Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Golgheteri Liga 1 29.07.2014 - 19:56

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-15

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-15
18 - Grégory Tadé - CFR 1907 Cluj (5p)

16 - Mihai Roman - Pandurii Târgu-Jiu (4p)

14 - Bogdan Mitrea - FC Viitorul (9p)

12 - Claudiu Keserü - Steaua Bucureşti (1p) - s-a transferat la Al-Gharafa
12 - Ousmane N'Doye - ASA Târgu-Mureş (1p)

11 - Kamil Biliński - Dinamo Bucureşti (2p)
11 - Marian Constantinescu - FC Braşov (2p)
11 - Toto Tamuz - Petrolul Ploieşti

10 - Constantin Budescu - Astra Giurgiu (2p)

9 - Tha'er Bawab - CS Universitatea Craiova
9 - Attila Hadnagy - FC Botoşani
9 - Ioan Hora - ASA Târgu-Mureş (1p)
9 - Mihai Dina - Concordia Chiajna

8 - Denis Alibec - Astra Giurgiu
8 - Azdren Llullaku - Gaz Metan Mediaş (1p)
8 - Nuno Rocha - CS Universitatea Craiova
8 - Filipe Teixeira - Petrolul Ploieşti (2p)

7 - Nelson Bonilla - FC Viitorul
7 - Claudiu Bumba - ASA Târgu-Mureş
7 - Kehinde Fatai - Astra Giurgiu
7 - Gabriel Vaşvari - FC Botoşani (6p)

6 - Vlad Achim - Ceahlăul Piatra-Neamţ (4p)
6 - Marius Alexe - Dinamo Bucureşti (1p)
6 - Fernando Boldrin - Concordia Chiajna (2p)
6 - Florin Cernat - Oţelul Galaţi (1p)
6 - Dan Roman - Gaz Metan Mediaş
6 - Takayuki Seto - Astra Giurgiu
6 - Nicuşor Stanciu - Steaua Bucureşti (2p)

5 - Juan Ángel Albín - Petrolul Ploieşti - s-a transferat la Veracruz
5 - Victoraş Astafei - Petrolul Ploieşti
5 - Paul Batin - FC Botoşani
5 - Sadat Bukari - Astra Giurgiu - s-a transferat la Metalist Kharkiv
5 - Deivydas Matulevičius - Pandurii Târgu-Jiu
5 - Justin Mengolo - Universitatea Cluj
5 - Alexandru Mitriţă - FC Viitorul
5 - Gabriel Mureşan - ASA Târgu-Mureş (1p)
5 - Adrian Popa - Steaua Bucureşti
5 - Andrei Prepeliţă - Steaua Bucureşti (1p)
5 - Florin Purece - Concordia Chiajna
5 - Cristian Tănase - Steaua Bucureşti
5 - William De Amorim - Astra Giurgiu
5 - Ianis Zicu - ASA Târgu-Mureş

4 - Adnan Aganović - FC Braşov
4 - Pablo Brandán - CS Universitatea Craiova (2p)
4 - Giorgi Chanturia - CFR 1907 Cluj (2p)
4 - Andrei Cordoş - 2g Dinamo, 2g Pandurii
4 - Cristian Cristea - Oţelul Galaţi
4 - Bogdan Gavrilă - Dinamo Bucureşti
4 - Bojan Golubović - CSMS Iaşi
4 - Guima - CFR 1907 Cluj
4 - Jugurtha Hamroun - Oţelul Galaţi
4 - Valentin Lemnaru - Universitatea Cluj (3p)
4 - Marko Momčilović - Pandurii Târgu-Jiu
4 - Cristian Săpunaru - Rapid Bucureşti (2p)
4 - Łukasz Szukała - Steaua Bucureşti - s-a transferat la Al-Ittihad
4 - Raul Rusescu - Steaua Bucureşti
4 - Florin Tănase - FC Viitorul
4 - Alexandru Tudorie - Oţelul Galaţi
4 - Nuno Viveiros - Universitatea Cluj
4 - Wellington - Concordia Chiajna (1p)

