Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, în
manşa secundă a turului trei preliminar al Europa League:
Ermis Aradippou (Cipru) - (+) Young Boys Berna (Elveţia) 0-2, în tur 0-1
- atacantul Mircea Axente a jucat până în minutul 77 la Ermis Aradippou
Cernomoreţ Odessa (Ucraina) - (+) RNK Split (Croaţia) 0-0, în tur 0-2
Esbjerg fB (Danemarca) - (+) Ruch Chorzow (Polonia) 2-2, în tur 0-0
(+) FK Krasnodar (Rusia) - Diósgyőri VTK (Ungaria) 3-0, în tur 5-1
Slovan Liberec (Cehia) - (+) Astra Giurgiu (România) 2-3, în tur 0-3
Molde FK (Norvegia) - (+) Zoria Lugansk (Ucraina) 1-2, în tur 1-1
AIK Stockholm (Suedia) - (+) FC Astana (Kazahstan) 0-3, în tur 1-1
FC Şihura (Georgia) - (+) Neftci Baku (Azerbaidjan) 2-3, în tur 0-0
Ironi Kiryat Shmona (Israel) - (+) Dinamo Moscova (Rusia) 1-2, în tur 1-1
Lech Poznan (Polonia) - (+) Stjarnan (Islanda) 0-0, în tur 0-1
Rosenborg Trondheim (Norvegia) - (+) Karabukspor (Turcia) 1-1, în tur 0-0
SKN St. Polten (Austria) - (+) PSV Eindhoven (Olanda) 2-3, în tur 0-1
(+) Şahtior Soligorsk (Belarus) - Zulte-Waregem (Belgia) 2-2, în tur 5-2
CFR Cluj (România) - (+) Dinamo Minsk (Belarus) 0-2, în tur 0-1
(+) Hajduk Split (Croaţia) - Şahtior Karagandi (Kazahstan) 3-0, în tur 2-4
(+) Spartak Trnava (Slovacia) - St. Johnstone (Scoţia) 1-1, în tur 2-1
Atromitos Atena (Grecia) - (+) FK Sarajevo (Bosnia-Herţegovina) 1-3 după prelungiri, în tur 2-1
Brondby IF (Danemarca) - (+) FC Bruges (Belgia) 0-2, în tur 0-3
Viktoria Plzen (Cehia) - (+) Petrolul Ploieşti (România) 1-4, în tur 1-1
(+) Asteras Tripolis (Grecia) - FSV Mainz (Germania) 3-1, în tur 0-1
- fundaşul Dorin Goian a jucat tot meciul la Asteras Tripolis
FH Hafnarfjordur (Islanda) - (+) Elfsborg IF (Suedia) 2-1, în tur 1-4
(+) Hull City (Anglia) - AS Trencin (Slovacia) 2-1, în tur 0-0
(+) Olympique Lyon (Franţa) - Mlada Boleslav (Cehia) 2-1, în tur 4-1
(+) FC Torino (Italia) - Brommapojkarna (Suedia) 4-0, în tur 3-0
FC Aberdeen (Scoţia) - (+) Real Sociedad (Spania) 2-3, în tur 0-2
Metalurg Skopje (Macedonia) - (+) Omonia Nicosia (Cipru) 0-1, în tur 0-3
(+) Rio Ave (Portugalia) - IFK Goteborg (Suedia) 0-0, în tur 1-0
(+) Zimbru Chişinău (Moldova) - SV Grodig (Austria) 0-1, în tur 2-1
(+) NK Rijeka (Croaţia) - Vikingur Gota (Insulele Feroe) 4-0, în tur 5-1.
Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat în play-off-ul Europa League.
Tragerea la sorţi a partidelor din play-off-ul Europa League va avea loc vineri, de la ora 14:00.