Slobozia 33
5. Viitorul Domnești 31
6. Înainte Modelu 28
7. Petrolistul Boldești 25
8. FC Viitorul II 23
9. Dinamo II București 21
10. Gloria Popești Leordeni 20
11. Voinţa Snagov 17
12. CSM Olteniţa 15
13. CS Tunari 14
14. Callatis 2012 Mangalia 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.04.2016 Atletic Bradu CS Afumați C
29.04.2016 Sporting Roșiori-de-Vede URBAN Titu C
29.04.2016 CS Ștefănești Concordia Chiajna II C
29.04.2016 FC Aninoasa SCM Argeș Pitești 2012 C
29.04.2016 CS Podari FC Voluntari II C
29.04.2016 CN "Dinicu Golescu" Înfrăţirea Hărman C
30.04.2016 Inter Olt Slatina Sporting Turnu-Măgurele C


1. SCM Argeș Pitești 2012 44
2. CS Afumați 44
3. FC Voluntari II 43
4. CN "Dinicu Golescu" 42
5. Sporting Turnu-Măgurele 39
6. Sporting Roșiori-de-Vede 32
7. Atletic Bradu 31
8. Concordia Chiajna II 29
9. Inter Olt Slatina 29
10. CS Ștefănești 27
11. CS Podari 25
12. FC Aninoasa 22
13. Înfrăţirea Hărman 13
14. URBAN Titu 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.04.2016 CSM Lugoj Pandurii Târgu-Jiu II C
29.04.2016 Metalurgistul Cugir FC Hunedoara C
29.04.2016 Milenium Giarmata CS Național Sebiș C
29.04.2016 ASU Poli Timişoara Performanţa Ighiu C
29.04.2016 Măgura Cisnădie CS Ineu C
29.04.2016 Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic Cetate Deva C
29.04.2016 Minerul Motru CS Universitatea Craiova II C


1. ASU Poli Timişoara 49
2. Metalurgistul Cugir 48
3. Performanţa Ighiu 47
4. CS Național Sebiș 43
5. FC Hunedoara 35
6. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 32
7. Cetate Deva 31
8. CSM Lugoj 30
9. Pandurii Târgu-Jiu II 29
10. CS Ineu 28
11. Măgura Cisnădie 27
12. CS Universitatea Craiova II 21
13. ACSO Filiaşi 19
14. Minerul Motru 18
15. Milenium Giarmata 15
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.04.2016 CS Oşorhei CSM Sighetu Marmaţiei C
29.04.2016 Industria Galda de Jos CS Iernut C
29.04.2016 FC Zalău Sănătatea Cluj C
29.04.2016 Avântul Reghin AFK Csíkszereda C
29.04.2016 ASF Comuna Recea Luceafărul Oradea C
29.04.2016 Unirea Jucu Unirea Dej C
30.04.2016 AFC Odorheiu-Secuiesc Luceafărul Bălan C


1. Luceafărul Oradea 53
2. Avântul Reghin 46
3. Unirea Jucu 43
4. CSM Sighetu Marmaţiei 38
5. Industria Galda de Jos 38
6. AFK Csíkszereda 35
7. CS Oşorhei 31
8. CS Iernut 30
9. ASF Comuna Recea 29
10. Sănătatea Cluj 29
11. Unirea Dej 22
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 18
13. FC Zalău 17
14. Luceafărul Bălan 1
Clasament C5