3 - Florin Acsinte - FC Botoşani
3 - Lukács Bőle - CSMS Iaşi
3 - Alin Buleică - Pandurii Târgu-Jiu
3 - George Cârjan - Ceahlăul Piatra-Neamţ
3 - Alexandru Chipciu - Steaua Bucureşti
3 - Alexandru Ciucur - CSMS Iaşi
3 - Marius Croitoru - FC Botoşani
3 - Costin Curelea - CS Universitatea Craiova
3 - Hatem Abd Elhamed - Dinamo Bucureşti
3 - Gabriel Enache - Astra Giurgiu (1p)
3 - Cosimo Figliomeni - Gaz Metan Mediaş
3 - István Fülöp - FC Botoşani
3 - Marcel Gecov - Rapid Bucureşti
3 - Valerică Găman - Astra Giurgiu (1p)
3 - Dorin Goga - ASA Târgu-Mureş
3 - Ştefan Grigorie - 2g FC Braşov, 1g Concordia Chiajna
3 - Gheorghe Grozav - Dinamo Bucureşti
3 - Andrei Herghelegiu - CS Universitatea Craiova
3 - Gabriel Iancu - Steaua Bucureşti (1p)
3 - Valentin Lazăr - Dinamo Bucureşti
3 - Mislav Leko - FC Braşov
3 - Vasile Maftei - Concordia Chiajna
3 - Quenten Martinus - FC Botoşani
3 - Cosmin Matei - Dinamo Bucureşti (1p)
3 - Bănel Nicoliţă - FC Viitorul
3 - Marius Niculae - Dinamo Bucureşti
3 - Ciprian Petre - Gaz Metan Mediaş (1p)
3 - Lucian Sânmărtean - Steaua Bucureşti - s-a transferat la Al-Ittihad
3 - Gezim Shalaj - Pandurii Târgu-Jiu
3 - Dimitris Sialmas - Ceahlăul Piatra-Neamţ
3 - Aymen Tahar - Gaz Metan Mediaş (1p)
3 - Ionuț Târnăcop - CS Universitatea Craiova
3 - Bogdan Ţâru - FC Viitorul
3 - George Ţucudean - Steaua Bucureşti
3 - Fernando Varela - Steaua Bucureşti
3 - Wesley Lopes - CSMS Iaşi - s-a transferat la União Barbarense

2 - Mircea Axente - ASA Târgu-Mureş
2 - Iulian Bădic - CSMS Iaşi
2 - Alexandru Băluţă - CS Universitatea Craiova
2 - Marko Bencun - FC Braşov
2 - Romário Benzar - FC Viitorul
2 - Pablo Ceppelini - Universitatea Cluj
2 - Alexandru Creţu - CSMS Iaşi
2 - Alexandru Curtean - Gaz Metan Mediaş (1p)
2 - Ciprian Deac - CFR 1907 Cluj
2 - Andrei Dumitraş - 2g Ceahlăul, 0g CSUC
2 - Eric de Oliveira - Pandurii Târgu-Jiu (1p)
2 - Steliano Filip - Dinamo Bucureşti
2 - Cristian Ganea - FC Braşov
2 - Liviu Ganea - FC Braşov
3 - Marcel Gecov - Rapid Bucureşti
2 - Geraldo Alves - Petrolul Ploieşti
2 - Henrique - 1g ASA Târgu-Mureş, 1g FC Viitorul
2 - Petre Ivanovici - FC Botoşani
2 - Mirko Ivanovski - CFR 1907 Cluj - s-a transferat la Videoton FC
2 - Antonio Jakoliš - CFR 1907 Cluj
2 - Filip Jazvić - CFR 1907 Cluj
2 - Rok Kronaveter - Petrolul Ploieşti
2 - Ionuţ Larie - CFR 1907 Cluj
2 - Thiago Lopes - CFR 1907 Cluj
2 - Cristian Manea - FC Viitorul
2 - Rihairo Meulens - Rapid Bucureşti
2 - Ovidiu Mihalache - CSMS Iaşi
2 - Vlad Morar - Universitatea Cluj
2 - Filip Mrzljak - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Nicolae Muşat - 2g "U (2p), 0g Concordia Chiajna
2 - Adrian Mutu - Petrolul Ploieşti - retras
2 - Sergiu Negruţ - CFR 1907 Cluj
2 - Roussel Ngankam - FC Botoşani
2 - Daniel Niculae - Rapid Bucureşti
2 - Eduard Oriol - Rapid Bucureşti
2 - Daniel Pancu - Rapid Bucureşti
2 - Paul Papp - Steaua Bucureşti
2 - Marius Pena - Concordia Chiajna
2 - Tiberiu Serediuc - Concordia Chiajna
2 - Cătălin Ştefănescu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
3 - Bogdan Ţâru - FC Viitorul

1 - Jean Sony Alcenat - Petrolul Ploieşti
1 - Ricardo Alves - Concordia Chiajna
1 - Paul Anton - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Amauri - ASA Târgu-Mureş
1 - Matej Bagarić - Concordia Chiajna
1 - Valentin Balint - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Nicușor Bancu - CS Universitatea Craiova
1 - Liviu Băjenaru - Gaz Metan Mediaş
1 - Ştefan Bărboianu - Dinamo Bucureşti (1p)
1 - Syam Ben Youssef - Astra Giurgiu
1 - Alexandru Boiciuc - CSMS Iaşi
1 - Gabriel Bosoi - CSMS Iaşi
1 - Mansaly Boubacar - Dinamo Bucureşti
1 - Karim Boutadjine - Universitatea Cluj - s-a transferat la JS Kabylie
1 - Dan Bucşă - Universitatea Cluj - s-a transferat la Győri ETO FC
1 - Bogdan Bucurică - Concordia Chiajna
1 - Vinko Buden - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Gordan Bunoza - Dinamo Bucureşti
1 - Fábio Braga - CSMS Iaşi
1 - Laurenţiu Buş - Rapid Bucureşti - liber de contract din retur
1 - Dan Bucşă - Universitatea Cluj
1 - Roberto Casap - FC Viitorul
1 - Geoffrey Castillion - Rapid Bucureşti - liber de contract din retur
1 - Andrei Ciolacu - Rapid Bucureşti - s-a transferat la Śląsk Wrocław
1 - Claudiu Codoban - FC Botoşani
1 - Marius Constantin - ASA Târgu-Mureş
1 - Adrian Cristea - Concordia Chiajna
1 - Florin Costea - CFR 1907 Cluj - s-a transferat la Arsenal Tula
1 - Raul Costin - Universitatea Cluj
1 - Valentin Coşereanu - CSMS Iaşi
1 - Vasilică Cristocea - Universitatea Cluj
1 - Cristian Daminuţă - FC Viitorul
1 - Pablo de Lucas - Petrolul Ploieşti
1 - Emil Dică - 1g Rapid (1p), 0g Oţelul Galaţi
1 - Férébory Doré - CFR 1907 Cluj
1 - Elton Figueiredo - Dinamo Bucureşti - s-a transferat la Apollon Limassol
1 - Andrei Enescu - CSMS Iaşi
1 - Erico Da Silva - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Viorel Ferfelea - CS Universitatea Craiova (1p)
1 - Daniel Florea - Concordia Chiajna (1p)
1 - Elliot Grandin - Astra Giurgiu
1 - Danzell Gravenberch - Universitatea Cluj
1 - Ianis Hagi - FC Viitorul
1 - Laurenţiu Iorga - 0g Pandurii, 1g Oţelul Galaţi
1 - Kristijan Ipša - Petrolul Ploieşti
1 - Andrei Ivan - CS Universitatea Craiova
1 - Joãozinho - Astra Giurgiu
1 - Lóránt Kovács - Universitatea Cluj
1 - Iasmin Latovlevici - Steaua Bucureşti
1 - Ricardo Machado - 1g FC Braşov, 0g Dinamo
1 - Madson - CS Universitatea Craiova
1 - Miroslav Manolov - ASA Târgu-Mureş
1 - Alexandru Margină - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Răzvan Marin - FC Viitorul
1 - Miloš Marković - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Mădălin Martin - Rapid Bucureşti
1 - Bruno Martins - ASA Târgu-Mureş
1 - Alexandru Mateiu - CS Universitatea Craiova
1 - Tudor Mândruşcă - Ceahlăul Piatra-Neamţ - liber de contract din retur
1 - George Miron - Oţelul Galaţi
1 - Şerban Moraru - FC Viitorul
1 - Alexandru Munteanu - Gaz Metan Mediaş
1 - Cristi Munteanu - 1g CSM Iaşi, 0g "U" Cluj
1 - Gevaro Nepomuceno - Petrolul Ploieşti
1 - Michael Ngadeu - FC Botoşani
1 - Patrick N'Koyi - Petrolul Ploieşti
1 - Viorel Nicoară - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Boban Nikolov - FC Viitorul
1 - Emil Ducu Ninu - Universitatea Cluj - s-a transferat la Levski Sofia
1 - Dan Nistor - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Daniel Novac - CSMS Iaşi - liber de contract din retur
1 - Saša Novaković - FC Braşov
1 - Gomo Onduku - CSMS Iaşi
1 - Cristian Oros - Astra Giurgiu
1 - Andrei Pavel - Ceahlăul Piatra-Neamţ - s-a transferat la SC Bacău
1 - Alexandru Păun - CFR 1907 Cluj
1 - Patrick Petre - Dinamo Bucureşti
1 - Davide Petrucci - CFR 1907 Cluj
1 - Mihai Pintilii - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Florin Plămadă - CSMS Iaşi
1 - Iulian Popa - Oţelul Galaţi
1 - Doru Popadiuc - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Mihai Răduţ - Pandurii Târgu-Jiu (1p)
1 - Neluţ Roşu - 0g Concordia Chiajna, 1g FC Botoşani
1 - Dorin Rotariu - Dinamo Bucureşti
1 - Feiz Shamsin - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Serginho - 1g FC Braşov, 0g Dinamo
1 - Daniel Stana - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Bogdan Şandru - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Hélder Tavares - Oţelul Galaţi
1 - Fwayo Tembo - Astra Giurgiu
1 - Cristian Todea - Gaz Metan Mediaş
1 - Francisco Torres - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Cătălin Țâră - FC Braşov
1 - Ciprian Vasilache - Petrolul Ploieşti
1 - Bogdan Vătăjelu - CS Universitatea Craiova
1 - Claudiu Voiculeţ - ASA Târgu-Mureş
1 - Alexandru Zaharia - Oţelul Galaţi (1p)
1 - Radu Zaharia - Gaz Metan Mediaş

AUTOGOLURI
1 - Remo Amadio (CFR 1907 Cluj) - pentru Pandurii Târgu-Jiu
1 - Florin Bejan (ASA Târgu-Mureş) - pentru CSMS Iaşi
1 - Valentin Crețu (Gaz Metan Mediaş) - pentru Universitatea Cluj
1 - Pavel Čmovš (Rapid Bucureşti) - pentru Dinamo Bucureşti
1 - Pavel Čmovš (Rapid Bucureşti) - pentru Pandurii Târgu-Jiu
1 - Hristijan Dragarski (Concordia Chiajna) - pentru CFR 1907 Cluj
1 - Hatem Abd Elhamed (Dinamo) - pentru Concordia Chiajna
1 - Elton da Silva (Pandurii Târgu-Jiu) - pentru ASA Târgu-Mureş
1 - Steliano Filip (Dinamo Bucureşti) - pentru CS Universitatea Craiova
1 - Răzvan Gorea (Ceahlăul Piatra-Neamţ) - pentru Universitatea Cluj
1 - Ioan Hora (ASA Târgu-Mureş) - pentru CSMS Iaşi
1 - Alexandru Ichim (Ceahlăul Piatra-Neamţ) - pentru Astra Giurgiu
1 - Iasmin Latovlevici (Steaua Bucureşti) - pentru Oţelul Galaţi
1 - Andrei Marc (Dinamo Bucureşti) - pentru CFR 1907 Cluj
1 - Miloš Marković (Ceahlăul Piatra-Neamţ) - pentru Petrolul Ploieşti
1 - Deivydas Matulevičius (Pandurii Târgu-Jiu) - pentru CSMS Iaşi
1 - Nicolae Muşat (Universitatea Cluj) - pentru CS Universitatea Craiova
1 - Ciprian Perju (FC Viitorul) - pentru ASA Târgu-Mureş
1 - Răzvan Pleşca (Gaz Metan Mediaş) - pentru Dinamo Bucureşti
1 - Alin Toşca (Steaua Bucureşti) - pentru FC Braşov






Taguri: golgheteri    Liga 1    sezonul 2014-2015   

Comenteaza

Ultimele stiri - Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-17

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-2017 - Clasamentul golgheterilor după etapa 9 (play-off şi play-out) 16 - Azdren Llullaku - Gaz Metan Mediaş (3p) (s-a transferat la FC Astana) 11 -...

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-16

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-2016 - Clasamentul golgheterilor după etapa 14 (play-off & play-out)

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2012-13

Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2011-12

Clasamentul golgheterilor după etapa 34 Liga 1, sezonul 2011-12

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34



Top News

-RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2018-2019

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Dorin Rotariu va juca în Olanda, la AZ Alkmaar

-FC Viitorul l-a transferat pe mijlocaşul Andrei Artean

-Alexandru Cicâldău: Trebuie să câștigăm cu Iașiul!

-Cristian Tănase a semnat un contract cu Eskişehirspor

-Daniel Opriţa: Sunt bucuros că mă întorc în Liga 1 după scurta perioadă petrecută la Juventus




S-au nascut azi

Alessandro Agostini
Italia
39 ani

Alessio Cerci
Italia
31 ani

Andy Townsend
Irlanda
55 ani

Diogo Andrade
Portugalia
33 ani

Frank Mill
Germania
60 ani

Gökhan Ünal
Turcia
36 ani

Ion Oană
România
46 ani

Iosif Lereter
România
85 ani

Juanito
Spania
42 ani

Luiz Gustavo
Brazilia
31 ani

Marco Bode
Germania
49 ani

Michael Odibe
Nigeria
30 ani

Nicolae Negrilă
România
64 ani

Sanaa Altama
Franţa
28 ani

Sorin Tabacariu
România
24 ani

Sotiris Kyrgiakos
Grecia
39 ani

Zhivko Zhelev
Bulgaria
39 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
20.07.2018 CFR 1907 Cluj FC Botoșani C
21.07.2018 FC Hermannstadt Sepsi Sfântu Gheorghe C
21.07.2018 Astra Giurgiu Fotbal Club FCSB C
22.07.2018 FC Viitorul
18:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
22.07.2018 Dinamo București
21:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
23.07.2018 Gaz Metan Mediaș
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
23.07.2018 CS Universitatea Craiova
21:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 3
2. FC Hermannstadt 3
3. FC Botoșani 1
4. CFR 1907 Cluj 1
5. CSM Politehnica Iaşi 0
6. Dinamo București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. Concordia Chiajna 0
9. CS Universitatea Craiova 0
10. FC Viitorul 0
11. FC Voluntari 0
12. Gaz Metan Mediaș 0
13. Fotbal Club FCSB 0
14. Sepsi Sfântu Gheorghe 0
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
01.08.2018 ACS Energeticianul Petroșani
-
Luceafărul Oradea   C
01.08.2018 ASU Politehnica Timişoara
-
Chindia Târgoviște   C
01.08.2018 Universitatea Cluj
-
Metaloglobus București   C
01.08.2018 Aerostar Bacău
-
Pandurii Târgu-Jiu   C
01.08.2018 FC Argeș Pitești
-
CS Balotești   C
01.08.2018 Petrolul Ploiești
-
FC Snagov   C
01.08.2018 CS Mioveni
-
Academica Clinceni   C
01.08.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti
-
UTA Arad   C
01.08.2018 SSC Farul Constanţa
-
ACS Poli Timișoara   C
01.08.2018 Dacia Unirea Brăila
-
Ripensia Timișoara   C


1. Academica Clinceni 0
2. ACS Energeticianul Petroșani 0
3. ACS Poli Timișoara 0
4. Aerostar Bacău 0
5. ASC Daco-Getica Bucureşti 0
6. ASU Politehnica Timişoara 0
7. Chindia Târgoviște 0
8. CS Balotești 0
9. CS Mioveni 0
10. Dacia Unirea Brăila 0
11. FC Argeș Pitești 0
12. FC Snagov 0
13. Luceafărul Oradea 0
14. Metaloglobus București 0
15. Pandurii Târgu-Jiu 0
16. Petrolul Ploiești 0
17. Ripensia Timișoara 0
18. SSC Farul Constanţa 0
19. Universitatea Cluj 0
20. UTA Arad 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5